Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 24. 14:41

Sziasztok!

Regisztrált örökbefogadásra várók vagyunk a férjemmel. Türelemmel várunk a sorunkra, mégis szívesen megismerkednénk olyan szülőkkel vagy szülővel, aki újszülött babáját örökbe adná nekünk, hogy szerető, biztos családi hátteret nyújthassunk neki. Ezzel a legnagyobb álmunk válna valóra!Bizakodva várunk!

264. emes.m (válaszként erre: 261. - Orhidea72)
2009. márc. 19. 10:12
Szia! Nektek szinte felesleges az örökbefogadási procedúrát végigjárni. Mivel ti vagytok a nagyszülők úgy tudom elég az, miután megszületik az unokátok ti vállaljátok a gyámságát. Ezt elsősorban az illetékes gyámhivatalban vagy a bíróságon lehet kérni, így ti lesztek a gyámjai, törvényes képviselői. Ennek járjatok utána, ez sokkal egyszerűbb a számotokra.
263. Babo87
2009. márc. 18. 19:47
Sziasztok.Én 22 éves vagyok a férjem 34.Nem lehet közös babánk.Örökbefogadnánk egy kisbabát.De nem tudom hogy mennyi idö és mik a feltételek és mennyi megtakaritott pénznek kell lenni.Ha tudtok segíteni akkor irjatok ide vagy bolzen87@gmail.com e-mail cimre elöre is köszönöm.
262. f5baf9d0f0 (válaszként erre: 261. - Orhidea72)
2009. febr. 5. 09:34

Gyàmhivatalban.

Vagy a csalàdkisegitö hivatalban.

2009. febr. 5. 09:28
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A lányom 17 éves, és 23 hetes terhes.Sajnos az apára a lányom nem számíthat, a kapcsolatuk alatt nagyon sokszor bántotta.Ezért szeretnénk a kisbabát mi, tehát a leendő nagyszülők örökbefogadni. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy hol kezdjem az utánnajárást.
2008. nov. 26. 17:28
Sziasztok! Szeretnénk találni a férjemmel olyan nőt aki sajnos nem tudja megtartania babáját és szívesen adná szerető családba, ha ismertek ilyet akkor kérlek írjatok nekem, mert annyi éve hiába próbálkozunk és az hogy éveket keljen végig várni elborzaszt:( Kérlek segítsetek!
259. Gica86
2008. okt. 11. 14:10

Sziasztok!!Még új vagyok köztetek!Nekünk sajnos a férjemmel nem lehet saját kisbabánk..orvosi hiba miatt. Elindítottuk az örökbefogadást. Nov. 12.én megyünk a tanfolyamra. Csütörtökön lesz még egy pszichológiai vizsgálatunk is...(már voltunk 1en)

Nagyon hosszú a várakozás sajnos, de nekünk tényleg már csak ez a lehetőség maradt...

Jó olvasni, akiknek sikerült...

Ha esetleg erre téved olyan anyuka, aki nem tudja biztosítani gyermekének a megfelelő körülményeket, nagyon örülnénk ha örökbeadná nekünk a csöppséget. Mi nagy odaadással nevelnénk!Kérem, ha van ilyen, jelentkezzen!!!Köszi!!!Gica

2008. okt. 5. 18:03

Sziasztok!

Kedves fórumot látogató emberek!

Én egy 14 éves lány vagyok!Egerben élek!A szüleim teljesen tönkreteszik az életemet.. Depressziós vagyok,nem akarok már élni.. És lassan az idegeim is feladják! Kezdek belebetegedni.. Anyám azt mondta barátomnak,fogadjanak örökre! Mi kell ehhez?! Hogy engem örökbe fogadhassanak ,ha netalán nem mondanak le rólam?! Ha bemegyek a rendőrségre,és elmondom,többször bántalmaztak?! Tehetnek valamit?! Elvehetnek tőlük?! Mert én nem bírok tovább velük élni.. Belefogok halni,előbb vagy utóbb.. De a halált választom,mint őket,ha nem segítetek!

Kérlek titeket,segítsetek nekem!

Küldjetek e-mail-eket az e-mail címemre!

Mindenkinek nagyon köszönöm!És ha lehet,minél előbb segítsetek,vagy próbáljatok segíteni,mert lehet az életem múlik rajta.. :(:(:(

Sziasztok

257. dee (válaszként erre: 254. - 05650f67aa)
2008. szept. 24. 20:18

Ne légy ilyen!

Neked is sok sikert kívánok az öf.-hoz!

Hidd el, mindenkinek megszületik egyszer a gyermeke,aki őt választja. Én 39 éves koromig vártam a kisfiamra.Ő akkor választott engem anyukájának.

Addig meg élj teljes, boldog életet.Annyi szép dolog van a világon!

256. dee (válaszként erre: 255. - Ani-Kóka)
2008. szept. 24. 20:15

Igazad van!

Vágj bele! Csodás dolog az örökbefogadás,én már csak tudom!:))

255. Ani-Kóka (válaszként erre: 254. - 05650f67aa)
2008. szept. 24. 17:37
És az a rengeteg szülő nélkül maradt gyermek maradjon otthonokban vagy tengesse az életét nevelőszülők soránál, mert akiknek van saját gyermeke az hagyja az örökbefogadást másnak? Én azért adnék esélyt leglább egy kicsi életnek, hogy jobb legyen neki, hogy szerető, biztos családban nőjön fel.
254. 05650f67aa (válaszként erre: 253. - Ani-Kóka)
2008. szept. 24. 14:21
en 27 eves multam, es egy gyerekunk sincs, nem sikerul. szerintem oruljetek h van 2 is, es hagyjatok meg az orokbefogadasra varo gyerekeket azoknak, akiknek egy sajat sem lehet...
2008. szept. 23. 22:24

Sziasztok! 24 éves lány vagyok, van egy 5 éves kisfiam, akinek az édesapjától elváltam, nem sokkal később rátaláltam a jelenlegi férjemre, akivel azóta már született egy kisfiunk, most 6 hónapos. Közben a férjem megbetegedett, rákos volt és úgy néz ki nem lehet több gyermekeünk, és ha lehet is kemo után nem szívesen kockáztatnék. Lehet, hogy telhetetlenség, de nagyon szeretnénk még egy gyermeket és eljátszottunk az örörkbefogadás gondolatával. Pontosabban komolyan fontolgatjuk, hogy néhány év múlva szeretnénk egy gyermeket. De mint olvasgattam nagyon hosszadalmas procedúra, el kellene indítanunk mostanság? Egyáltalán van értelme belevágnunk így, hogy 2 egészséges saját gyermekünk van? Az nem hátráltathat, hogy nem a fiainknak nem ugyanaz az édesapjuk? Egyébként nagyon jó körülményke között élünk, családi házban, a férjem a munkája mellett egy saját válallkozást vezet valamint egy másik cégben 50%os tulajdonrésze van. Segítsetek kérlek, hogy egyáltalán merre induljak! Ha kérhetem priveben!

Köszönöm előre is!

2008. szept. 19. 14:20
sziasztok! erdeklodni szeretnek, hogy ha kulfoldi babat, pl etiop szeretnenk orokbefogadni akkor hova kell fordulni? es akkor is eveket kell e varni...?
251. Byblos
2008. szept. 13. 14:53
Üdv!Egyedülálló férfi vagyok,szeretnék örökbe fogadni egy gyermeket..Mik az esélyeim van valakinek tapasztalata már?Üdv byblos
250. trapiti (válaszként erre: 248. - Sereva)
2008. szept. 5. 23:32
Azon kívül, hogy etikátlan, nagy csapda ez. Aki nem járja körül a témát és nem gondolkozik, nem is tudja, mibe mászik bele!
249. dee (válaszként erre: 248. - Sereva)
2008. szept. 4. 21:38
Bocs,de ezt nem teheti meg egy szülésznő.Etikátlan dolognak tartom.
248. sereva
2008. aug. 28. 22:38
Kell egy jó szülésznőt szerezni,aki értesít,ha olyan baba születik akit nem fognak haza vinni.A többit elmondom,ha érdekel!Keress meg.
247. Akymo (válaszként erre: 246. - Kriszti1008)
2008. júl. 31. 23:51
Ment privi.
2008. júl. 31. 23:21

Szia!

Mi semmilyen levelét nem kaptunk.Te is Bp.-i vagy?

Azért majd felhivom a Tegy. érdeklödés szempontbol hogy ,hogy is állunk.Neked alapitvány volt?

245. Akymo (válaszként erre: 244. - Kriszti1008)
2008. júl. 31. 21:59

Na ezt nem értem. :-(

Nekem is nyílt Öf, volt 2004-ben , mégis kiküldték a levelet, hogy töröltek a listáról. Hmmm...

244. kriszti1008 (válaszként erre: 243. - Akymo)
2008. júl. 31. 21:54

Nyilt öf.volt,nem a Tegy. és nem alapitvány,lemondott az Anya.

Ezért nem szakadt meg az idö és 2007 01 01-töl van új rendelet ,hogy elöröl kell inditani. 2006 dec.-be lett jogerös a határozat.Ezért maradhatott a már bentlévö 1 év.Nagy szerencsénk volt!

243. Akymo (válaszként erre: 242. - Kriszti1008)
2008. júl. 30. 18:56

Mikor a kisfiad örökbefogadtad nem vettek le a Tegyesznél a listáról?

Örökbefogadás után akár nyílt, akár titkos, törölnek a listáról és újra kell indítani mindent, mikor a baba eléri az első életévét.

2008. júl. 30. 18:49

Sziasztok!

Örökbef. anya vagyok.Kisfiam 21 hónapos.Szeretnénk testvért neki

.Olvastam hogy többen voltatok csecsemö otthonba,merre kéne elindulnom?Tegyesznél 2 éve már bent van a kérelmünk.40 évesek vagyunk alapitványhoz el se indultunk mert ott nincs esély!Ha valaki tud infot,köszönöm!

241. dolcissima (válaszként erre: 240. - Trapiti)
2008. júl. 28. 10:44
Köszi a választ!
240. trapiti (válaszként erre: 238. - Dolcissima)
2008. júl. 28. 08:16

Dolcsimama!


Hogy mennyi ideig tart, az rengeteg dologtól függ, de általában években kell számolni. Mi a nagyon szerencsések közé tartozunk: nálunk 14 hónap telt el a kérvény beadása és Luca érkezése között, de ez ritkaság, és több "speciális" tényezőnek volt köszönhető. :)

Az utolsó mondatodhoz tenném hozzá: nem "csöppségeket" fogtok megnézni, hanem ha ott tartotok majd, akkor egy gyermeket ajánlanak fel (akár a Tegyesz, akár bármelyik civil szervezet). Ilyenkor el kell döntenetek a hallottak alapján, hoigy őt - és csak őt - megnézitek-e. Miután találkoztok, ill ismerkedtek, el kell döntenetek, hogy vállaljátok-e őt. Ha valamiért nemet mondtok, akkor ismét várni kell a következő felajánlásra. Tehát mindig csak egy gyerekről kell és lehet nyilatkozni.

239. trapiti (válaszként erre: 237. - 025c5b6977)
2008. júl. 28. 08:11

Szia!


Ha jól tudom, az öf. során előnyben részesítik a házaspárokat, de az, hogy valaki egyedülálló nem kizáró ok, vagyis elvileg nincs akadálya, hogy örökbefogadj. A civil szervezetek (a Gólyahír és a Bölcső biztosan) viszont csak házaspárokat fogad.

Tehát egyedülállóként általában marad a titkos öf a Tegyeszen keresztül.

Az időt nehéz megjósolni, sokmindentől függ. Pl. milyen korú, származású, egészségi állapotú gyereket fogadsz el. Általában nem szokták támogatni hogy az öf. gyerek, aki másodikként érkezik legyen az idősebb. Így szerintem nagyon jókor vagy ahhoz, hogy belefogj (ha jól számolom, kb 2 év múlva már egy 2-3 éves kisgyerek is érkezhetne hozzátok). De én a helyedben nem zárnám ki az újszülött babát sem, még ha többet is kell rá várni.

Fogyatékosságok: szerintem nem igaz, hogy nem lehet, csak már az elején úgy kell kezdeni, hogy a határozatodban benne legyen pontosan körülhat

rolva, hogy milyen egészségi állapotú gyermek örökbefogadására találnak alkalmasnak. Ennek azért szerintem érdemes előbb jobban utanájárni, akár szakember segítségét is kikérni.

Anyagi helyzet: ha tudod biztosítani hármótoknak is az átlagos színvonalú megélhetést, akkor nem lesz gond - ez persze sajnos a mai világban sokkal nehezebb egyedülállóként, főleg két gyerekkel.

Ha tudok még bármiben szívesen segítek :) Sok sikert és kitartást kívánok Neked mindehhez!

2008. júl. 26. 18:11

Sziasztok!


Újként írok ezen a fórumon. Lombik programmal próbálkozunk, és volt már terhességem, mely sajnos magzatelhalással végződött. fogunk még próbálkozni, mert ez csak a második volt, de a férjemmel beszéltünk már az örökbefogadásról. Beleegyezik ő is, csak még várni akar. Telefonáltam már a helyi gyámhatósághoz, meg internetes oldalakon nézegettem utána, hogy is működik ez. Olvastam a tanfolyamról, a környezet tanulmányról. Most olvasgattalak titeket is. Meg szeretném kérdezni, hogy ez úgy körül belül mennyi idő, amígegy pár odajut, hogy megnézhesse a Csöppségeket, akik családra vágynak?

2008. júl. 12. 16:31

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a témához, ugyanis én is gondolkozom rajta hogy szeretnék örökbefogadni.

Egyedülálló anyuka vagyok, van egy két éves kisfiam. Mivel nem tervezek párkapcsolatot, de szeretnék egy testvért a fiamnak, hisz annyira szereti a gyerekeket, és mert egyébként is többet szerettem volna, így ez maradt az egyedüli megoldásnak.

Nekem nem kell hogy apró legyen, az se baj ha bátyus vagy növérke lenne :) ezek a dolgok szerintetek számítanak, mármint hogy "idősebb" gyerek is lehet?

Azt sajnálttal tanultam hogy fogyatékos gyereket nem lehet örökbefogadni. Legalábbis pár éve még ezt tanították, pedig igaziból ők is emberek, és nekik is meg kéne adni a lehetőséget hogy családban nőjjenek fel, ha már a szülei voltak szivesek elhagyni. Persze tudom hogy sokkal nehezebb, de akkoris...

Mik azok a tényezők amik hátráltatják ill. nehezítik az örökbefogadást? gondolok itt olyanra hogy egyedülálló vagy mennyire nézik az anyagi helyzetet?

236. trapiti (válaszként erre: 235. - Kreta88)
2008. jún. 8. 23:05

Szia!


Ahhoz, hogy mindketten örökbefogadhassátok a gyermeket, házastársaknak kell lennetek. Ha nem házasodtok össze, akkor csak egyikőtök fogadhatja örökbe egyedülállóként, aminek elvi akadálya nincs, de egyszerűbb lenne házaspárként, mert a törvény a házaspárt előnyben részesíti az egyedülállóval szemben. Ráadásul a nyílt öf-t közvetítő civilek enm is fogadják el egyedülállók jelentkezését, tehát ebből a lehetőségből is kizárnátok magatokat.


A környezettanulmány bizonyos értelemben komoly, de a lakás mérete nem lesz akadály, ha egyébként az anyagi helyzetetek olyan, hogy tudjátok biztosítani a gyermek nevelését. Mi egy 42 nm-es egyszobásban laktunk amikor az első határozatunk megszületett, ha jól emlékszem 6nm/fő lakóterület kell meglegyen, nálunk 1 gyerekre találták megfelelőnek az 1 szobás lakást :) tehát nem gond.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook