Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hisztizik a gyermek... Hogyan kezeled a helyzetet? Tanácsok szülőktől-szülőknek! fórum

Hisztizik a gyermek... Hogyan kezeled a helyzetet? Tanácsok szülőktől-szülőknek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. Apucim (válaszként erre: 75. - Hobnobs)
2011. máj. 17. 08:28
Köszi, próbálkozom, próbálkozom....
75. hobnobs (válaszként erre: 74. - Apucim)
2011. máj. 2. 15:35
Egy pszichológus azt mondta, ha nem értjük meg őt hiszti közben akkor nőni fog benne a feszültség egyre jobban és nagyobb hiszti várható. Meg kell érteni és valahogy kizökkenteni.
74. Apucim
2011. máj. 2. 12:59

Sziasztok!

Úgy látom mindenkinek megoldódott a problémája csak nekem van már ilyen gondom. Leírom hátha valaki látja és válaszol a "sokat tapasztalt" anyukák közül. Én három gyermekes apuka vagyok (24 éves fiú,3 és fél éves kislány, 1 éves fiú)

A hercegnőm kezd kibírhatatlan boszorkává változni mostanában egyre gyakrabban. Teljesen el vagyok keseredve, úgy érzem már mindent kipróbáltam,kipróbáltunk.

Abban a korszakban (kb. 2 évesen)amiről ti írtok nem volt szinte semmi jele hisztizésnek (apró, jól kezelhető hisztik biztos voltak, de ezekre már nem is emlékszem)A mostani az katasztrófa, semmi nem használ csak az idő - amikor Ő úgy gondolja és magától befejezi akkor marad abba - én bármit csinálhatok, már mindent próbáltam : rácsuktam az ajtót, leöntöttem vízzel, megütöttem (két hétig még magammal sem akartam szóba állni, olyan borzasztónak tartom hogy bántottam)egyszerűen tehetetlennek érzem magam. Attól tartok hogy rámegy a "szeretetem" ha ez sokáig így megy tovább!

73. Tina87
2009. okt. 8. 22:37
A lényeg, hogy ne lássa, hogy ideges vagy mert rosszat csinál, mert az tetszik nekik és még jobban fogja csinálni a rosszaságot.Le kell hajolni hozzá és elmagyarázni hogy így úgy amúgy kell.Megértik, okosak :)
72. Katica979 (válaszként erre: 71. - Virag1009)
2009. szept. 15. 13:05

Szia!

Engem is feltölt a sütés főzés.

Képzeld tegnap 3 váltás ruhát pisilt tele ez a pupák.Teljesen kétségbe ejt.Bár ha hazajön itthon normálisan megy és bilizik.

71. virag1009 (válaszként erre: 70. - Katica979)
2009. szept. 14. 20:24

Szió! Most tudtam csak jönni :-(

Igen, erről én is hallottam már, hogy a szobatisztaságban lehet egy kis visszaesés, tiltakozhat így a bölcsi ellen. Nekünk tavasszal volt egy fellángolás, mikor napi rendszerességgel használta a bilit, aztán elmúlt a varázs, és már utána csak azért sem. Most ott tartunk, hogy egyáltalán nem szól :-(((Virág most lesz jövő hónapban 2, még van egy kis időnk, bár olyan jó lett volna, ha túl vagyunk ezen nyáron. Szerintem ő ez ellen is dacoskodik, hiába tudja mire való a bili, azért sem csinálja azt amit kellene. Nem erőltetem, remélem hamar megoldódik ez is, nehogy aztán ezért ne mehessen majd oviba jövőre...A hisztiből mára is kijutott, estére, nehogy jó vége legyen a napnak. Ami nem tetszett: orrszívás, hajmosás, hajszárítás (ez teljes kudarc),fogmosás. Leszívta az összes energiám. Most sütök egy kis muffint...talán visszajön a kedvem és a drágám is hazaér hamarosan. Szebb napokat!

70. Katica979 (válaszként erre: 69. - Virag1009)
2009. szept. 14. 19:26

Szia!

A bölcsi?Tiszta kínlódás amíg be nem érünk.Nem akar menni.Állandóan azt mondogatja,hogy nem akarok menni bölcsibe,nincs kedvem.És nem sír inkább vancog.No de amikor beérünk,és Anita elveszi tőlem,akkor kezdődik a nemulass!Sír,de nagyon.Bár azt mondják csak pár percig utána megy játszani.Hála az égnek elfogadja a reggelit,tízórait és az ebédet meg az uzsit is.Nálunk a probléma az az hogy bepisil.Direkt nem szól csak ha már becsorgott.Engem ez aggaszt mert hónapok óta szobatiszta.A gondozó azt mondja ez akár normális is lehet,mert Kolos így tiltakozik a bölcsi ellen.

69. virag1009 (válaszként erre: 68. - Katica979)
2009. szept. 14. 14:59

Szia!Köszönöm kedves vagy!

Ezek szerint belépett ő is abba a korszakba, amikor minden NEM, és csak azért is NEM. Kitartást kívánok neked is és mindenkinek, aki hasonlókkal küzd. Én még akkor összetehetem a kezem, Virág nem utasít el mindent élből, többnyire együttműködő, csak akkor jön a hiszti, ha vmit nem engedek meg. És kicsi fiad hogy viseli a bölcsit?Mi 1 hét kihagyás után ma voltunk, és nagyon meglepődtem, mert 3 órán keresztül nélkülem volt (most szoktatom be), sőt még ott is ebédelt és a gondozónőtől elfogadta, be se hívtak hozzá. Aztán gyorsan haza és alvás...gondoltam én...jó háromnegyed óra kellett, mire elaludt. Addig próbálkozott kijövetellel, meg hogy vakargassam a hátát (ezt mostanában nagyon bírja :-)), csak hát így nem tud elaludni...kicsit hisztizett, de feladta.

68. Katica979 (válaszként erre: 66. - Virag1009)
2009. szept. 14. 13:12

Szia!

Engedelmeddel megkuksiztam a kislányodat..

Nagyon édes.El sem hiszem hogy ez az angyal hisztis:-)

2009. szept. 14. 13:09

Sziasztok!

Az én fiam most kezdte a bölcsit és azóta nagyon hisztis.Mindenért.Ő nem fürdik,nem mos fogat,nem mos kezet és semmitse nem...

Elég fárasztó.Remélem amar elmúlik ez az időszak.

66. virag1009 (válaszként erre: 65. - Chewy)
2009. szept. 13. 20:38

Persze, előbb-utóbb...remélem inkább előbb, mert megőszülünk :-)

A mai napunk nem volt annyira rossz, mint az előzőek, de úgy döntöttünk, áthívjuk a nagyit, vigyázzon a kis ördögfiókánkra, amíg elmegyünk 2 órára apjával kikapcsolódni (a rossz csak az volt, hogy a pénztárcánk bánta).Mikor hazaértünk,a következő fogadott minket: Hát a Virág egy kis angyal volt, olyan édes, cukipofa, milyen sokat beszélt és játszottunk együtt!!Nem is vártunk más...a hisztiket csak nekünk tartogatja. Viszont a ma esti orrszívás sírás nélkül zajlott, amiért nagyon megdicsértük. Remélem így is marad. Bár a legjobb az lenne, ha minél hamarabb meggyógyulna a drágánk. A fogmosásról csak annyit, hogy mostanában ő sem szereti, mi mossuk neki,kicsit mindig döcögősen indul, mert mindig bújik belénk, meg el akar menni és hasonlók. Eddig szépen kiköpte a vizet is, de mostanában elbohóckodja ezt is.

65. chewy
2009. szept. 13. 18:37
Az en fiam is nagyon hasonlo.Nalunk a fogmosassal ugyanaz a cirkusz mint nalatok az orrszivassal.Eloszor olyan ugyesen kezdte aztan hirtelen meggondolta magat es csak ragcsalja a fogkefet...ha en kezdem mosni a fogat akkor ordit rug harap...nem tudom szerintem elobb-utobb kinovik majd(ez biztos)Ez a szobaba kuldes jo otlet.
64. virag1009 (válaszként erre: 63. - Virag1009)
2009. szept. 12. 21:04
Ja és ma még azon is felhúzta magát, nem is egyszer, hogy a "Pont,pont, vesszőcske"-t nem tudta úgy rajzolni, ahogy szerette volna...nem egyszerű...
63. virag1009 (válaszként erre: 62. - Chewy)
2009. szept. 12. 20:58
Szia! Nálunk apuka sokkal türelmesebb mint én, nála ritkán szakad el a cérna, nálam sajnos sűrűbben. Sokszor lazábban kellene kezelnem a dolgokat szerinte, de ez nem könnyű, hiszen én vagyok vele egész nap. Próbáltam már szép szóval, türelemmel, erélyesebben hangos szóval, de ha belejön a hisztibe, semmi nem segít. 1x próbáltam egy pici vízzel lefröcskölni, meglepődött, de folytatta tovább. Szóval ez sem jött be. Ami eddig talán segített (bár van hogy ez sem), hogy beküldöm a szobájába, és azt mondom neki, gondolkodjon el, nyugodjon meg, és ha befejezte akkor beszélünk. Ilyenkor általában még hisztizik bent egy kicsit, majd hallom hogy elkezd vmivel játszani és már nem sír. A múlthéten kezdtük a bölcsit, de a héten hétfő reggelre lázas lett. Egész héten itthon voltunk, és ez egy kicsit betett nekünk. 3 napja nem bírok vele, pattanásig feszültek az idegeim. Na ma apjának is kijutott a hisztiből, próbált ő is nem figyelni rá, csak beküldte a szobájába. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, vagy nem kapja meg amit szeretne (ez vagy apja dezodorja, vagy az orrszívó csöve, vagy telefon stb., mert mindig éppen kell vmi) akkor elkezd hisztizni, csapkod, ordít, sír. A legnagyobb problémát viszont az jelenti, és az elmúlt napok gondjai elsősorban abból erednek, hogy porszívóznom kell az orrát. Max. 3x csinálom egy nap, de ilyenkor úgy ordít, mint akit nyúznak, hiába próbáljuk nyugtatgatni, bevonni a maciját vagy minket is a "porszívózásba", semmi sem segít, csapkod, rúg, pofozkodik, tépi ki magát a kezeink közül. Egyébként egy okos, tündéri kislány, de mikor rájön, hogy feszegeti hol a határ, akkor nem lehet bírni vele.
62. chewy
2009. szept. 12. 20:28

Szioka!Az en fiam 19 honapos.nehany honapja tart a balhe.lassan mar nem mehetek vele vasarolni.Ha valami nem ugy tortenik ahogyan o elkepzeli akkor ut,rug,harap,tepi a sajat hajat es sikit iszonyatos hangerovel.A boltban az a gond,hogy nem akar ulni a bevasarlokocsiban,nem akarja azt sem hogy a karomban cipeljem....csak rohangalni akar es pakolni.Otthon leginkabb foldhozvagja magat(de ez nem olyan gyakori)nalunk akkor van problema ha valahova megyunk.

A negyedik gyerekem es egyik sem volt ilyen(megcsak hasonlo problemam sem volt)Leginkabb tanacstalan vagyok.Itthon a nem veszek rola tudomast...gyakorlatat probalom kovetni.De nem tudom mit tegyek az uzletekben...Most arra gondoltam hogy megprobalom a bevasarlasokat nelkule intezni...de ez nem mindig kivitelezheto.Remenykedjunk hogy kinovik...Addig meg iszonyu sok turelem kell.Raadasul az apukajaval nem ertunk egyet a reagalasban...mert en azt gondolom nem kell reagalni...apuka meg azt hogy ra kell csapni a fenekere vagy rakiabalni...szoval ez szerintem eleg nagy baj.Amugy latom mindenkinek mas a modszere.szerettem volna latni,hogy azota mi tortent az itt irogatoknal.Te hogyan reagalsz egyebkent?

61. virag1009 (válaszként erre: 60. - Chewy)
2009. szept. 12. 19:34
Szia!Nálunk 3 napja folyamatos hiszti van...egyre nehezebben bírom. Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, hátha kapok vmi ötletet, mit tehetnék. Mennyi idős a babád? Az én Virágom 23 hónapos.
60. chewy
2009. szept. 12. 18:43
De jo nektek!mar senkinek sem hisztis a babaja?mi csak most jutottunk ide....
59. Cadence (válaszként erre: 55. - 244ed1c739)
2008. nov. 11. 20:05

Az én 17honapos kislányom még nem igen beszél.De hisztizni kiváloan tud.Ha nem kapja meg amit akar (és persze mindent akar) akkor örjöngve sir már csapkodja a szekrényt is belémcsíp meg üvőlt.....

Hát ha aránylag finoman szolok rá semmit nem ér ha rákiabálok akkor volt olyan hogy ki nevetett de olyan is volt hogy kissé hangosra sikeredett a rákiabálásom és akkor elsirta magát.

Ugyhogy beszélni hiába beszélek még ugy nem érti vagy inkább nem akarja érteni a kiabálás se jó neki de néha már ugy fel tud idegesiteni.

Szoval a lényeg mit csináljak ha hisztizik?Most az elöbb is volt egy hisztije de ugy csináltam mintha észre se venném hát egy jó 10perc mulva abba hagyta.Talán ez megoldás lehet?

De mondjuk ez az utcán vagy a boltban nem megy de itthon talán beválik.

58. G.
2008. jún. 28. 06:25

Az én lányom aug-ban lesz 2 éves.10 hónapos kora körül kezdődött a hisztije,azóta profi szintre emelte az előadás minőségét.Tegnap el is hányta magát.Minden kijött belőle amit vacsorára evett.Ő meglepődött,hogy erre is képes,én megijedtem,mert bizony fuldoklott a hányadékban.

Az ok: nem húzhatta be a fürdővízbe a törülközőt.Majd ki akart szálni a kádból.És nem én,hanem apa vette ki.Ennyi.

Az első anyai pofon akkkor csattant el,amikor szintén cirkusz közben beleharapott a hasamba.Annyira fájt,hogy nem is gondolkodtam és visszakézből kapta is.Én megbántam.Persze ezt Ő nem látta.Ő meg azóta nem harapott meg.

Egy biztos.Ahány gyerek annyi fdéle módszer.De szörnyen nehéz.....

2008. máj. 5. 14:18

Nekem leginkább akkor nehéz kezelni helyzetet,ha az utcán,áruházban,társaságban hisztizik a gyerek.

Otthon már előfordult a vizes pohár,ami igen hatásos nálunk.Utcán,mégsem alkalmazhatom.

2008. máj. 5. 14:12

Sziasztok! A mi lányunk most lett ovis, tehát igazán a dackorszakba lépett. Nem mondhatnám, hogy nagyon hisztis. Persze, kikiabálja a magáét, melyik nem, de nem vészes.

Meg azt vettem észre, hogy ha csak velem van, tehát az anyjával, akkor minden oké, szépen eszik, játszik, stb. Ha van itt nálunk valaki, akkor kezd makrancoskodni :) így bizonyos szavakkal, tettekkel elejét veszem amennyire tudom a dolgoknak :)

2008. jan. 25. 13:17

Sziasztok !

Az én tapasztalatom az,hogy ha elkezd hisztizni a gyerek előszőr probáljunk vele -nem hangos szóval!-beszéni mi a baja.Ha nem hagyja abba TÜRELEM,egyszer csak meg unja.

Tényleg igaz az,hogy ha látja rajtad,hogy feltud idegesíteni ha hisztizik,vagy tudja hogy a hiszti árán megkapja amit akar -fogja is alkalmazni "ellened"!


Nálam csak akkor van baj,ha a fiam annyira belejön a hisztibe,hogy már levegőt sem kap-szó szerint-akkor jön a hidegvízes arcmosás,teljes idegkiborulással részemről.Sokszor segít a hidegvíz,de volt hogy már nem.Na azt nem kívánom senkinek... .Szerencsére ilyen már régen volt.


Szóval anyukák;türelem,higgadtság!

54. bobolysza (válaszként erre: 53. - 4fb920abf7)
2008. jan. 22. 13:30

Na, ma délelőtt pont ezt csináltam! Nem használt...

De az sem, ha magamhoz öleltem és megszeretgettem. Azt látom, hogy próbára tesz, meddig bírom, meddig mehet el, hol a határ. Harcolunk...

2008. jan. 21. 20:02
Azt hallottam ,hogy egypohár hideg vízzel szembe kell önteni. Hát nem tudom, ez elég nagy gonoszság.
2008. jan. 21. 19:57
Nekem peldaul tetszik egy hisztis gyerek, tenyleg nem kap agyverzest :) hamar kitombolja magat, utana meg jot jatszik. Jol csinalja
2008. jan. 21. 17:22

Sziasztok!


De jó olvasni, hogy nem csak nálunk vannak ilyen extrém helyzetek!

A nagyobb fiam áprilisban lesz 3 éves, de orrvérzésig tud hisztizni. De lehet, ez a jobbik eset, mert legalább nem kap agyvérzést :/

Sokszor szándékosan teremt olyan helyzeteket, hogy hisztizhessen. Olyan dolgokat kér, követel, amit biztosan tud, hogy nem szabad vagy számít rá, hogy megtiltom. Nagyon nehéz vele, pedig egyébként rendkívül okos kiskölyök.

50. bobcsi2 (válaszként erre: 43. - Margitnéni)
2008. jan. 21. 16:30
Az én kisányomnak is az a hatásos ,ha magamhoz szorítom és szeretgetem.Ő még cicizik és mindig azt mondja a végén hogy anya cici.Szerintem ott nyugszik meg igazán.
49. 0260f21e84 (válaszként erre: 45. - 5cb4354c81)
2008. jan. 21. 15:50

Elore kerek elnezest, nekem nincs gyerekem, pont ezert nem is szeretnek okoskodni.

Bennem csak az merult fel, hogy nem felsz te a gyerekedtol? Hogy olyan helyzetekbe belevisz, amivel nem tudsz mit kezdeni? Megerzi, hogy veled megteheti? Apaval is ilyen?

Es, bocs, koztetek minden rendben van a paroddal?

Egyetertek az elottem szolokkal, ez figyelemfelkeltes, meg jatszma. Szerintem, ha lemegyunk arra a szintre, hogy ugy viselkedunk, mint o, semmire nem vezet, nyilvan kirohog. A kezrecsapas talan elsonek bejon, de masodjara mar pofon kell, utana meg 2...

2008. jan. 21. 15:28
A hisztit rengeteg turelemmel kilehet nevelni, lanyom 4 eves igaz valojaban hisztis nem volt de lehetett volna ugygondolom, mert amikor vmit akart es en nem , akkor o ingerulten lepett fel, ha en tovabb fokoztam a feszultseget akkor aztan mindent elkovetett mergeben,pl ami a kezeben akadt foldhoz dobalta stb,es arra gondoltam hog nyugodtan lehet hogy tobbre vihetem, aztondolom sikerult, de ez csak akkor mukodik, ha a turelmem megtudomorizni, neha van amikor enis kiborulok akkor aztan jon a balhe. de ettol eltekintve kiegyensulyozott kislany, amit akartam mindig megtudtam ertetni vele. Kben 3-5 evig van az elos dackorszak aztan 7-9 evig lassan kov a kamaszkor ugyhogy ilyen hisztis periodus azer van. Habar olyant is ismerek aki a fiabol a hisztit veressel uzte ki, nemtudom megkell probalni, en nem tennem
2008. jan. 17. 23:28

Sziasztok!

Kicsit megnyugodtam miután elolvastam a leveleiteket.... Én ma teljesen kiakadtam a kisfiamon (18hós), már arra gondoltam elviszem valami szakértőhöz, nézzék meg mi baja van! De előbb eljöttem erre az oldalra olvasgatni.....

Ma egész nap hisztizett a fiam, miért mert nem csinálhatja azt amit szeretne, pl: konektorba nyúlkálni, persze van vakdugó, de mégis, abba dugdosni mindent, a hajszárítót dobálni, zsinórjával húzogatni a földön, ugyanez a hajvasalóval. a számítógépet kapcsolgatni, a székre onnan az asztalra mászni, a gáztűzhelyet nyomkodni...Gondoltam friss levegő séta jót tesz, hát nem értünk a parkig, mert már szaladt volna az útcára, egy rászólás, rögtön hiszti, onnantól kezdve sem a park, sem a kisbicikli, sem anya karjába nem jó! Oké vissza a kocsiba, kiállítás, (kitömött állatok) na itt lenyugodott, de ezzel meg az a gondom, mint a boltban is hogy szalad ezerrel, megsem áll, megse hallja amit mondok, teljesen megváltozik, pedig okos értelmes kisfiú mindent megért, de egyszerűen ha eljövünk otthonról elveszti az eszét, na itt sem voltunk azért sokáig. Kabátfelvétel, ordítás, feszítek, ketten alig tudtuk feladni a kabátot, végül a kocsiba megnyugodott, persze taknya nyála egybefolyt, orrtörlés=hiszti! Itthon is volt mégegy hiszti sor. Én próbáltam nyugodt lenni, elmagyarázni mi a helyzet....itthon megmostam hidegvízzel az arcát, na az segített.

Az egészben az a legnehezebb, bármit csinál a gyerek, hogy tehetetlennek érzem magam és nem tudom mit csinálak az adott helyzetben, meg igen égő is és rossz anyának érzed rögtön magad!

Szívesen olvasom még az ötleteiteket, szerintem sokat segítenek másoknak is.

Tünde

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook