Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindent a szájába vesz:(.Hogyan szoktassam le, vagy tényleg kinövi? fórum

Mindent a szájába vesz:(.Hogyan szoktassam le, vagy tényleg kinövi? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 27. 20:53
Rájöttem! Nem véletlenül van az, hogy 0-3 éves korig nem ajánlott egyes játékok adása, hiszen "lenyelheti az apró részeket" a baba és megfulladhat. Nos gondolom nem a fulladásveszély múlik el három éves korra, hanem az, hogy mindent megegyen (remélem):)
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - C130f7eb3b)
2011. máj. 27. 16:46

Na majd meglátom, hogy ezt fejleszti tovább, vagy az másfajta megnyilvánulás lesz, szóval már most roppant akaratos tud lenni, ha nem úgy van, ahogy elképzeli, akkor (kis mértékű) tombolda, azaz ordít vagy csapkod, dobál. Erről csak a figyelme elterelésével lehet kimozdítani. Ez most melyik? Dac vagy még csak hiszti?

Állítólag elég jó kislány voltam... talán nem jár érte (nagyon) égetnivaló gyerek:)))

10. c130f7eb3b (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2011. máj. 27. 16:34

Nem hiszti!!! :( DAC!!! Saját akarat! A korlátaitok próbálgatása, meg feszegetése...

Mi is ugyanezt csináltuk a szüleinkkel. Hát most ideje, hogy visszakapjuk! :)))

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - C130f7eb3b)
2011. máj. 27. 16:24
Kóstoltuk már a hisztit:))))
8. c130f7eb3b (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2011. máj. 27. 15:59

Mert takarékos! :))) Olyan aranyosak ezek a csöppségek!!!! Élvezzétek ki minden pillanatukat, és ne sürgessétek, hogy ezt meg azt kinőjön, mert belenő egy másikba, ami persze megint nem fog tetszeni nekünk, anyukáknak...:)

Ja, a következő lépés az első dackorszak... :)))

2011. máj. 27. 15:54
izé... mikor növik ki? Az én lányom is mindent enne a földről. Persze, amikor az ember tányérból etetné, akkor sok minden kerül ki a szájából a földre. Onnan persze berakná a szájába:)))))
2011. máj. 27. 15:13
még nem aggódok, még hiszem hogy kinövi:DDD egyszer majd...:DDDDDDD
5. c130f7eb3b (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2011. máj. 27. 15:00
Így van! Mindent a szájukba vesznek, megízlelnek, és ez a tapasztalatszerzés egyik formája. Persze, vigyázni kell, nehogy megfulladjanak vagy megfertőződjenek, de alapjában véve nem szabad mindentől tiltani. A fiam a gilisztát próbálta megkóstolni, de a sikításomtól elrémült. Már felnőtt, és mennyivel egyszerűbb lenne etetni, ha kiküldhetném gilisztát gyűjteni... :O)
2011. máj. 27. 14:55

Életkori sajátosság. Majd kinövik. És valóban, azért csinálják, mert így ismerkednek a világgal, így is érzékelnek.

Max annyit lehet tenni, hogy figyel az ember. Az én fiam az összes létező virágcserépből kiette a földet. :D Most 10 éves, már nem eszi, szóval tuti kinövik.

3. Tündérbogár77 (válaszként erre: 2. - Papp Szilvia)
2011. máj. 27. 14:53
Én is!:) A lányod viszont még pici, az én fiam viszont már valamivel idősebb és azt gondoltam, hogy el tudom neki magyarázni, megérti, de mégsem:(((
2011. máj. 27. 14:47

tegnap a lányom egy büdösbogarat akart megkóstolni, csak előb nézegette mert mozgott és időben észrevettem:DDD 15hónapos...


kiváncsi vagyok a tanácsokra:DDD

2011. máj. 27. 14:44

Sziasztok!

Kisfiam 22 hónapos, igazi örökmozgó gyerek, aki szinte (ebben a jó időben meg pláne) csak a szabadban érzi jól magát. Állandóan a nyomába kell legyek, mert egyszerűen mindent (de tényleg mindent) felszed a földről és a szájába veszi. A homokot szereti,ott ülök a homokozóban végig mellette, mert az a mániája, hogy csikorgatja a fogaival. Tudom, mindennel most ismerkedik, de ez egy őrület. Tényleg mindig figyelem, de mégis óhatatlan, hogy valamit ne kapjon be. Tegnap csak egy pillanatra fordultam be a fadarabot rágcsikálta, de "kedvencei" a kavicsok. Kész idegbajos vagyok emiatt. van tippetek hogyan lehet leszoktatni ezekről? Mert én már annyi mindent próbáltam,de hiába:(((((((((Most pedig hasmenése is van....:(

Köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook