Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szívemre hallgassak vagy az eszemre? fórum

A szívemre hallgassak vagy az eszemre? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 4. 11:18
Az eszem azt mondja, hogy a szívedre :)
2014. jan. 4. 08:10
szivedre
2013. nov. 9. 17:06
eszedre
2013. szept. 20. 18:06

Nálunk a párommal napi beszédtéma, hogy menjen/menjünk-e külföldre.Rengetegen választják ezt az utat a szűkebb baráti körömből és a tágabb ismerősi körből. Nagyon sok emberrel beszélgetek a munkám miatt, és döbbenet, hogy pályakezdőtől a családanyákig hányan látják a menekülési utat az ország elhagyásában. ... és sosem gondoltam, hogy egyszer én magam fogom biztatni a párom, hogy menjen! Ha huszonévesek lennénk, egy percig sem hezitálnánk. De mindkettőnknek itt van a lakása, neki ráadásul hitellel. Viszont harmincpár évesen szerintem az utolsó pillanatban vagyunk, hogy neki vágjunk. Nem érdekel a közgazdász diplomám, takarítanék is... Ahelyett,hogy egy multinál dolgozom ki a belem, az estéim, a hétvégéim, pszichés terrorban. (Szó szerint idegösszeomlást kapott már két kollégám). Tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, de ebben az országban nincs jövőnk.(Nem akarok én sem politizálni, de annyit azért leírok, hogy első szavazó koromtól a jelenlegi kormánypártra szavaztam, most mégis ők azok, akiknek a megnyilvánulásai arra sarkallnak, hogy elmenjek innen.)

A skype hozzásegít, hogy a szülőkkel, barátokkal gyakori kapcsolatot tarts.

Aki azt mondja, a könnyebbik utat választod, annak szabad a pálya, próbálja ki, mennyire könnyű. Én azt hiszem, hogy az a könnyebbik út, hogy beletörődünk, hogy itt csak vegetálás van, mert mi vagyunk azok, akiket a "balsors régen tép".

2011. máj. 26. 20:45
maradj ott.
15. e458602baf (válaszként erre: 14. - E458602baf)
2011. máj. 26. 19:14

Bocs, hülyén fogalmaztam, de azért biztos érthető voltam :D

Szóval mindenki a saját sorsának/életének kovácsa.

14. e458602baf (válaszként erre: 9. - Annieke88)
2011. máj. 26. 19:11

Ez csak az irigy emberek dumája. Könnyebb út... a frászt könnyebb. Itt külföldön is legalább annyira meg kell dolgozni minden fontért. Ezt csak az tudja, aki csinálta.

Igazad van, hogy külföldre jöttél. Mi is ezt az utat választottuk a párommal és egyáltalán nem bánjuk. Néha az ember meggyengül lelkileg, én is szoktam. De nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott életünk van itt kint és nem cserélném le az otthoni stresszes, mit eszünk holnap, hogy fizetjük a rezsit életre.

Mindenkinek a saját életének a kovácsa. Ne hallgass senkire. Ha emiatt megszakad a kapcsolat, akkor azok nem is voltak igazi barátok, hidd el.

De persze, ha nagyon nem bírod, akkor még tanulj, dolgozz amennyinek szükségét érzed, és utána irány haza :) Az igaz barátok megvárnak ;)

13. cel (válaszként erre: 5. - Annieke88)
2011. máj. 26. 18:51

Buta gondolatok, hazaárulás! De bocsáss meg, amikor a munkaerőpiacot megnyitják előttünk, akkor hol itt a hazaárulás. Nem kívánok politizálni, de ha jobban belegondolok, inkább minket árultak el, ha nem is a haza, de kormány igen.

A kapcsolat csak akkor szakadhat meg, ha a felek úgy gondolják, maga a távolság ezt nem generálja.

Gondold végig, végy magad elé egy lapot, oszd ketté, egyik oldalra jegyezd fel ami a kint maradás mellett és ami ellene szól és vonj egyenleget.

12. 54840f0fce (válaszként erre: 10. - Annieke88)
2011. máj. 26. 18:50
Akkor maradj önmagad és maradj.... Szüleid szerintem féltenek, ezért is mondják...
11. d'moni
2011. máj. 26. 18:46

én biztos, hogy nem jönnék haza

örülnék, ha egyszer végre kijutnék

itthon haldoklik minden, csak rosszabb lesz

külföldön a jövő...

10. annieke88 (válaszként erre: 8. - 54840f0fce)
2011. máj. 26. 18:43
Épp ez a baj, hogy már itt is itthon érzem magam, hála az angol barátaimnak, és a környezetemnek :)
2011. máj. 26. 18:41
Mert már most megszakadtak szinte, tudjátok, hogy van ez havi egy email, egy hívás. Eddig is kaptam, hogy a könnyebb utat választottam, hogy itt vagyok, mert az nem megoldás, hogyha külföldre menekülünk. Nos én csak nem akartam a szüleimet lehúzni pénzzel az egyetem miatt, munkát meg nem kaptam, nem akartam otthon lógni tovább ezért jöttem.
2011. máj. 26. 18:37
De ha nem érzed "otthon" magad, akkor főleg nehéz...
7. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - Annieke88)
2011. máj. 26. 18:36
Miért szakadna meg mindenkivel a kapcsolatod? Ki tenne hazaárulós megjegyzéseket? Szüleid miatt hezitálsz?
6. 54840f0fce (válaszként erre: 5. - Annieke88)
2011. máj. 26. 18:36

Mindenképpen nehéz, sok minden szól külföld mellett, de az itthoni dolgok, na meg a család!


Maradj kint szerintem, érd el céljaidat és hazajönni minig jó lesz!

2011. máj. 26. 18:34
Egy picit több mint egy éve. Igen, a szerelem is itt van, bár még nem régen vagyunk együtt, ezért nem csak erre alapozva maradnék. Tudom, ha bejelentem akkor mindenkivel meg fog szakadni a kapcsolatom és majd jönnek a hazaárulós szép megjegyzések. Nem szándékoznék itt maradni örökre, de mondjuk itt kitanulni egy szakmát még vagy valami azután hazamenni, csak azt is tudom, hogy még plusz évek, nagy szakadást jelentenének otthon, ezért még hezitálok.
4. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Annieke88)
2011. máj. 26. 18:30
Maradnék külföldön. Jól értettem, a szerelem is külföldön van?
2011. máj. 26. 18:29
London?? Gyere haza:)))
2011. máj. 26. 18:28

Szia!


Mióta élsz kint és merre??

2011. máj. 26. 18:26
Már egy ideje külföldön vagyok, eleinte rémes volt mert egyedül vágtam neki, de azután kialakultak a dolgok, találtam barátokat, persze nem olyanok mint otthon, arról nem is beszélve, hogy a szerelem is ideköt...a lényeg mit tennétek a helyemben? Hazamennétek? Most úgy érzem igazából amennyire egyik helyre tartozom olyannyira a másikhoz nem. Remélem értitek mire gondolok. Várnám a véleményeket és mások külföldi tapasztalatait.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook