Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 31. 15:20

Sziasztok!

Nekem 3 örökbefogadott gyermekem van.Kicsilányom augusztus 18.-án hoztuk haza

144. steiff (válaszként erre: 143. - 0a4d58f5d8)
2007. okt. 30. 22:28

Én úgy tudom,de igazából csak tippelek, hogy pesten a tegyesz központjában (vagy a szociális és családügyi minisztériumban) intézik a külföldiek öf-ását és talán a külföldről történő öf-okat is. Szerintem, kutakodj a tegyesz honlapján, biztos találsz valami infót.

Egy ázsiai babának én sem mondanék nemet (titkos vágyam már ősidők óta), de azért biztos nem lesz egyszerű dolog az ügyintézés. Azt is azért bele kell kalkulálnod, hogy sok olyan ország van, akik nem adnak külföldre babát örökbe dacára annak, hogy nagy a szegénység stb. Tudod inkább rokonokhoz adják őket.

2007. okt. 29. 18:23
Köszönöm a valaszod, steiff! Nem tudod hol tudnek ennek utananezni, mert erdekelne a dolog? Peldaul nem tudom, hogy Kambodzsaban milyen szabalyok lehetnek, de azt tudom, hogy az orszag fele 10 even aluli gyerekekböl all,es az atlageletkor is nagyon alacsony. Nezelödtem mar emiatt, de nem igen talältam hasznälhato informäciot.
142. steiff
2007. okt. 29. 16:21
Csillibilli, manya! Az orokbefogadas.lap.hu oldalat is érdemes olvasgatni, sok hasznos infó olvasható ott is.
141. steiff (válaszként erre: 140. - 0a4d58f5d8)
2007. okt. 29. 16:17

Doriss! Lehetséges külföldről öf-ni, de ha lehet még macerásabb,mint belföldről. Jobban átvizsgálják az öf-kat, ráadásul nem kevés pénzbe kerül (és, ha jól tudom itthon is örökbe kell fogadni, mert nem minden ország öf-i procedúráját fogadják el itthon.)

Persze a híres külföldi celebeknél ez nem így működik, de sajna csak nekik van soronkívüliség.

2007. okt. 29. 14:20

sziasztok!

olvasgattam a forumot, hogy mennyire nehez es hosszu idö örökbefogadni. Az lenne a kerdesem, hogy nem egyszerübb es gyorsabb lenne egy szegeny orszagban elö (szinesbörü) gyermeket örökbefogadni? kerem, akinek ilyesmi sikerült, irjon. köszönöm

139. manya73 (válaszként erre: 138. - Bbilona)
2007. okt. 27. 13:04

Kedves, BBILONA!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! Utánanézek, és majd jelentkezem. Itt jegyzem meg: -Nagyon örülök, hogy Rátok találtam, olvasgattam a leveleket, és máris valamiféle biztatást érzek! Köszönöm, a magam, és a sok elkeseredett gondoskodásra vágyó nevében!!!! Manya

138. bbilona (válaszként erre: 137. - Manya73)
2007. okt. 27. 10:16

Szia manya!

A Területileg illetékes gyermekvédelmi szolgálat, vagy a gyámhivatal segít neked mindenben (akár telefonon is), de itt a neten is sok hasznos infót találhatsz ezzel kapcsolatban.

[link]

137. manya73
2007. okt. 26. 20:37
Sziasztok! Új vagyok közöttetek, és arra lennék nagyon kíváncsi, hogy -Ki tudja a legalapvetöbb feltételeit az örökbefogadásnak? Szülők munkahelye? Lakás mérete, szobaszám? 1 főre eső jövedelem? és még sok-sok dolog érdekelne ezzel kapcsolatban. Köszönöm Nektek a segítséget! Manya
2007. okt. 23. 20:50
Érdeklődnék hogyan zajlik az örökbefogadás, otthon. Milyen feltételeknek kell megfelelni. Hol lehetne ennek utánnanézni?Előre is köszönöm a segítséget. Én egyedülálló vagyok akkor is lehetséges- e?
135. hardierika (válaszként erre: 133. - Steiff)
2007. okt. 22. 18:54
Kedves steiff!Köszönöm vigasztaló soraidat,nagyon tehetetlennek érzem magam.Ha kevés az örökbeadható gyerek akkor vajon hogy fogunk sorra kerülni,ezen gondolkodom egyfolytában.Ha most nincs 1-2-3-4 akkor jövőre és utána honnan lesz?Mi nem férünk bele szinte egyetlen sorba sem.Elkeserítő.
134. hardierika (válaszként erre: 131. - Bbilona)
2007. okt. 22. 18:09
Kedves bbilona!Jólesik a vigasztalásod.Tudod,az a dolog is nagyon zavar,hogy mi minden sorból kilógunk.Aki bennáll a nyílt sorban pl.és előbb sikerül titkos mi nem kaphatjuk meg a sorszámát,mert ugye mi öregek vagyunk.Mi szóba sem jöhetünk az inkubátorprogramban,mert az pesti.A megyénk meg igen rosszul áll a nagyobbakkal is.Azt sem értem miért ragaszkodnak ennyire a megyékhez,miért nem lehet országosan körülnézni.Na,ennyi.Már egy kicsit vidámabb vagyok,a hétvégén lagziban voltunk.Mégegyszer köszönöm soraidat,nagyon kedves tőled.
133. steiff (válaszként erre: 130. - Hardierika)
2007. okt. 21. 09:02

hardierika! A mi intézetünk somogy megyében van (onnan hoztuk a gyerekeket)és ott mindig sok gyerek van, de örökbeadható sajna kevés. Most nem tudom mi a helyzet, ha akarod megkérdezem.

Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze az a pici, átérzem a lelkivilágotokat...

Ilyenkor mindig azt szokták mondani (lehet, hogy nem annyira vígasztaló), hogy az nem a Ti babátok volt ezért került máshova. Ici-pici türelem és csak bekopogtat a gólya!!!

132. steiff (válaszként erre: 129. - Bbilona)
2007. okt. 21. 08:55

bbilona! A talit egy öf-ó apuka szervezte (van egy weblapja, fórummal és ott ismerkedtünk össze. Elsősorban zala megyei öf-ókat keresett a klub megalakításához és én az elsők között jelentkeztem, dacára annak, hogy nem annyira a közelben lakunk...)

Igen pont azért is szeretnénk egyesületté alakulni, mert így lehet pályázni erre-arra, meg hát kicsit nagyobb szava lehet egy egyesületnek, mint egy szimpla klubnak.Persze a hivatalos szervek is képviseltették magukat ,de inkább az önállóság a járható út hosszú távon.

131. bbilona
2007. okt. 20. 22:01

kedves hardierika! A szívem szakad meg értetek, ahogyan olvaslak, ez őrület! Ugye ti csak csecsemőt? steiff biztosan nagyobb gyerekekre gondolt. Egy másik fórumon 5,5 hónapra kaptak egy

3 éves kisfiút, lehet neked ez nem vigasz, de szerintem elgondolkodtató. Kitartás Erika, már karnyújtásnyira vagytok a céltól, hinni kell benne (gondolom nem könnyű, mit is írjak, gondolom ilyenkor az ember már elég türelmetlen ahhoz, hogy az 1-2 éven belül nem vigasztal, mert most kell az a gyerek és punktum, de biztosan látod hogy nem megy ez olyan gyorsan..). Nagyon szorítok.

130. hardierika (válaszként erre: 128. - Bbilona)
2007. okt. 18. 10:27
Kedves bbilona!Ez a baba titkos lett volna,TEGYESZ-es.A szüléskor szólt a kórházban az anyuka,hogy szeretné örökbe adni,de nem ide a városbaMost mondd meg miért nem máshol született?Az alapítványnál csak az ALFÁNÁL fogadtak bennünket azzal a megjegyzéssel,hogy a 4 év alatt ami nekem a 45.évemig hátravan egyáltalán nem biztos,hogy sorra kerülök.A TEGYESZNÉL bent vagyunk az első négyben több mint egyéve!Most is a mögöttünk lévő kapta a babát.Ő nem itt lakik.Rákérdeztem nincs-e örökbeadható még nem iskolás.A válasz ugyanaz:nincs.Kérlek steiff ha olvasod,te hol láttad azt a sok kis gyereket akit szívesen hazavittél volna?Egyszerűen nem értem és nagyon el vagyok keseredve.Ilyen lemondás állítólag már három éve nem volt.Szóval ilyen hetem volt,semmi nem sikerült.Mielőbbi gyógyulást türelmet a határozathoz.Én meg magamnak egy kis vigaszt,mert teljesen reménytelennek érzem ezt az egészet.
129. bbilona (válaszként erre: 125. - Steiff)
2007. okt. 18. 07:56
steiff, örülök a jól sikerült találkozónak. Igazából bele sem gondoltam, hogy ezt ti szervezitek, gondoltam alapítvány, vagy gyámhivatal, de így jobb az egész, sokkal személyesebb. Egyesület lesztek? Azt ki irányítja? Staféta lesz?Ahová járok edzésre az is egyesület, így kapunk támogatást, egyenlőre eszközökre. Te egy nyüzsgő nőci lehetsz, a négy gyerkőc mellet gondolom még rengeteg energival és szabadidővel. Jó ügyintézést!
128. bbilona
2007. okt. 18. 07:50

kedves hardierika!

Ez a nem hiszem el kategória! Másrészről, akkor a következő már a tiétek lesz, hiszen akkor nem is vagytok ti már olyan messze attól hogy szülők legyetek! Hoyg nem vállaljátok a lombikot azt tökéletesen megértem. Nem volt villany??? Nagyon jó, hát ez meg egy vicc. Remlem hamarosan lesz egy jó andrológiai eredményetek, és egy következő baba aki nektek szüketik! Megkérdezhetem ezt melyik alapítványon keresztül sikerült volna?


Megúsztam a kineziológust, helyette kaptam agy lázas, torokgyulladást. Jó csere volt?

Mi a határozat miatt gyötrődünk. Letelt a 30 nap, de határozat sehol, bementem hát a gyámhivatalba, ahol azt az infót kaptam, hogy vacakol a számítógépes rendszer és lassan tudnak csak dolgozni legyünk türelemmel.

steiff mit szólsz ehhez? Tudom emberek vagyunk, és miután január óta ezen dolgozunk az az 1-2 hét talán már nem számít, de már olyan jó lenne elindulni.

127. hardierika (válaszként erre: 124. - Bbilona)
2007. okt. 16. 18:17
Kedves bbilona!Nem fogod elhinni a múlt héten azért nem lehettünk egy kis újszülött szülei,mert az anya is uo.lakik,mint mi.Most mondd meg,alig történik ilyen esemény,erre ha történik pont az én városomban.Majdnem a plafonon voltam!Mi voltunk az első számú jelöltek,de nem vállalhatta be a hivatal,állítólag nem messze tőlünk lakik az anyuka.Egyébként döntöttem a lombikkal kapcsolatban:nem megyek el.Azért döntöttem így,mert "véletlenül" egy lombikos fórumban olvastam egy hozzászóló beszámolóját,hogy 2 orvos is említette tu.képpen a 35 éven felüliek petesejtjei nem igen bírják az idegen közeget,40 éven felül pedig majdhogynem nagyobb az esély a természetes fogantatásra,mint a lombikban.Persze akkor,ha nincs különösebb baj a pároknál.Nem tudott szegény párom vizsgálatra menni,mert nem volt villany a városban:legközelebb 2 hét múlva.Egyébként a hétvégén belepróbáltam magam élni az újabb lombikba:olyan rosszul lettem a puszta gondolattól,hogy alig tudtam magam lenyugtatni.Szó szerint bepánikoltam.Várom beszámolódat,gondolom érdekes lehetett a kineziológus!
126. hardierika (válaszként erre: 124. - Bbilona)
2007. okt. 12. 08:43
Kedves bbilona!Köszönöm a biztatást,nagyon jóleső érzés.Páromat az andrológushoz küldtem vizsgálatra,tudod a spermák száma,...nála volt ilyen gond,szegényt meg is műtötték,egyszóval hősiesen vállalt ő is mindent.Az eredményt megvárom aztán döntök.Nem hiszed el:nagyon nehezen akarok nekiindulni.Egy tegnap olvasott orvosi cikkből az derül ki,hogy 40 felett 5% esélye van a sikeres lombiknak.Ez nagyon kevés!Nem hiszem el,hogy nálunk spontán ne lenne ennyi.Tudod,bennünket nagyon megviselt a babánk halála.Párom komoly depresszióba esett hónapokig,sőt volt egy stroke-gyanús,több mint féléve.Gondolom sejted mire akarok ezzel utalni:hónapokig vissza-vissza térően nagyon rossz lelki állapotban voltunk.Nagyon nem kívánom ezt a lelki állapotot újra.Kedden én is jelentkezem majd,várom a tiédet is! Szép hétvégét!
125. steiff (válaszként erre: 122. - Bbilona)
2007. okt. 11. 20:27

Bbilona! Bocsika, hogy eltűntem, de elromlott a gépem, meg amúgy is zajlanak az események nálunk,mint általában... :-)

A tali jól sikerült, sokat beszélgettünk mi felnőttek, a gyerekek meg egész nap rohangáltak, meg játszottak! Nem aludt még a legkisebb sem , persze délután hazafele megzuhant az egész banda élén a párommal. Így egy abszolút csöndes hazautunk volt (ami nálunk igen ritka dolog ). :-)

Szóval jó volt a tali, valószínűleg egyesületté alakul majd a klub, mert így kicsit komolyabb lenne, meg talán sikerülne támogatást is szerezni.

124. bbilona
2007. okt. 10. 14:50

kedves hardierika!

Ami a lelki részét illeti a lombiknak az nem változott, a gyógyszerekre viszont 70%-os támogatás van, míg az inszeminációnál ez csak 25%. A két esetben nagyon hasonlóak a szerek, de az inszemnél jóval kisebb a dózis. Nekem volt olyan inszeminációm több is, hogy minden másnap uh-ra kellett járnom mert nem fejlődtek elég gyorsan a tüszök. Tudom milyen nehéz ez munka mellett. A csalódás talán kisebb, de ugyanúgy nehéz. Azért a ti helyetekben lehet mégis megpróbálnám, bár nehéz tanácsot adni, pláne, hogy mi is halogatjuk a dolgot, és inkább a nem felé hajlunk.

Milyen vizsgálatra ment a párod? Én Pest megyei vagyok, kedden megyek kineziológushoz, majd mesélek.

Remélem hamarosan jó hírekkel jössz ide, és együtt örülhetünk!

Minden jót!

Ilona

123. hardierika (válaszként erre: 121. - Bbilona)
2007. okt. 8. 17:59
Kedves bbilona!Tudod,az az érdekes a lombikban,hogy alig 10% esélyem van /40 év felett ennyi/a sikerre.Nem ismerem az inszemináció tortúráját,de a lombiké iszonyú!Kb.120-160 ezer ft volt 4-5 éve.Egy hónapos szinte mindennapi utazás,vérvétel,több mint kétheti folyamatos injekciózás,állandó stressz:milyen tüsző,hány darab,...és a végén a csalódás.Ezt lazán,félvállról véve csinálni nem lehet.És ez az ami nagyon visszatart:túlságosan megterheli a szervezeten kívül a mindennapjaidat,csak erre figyelsz ,mert folyamatosan figyelik mi történik odabenn.Nem tudsz nem idegeskedni miatta.Na most ez az ami a legkevésbé sem segíti a teherbeesést.Én most elküldtem őt egy vizsgálatra,kíváncsian várjuk az eredményt.B terv?Még mindig az örökbefogadás:Tegyesz,Alfa.Az idő:Párom nagyija 48 éves korában szülte utolsó gyermekét,akinek 40 évig volt még anyukája.A gyermeknélküliség ...erről sokat lehetne azért beszélgetni.A te kineziológus ismerősöd itt van a megyében?/Zala/Most ennyi fért ide,szép hetet mindkettőtöknek!
122. bbilona
2007. okt. 8. 08:24

steiff, nem írtál a találkozóról, hogyan sikerült?

Úgy eltüntél, pedig olyan jó olvasni:-)

121. bbilona
2007. okt. 8. 08:18

Szia hardierika!


És mi a baj azzal az egy kineziológussal, nem jó? Állítólag 1-3 alkalom és nem kell többet menni. Engem most "kényszerítenek rá", a férjem egyik kolléganője foglalkozik ezzel, de őszintén szólva ahátam borsódzik tőle. Lombik ügyben a férjeink hasonlóan gondolkodnak, az enyém is ellenzi, bár más okból. Van B terve a férjednek? Vagy ebben is olyan mint az enyém, ő úgy gondolja lehet élni gyermek nélkül is boldogan, csak be kell rá rendezkedni.

Nyíiltra is benevezünk, ha végre megérkezik az a fránya határozat.

Kíváncsi vagyok ineziológus ügyben hogy sikerül döntened!

120. hardierika (válaszként erre: 119. - Bbilona)
2007. okt. 5. 14:49
Szia bbilona!A kineziológust én nem tudom sajnos választani,mert itt a városban csak erről az egyről tudok.Pesti ajánlatot kaptam,de nem hiszem,hogy el fogok utazni ezért.Majd meglátom az ittenit.A párom sajnos most a lombik ellen van,mert megjelent egy cikk mely szerint a túlzott hormonbevitel növeli a mellrák kialakulásának esélyét 40 év felett.Hát nem tudom.Minden olyan nehezen akar alakulni.Egyébként ő viszonylag könnyen bevonható mindenbe.Tényleg,nem is kérdeztem:a nyílt örökbefogadásra is jelentkeztetek?Jó pihenést!
119. bbilona
2007. okt. 2. 14:23

Kedves hardierika!

"van aki örökbefogad és utána egyszer csak terhes lesz" , mi ezt szeretnénk választani, remélem lehet. A kineziológus sokat segíthet, megy a párod is? Pszichológus félére már én is gondoltam, de....Nekem igazából ezekkel sokszor az a "bajom" ugyan nekem kellemes és biztosan sokat javít a szervezetemen, hogy a férjecskémet nagyon nehéz ilyesmire rávennem (tudod nálunk elvileg minden ok). Te hogyan veszed rá a párodat a közös "munkára"?


Ahová én talpmasszőrhöz mennék (Szabó Szigfrid), őt egy édesanya ajánlotta nekem, akinek sokat segített, hogy megfoganhasson, korábban egy kolléganőm meg nem szűnő fejfájását gyógyította meg.


Hogyan döntöd el ki legyen a kineziológus?

Kicsit össze vissza vagyok (én munka közben pihenek, így nehezen koncentrálok).

118. hardierika (válaszként erre: 117. - Bbilona)
2007. okt. 2. 14:13
Kedves bbilona!Azért jutott eszembe,mert azt mondják mindenkinek más a jó a hasznos.Van akinek elsőre sikerül a lombik,van aki örökbefogad és utána egyszer csak terhes lesz,van aki teát iszik,van olyan akit nyaralni küldenek,és olyan is van aki beleun mindenbe és lesz ami lesz...Én egyébként voltam már term.gyógyásznál:ittam teákat,de nálunk a párom eredménye gyengélkedik néha.Ő vitaminokat szedett,meg is műtötték,és hát mi sajnos már 40 éven felüliek vagyunk.A doktornő válaszait szoktam olvasgatni,ott találtam.Mivel a mi örökbefogadásunk nem úgy alakul,ahogy reméltük,ezért kezdtem el megint a keresgélést a segítő gyógymódok között.Szerintem érdemes próbálkozni valamivel,ami kellemes és jó hatással van testre,lélekre.Egyébként én most a lombik előtt kineziológushoz készülök./most meg éppen angoltanulás közben pihenek egyet./
117. bbilona (válaszként erre: 116. - Hardierika)
2007. okt. 2. 12:53

köszi hardierika!

Bár nemtudom miért ajánlottad fel ezt nekem, mégis én is gondolkodtam már rajta. Most éppen tapmasszőrhöz gyűjtöm a bátorságot. Igazából, mire eltelik pár év az ember belefásul a mindenféle próbálkozásokba, és a véletlenre bízza. Nincs olyan hét hogy ne hívná fel valaki valami csodaszerre a figyelmemet. Egyszer lehet nekiveselkedem és valamelyiket a sok közül kipróbálom.

Te jártál már nála?

116. hardierika (válaszként erre: 115. - Bbilona)
2007. okt. 2. 12:42
Kedves bbilona!Van egy doktornő a Nők Lapja cafén,aki homeopátiás kezelést szokott alkalmazni akkor amikor már minden más eredménytelen volt.Ő szokta javasolni a hozzáfordulóknak.Érdemes lenne megnézned,ez egy szelíd gyógymód és alkati.Minden jót!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook