Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? fórum

Mik a feltételei egy kisbaba örökbefogadásának? Hova kell fordulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
325. inddor (válaszként erre: 324. - Trapiti)
2018. máj. 5. 08:53
Köszönöm :)
324. trapiti (válaszként erre: 323. - Inddor)
2018. máj. 3. 21:27
Van, de hogy mennyi ideig tart, az főleg az elképzeléseidtől függ (gyerek kora, származása, egészségi állapota a leginkább meghatározó szempontok). Javaslom az orokbe.hu blog tanulmányozását, kb. minden kérdésedre megtalálod a választ. A folyamatot a lakóhely szerinti tegyesznél kell elindítani, az első találkozón informálnak mindenről.
323. inddor
2018. máj. 3. 20:27

Sziasztok!


Szerintetek 34 éves egyedülállóként van esélyem örökbefogadni?

Merre érdemes elindulnom?

Előre is köszönöm válaszotokat

322. trapiti (válaszként erre: 321. - Sornyul)
2018. márc. 3. 20:10
Ha a férjed elutasító és ez tartós állapot akkor próbáld elengedni a dolgot. Nekünk sosem lett vér szerinti gyerekünk, egy kislányunk lett, már 10 éves. Néha eszembe jut hogy a babás korszak soha többé nem fog már megismétlődni az életünkben, de boldog és elégedett vagyok így. Ha egyáltalán nem lett volna gyerekünk, az fájna, de ezen hogy csak egy vagy kettő van vagy hogy csak lány, csak fiú stb. túl kell lépni és tényleg annak örülni ami van. Hamar elmennek ezek az évek, ki kell évezni minden percét. A tieid még kicsik, ne arra fordítsd az erődet hogy olyasmin bánkódsz amin nem tudsz változtatni. Az örökbefogadás viszont jóval több és összetettebb dolog annál minthogy szereted azt a gyereket akire vigyázol. A történet messze túlmutat a baba-koron, sőt azt mondom az a legkönnyebb része :) Ha van kedved kicsit belelátni, milyen helyzetek, kérdések adódnak egy 10 éves örökbefogadott kis-nagylány életében amivel együtt kell kezdenünk valamit, szívesen látlak a naplómban :)
321. Sornyul (válaszként erre: 320. - Trapiti)
2018. márc. 3. 19:16

Igen, pont ezért csak álmodozom. 😊 40 alatt vagyok még jóval, szóval az újszülött bejöhetne...igazából arról könnyebben lemondok, hogy szoptassam (bár szoptanittal az se kizárt), a szülési fajdalmakrol is lemomdok, arrol viszont kevésbé, hogy "ha már választhatok ", akkor lány legyen. (Donorosnál meg nincs garancia a nemére úgyse. ). Az mondjuk tény, hogy ha választhatnék, talán inkább a donoros terhességet választanám, hogy még egyszer átélhessem a terhesség csodáját, hogy a hasambam rugdos egy babuci.

Nemtom, nekem való lenne-e az örökbefogadás, én azt gondolom, igen, én mindig is sajátomként szerettem a rám bízott gyerekeket (babysitter voltam sokáig), egyszer "lízingeltem" is kettőt (egyedülálló apukával jártam), nem okozott gondot sose a másét szeretni. Férjemben van elutasítás a dologgal kapcsolatban, azt mondja, az más gyereke, nevelje a saját szülője.

Sajna az orokbe.hu-n is paria vagyok a két meglévő gyerekem miatt, olvasgattam ott is egy-két éve. 😁

Ugyhogy tényleg az van, hogy örülök a fiacskaimnak, es várom a csodát. Csak már olyan nagyok... (és olyan kis okosak ♥️)

320. trapiti (válaszként erre: 318. - Sornyul)
2018. márc. 3. 11:03
Visszaolvastam a többi hozzászólásod közül párat... Ha még lánynak is kell lennie akkor minimum 4-5+ év... De inkább azt tanácsolnám hogy próbálj örülni annak amid van :)
319. trapiti (válaszként erre: 316. - Sornyul)
2018. márc. 3. 10:54
Mennyi idős vagy? Az orokbe.hu blogot olvasgasd szerintem ott mindent megtalálsz. Ugyanúgy a Tegyesznél kell elindítani, de csak akkor szabad belevágni ha mindketten egyformán akarjátok. Ha a férjed nem, vagy csak a kedvedért megy bele, a leendő gyerekkel teszitek a legrosszabbat ha mégis örökbe fogadtok. A te részedről pedig ha még azt sem tudtad elengedni hogy szülj-szoptass és a donoros terhesség jobban vonz mint az örökbefogadás akkor valószínűleg te sem lennél kész rá, és a férjednek igaza van. Nem mindenkinek való ez, és attól hogy van szerinti gyereke, még nem válik valaki alkalmassá arra hogy örökbe fogadjon. Ha 40 fölött vagy akkor pedig az újszülöttre is nagyon kicsi az esély még akkor is ha azonnal belevágtok, mert valószínű hogy csak a titkos öf jönne szóba, alapítványok nem. Főleg ha egészségi állapot és származás tekintetében is lennének kikötéseitek.
318. Sornyul (válaszként erre: 317. - Lonna4)
2018. márc. 3. 09:40

Hát itt van a probléma sajnos, hogy ő (egyelőre?) elzárkózik az örökbefogadástól, szóval lehet, hogy csak álmodozás, leleknyugtatas lesz belőle, hogy legalább olvasgatok róla. 😁

Pedig jó lenne, én benne volnek. (Bár ami még jobban tetszik, az a donorpetesejtes vagy donorembrios terhesség, ha már saját sejtes nem lehet, mert akkor legalább az én pocakomban nő, én szülöm meg. De sajna ebbe se menne bele a férjem meg elég drága is. A donorpetesejtes tuti, az embrios talán kicsit olcsóbb. ) vagyis csak az álmodozás marad,miközben éljük a napi életet.

317. Lonna4 (válaszként erre: 316. - Sornyul)
2018. febr. 14. 14:48
Férjed mit szól a terveidhez?
316. Sornyul (válaszként erre: 271. - Viorica82)
2018. febr. 14. 14:00

Ugyanez. Minekünk is van már két kisfiunk, de minden álmom a nagycsalád, a lánygyermekek, 4-5 gyerek... de hármaska sem akar már 4 éve megfoganni. Nemrég kiderült, hogy valószínű, korai pf kimerülésem lehet, utánaolvasva a tünetek már úgy 1-2 éve is megvoltak, csak akkor nem tudtam róla, hogy ilyen van, illetve nem gondoltam volna, hogy engem is érhet ilyesmi.

Teljesen a nagycsaládra rendeztem be az életem, sosem csináltam karriert, húszéves koromtól csakis mama és feleség akartam lenni. Így most kellőképp érvágás, hogy le kell mondjak az álmomról.

Főleg, hogy "diszkriminálva" vagyunk, csak mert van már két gyerekünk. Ettől még nagyon fáj, hogy nincs több, hogy lehet, nem lehet többé babácskám.

Én benne lennék az örökbefogadásban is, viszont mindenképp csecsemőt szeretnék, hogy szoptathassam, hordozhassam; a fiaimat is sokáig szoptattam, hordoztam.

Van valaki, valami szervezet, ami mégis foglalkozik mivelünk, "páriákkal" is? A kormány folyton a nagycsaládot nyomatja, miért nem segítik hát azt, aki mindenképpen azt szeretne?!

315. trikó
2017. ápr. 2. 18:23
Van-e tapasztalat, info arról, hogy működik-e a nyílt örökbefogadás akkor, ha a baba vérszerinti anyja nem magyar állampolgár, de van mo-i állandó bejelentett lakcíme ahol életvitelszerűen élnek? A vérszerinti apa magyar állampolgár, a gyerek itthon születik. Biztos info kellene mert csak törvényes keretek között működhet részünkről. Köszönöm.
314. Dormi79 (válaszként erre: 312. - Viktorné)
2016. okt. 14. 09:04
Szia!mi is probalkozunk nemsokara 2.lombikra megyunk.Kozben megszereztuk a hatarozatot.Kotelezettseg nincsen de legalabb telik az a 3-5ev amig probalkozunk.Nem mindegy,hogyha az 5.lombik sem sikerulne kb 1-1,5ev mulva hogy akkor kezdjuk az egesz orokbefogadast es onnan indul a 3-5ev..vagy addigra mar csak 1,5lesz kb mivel idoben beadtuk a papirokat.Nem tudom hany evesek vagytok,(mi 36-37)de nem ugy megy hogy jovore akarsz egy gyereket bemesz es kapsz.Ezt nem is tudom hogy gondolod...csak a hatarozat megszerzese kb 3-6honap.Ezekkel szerintem jo tisztaban lenni.Sok sikert!
313. trapiti (válaszként erre: 312. - Viktorné)
2016. okt. 14. 08:00
Szerintem nektek még sok idő kell ehhez, még csak most próbálkoztok. Tájékozódj, olvasgass, de arra ne számíts hogy újszülöttet (az egy hónapos baba örökbefogadás szempontjából egyenlő az újszülöttel, még nyílt örökbefogadás esetén is gyakori hogy 3-4 hetes egy baba mire hazakerül... vagy még több, az én lányom pl. 6 hetes volt) így az 1 hónapos baba örökbefogadása ugyanúgy több éves várakozást jelent. Amire számíts: az alkalmassági határozat kb. fél év, a TEGYESZnél ugyan a várakozás a jelentkezéstől indul titkos öf-ra, de a várakozási idő megyétől függően 3-5 év, nyíltra pedig csak határozattal tudsz jelentkezni ahol a várakozási idő szintén több év ha reálisan nézem. Kivételek vannak de arra ne számíts hogy egy éven belül tudtok örökbefogadni miután elhatározzátok magatokat. Pláne ha nem vagytok nyitottak származás, eü állapot, életkor stb. tekintetében...
312. Viktorné (válaszként erre: 311. - Dormi79)
2016. okt. 12. 16:16

Szia

Kösöznöm a választ de én szerintem még majd a probálkozunk. Mert jövőre vagy utána szeretnénk örökbe fogadni csak vagy 1 hónapos babát

311. Dormi79 (válaszként erre: 306. - Viktorné)
2016. okt. 12. 12:03
Szia!Elsokent a teruletileg illetekes Tegyesz-nel kell jelentkezni.Csecsemo orokbefogadas 3-5ev is lehet.Ne varjatok!
310. Viktorné (válaszként erre: 309. - Trapiti)
2016. okt. 10. 19:49
Nagyon szépen a segítséget
309. trapiti (válaszként erre: 308. - Viktorné)
2016. okt. 10. 19:46
Javaslom az orokbe.hu blogot, ott minden információt megtalálsz.
308. Viktorné (válaszként erre: 307. - Trapiti)
2016. okt. 10. 19:09
És az hogy zajlik hogy örökbe tudjunk fogandi egy kisbabát?
307. trapiti (válaszként erre: 306. - Viktorné)
2016. okt. 10. 19:03
Persze. Néhány év a várakozás.
2016. okt. 10. 18:32

Sziasztok!

Azt szeretném meg kérdezni hogy zajlik egy örökbe fogadás mi jövőre vagy utána szeretnénk egy csecsemőt lehet rá mod.

előre köszönöm a válaszokat

305. Heni11
2016. okt. 2. 15:44

Sziasztok!

Van egy 20 hónapos örökbe fogadott kislányunk tudomásunkra jutott hogy született tesója nevelőszülőknèl van anya nem mondott le rólla de nem látogatja úgy tudom ilyen esetben fèl èv van az anyának de viszont a nevelőszülő testvèrkapcsolattartásra hordja a gyereket ès az anya is ott van az lenne a kèrdèsem hogy ez kapcsolattartásnak minősül e.

304. b4b1d52444 (válaszként erre: 303. - Af1cfe1146)
2016. szept. 2. 07:36
Köszönöm!
303. af1cfe1146 (válaszként erre: 302. - B4b1d52444)
2016. szept. 2. 07:19
Szia! Ha jól tudom, az örökbefogadás megtörténtéig semmilyen extra szabadság nem jár a munkavállalónak (utána minden ugyanúgy jár, mintha vér szerinti gyerekről lenne szó). Rendes szabadságot kell kivenni.
2016. szept. 1. 12:06
Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy jogilag hogyan szabályozzák a munkáltató felé az örökbefogadás procedúrájával járó bizonyos dolgokat? Gondolok itt arra, hogy mondjuk a felkészítő tanfolyamra el kell, hogy engedjen a munkáltató munkaidőben vagy mindenképpen szabadságot kell kivenni azokra a napokra? Remélem érthető voltam.
301. tünde8 (válaszként erre: 295. - Eszter09)
2016. máj. 9. 09:50
Eszter09 neked írtam, kérek én is privát elérhetőséget
300. tünde8
2016. máj. 9. 09:48

szia !


Örökbe adtad a babádat ?

Érdekelne, mert én nagyon szeretnék egy kisbabát a férjemmel együtt.

Köszönöm ha jelentkezel.

299. Dormi79
2016. márc. 14. 08:36
Sziasztok!azt szeretnem megtudni,hogy a Tegyeszhez mennyire reszletes bemutatkozo levelet kernek,mi a tapasztalatotok.Nehezhozzakezdeni.Tudnatok ebben segiteni?koszonjuk!
298. S35Budapest (válaszként erre: 295. - Eszter09)
2016. márc. 10. 10:06
Eszter09 kérlek adj privát elérhetőséget.
2016. jan. 3. 17:25
Sziasztok! Tudna nekem abban segíteni valaki,h a Tegyesz pszichológiai vizsgálaton mi lesz? Mire készüljünk? Esetleg volt vki Bp-en és megírná privátban a tapasztalatait? Köszi
296. andi6020 (válaszként erre: 295. - Eszter09)
2016. jan. 3. 11:58
Az mit jelent, hogy "anyagi tànogatàsal"?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook