Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terjedhet így a bárányhímlő, elkaphatja 21 hónapos kislányom? fórum

Terjedhet így a bárányhímlő, elkaphatja 21 hónapos kislányom? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 8. 14:30
A bárányhimlő kb hét méteres körzetben fertőz,tehát elég egy légtérben lenni valakivel aki fertőzött.Már a lappangási időben is fertőz,amikor kijönnek a pöttyök addig fertőz amíg a kiütések körül piros udvar van.Nem bárányhimlős nem tudja átvinni a fertőzést másra,akkor sem ha az ő környezetéban volt valaki aki fertőzött volt.Ha egy éves kor alatt kapta meg valaki akkor lehet mégegyszer,egyébbként csak egyszer lehet megkapni.A bárányhimlő oltás nem véd meg a fertőzéstől,de kevesebb pötty jön ki,és nem jönnek szövődmények.
17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 16. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 8. 13:53

:)

Szóval jobb vigyázni,ha valaki el akarja kerülni.

16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 14. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 6. 17:26
Így igaz, a bárányhimlős bőrelváltozások mindegyik stádiuma (macula - piros pötty -, papula - kiemelkedő piros pötty -, vesicula - hólyag -, pustula - zavaros hólyag -, pörk - leszáradó "bigyó") erősen fertőző.
15. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - 5e1b581a2e)
2011. máj. 27. 14:46
Höhh... KÖSZI!!!
14. 5e1b581a2e (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2011. máj. 27. 08:54

"Több helyen olvastam, hogy mikor megjelennek a pöttyök, akkor már nem fertőz."


Hát akkor elég rosszul olvastad...


Íme:

[link]

13. Mari20
2011. máj. 27. 07:23

igen, de elöbb túl lesz rajta, a gyerek betegségeken jobb elöbb túlleni...

ne aggódj...

12. Várhegyi Márton (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2011. máj. 27. 06:39
Így igaz. Újra nem lehet elkapni, az övsömör csak a már a szervezetben lévő vírus reaktiválódása.
11. sajert
2011. máj. 26. 23:36

Minden lehet.


Mai napig nem tudom, hogy a fiam majd 23 hónaposan hol kaphatta el a bárányhimlőt, pont karácsony előttre időzítve a betegséget. Tipp, hogy december elején a Heim Pálba voltunk, talán ott köpködte rá egy kisgyerek.

Egy pici láza volt (38,5), sok pötty, kevés viszketés, és túl volt rajta. Az a karácsony elszigetelve telt, mivel se hozzánk nem jött senki, se mi nem mentünk sehova.


Érdekesség:

Én SOHA nem voltam bárányhimlős, a fiamtól se kaptam el. A férjem volt bárányhimlős, és szilvesztert 40 fokos lázzal dolgozta végig, iszonyú fejgörccsel. 3 napig járkáltam vele ügyeletre, orvoshoz (köze mindenhol mondtuk, hogy a gyerek bárányhimlős) stb..., mikor ÉN felfedeztem a fején a pöttyöket. Mire eljutottam vele kb. egy óra alatt orvoshoz, addigra már tiszta pötty volt a lelkem.

Ő 100x jobban szenvedett vele, mint a gyerek. A pöttyök után már nem volt lázas, se a feje nem fájt, csak a pötyik viszkettek neki.


Akkor még közösségbe se járt a gyerek, és még szinte a széltől is óvtuk, mivel az első karácsonyát majd kórházba töltötte, és el akartunk kerülni, hogy beteg legyen. Most, a harmadik szülinapja előtti karácsonykor nem volt beteg, pedig bölcsibe jár(t).

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 26. 23:01

Tényleg, ezt elfelejtettem, pedig már olvastam róla.

A vírus inaktívan elraktározódik a gerincvelőben (asszem, ez most nem 100%, de nagyon ez rémlik), és mikor az immunrendszer tartósan nagyon legyengül, a vírus reaktiválódhat, tünetként övsömört okozva.

Egyébként magát a vírust nem lehet kiirtani a szervezetből.

9. Várhegyi Márton (válaszként erre: 2. - C6beeeb07a)
2011. máj. 26. 18:31
Aki már elkapta egyszer, az hordozza, de csak akkor adja tovább, ha benne a vírus reaktiválódik, vagyis akkor, ha övsömört "kapott" (az övsömör nem új vírusfrtőzés, hanem a korábban bárányhimlőt okozó vírusfertőzés kiújulása).
2011. máj. 26. 18:24
Ha nem lehet hordozó, és mindenki csak egyszer kapja el az életben, akkor hogyan terjed?
2011. máj. 26. 18:18

Én úgy tudom, aki volt bárányhimlős, az nem lehet hordozó.

Felem sem hozta haza anno, pedig a lappangási idő alatt végig a közelében volt egy munkatársa, sőt, mikor már pöttyös volt, akkor is bement dolgozni, úgy zavarták el dokihoz. A nagyobbik lányom még nem volt 1 éves.

Sőt, a lappangási idő alatt (pöttyök megjelenése előtt 2-3 hét) fertőz, legjobban a pöttyök megjelenése előtti 2-3-4 napban. Több helyen olvastam, hogy mikor megjelennek a pöttyök, akkor már nem fertőz.

6. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 2. - C6beeeb07a)
2011. máj. 26. 18:15
sajnos átadhatja, de ahogy írták előttem, jobb előbb átesni rajta.
5. nenne67 (válaszként erre: 4. - Nenne67)
2011. máj. 26. 18:08
elen=ellen :-)
2011. máj. 26. 18:08

Csatlakozom az előttem szólóhoz :-))

Ha pedig már megvannak a "pöttyök",akkor viszketés elen nagyon jó a fenistil csepp :-)

2011. máj. 26. 17:47
Bármi lehet. Ha nem tőle, akkor majd máshol, mástól. Jobb minél hamarabb átesni rajta.
2011. máj. 26. 17:45

Sógornőm elment egyik ismerőséhez vasárnap,de nem szólt neki,hogy a kisfia bárányhimlős.Tegnap pedig volt nálunk,és játszott a kislányommal.A sógornőm volt már bárányhimlős,de attól lehet hordozó?


Segítenétek?Köszönöm!

2011. máj. 26. 17:42
Terjedhet így a bárányhímlő, elkaphatja 21 hónapos kislányom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook