Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországi anyukák fórum

Németországi anyukák (beszélgetős fórum)


2013. máj. 21. 14:55
Sziasztok!Reg volt az utolso bejegyzes,de azert megprobalkozom en is.Nemetorszagban szült vagy terhes anyukakkal szeretnek beszelgetni!Köszi
2012. jún. 29. 11:46
Sziasztok él még a fórum?
2012. jan. 9. 11:54

sziasztok!


ha esetleg van olyan tapasztalt kint élő, vagy korábban kint élt kismama vagy anyuka aki tud nekem sesgíteni ezekben a kérdésekben akkor természetesen azt is szívesen veszem!:)

9. mazsolaful (válaszként erre: 7. - Vimitu)
2012. jan. 9. 11:53

Kedves Vimitu!


Bár jó pár hónapja írtad a bejegyzésed, de hátha még jársz errefelé és tudsz segíteni.

Párommal nemrég költöztünk Németországba, Ingolstadtba. A Németországi terhesgondozással kapcsolatban szerettem volna érdeklődni, mert írtad hogy te kint szültél.Mik a tapasztalatok?Illetve hogyan is kellene elkezdeni, hol?nőgyógyászt válasszak vagy inkább kórházat?


köszönöm előre is a segítséged!

2011. aug. 20. 07:52
Szasztok!CSatlakoznék.Én is itt élek.
2011. jún. 12. 21:53

Szia!

Az egészségüggyel kapcsolatban nekem is voltak érdekes dolgaink.

A mi történetünk, hogy bébi Ingolstadt-ban született. 2 hete hazajöttünk, de hát majd egyszer remélem vissza tudunk menni. Nekem nagyon tetszett ott élni.


Tényleg nagyon szélsőséges, hogy mit hogy kell csinálni a gyermeket illetőleg. Én meg csak örlődtem és próbáltam okos lenni, hogy a gyereknek jó legyen. De amúgy javarészt a kintiek tanácsa szerint.

A gyerekorvossal nagyon megvoltam elégedve, egészen addig amig haza nem jöttünk. Na itthon jöttek azzal, hogy a D-vitamin nem szívódik fel, mert nagy a kutacs, a kinti Zymaflour nem is D-vitamint, a gyerek ferdén tartja magát és gyógytornára és gyógyúszásra kell járni... szóval most már kevesebb hajam van, mint amikor megszülettem.

Így, utólag érzem azt, hogy a doki külföldiként tekintett ránk, és úgy lehetett vele, hogy látta meddig tartózkodunk ott, aztán majd itthon csinálunk azt amit akarunk.... vagy nem tudom, ez már lehet rosszindulat részemről.


A kórházi ellátással teljesen meg voltam elégedve. Viszont a szülés....


Összegezve, nem tudom... a mai napig nem tudom eldönteni, hogy melyik oldalra bólintsak :)

2011. jún. 2. 08:14
Milyen tanácsokat adnak?Írnál konkrétumokat?
2011. jún. 1. 11:30

Szia!

Igazából azért nyitottam ezt a fórumot, mert leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a No-ban élök mennyire vannak megelégedve az egészségüggyel.

Én tökéletesen elégedett vagyok, szerintem a lehetö legjobb orvosokat sikerült megtalálnom a városban.

Mivel van egy kisbabám, gyakran teljesen más módszereket, tanácsokat adnak az itteniek. Nekem ezzel semmi bajom, csak azt vettem észre, hogy sokan, akik nem itt élnek, azoknak az itteni dolgok visszatetszöek és osztják nemkem a jótanácsokat, hogy rosszul teszem, ha a németekre hallgatok.

Szóval, ilyen apropóból nyitottam a fórumot, de természetesen másról is beszélgethetünk.

Offenburgban élek.

4. csefi77 (válaszként erre: 3. - 5239d91094)
2011. jún. 1. 01:37
Szia!Én jelenleg nem élek ott.De ott laktam 2 évet.Szívesen élnék megint Schwetzingenben,de sajnos ez nem lehetséges.Kedves emlékek fűznek ehhez a környékhez.Te pontosan melyik városban laksz?Én szívesen beszélgetnék veled!
2011. máj. 31. 18:59
Nincs senki???
2011. máj. 27. 13:42
Na, hol vagytok németországi anyukák ?? ;)
2011. máj. 27. 12:09
Németországban élö anyukákat várok beszélgetni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook