Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asztalos segítségére lenne szükségem... Milyen anyaggal kell a fát bevonni festésnél, hogy tartós legyen? fórum

Asztalos segítségére lenne szükségem... Milyen anyaggal kell a fát bevonni festésnél, hogy tartós legyen? (tudásbázis kérdés)

2011. máj. 28. 17:36
Köszi, várom a képet. Majd írj ide, ha feltetted.
11. gne2 (válaszként erre: 10. - Gne2)
2011. máj. 27. 21:55
És ez vastaglazúr, de nem tudom, hogy számít-e valamit, nem értek hozzá.
10. gne2 (válaszként erre: 9. - Biborcsiga)
2011. máj. 27. 21:54

Bocsi, most néztem vissza a fórumra. Holnap készítek egy képet, de tényleg szép szín, pirosas. Nem kellett hozzá semmilyen szakértelem. :)

Le csiszoltuk, azt portalanítottuk, azután bekentük az alapozóval. Megszáradt. A lazúrt erre kentük fel, a száradás után lecsiszoltuk, újra le kellett portalanítani, és újra lazúr. Mi bent 2 réteget vittünk fel, a bejárati ajtókra hármat, de lakkot nem tettünk rá. Így is csillogós kicsit, de természetesnek hat.

9. Biborcsiga (válaszként erre: 8. - Gne2)
2011. máj. 27. 07:59

Köszi szépen, én is valami meleg színre gondoltam, így jött a cseresznye.


És szimplán lekentétek a festékkel, vagy azon van még egy lakk réteg kívül?


Nincs egy képed esetleg?

8. gne2 (válaszként erre: 7. - Biborcsiga)
2011. máj. 26. 22:35

Mi a Sadolin cseresznye színű lazúrját vettük, a nyílászárókra és beltérre is ugyanezt használtuk. Nagyon szép színű, pont ilyet szerettünk volna. Minél több réteggel fested le, annál sötétebb lesz a szín. De tényleg kell alá az alapozó, akkor a drága festékből is kevesebb kell majd.

A játszóházat és játékokat most fogjuk átfesteni, ahhoz is ezt vettük, nekünk nagyon bevált, szép, meleg szín.

7. Biborcsiga (válaszként erre: 3. - Gne2)
2011. máj. 26. 21:45

Nem tudnátok esetleg egy oldalt mutatni, ahol válogathatok a színekben?


Vagy azt a cseresznyét meg tudnád mutatni? Én egy konkrét színre gondolok, arra azt mondták nekem, hogy cseresznye, de jó lenne, ha pontosan tudnám.

2011. máj. 26. 21:44

Most egy hete, hogy eltemettük. Sajnos váratlanul ért a halála, minden letett pénzünket arra költöttük, hogy minden a kívánsága szerint történjen. :( :(


Most az lenne a lényeg, hogy ne legyen mére drága, hiszen csak egy darabig marad az meg, sírkövet akarunk majd, csak ugye anyagilag ez most nem menne.


Jahh. Az asztalos azt mondta ennyi időre akácból csinálja, mert az jó, és abból szokták az ilyeneket.


Akkor vegyek lenolajat? Azzal átkenni festés előtt, majd arra a festék. Végül kell rá lakk?


Bocsi, de soha nem csináltam még ilyet, segítenétek?

2011. máj. 26. 17:38
A mi asztalosunk a nyílászárok festésére 10 év garanciát vállalt. A festék maga nagyon drága, plusz kell még hozzá alapozó, közbenső majd úgy a fedőréteg.
2011. máj. 26. 17:26
Vastaglazúrt.
3. gne2 (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2011. máj. 26. 17:15

Én nem vagyok asztalos :), de úgy tudom, hogy lenolajjal kell átitatni, akkor nem szeretik a bogarak majd.

Lazúrfestékre gondolsz? Van az is mindenféle színben, nekünk is cseresznye színűek a nyílászárók. Alapozó is kell hozzá, akkor még tovább bírja, és a gombásodást is elkerülitek. Kültéri lazúrt vegyetek! Minden réteg száradása után le kell csiszolni, portalanítani és lehet felvinni az új réteget. 2-3 réteg festék nagyon sokáig tartóssá teszi!

2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Biborcsiga)
2011. máj. 26. 17:12
A fenyő, a kőris, bükk, tölgy.. De mindegyiket felüleletkezeltetni kell, hogy az időjárás viszontagságai ne kezdje ki. Ilyen értelemben a zöldsövény vékonyra alakítva jobb lenne - és egyszerűbb is (lásd buxus).
2011. máj. 26. 17:00

A következőben kellene segítenetek:


Milyen anyaggal kell a fát bevonni festés , hogy tartós legyen?


A nagyi sírjára készíttettünk a sír köré díszkerítést. Azt mondta a szakember nem tudja átkenni csak elkészíteni, mert sok munkája van. Ezt is úgy könyörögtem ki.


Mit vegyek, hogy a bogarakkal szemben stb ellenállób legyen. Írnátok valami anyagot, de olyat ami nem drága.


Még egy kérdés:

Milyen színű festéket vegyek, ha halványat akarok, inkább olyan cseresznyeszínt. Azt milyen színnek nevezik? Tudjátok az a nagyon finom barna szín, ami szinte olyan, mintha csak lakk lenne. Láttam már olyan színű fejfákat (kereszteket) is.


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook