Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
25. dee (válaszként erre: 24. - Macisajt)
2007. jan. 31. 00:51

Szia!

Én nem tudom eldönteni a baba betegségét,de érzem magam olyan erősnek,hogy segítsek rajta.Mellette legyek.Ma már teljesen egészséges gyerek nincs.Gyakori az allergia,asztma stb.ezekkel lehet élni,kordában lehet tartani a betegséget.Én is beteg vagyok,mégse fordult el a családom tőlem.

Nekünk már van egy konkrét baba,ha a jó Isten is akarja március 26-án születik meg.De beadtuk a kérelmünket egy kistestvérre is.0-1 éves korig jelöltük meg az életkort.Mi még nem kerestünk meg egy alapítványt se,de hamarosan megtesszük.

Ami a genetikát illeti,azzal nem kell törődni.Minden gyermek olyan lesz,amilyenné neveljük.Ha meg nem lesz Einstein, és........?

Szakmunkásra is van szükség.A jóságot,munkaszeretetet stb.meg mi tanítjuk meg neki.Én azt javaslom,vágjatok bele és ne várjatok sokáig.

2007. jan. 30. 22:52

Szia dee,

és te honnan tudod eldönteni, hogy pl. egy szívzörejjel még tudsz vállalni gyereket? Minimum egy gyerekorvos kell, hogy biztosan tudjad, az a kis hiba egész életen tartó szigorú diétával, vagy műtéttel jár-e, kigyógyulhat-e belőle, vagy netán súlyosbodhat. Az ember így is fél a bizonytalantól ( a férjem még azért is ódzkodik, hogy genetikailag mit örököl a csemete...)Nagyon bátor vagy és nagyon becsüllek, hogyha te így vállalod az örökbefogadást. EGyébként hány éves korú gyereket szeretnél? És miért ? A Tegyeszen kívül jelentkeztetek alapítványnál is?

23. dee (válaszként erre: 22. - Macisajt)
2007. jan. 26. 08:56

Szia!

Ha vállaljátok a nyílt örökbefogadást akkor is gyorsabb lehet.Valamint ha kisebb egészségügyi hibával is megbírkóztok.Ez lehet akár egy apró szívzörej vagy anyagcsere zavar.

Teljesen egészséges,újszülött babára kell a legtöbbet várni.Mi most csináltuk végig a tanfolyamot és az egész torturát.Sok sikert kívánok!Ha még lenne kérdésed,írj nyugodtan nekem is.Üdv:dee

22. Macisajt (válaszként erre: 15. - Magdala)
2007. jan. 26. 02:19

Szia Magdala,


engem is érdekelne, hogyan lehet lecsökkenteni a várakozási időt az örökbefogadásig.. Úgy látom, belülről ismered a rendszert és sok mindent tudsz, amire egy magamfajta kezdő mazsola ki van éhezve.

Mi most indítjuk az eljárást a Tegyesz-nél. Szerencsések vagyunk, sokadik lombikra de sikerült saját gyereket szülni, ez az út azonban végleg bezárult. Ő most 3 éves lesz, és szeretnénk, ha nem maradna egyedül a világban. Ha azonban a két-három éves várakozási időt ki kell várni, addigra akkora korkülönbség lesz közöttük, hogy gyakorlatilag két egykét nevelünk, egy iskolást meg egy csecsemőt és pont az fog hiányozni, amiért szeretnénk ezt végigcsinálni, hogy egymás (kor)társai legyenek, gyerekként, kamaszként. Felnőttként úgyis szétválnak útjaik, ez az élet rendje.

Egyszóval milyen alapítványhoz érdemes fordulni szerinted ? Nagyobb gyereket is szívesen örökbefogadnánk, csak szerető nevelőszülőktől jöjjön, ne az otthonból. Ha tudsz konkrétumokat, írd meg, légyszíves, akár privát üzenetbe is. Köszönöm előre is.

2007. jan. 15. 16:56

Sziasztok!


Szeretnék több infót megtudni arról, h milyen esélyeim vannak egyedülálló nőként gyermeket vállalni.Tudom ez is gond, h nincs társam, de gond lehet az is hogy elvileg egészséges vagyok és lehetne gyerekem?

Mivel józanul felmértem az anyagi helyzetem, és az pediglen úgy néz ki, h nekem muszáj dolgoznom, h fenntartsam magam és az örökbefogadandó gyermeket, ezért nem csecsemőt, hanem 2-5 év közötti gyermeket szeretnék vállalni. E fórumon olvasottak alapján, talán így nem kell(ene) éveket várni.

Azonban még a kezdet kezdetén vagyok, bármilyen információ jól jöhet nekem.

Előre is köszönöm

Endorfin

20. dee (válaszként erre: 19. - Nagyrobi)
2007. jan. 11. 19:22
Alapítványokat kerestetek?Miért csak csecsemőt szeretnétek?Ennyit kell várni?Írj többet ha van kedved.(privi is jöhet)
2007. jan. 11. 15:07

Hali. segítsetek örökbefogadni!!!!!!!

37éves férj feleséggel 2 kislánnyal. 4 éve várunk az államra, csecsemőt(ket)szeretnénk. engedélyeink megvannak,körülmények is, minden. csak gyerek nincs?????

18. dee (válaszként erre: 17. - Szacomsz)
2006. dec. 30. 18:16

Nem vagy könnyű helyzetben,de ne add fel!

Harcolj és bizti sikerülni fog.

Ha még lenne kérdésed írj nyugodtan.

2006. dec. 30. 17:03

Sziasztok!


Most találtam rá az oldalra és nem lettem nyugodtabb.

Úgy tűnik sokkal nehezebb nevelőszülőnek vagy örökbefogadó szülőnek lenni, mint ezt eddig hittem.


Egyedülálló 27 éves férfiként szeretnék egy 4 év körüli kisfiút felnevelni, de nem csak "bérelni" mert látom a gyámhivatal irányítása szinte csak erről szól - sajnos.


Szerintetek milyen esélyeim lennének?

Saját lakás, biztos egzisztencia, jó állás, vállalkozás mellékállásban, jó idő/munka arány, tisztességes múlt, rendezett szülői és saját háttér.

Persze ezek annyira nem fontosak a gyámhivatalnál, csak külcsíny, ha jól vettem ki a szavaitokból.


Köszi, Attila

16. dee (válaszként erre: 15. - Magdala)
2006. dec. 28. 22:51
Na csak egyet mondj nekem! A bürokrácia az bürokrácia.( a politikát ne is emlegessük).
15. Magdala (válaszként erre: 13. - Andyfl)
2006. dec. 28. 09:57
Vannak alapítványok, ahol a hosszú várakozási időt "meg lehet vásárolni", illetve le lehet csökkenteni az időt.
14. dee (válaszként erre: 13. - Andyfl)
2006. dec. 26. 09:35

Hello!

Első lépésben a területileg illetékes TEGYESZ igazgatójának kell egy kérelmet benyújtani.Onnan indul a procedúra,megmondják milyen papírokat kell beszerezned és hol indul tanfolyam.Az Ágacska alapítvány honlapján is sok okos dolgot olvashatsz.

A leggyorsabb a nyílt örökbefogadás.Ilyenkor a szülő anya választ örökbefogadót.Sok sikert és türelmet neked!

13. andyfl
2006. dec. 26. 08:47

sziasztok


Szeretnenk orokbefogadni egy babat segitseget keresek hogyan lehetne... hossszu varakozas nelkul?


koszi

12. Magdala (válaszként erre: 11. - Candid)
2006. okt. 24. 22:47

A Területi Önkormányzat Gyámhivatalánál kell elinditani.

Utána kimennek környezettanulmányra, pszichológiai vizsgálat, tanfolyam elvégzése és utána várólistára is kerülsz.

Természetesen mint egyedülálló is fogadhatsz örökbe babát (45 évnél nem lehet több az örökbefogadószülő és az örökbeadott gyermek között), de akkor számolnod kell vele, hogy még több idő. Barátnőmék az országos várólistára 2-3 hónapja kerültek fel 210.--nek, ez olyan 3 évnyi várakozást jelent. A Te esetedben talán 5 is lehetne akkor?

Szomorú és elgondolkodtató, hogy hol hibádzik a rendszer a gyermekvédelemterületén, hisz nagyon sok baba/gyermek van otthonokba akik családba kerülhetnének.

Csak ahogy megy az idő a bürokrácia területén, a gyerekek nőnek és már nem annyira kapkodnak értük; mindenki pici babát szeretne.

Sok szerencsét kivánok!

11. candid
2006. okt. 24. 14:43

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valamelyikőtök tud ötlettel szolgálni, hová forduljak, kit keressek, mert annyi akadályról, gonoszságról hallok, olvasok örökbefogadási ügyekben.

Egyedülálló nő vagyok, saját lakással, jó munkahellyel, viszonylag jó anyagi körülményekkel.

Sajnos a saját családról már lecsúsztam nagyrészt rajtam kívülálló okok miatt, ezért hosszas mérlegelés után úgy döntöttem, hogy akkor tudom a hátralévő életemet boldogan leélni, ha gyeremeket fogadhatok örökbe, akit a lehető legkisebb korától én nevelhetnék és akinek minden tőlemtelhetőt megadhatnék ésszerű kereteken belül természetesen.

De nem tudom, hogy egyedül lehetséges-e gyermeket örökbefogadni, hogy mennyi időt kell várni egy csöppségre, mert én 39 éves múltam és egyáltalán lehetséges csecsemőt örökbefogadni vagy csak 1 éves kor utántól stb.

Kérlek, ha van aki ebben segíteni tudna nekem,ha van, aki meg tudná mondani, hogy kezdjek hozzá, hogy ne elutasításra találjak, nagyon megköszönném!

2006. okt. 15. 21:32

Teljes mértékben egyet értek Veled: a hivatal sok esetben csak gátolja az ügyek simaságát, hogy zökkenőmentes legyen minden.

Én nevelőszülő voltam: 2 saját gyermekem mellé 3 és fél évig egy kislány is magunkhoz vettem.

Olyan volt mintha ő is a sajátom lenne, és a gyerekeim is úgy beszéltek róla: a húgunk.

Érzelmileg, anyagilag mindent megadtunk, megtettünk érte.

A Tisztelt Gyámhivatal pedig ... iróasztal mögül dirigált és adta a "használati utasitásokat".

Hát más amit ők elméletben megtanulnak hozzá, és más amikor a gyakorlatban kell a napi nehézségeket leküzdeni.

2006. okt. 10. 23:31
Nem könnyű sem a nevelőszülőség, sem pedig az örökbefogadás! A sok szemét ember, mind a gyámhivatalnál, mind a tegyesz-nél, nem azt nézik, hogy a gyereknek legyen a legjobb, hanem, hogy ŐK minél több pénzhez jussanak!!!!
8. joe63 (válaszként erre: 6. - Christine)
2006. okt. 10. 14:54

valóban NEVELŐszülőket keresel, vagy potenciális ÖRÖKBEFOGADÓkat? Nagyon nem mindegy.

Bármelyikről is van szó, nem lesz egy sétagalopp.

7. campean (válaszként erre: 6. - Christine)
2006. szept. 28. 11:15

Szia Christine!

Hány évesek a fiúk? És egészen pontosan hol vannak?

Mi még nem kezdtük el az örökbefogadási procedúrát, de szeretnénk nevelőszülők lenni...Nekünk van már egy kislányunk, de vállalnánk még...

2006. szept. 10. 14:28

Sziasztok!

A félreértések elkerülése miatt írom a köv.-et:

jajjjjj, sosem adnám örökbe a saját gyermekem, nem erről van szó!!!!!!

Van két öcsém, akinél az anyukánk a közös, aki még 1997-ben halt meg és sajnos az apukájuk is később. Most egy Gyermekotthonban vannak, de nem elég megfelelő és ő nekik keresek nevelőszülőket!!!

Hozzám nem jöhetnek, hiszen alig vagyunk itthon, mindketten nagyon sokat dolgozunk a férjemmel. Szóval az öcséimnek keresek keresek nevelőszülőket, nem a sajátomnak, hiszen még nincs is, és még csak 1-2 év múlva akarunk babát.

5. dee
2006. szept. 5. 00:36
Babát szeretnénk örökbefogadni, de nem a lakóhelyünkön.Van erre lehetőség?Hogyan lehet a leggyorsabban elintézni?
2006. aug. 24. 15:55

És ha nevelőszülőket akarok keresni?

Hol találok olyan oldalt, vagy esetleg címet, ahol olyan házastársak regisztráltak, akiknek nem lehet gyerekük és szeretnének örökbefogadni?

Ha tudtok ilyen címeket, telefonszámokat, kérlek titeket írjátok meg!

Millió köszönet: christine :)

3. Aranyalma (válaszként erre: 2. - Rekus)
2006. máj. 3. 22:56

Köszönöm szépen a választ!

Megnézegetem az oldalakat, amiket írtál.

2006. ápr. 28. 11:56

Mivel láttam, hogy még nincs mindig megválaszolva:


Egy örökbefogadásos topikból:

Az örökbefogadást elindítani mindeféleképpen a gyámhivatalnál kell, ami a lakóhely szerint illetékes.

Először elküldenek egy pszichológushoz, aki körüljárja a családi körülményeket- milyen származás, milyen körülmények, munka, tanulmányok, stb. Eztuán kell egy környezettanulmány, ezt a gyámhivatal intézi.

A dolgoknak ez az egyszerübb és gyorsabb része. Ezután jön a várakozás.

A kérelemre be kell írni, milyen korú, nemű gyermeket akartok, ezt figyelembe veszik, de a leghosszabb sor állítólag a csecsemő kislányokért van. Nagyjából egy- másfél év a sor vége, de ha pl. ikreket is vállalnátok, akkor előnyhöz lehet jutni. Ha megkaptad, akkor 2 hónap amig a valódi mama visszakérheti a gyereket, csak utána válik véglegessé az örökbefogadás.


Vannak alapítványok is, amiken keresztül lehet csecsemőket örökbefogadni:

ALFA szövetség, Bölcső és a Mózeskosár alapítvány


A hivatali procedúráról szóló könyv: Fazekas Erzsébet: Örökbefogadás, innen letölthető:

[link]

Ezt ajánlják.


Sok hasznos link van itt: [link]


Remélem tudtam segíteni.

2006. ápr. 24. 18:48
Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook