Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új Raf Pol King babakocsi tapasztalatok, kinek hogyan vált be... fórum

Új Raf Pol King babakocsi tapasztalatok, kinek hogyan vált be... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
14. Lili74 (válaszként erre: 12. - 2cb29de033)
2011. máj. 28. 09:24

Meg. Nekem a kereskedő aztmondta, hogy tökéletes kocsi nincs, még a 300 ezresnek is vannak hibái.

Mivel a lányom tavaly novemberben született, a hóban leteszteltük, kíválóan lehet tolni. Viszont a kis kerekűt nem biztos. Ez még lemaradt.

A táskája szerintem nagyon kicsi, én személy szerint nem szeretem.

13. 2cb29de033 (válaszként erre: 11. - Lili74)
2011. máj. 28. 09:23

Aham....

Most hirtelen egy érv szól mellette, hogy ne ezt válasszuk...

Egyik, hogy lehet be sem fér pl. egy Ignis hátuljába...

12. 2cb29de033 (válaszként erre: 9. - Lili74)
2011. máj. 28. 09:22
Ezekszerint minden kocsinak megvannak az előnyei és hátrányai?
11. Lili74 (válaszként erre: 8. - 2cb29de033)
2011. máj. 28. 09:22
Ha szemben van veled a baba, úgy nagyon könnyű felemelni patkázni. A másik irányba nehezebb, de át kell állítani alul a kerekeinél a rugózást, így egy kicsit könnyebb. Erre nemrég jöttem rá én is.
10. 2cb29de033 (válaszként erre: 5. - Lina816)
2011. máj. 28. 09:21
Aham... igen, most hogy ezt így jobban megnéztem, tényleg kicsi... pár pelus, egy kis popsitörlő és már lehet, hogy tele is van??
9. Lili74 (válaszként erre: 4. - Lina816)
2011. máj. 28. 09:21

Szia!


Nekem szintén Raf Pol babakocsim van, és nagyon szeretem. A hibák, amiket felsoroltál, felsoroltatok helytállóak.

A textilmózest én kb 5 hónapos koráig tudtam használni, liftnélküli házban a 4. emeletről kíválóan lehetett benne hurcolni.

A nehézsége miatt vettem egy Top Rider babakocsit amin cserélhető a mózes és a sportrész, hááát meg kell mondjam alig könnyebb. Egyetlen előnye, hogy jobban elfér a kocsi csomijába. Az első kis kerekei miatt nagyon nehéz vele patkázni, nagyon oda kell figyelni, hogy ki ne törjem. És sorolhatnám a hibáit.

8. 2cb29de033 (válaszként erre: 4. - Lina816)
2011. máj. 28. 09:19

Aham értem... a súllyal kapcsolatosan, nem hasonlítottam még a többi babakocsihoz, de akkor ahogy kiveszem szavaitokból ez egy 'súlyos' kocsi? :)

A fékezhető kerekekkel kapcsolatosan azt hallottam, hogy a fékek miatt kényelmetlen a kocsi tolása.

Meg hogy, a súlypontja a babakocsi végén van (ha a baba szemben van veled), és nehéz pl. padkánál felemelni... hm... ?

7. 2cb29de033 (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. máj. 28. 09:15
Nagyvárosban lakunk. :) Nyilván hordozót vennénk hozzá, mert autóval is sokat közlekedünk, de a sétát szeretném maximálisan az életünkbe beiktatni, eddig meló végett sokszor elmaradt. :S
2011. máj. 28. 08:34

Szia!

Nekünk is ilyen babakocsink volt, csak Kunert elnevezéssel. Mi 4 hónap után eladtuk, mert nem fért be a 4 személyes liftünkbe. Ezen kívül még 3 lépcsőt is le kellett küzdenem, ha kiakartam jutni az utcára, így 4 hónapon keresztül csak díszkísérettel tudtam utcára menni, pedig nekem minden vágyam volt, hogy napközben kettesben sétáljak a lánykámmal.

Kocsiba nekünk se fért be rendesen. A hátsó ülés 2/3-os felét le kellett dönteni és így a babát a vezető ülés mögé kellett tenni, amit én utáltam és a babakocsi kereki ott voltak a baba mellett (Clio-nk van).

Sokat látok belőle a városban és mindig irigykedek kicsit, hogy de jó annak, aki tovább használhatja, mert alapvetően a babakocsi hibátlan volt. Szerintem hatalmas táskája volt, minden belefért.

Aki megvette tőlem, családi házban lakik és imádja.

Érdemes meggondolni, hogy milyen körülményeknek kell megfelelnie.

5. lina816 (válaszként erre: 4. - Lina816)
2011. máj. 28. 08:01
ja, és még ami nem tetszik, hogy a pelenkázó táskája nagyon kicsi, így ha indulok valahova, ezen kívül még minimum egy kistáska, de ez a legkisebb probléma, mint ahogy az előttem szóló is írta ettől függetlenül szeretjük, még hegyi túrán is voltunk vele...
2011. máj. 28. 07:57

Szia!

Mi king babakocsit használunk

Előnye: olcsó (mi 38e ft-ért vettük), nagyok a kerekei(bármilyen terepen helyt áll (kipróbáltuk))

ha szembe van a baba, nagyon könnyen irányítható

hátránya: nehéz (kb. 13-14 kg), nagy kerekei miatt (de ez leszedhető)de amúgy is nehezen fér el az autó csomagtartójába

ha háttal tolod a babakocsit nehezebb irányítani és csak erről az oldalról fékezhető a babakocsi.

Most 4 hónapos a kislányom, így még csak textilmózesben volt benne, így nincs gond.

viszont ha most vennék babakocsit, könnyebbet vennék és olyat amin a vázon cserélhető a mózes, hordozó stb., de csak azért mert mi sokat utazunk (mindegyik nagyszülő vidéken van) és a babakocsi miatt szinte tele van a csomagtartó.

Röviden ennyi, ha van kérdésed még válaszolok, ha tudok

2011. máj. 28. 07:53

Ránéztem a neten, mert a márkát nem ismertem. Valójában ilyen típusú volt nekünk is az első. Imádtam, mert:

-árkon bokron át tudsz vele kelni/falun élünk/

-a gyerek télen is kényelmesen elfér benne

-sőt, minden elfér benne


De:

-ha utaztunk valahova, csak a babakocsi fért jóformán a csomagtartóba/pedig nagy csomagterű az autó/

-nem találtam szinte olyan üzletet, ahol ekkora ajtó volt, hogy beférjen ez a kocsi is


Nem tudom egyébként mekkora súlya van, de a miénket cipelni, gyerekkel..hát a derekam majd le szakadt.


Attól függ egyébként a babakocsi választás, hogy vidéken, vagy városban éltek e. A sok minden befolyásol.

2011. máj. 28. 07:39

Sziasztok. :)

29 hetes kismama vagyok, és lassan eljön az ideje, hogy babakocsit vásároljunk, és ezt a fajtát néztük ki magunkat. Az ára szuper, viszont a gyakorlatban nem tudom, hogy milyen lehet. Egy nagyon kedves Barátném innen a hoxáról kicsit megingatott, aminek persze örülök, mert ha tényleg így vannak ezek a dolgok, több ilyen tapasztalat van, akkor lehet mégis váltani kéne. :)

Szóval, várom a véleményeket erről a babakocsiról, minden érdekel! :)

2011. máj. 28. 07:37
Új Raf Pol King babakocsi tapasztalatok, kinek hogyan vált be...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook