Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Farkasköröm yorkinál? fórum

Farkasköröm yorkinál? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 15. 11:34
Ha zavarja a kutyust, mert túl hosszú, vagy megsérült, akkor a legjobb megoldás az lenne ha véglegesen eltávolítanák mind a két lábáról. Attól, hogy most meggyógyítják később még lehet vele probléma. Az én kutyusomnak is levetettük, mert féltünk, hogy egyszer leszakad. Az ivartalanítással egy füst alatt megcsinálták. Pár napig kötözni kellett meg betadinozni, de nem volt gond vele. Nem is érdekelte különösebben, pedig nagy testű kiperaktivusz kutyusz:)
15. Brad (válaszként erre: 14. - Lilo7)
2011. máj. 29. 16:17
kamillásat persze. Baja nem lesz tőle.
14. lilo7 (válaszként erre: 13. - Brad)
2011. máj. 29. 15:26

Semmit csak azt,hogy biztos hosszú és ez zavarja ezért vágott belőle kb 2-3 mm-t és ennyi azt mondta ettől jól lesz de sajna nem.vagy lehet türelmetlenek vagyunk...

Kamillás borogatást tehetünk rá neki szerinted???

13. Brad (válaszként erre: 12. - Lilo7)
2011. máj. 29. 15:17

szerintem vigyétek el egy másik dokihoz. Vagy legalábbis hívjatok fel egy másikat, hogy érdemes-e elmenni hozzá ezzel a problémával vagy tud-e valami otthon gyógymódot ajánlani.


Nem mondott semmit? Csak vágott belőle és ennyi? Se krém, se gyógyszer, se szuri, se jó tanács?

12. lilo7
2011. máj. 29. 15:08

hello!!

Voltunk az állatorvosnál de nem vágta le csak vágott belőle.

Azt mondta ettől majd rendebe jön, de ugyanúgy fáj neki azóta is és sír ha hozzá érünk.

Mit lehet vele csinálni, tehetünk rá kamillás kötést vagy keressünk másik állatorvost...???

11. cicaanya (válaszként erre: 1. - Lilo7)
2011. máj. 27. 08:54

Szia

jó ha le van vágva de csak állatorvos csinálja!!

Azért jó mert ha le van vágva,nincs az hogy fent akad,begyullad,vagy leszakadhat!!!

Célszerül eltávolitattni!!!!!!!!


szép napot!


Ui:sajnos nálunk megtörtént a baj,mert játszott másik kutyussal mami kutyám(nyugodjon békében kiskincsem)és...félig beszakadt a bőre farkaskörömnél...és napokig lelki beteg volt mert fájt neki,így eltávolitattuk amit a mi állatorvosunk mindig javasolja!

10. Hunyorka (válaszként erre: 2. - Lilo7)
2011. máj. 27. 08:48
Nekünk tacsink volt ugyanilyen gonddal. Az állatorvos leszedte. Azt mondta az folyamatosan nőtt és belefúródott volna a húsba.( Kampós volt szegénynek.) Szerintem vetesd le, ezzel megelőzheted a későbbi kellemetlenségeket. A kutyus meg pár napon belül rendbe jön.
9. Brad (válaszként erre: 8. - Lilo7)
2011. máj. 27. 07:56

Oké! Várom! :)


Ne aggódjatok!

8. lilo7 (válaszként erre: 7. - Brad)
2011. máj. 27. 07:53
Köszönöm a válaszod ha megjártuk az orvost majd megírom mi lett szegénykével!!
7. Brad (válaszként erre: 6. - Lilo7)
2011. máj. 27. 07:40

Jah, akkor vmit félre értettem. Úgy gondolod, hogy az egészet bütyköstül leszedné a doki? (mert én meg azt hittem, hogy a kis körmét akarod levágni :) )


Meglehet. Ez nem jár semmiféle hátránnyal és később nem akad be neki sehova.


Volt egy ismerősöm: kis yorki, ágyneműhuzat, beakadt a farkasköröm, félig lejött neki, doki levágta és most boldogan élnek. :)


Ne lesz semmi baj! Ne izguljatok! :)

2011. máj. 27. 07:34

Nem én vágom le megyünk majd a dokihoz csak délután rendel és aggódunk érte ma reggel vettük észre és ilyennel még nem találkoztunk!!

Ha csak be van gyulladva akkor nem kell kivágni szegénynek??

5. Brad (válaszként erre: 4. - Lilo7)
2011. máj. 27. 07:32

hát... őőőő... nem ajánlanám.

Tudniillik a kutya körme tele van idegekkel, meg érrel. Ha elvágod neki, egyrészt rohadtul fog fájni szegénynek, másrészt el kezd úgy vérezni, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. Ezt inkább szakemberre bíznám. Neki már van tapasztalata, hogy kb. meddig lehet egy kutyakörmöt visszavágni.


Ha tényleg be van neki gyulladva, akkor ajánlatos dokihoz fordulni. Tudom, a kutyák kinyalják maguknak a sebet, de nem minden esetben... Egy köröm, meg azért más tészta...

2011. máj. 27. 07:22
Nem kell neki levágni, most azt olvastam a neten??
3. Brad (válaszként erre: 2. - Lilo7)
2011. máj. 27. 07:07
Volt, de nem yorkinál. Be lehet neki gyulladva. Doki-->antibiotikum-->gyógyulás. :)
2011. máj. 27. 07:02
Volt már valakinek olyan hogy a kutyus farkaskörme fájt és félig lerágta????
2011. máj. 27. 07:02
Farkasköröm yorkinál?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook