Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 30. 18:30
Kedves Steiff!Köszönöm a gyors válaszodat.A Tegyesznél nem emlékszem rá,hogy gond lett volna a nem házastársi kapcsolatunk.A mai világban,amikor mindenki feje fölött ott lebeg a munkanélküliség azt hiszem vétek lenne erről a szomorú örökségről lemondanom.Egyetértek veled:nagyon kevés a baba.Hiába állunk viszonylag a sor elején,közel fél éve semmilyen értesítést nem kaptunk,sőt a hivatalból bennünket megszemlélő kollégák sem bíztattak sok jóval.Egyébként ők ajánlották az alapítványokat!Egyszóval mégiscsak el vagyunk kenődve.Ahová beférünk alig van baba,ahol meg talán lenne oda meg nem mehetünk.Mégegyszer köszönöm a válaszodat!Erika
84. steiff (válaszként erre: 82. - Hardierika)
2007. aug. 29. 20:41

Szia Erika! A civil szervezetek mottója az, hogy a gyereknek joga van családban felnőni, ezért ők nem közvetítenek babót egyedülállóknak (az Alfa Szövetséget érdemes lenne viszont megkeresni, mintha úgy rémlene, hogy náluk ez nem kikötés). De a tegyesznél is ,mint egyedülálló állsz sorban nem? Hisz ők sem fogadják el az élettársi viszonyt.

Mivel sok a potenciális öf-ó és kevés a baba ezért a civil szervezetek kiköthetnek ezt-azt (életkor, házasság stb.), de a tegyesz is hátra sorolja az egyedülállókat.

Igazándiból nem nagyon lehet okosat mondani az esetetekben. Mondanám, hogy tedd félre az anyagiakat és házasodjatok össze, de igazándiból nem sok értelme van. Mire gondolok: Bármelyik civil szervezethez állnátok is be a várakozási idő 3-4 év. Egyrészt annyi idő alatt a tegyesznél is sorra kerültök, másrészt pedig a civil szervezeteknél a max életkor 42 év nem biztos, hogy sorra kerülnétek. Persze meg lehet próbálni, hátha. Esetleg keresni védőnőt, nőgyógyász ismerőst, aki szól, ha krízises anyuka jelentkezik nála.

Bár, ha már 3 éve várakoztok a tegyesznél a sor elején állhattok, lehet hogy nem is kell már sokat várnotok a babátokra!!!

83. steiff (válaszként erre: 81. - Ildiko72)
2007. aug. 29. 20:25

Szia Ildikó!

Külföldi államplgár itthon csak a Tegyeszen keresztül fogadhat örökbe.Úgy tudom, hogy a pesti központjuknál kell jelentkezni, ők majd megmondják, hogy mi a teendő.

Nem akarlak lelombozni, de azt azért tudnod kell, hogy nem sok esély van arra, hogy ilyen pici gyereket kiajánljanak nektek, mert őket belföldön is simán örökbe tudják adni. Akkor mehet külföldre egy gyerek, ha itthon már 3 öf-ó pár nem fogadta el. Három éves kor alatti gyerekeknek találnak belföldön is örökbefogadót, ezért én inkább 4-5 éves kiajánlását tartom elképzelhetőnek esetetekben.

Remélem sikerrel jártok, szurkolunk!!!

2007. aug. 29. 20:03
Szeretnék segítséget kérni azoktól,akik jártasak az örökbefogadás útvesztőjében.Közel 3 éve várunk kisbabára a Tegyesznél.Eddig egy ajánlatot kaptunk,de nem volt meg az az érzés ami szükséges egy ilyen döntéshez.Időközben terhes lettem,de a baba meghalt el kellett temetnünk.Nem tudhatjuk lesz-e saját,az életkorom 41.Bejelentkeztünk alapítványokhoz is:az egyiknél ˝"leöregeztek " bennünket,a másiknál sem fogadnak,mert nem vagyunk házastársak,csak élettársak.Hiába mondtam,hogy az elég jelentős özvegyi nyugdíjamat veszíteném el egy házasságkötéssel.Egyszerűen nem tudom elhinni,hogy a mai világban az életkorom az élettársi kapcsolatom teljesen kizárna az örökbefogadásból.A Tegyesz sora alig halad,nem nagyon van választási lehetőség.Nagyon el vagyunk keseredve.Tud valaki segíteni bármilyen információval?Köszönettel várok minden észrevételt!Erika
2007. aug. 29. 17:47

Nme tudom jo helyen jarok, de segitseget szeretnenk kerni.

Az USAban elek es magyarorszagrol szeretnek orokbefogadni egy kisgyereket, lehetoleg 1-2 ev kozott vagy fiatalabbat.

A neten nem talaltunk informaciot es egy olyan ugyved segitsegere lenne szulseg, aki jartas a kulfoldre torteno orokbeadasban. A magyar alapitvanyok csak belfoldi szulokkel foglalkoznak. Orokbefogadni akarhonnan lehetne az allamokbol, de ha magyarok vagyunk, akkor jo lenne magyarorszagot megcelozni eloszor.

Elore is koszonom!

Ildiko

80. 4c35511f0b (válaszként erre: 76. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 26. 23:25
tényleg,,,de macerásabb is volt ....
79. dee (válaszként erre: 72. - Laszlo0124)
2007. aug. 26. 22:49
Szerintem igen!
2007. aug. 26. 20:56
koszi a hozzaszolasokat, asszem belevagok. (Remelem nem leszek amiatt hatranyban mert maradi vagyok es meg mindig a lanyokat szeretem. :))
77. steiff (válaszként erre: 72. - Laszlo0124)
2007. aug. 26. 19:19
Az a helyzet, hogy igen -elvileg mindkettő. De nem lesz sétegalopp az ügyintézés, az biztos. Az öf biztos nehezebb, de mivel egyedülálló is jogilag fogadhat örökbe és nincs nemi megkötés elvileg nincs akadálya. De egy egyedülállónál sokkat hosszabb a várakozási idő,mert elsősorban a házaspárokat részesítik előnyben.Nem tudok róla, hogy diszkriminálnák a férfiakat sem itt, sem a nevelőszülőségnél.
2007. aug. 26. 17:38
Nekem is ez volt az elso gondolatom, hogy biztos nem, de Terry Black is egyedulallo volt, amikor orokbefogadta azt a kisgyereket, vagy tevedek?
2007. aug. 26. 17:32

Üdv:-)

Nekünk már megvan minden papír, s már jelentkeztünk is egy alapítványnál.

Már csak a személyes találka, és jöhet a baby:-)

74. 4c35511f0b (válaszként erre: 72. - Laszlo0124)
2007. aug. 26. 17:13
szerintem nem...
73. petrikek (válaszként erre: 72. - Laszlo0124)
2007. aug. 26. 12:48
Szerintem nem fogadhat örökbe, de én hallottam már egyedülálló nőről, aki nevelőszülő volt! Akkor pasi miért ne lehetne?
2007. aug. 26. 12:11
Sziasztok. Szerintetek egyedulallo pasi is fogadhat gyermeket orokbe? Vagy nevelhet intezeti gyermeket?
71. steiff
2007. aug. 24. 13:31

BBilona! Még nem tudok a taliról semmi konkrétumot, a főszervező srác még nem nyilatkozott, de amint lesz valami mindenképpen szólok!

Megnyugtatlak, abszolút reálisan viselkedtek! Úgy képzeld el, hogy mikor mi a negyedik babót vártuk (akit ugye egy pici lánynak álmodtunk meg),majdnem megőrültem .Nem bírtam nézni az utcán nézni a pici babákat toló anyukákat annyira vártam már a kislányunkra. Pedig akkor már volt 3 gyerekünk (ráadásul nekem megadatott a terhesség,szülés élménye is ,és mégis...)

Többen mondták, hogy mi a francot akarunk ,mikor már van egy rakás gyerekünk, nem hitték el, hogy igenis hiányzik még tőlünk Ő! Aztán mikor beteljesült a vágyunk és megérkezett hozzánk a pici lány, rájöttünk mennyire igazunk volt, mennyire kellett Ő ahhoz, hogy teljes legyen a családunk!!

70. bbilona (válaszként erre: 69. - Steiff)
2007. aug. 24. 08:23

steiff, nem éppen ott lakunk, és a szeptemberünk fullra be van táblázva, de ha megírnád a részleteket és minden klappol talán....meglátjuk.

A bátorítás jól jön, és az érvek is segítenek, igazad lehet hiszen te már tapasztalatból beszélsz. Érdekes dolog ez, ha gyerek van a közelünkbe akkor jól megvagyunk velük, de kerüljük a fájó helyzeteket, bujdosunk a kérdések elől, gondolom ezzel más is hasonlóan van.

69. steiff
2007. aug. 23. 21:08
Jaj még valami! Szeptember közepén lesz egy tali Zala megyében a balcsi mellett, ha meg tudod a férjedet fűzni szívesen látunk (meg persze ,ha nem laktok nagyon messze)!!!
68. steiff (válaszként erre: 67. - Bbilona)
2007. aug. 23. 21:03

Nem értem mire jó ez az ijesztegetés.Miért ne lenne visszaút? Ha valami rossz érzés van a gyerekkel kapcsolatban (vagy pl. nagyobbnál az öf-óval)akkor az elején kell megállni, inkább mint egy életre rossz döntést hozni.

Hidd el, jók ezek a talik! Anno én is idegbajt kaptam, mikor lépten nyomon babakocsis, meg nagypocakos anyukákba botlottam. De ezek a talik pont azért hasznosak, mert sorstársakkal találkozol.Olyan emberekkel, akiknek a múltja,jelene és jövője majdhogynem azonos. Több éves hiábavaló orvoshoz járás,tépelődés az öf miatt, majd annak elindítása és persze a várakozás több-kevesebb ideig hol reménykedve, hol szomorúan, hol meg feldobódva. Nagyjából ennyi. Pont olyanok ,mint Ti vagy mi. Sorstársak vagyunk. Hallani a történeteiket, látni a babájukat mindennél fontosabb nekem (pedig már túl vagyunk sok mindenen) és persze segíteni a kételyek eloszlatásában, a felmerülő problémákban.

Semmit sem kell csinálni egy ilyen talin, csak meghallgatni mások történetét és elmesélni a tiéteket (már persze, ha akarjátok). Meg persze lehet babázni is, és szerintem ez nem teljesen olyan érzés, mint amikor vérszerinti babókkal találkozol, hisz itt azt láthatod, hogy ez mind örökbebaba :szépek, boldogok és különlegesek- és a Tietek is pont ilyen lesz.

67. bbilona (válaszként erre: 66. - Steiff)
2007. aug. 22. 13:23

látod milyen jó, hogy segítesz! A tanfolyamon azt mondták, hogy rogtön bekerülünk vele és a nevelőjével egy szobába, aztán már nagyon nincs visszaút.

Húha, találkozóra a férjemet? Őszintén szólva én is idegenkedek tőle. Hogyan találja meg ott a helyét az ember fia, lánya? Mit kell ott csinálni?Barátainkhoz sem szívesen megy, mert gyerek itt gyerek ott, pocak itt pocak ott, kérdések itt ott, nehezen viseli. Nehéz dió, de elkezdek foglalkozni a gondolattal. Köszönöm a tanácsot!

66. steiff (válaszként erre: 65. - Bbilona)
2007. aug. 22. 12:14

bbilona! Azért az nem úgy van, hogy a gyerek előtt kell nyilatkozni az öf-nak! Első alkalommal elmondják a paramétereit és meg lehet nézni a társai között egy ablakon keresztül (tehát úgy, hogy ne lássa ,vagy legalábbis ne tudja miért jött a bácsi meg a néni).Ezután hazaküldik a párt és adnak 1-2 nap gondolkodási időt.Ha ok ,akkor a következő alkalommal már személyesen is találkozhatnak a babóval (első alkalmakkor a gondozónő is jelen van, majd fokozatosan kilép a képből).Piciknél inkább az ellátást tanítják meg (etetés,fürdetés,pelenkázás stb),míg a nagyoknál a kötődés kialakítása a cél. nekünk azt mondták az intézetben, hogy onnan tudják(nagyobb gyereknél), hogy haza lehet vinni, tehát kialakult a szülő-gyerek kapcsolat, ha amikor a gyereket visszaviszik a csoporba ő ott bőg,a szülők meg az ajtó előtt.

Azért én ajánlanám Neked, hogy vidd el a férjedet pár öf-ós talira (lásson örökbebabákat, közte romákat, félromákat ) sok apuka véleménye változott meg egy-egy ilyen tali után.

2007. aug. 22. 08:01
steiff, olyan kedvesen írod le a dolgokat, jó téged olvasni. Ami engem ebben az egészben meglep az az első találkozás, egy 2-3 éves gyerekkel egyszercsak közös helyiségbe kerülsz és ott kell mondd igen vagy nem, hát milyen nehéz dolog ez szegénykémnek. Egy rossz rendszer miatt hányan utasíthatják vissza. Egyébként nekem minden gyermek egyformán kedves, a férjem viszont nem vállalná a nem magyar gyermeket, úgy gondolom már az is nagy dolog hogy örökbefogadást elfogadja, enek igazán örülök, és már alig várom hogy megjöjjön aza határozat.
64. steiff (válaszként erre: 62. - Betti77)
2007. aug. 21. 22:40
Szia Betti! Szerintem első lépésnek oldasgasd át az örökbefogadas.lap.hu oldalat ,ott sok infót megtalálsz!! Amúgy a helyileg illetékes tegyesznél kell jelentkezni az öf-ra. Jó böngészést!! Ha van kérdésed persze írj, szívesen segítünk!!
63. steiff (válaszként erre: 61. - Bbilona)
2007. aug. 21. 22:35

bbilona! Azt mondja, hogy nincs megkülönböztetés, mert ugye elvileg nem lehet (az ombudsman azt mondta), de amúgy van.Elvileg csak úgy lehet egy gyereket pl. romának titulálni, ha valamelyik szülője nyilatkozott, hogy ő az. Na, de azért ez igencsak ritka dolog lehet... De, ha nem "vélelmeznék" vezetéknév, vagy külső jegyek alapján, akkor honnan tudnák? Hiszen többségében olyan öf-ók vannak, akik nem tudják bevállani őket. Persze más kérdés,mikor visszaélnek vele ,mert sajna ilyen is van (pl. el akarják ijeszteni az öf-ókat mindenféle vélelmezett negatívumokat túlságosan is kihangsúlyozva).

Úgy érzem semmi szégyellni valód nincs a választásotok miat! Mindenkinek magának kell eldönteni mit tud bevállalni és mit nem. Inkább döntsetek így,minthogy fenntartásaitok legyenek akár egy életen át a gyereketekkel szemben!!

Azért tetszik ez a megfogalmazás: meglepetés, hogy magyar-e!! Kinder- meglepetés? Mi van a tojásban? Fehér gyerek, vagy barna?

2007. aug. 21. 14:23

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy mi a menete az örökbefogadásnak? Merre kell elindulni?

Köszi Betti

2007. aug. 21. 09:53
steiff, nagyon klassz, remek kis család vagytok. Köszönöm a sok-sok infót! Tudod az az érdekes, hogy amikor azt mondtuk magyar gyermeket szeretnénk, azt mondta a hölgy a TEGYESZnél, hogy nemzetiségük szerint nincsenek nyilvántartva a gyerekek így meglepetés, hogy magyar-e. Kicsit furcsállom, hiszen a nagyobb gyermekeknél az első találkozáskor kell kiderüljön, hogy mi nem szeretnénk, mert..ilyenek válogatósak vagyunk, kicsit szégyellem.
60. steiff (válaszként erre: 59. - Dee)
2007. aug. 19. 12:05
Tényleg??? Mire nem képes a modern technika...
59. dee (válaszként erre: 58. - Steiff)
2007. aug. 18. 12:39
Látom.....:)))))))))
58. steiff (válaszként erre: 56. - Dee)
2007. aug. 17. 22:34
Ne csináld már, elpirulok itt a gép előtt...
57. steiff (válaszként erre: 55. - Dee)
2007. aug. 17. 22:32

Jaj, nem mondod!!?? Hogy volt?? Ugye elmeséled??!! (Futkározik a hátamon a hideg..)

Privátban is jó, ha nem publikus.(De ugye leírod?)Imádom a tündérmeséket...

56. dee (válaszként erre: 54. - Steiff)
2007. aug. 16. 23:28
Így ismeretlenül is büszke vagyok rád!Csak jó egészséget kívánhatok neked!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook