Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Holnap csokitortát szeretnék sütni:-) de a piskótám soha nem sikerül :-( írnátok valami jó receptet? fórum

Holnap csokitortát szeretnék sütni:-) de a piskótám soha nem sikerül :-( írnátok valami jó receptet? (beszélgetős fórum)


13. kagylo30 (válaszként erre: 12. - 41fdab80c1)
2011. máj. 30. 19:01

köszönöm!Szeretek sütni,ezt is kipróbálom:)))

Ki mástól tanulna az ember ha nem az idősebbektől,több a tapasztalat,és én meg is fogadom a tanácsokat:))

12. 41fdab80c1 (válaszként erre: 10. - 41fdab80c1)
2011. máj. 29. 20:20

A vénség is jó valamire:

az én tapasztalatom: tojásonként 4 dkg cukor, 3 dkg

liszt.(ha ez neked nagyon liha lenne, akkor az arány 5-4) Ha kakaóst készítesz, a kakaó mennyiségét le kell vonni a liszt mennyiségéből. Az előző hsz. szerinti eket is vedd figyelembe. Sütés 150 fokos sütőben, ettől melegebben a cukor hirtelen megég és nem jön fel a tészta.Sütési idő kb.45-50 perc, amikor a szobában is érzed a kellemes illatot.

11. kagylo30 (válaszként erre: 10. - 41fdab80c1)
2011. máj. 29. 20:15
Hát próba szerencse!Köszi.
10. 41fdab80c1 (válaszként erre: 8. - Kagylo30)
2011. máj. 29. 20:13

Ez tényleg jó, csak én szoktam tenni bele fél citrom levét és 2 evőkanál vizet, mert ha megfigyelitek a kakaó cupppp, így magába kapja a nedvességet, és száraz, nyögvenyelős lesz a tészta.

Citromot azért teszek minden piskóta alapú sütikébe, mert könnyíti a tésztát.

Próbáljátok ki, érezni fogjátok a kuülönbséget.

2011. máj. 28. 23:56
és keverni a tésztába,kakaót.Bocsi kimaradt.
2011. máj. 28. 23:55

6 tojás,6 kanál cukor,6 kanál rétesliszt, 1 késhegynyi szódabikarbóna.

6 tojásfehérjét felverni hozzá adjuk kanalanként a cukrot, egyenként a tojás sárgáját,végül a szódabikarbónával elkevert lisztet.

2011. máj. 28. 14:18

Szia!

Én úgy tudom, hogy a piskóta tésztája így kell készüljön. Én is így szoktam készíteni.

6 tojás külön választva

6 púpozott evőkanál liszt

6 laposabb evőkanál cukor és nem kell bele sütőpor meg semmi más, esetleg kakaópor, ha kakaós piskótát szeretnél. A lényeg, hogy nem szabad nyitogatni a sütőt a sülő tésztára, mert akkor "összemegy" nem lesz neki szép magassága, és az a jó mikor szép világos színe van, mert ha túl sütöd száraz lesz, vagy oda is ég. :-)

2011. máj. 28. 11:17
köszi lányok:-)most muszáj mennem mert itt a vihar!!!!
2011. máj. 28. 11:14

Elfelejtettem ha kakós piskótát szeretnél a recepthez 2-3 ek kakaót tegyél! lisztet púpos evőkanállal tegyél a tésztához!

Ha 2-3 ek kakaót teszel a tésztához akkor ennyivel kevesebb liszt kell! liszt helyett tehetsz hozzá pár kanál darált díót mogyorót mandulát így is finom!

2011. máj. 28. 11:09

szija:) 4 tojás, 20dkg cukor, 25dkg vaj, 25 dkg liszt, 1cs sütőpor, 1 cs van.cukor, pici só.


a 4 tojássárgáját, a cukrot, a van cukrot, és a vajat összedolgozod, utána belekevered a sütőporos lisztet, összedolgozod, és legvégül vered fel a tojásfehérjét, amibe ha gondolod rakj egy icipici sót, mert akkor hamarabb megkeményedik a hab, és nem fog összeesni!

2011. máj. 28. 11:07

Remélem tudok segíteni hosszú időn keresztül nekem sem volt sikerem de az alábbi receptel és technikával mindig sikerűl!

Nagy torta formához:

5 tojás

5kanál cukor

5 kanál liszt

1 cs sütő por

kb 1 dl víz

A tojásokat szét kell választani!

A fehérjét robottgéppel kmény habbáverem hozzá adom a cukrot közben keverem tovább amíg fényes nem lesz a hab!

Ez után a vízzel elkevert tojássárjáját kell hozzá adni ( nem kell kikeverni a sárgájázt a vízzel csak kicsit össze keverni hogy könnebben kifolyon az edényből)folyamatossan keverni a robotgéppel amíg világos sárga nem lesz a tészta ez után a lisztet és a sütőport keverjük hozzá. csomómentesre, eldolgozzuk a robotgép legkisebb fokozatával is lehet semmi baja nem lesz! sütésjön tűpróbáig!

2011. máj. 28. 11:06
Szia!Ahány tojás,annyi evőkanál liszt és cukor.Pl. egy tortaformába 6 tojás,6-6 ek. cukor és liszt,egy sütőpor,3 púpozott evőkanál kakaó.
2011. máj. 28. 10:52
Holnap csokitortát szeretnék sütni:-)de a piskótám soha nem sikerül:-(írnátok valami jó receptet?Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook