Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha a combomra fóliát tekerek pl. futás előtt vékonyít? fórum

Ha a combomra fóliát tekerek pl. futás előtt vékonyít? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
95. fotkabb (válaszként erre: 94. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 4. 20:54
Rendben.
94. Várhegyi Márton (válaszként erre: 93. - Fotkabb)
2011. júl. 4. 20:51
Nem, nem vékonyít.
93. fotkabb (válaszként erre: 88. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 4. 20:47
"Ha a combomra fóliát tekerek pl. futás előtt vékonyít?"
92. fotkabb (válaszként erre: 89. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 4. 20:42
július lévén akkor ne sportolj,senki nem mondta,hogy fóliázd be magad,vagy hogy nehéz fizikai munkát végezz.
2011. júl. 4. 20:41
Jav.: "[...]jó nagy testfelületet befóliáz vagy[...]"
90. Várhegyi Márton (válaszként erre: 89. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 4. 20:40

Így igaz, minden tényező hozzáad valamennyit.

Fólia nélkül sem ajánlott a tűző napon hosszú futóedzést tartani.

89. 5e1b581a2e (válaszként erre: 87. - Fotkabb)
2011. júl. 4. 20:27

Minősíthetetlenül kifakadtál arra,hogy tulajdonképpen


>>JÚLIUS LÉVÉN<<


még fólia nélkül is(akár kis felület,akár nem)veszélyes sportolni/nehéz munkát végezni.Marhára kell ehhez még akár kis fóliázást is hozzárakni.Erről szólt volna a "szerinted nagy kötözködés"...


A linket elolvastad már végre?

88. Várhegyi Márton (válaszként erre: 87. - Fotkabb)
2011. júl. 4. 20:19

Ha kis testfelületet fóliázunk be, akkor valóban nincs veszély. A baj akkor van, amikor valaki jó nagy testfelültet beliáz vagy jól beöltözik, és kimegy a nagy melegbe futni.

(Látok időnként ilyen futókat: melegítőnadrág és pulóver 30 fokban.)


A zsír nem ég jobban a fóliázástól/beöltözést, a hőleadás ellenben csökken.

87. fotkabb (válaszként erre: 79. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 4. 19:27

Nem,szó sincs magánchat-ről. De már kissé eltértünk a fórum témájától. Orvosi kérdésekbe meg nem mennék bele. Egy kis fóliatekercselésről volt szó,ami már átment súlyos vízveszteségbe,és miegymásba....


Nem vagyok orvos,de halálos betegségeket kutatok,tisztában vagyok azzal,hogy mi árt és mi nem, ez a kis fóliázás meg jóval távol áll attól,hogy ilyen minősíthetetlen hozzászólást írj.

86. 5e1b581a2e (válaszként erre: 85. - Mamcuka)
2011. júl. 3. 21:44
Na jól van.Köszönöm a hozzászólásod,korrekt.Nyílván itt a nagy hőségben való ilyetén edzésről volt szó,tehát amit te most mondasz,az nem mond ellent annak,amire mi hívjuk fel a figyelmet.De ez csak ennyi...
85. mamcuka (válaszként erre: 83. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 21:19

Már kommentáltad! Igen, minden ember nagy veszteség, főleg mások hülyesége miatt!


Nem elvitatni akarom, csak arra akartam rámutatni, hogy az orvosok is tévedhetnek igen gyakran, az ő szavuk sem szentírás! De nem azt mondom, hogy nem kell elfogadni amit mondanak, csak van úgy hogy megkérdőjelezhető.


Az általad belinkelt cikk valóban valós veszélyekre hívja fel a figyelmet, de egy kisebb felületen befóliázott testrész vízvesztése még nem fog ilyen problémákhoz vezetni! Én sem estem a fejemre, hogy ilyen veszélyeknek tegyem ki a vendégeimet! Nem kockáztatnám sem az ő egészségüket, sem az engedélyemet, sem a jó hírnevemet! -és sem kezdő sem tanulatlan tudatlan nem vagyok!

84. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 83. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 20:54

"Merészeled-e elvitatni azt a tényt,amit az általam belinkelt cikk tartalmaz?Mert most EZ a topik témája...Ha van ellenvetésed,írd le! "


Nem ez a topik témája

83. 5e1b581a2e (válaszként erre: 82. - Mamcuka)
2011. júl. 3. 20:49

Elsőkörben leszögezném...MINDEN ember nagy veszteség.

Azután azt kérdezném:

Merészeled-e elvitatni azt a tényt,amit az általam belinkelt cikk tartalmaz?Mert most EZ a topik témája...Ha van ellenvetésed,írd le!


Továbbá:

Meglátásod szerint az orvosok feleslegesek?

Meglátásod szerint aki rájuk hallgat az ostoba?


(hsz-d-et csak azért nem kommentálom,mert tekintettel vagyok az érzéseidre.Ez az egyetlen oka)

82. mamcuka (válaszként erre: 80. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 19:16

Szegény anyukám (Isten nyugosztalja) is ha rám hallgatott volna és nem az orvosra nem bénult volna le mindkét szeme és megúszhatott volna egy nagy szemműtétet, ami ráadásul nem is sokat segített. Sajnos az orvos kikérte magának amikor én mondtam el a diagnózist, mert hogy nem én vagyok az orvos. A SZAKEMBER addig kezelgette mással, amíg végül az lett amit én nem orvos létemre elsőre megmondtam!!!

Csak sajnos addigra már késő volt!

81. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 80. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 16:32
Nem,nem arról van szó, hanem amilyen stílusban írtál, az nem volt szép.
80. 5e1b581a2e (válaszként erre: 78. - 9ec83ec2fd)
2011. júl. 3. 16:25
Igen.Nagyon okos vagyok,hogy hallgatok az orvosokra!Valóban...:P
79. 5e1b581a2e (válaszként erre: 77. - Fotkabb)
2011. júl. 3. 16:24
Oh,pardon...Nem tudtam,hogy véletlen magánchat-be tévedtem...:P
78. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 76. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 15:41
Szerintem ezzel a hozzászólással csak magad minősíted!
77. fotkabb (válaszként erre: 76. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 3. 15:37

hozzád meg ki szólt?

de látod igazam van,te írtad..szóval nem nekem kell jó messzire menni...erről ennyit

76. 5e1b581a2e (válaszként erre: 76. - Fotkabb)
2011. júl. 2. 22:14

Elmész ám te jó messzire...

Szerinted mi a picsát kötözködik?Ha?Gondolkozzál,aztán vegyél már vissza!

Elolvastad a cikket,amit én linkeltem?Akkor az az orvos is kötözködik?


De tudod mit?Ebben igazad van:saját felelősségére mindenki úgy nyírja ki magát adott esetben,ahogy neki tetszik...

75. Anthico (válaszként erre: 72. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 24. 20:57
2 nappal ezelőtti futásom alkalmával 0,8 kg-nyi vizet vesztettem 31 fokban. Nem vagyok élsportoló, nem is maratont futottam, de azért szerintem jelentős mennyiség. Ja, és mindezt fólia nélkül....azzal még több lett volna. Na most ennyi "kiizadással" azért jó sok ásványi anyag is távozhat.
2011. jún. 24. 20:53

Akkor tessék itt van:


"Nagyon fontos a megelőzés! Lehetőség szerint nagyon meleg időben ne végezzünk erős fizikai munkát (a sportolás is ide tartozik)"


És hogy MINEK a megelőzése fontos?Tessék elolvasni a cikket!


[link]


Kis ízelítő minden felelőtlennek:

"Hogyan kezelhető az állapot?

A kezelés kórházi körülmények között lehetséges."

Na hajrá,lehet fóliázni...

73. Várhegyi Márton (válaszként erre: 66. - Fotkabb)
2011. jún. 24. 20:45

Eddig rendben is volna, de az nem véleménykérdés, hogy hosszú izzadás után, ha csak a vizet pótlod, kialakulhat-e hyponatraemia.


(Stresszhelyzetben az ADH-elválasztás a hyperosmolalitás és a hypovolaemia - ez kevésbé jelentős - okozta szekréción fölül nő, ez szintén a hyponatraemiának kedvez.)

72. Várhegyi Márton (válaszként erre: 69. - Mamcuka)
2011. jún. 24. 20:37

"Ezért írtam az előzőekben azt, hogy a legegészségesebb ital a tiszta víz és az élelmiszerrel kell bevinni az ásványi anyagokat[...]"


Remélem, világos, hogy esetünkben nem erről van szó, hanem arról, hogy egy elég nagy mértékű izzadást követően mivel érdemes vagy esetenként kell pótolni az elvesztett vizet, ásványi anyagokat.


"Azt viszont aláírom, hogy az élsportolóknál ez esetleg nem elég."


Nem kell ésportolónak lenni, elég kimenni a tűző napra betekerve-beöltözve-befóliázva futni. Természetesen szó nincs arról, hogy minden ilyen esetben komoly kockázat állna fönn, de az ilyenekre is kell gondolni, én ennek tudatában írom, amit írok.

71. Várhegyi Márton (válaszként erre: 63. - Mamcuka)
2011. jún. 24. 20:32

"Szerintem nem kéne ilyen tudományosan belemenni ezekbe a számolgatásokba"


Valóban nem szükséges belemenni, elég annyit tudni, hogy mik a kockázatok, én ezeket írtam le.


"Egyébként nagyon sokan használják ezt a fóliázva >>edzést<< és még mindenki úgy nyilatkozott, hogy sokat segített, bevált!"


Sok oka lehet, amiért valaki hatásosnak ítéli ezt meg. A kozmetikai rész megítélésében nem vagyok kompetens, de azt tudom, hogy a zsírégetés nem fokozza a fólia/meleg ruha.

70. fotkabb (válaszként erre: 69. - Mamcuka)
2011. jún. 24. 19:54

Köszönöm.


És nem haragszom, teljesen igazad van. Én sem vagyok orvos,de vegyész-biológusként én is a tapasztalataim,és a tanultak alapján vélekedek...

69. mamcuka (válaszként erre: 68. - Fotkabb)
2011. jún. 20. 20:23
Szia! Igen a fahéj is nagyon jó zsírégető hatású! Az érzékenyebb bőrűeknél az is okozhat kis csípő, égő érzetet, de nem olyan erősen mint a chili. Nem kell sok belőle, elég egy pár csepp fahéjolajat tenni valamilyen bázisolajba, vagy alapkrémbe. Belsőleg is nagyon jó hatású ha fogyasztasz az ételbe, italba őrölt fahéjat. Már amibe passzol persze. Lehet, hogy majd ezt is megcáfolja egy nálamnál hozzáértőbb, de én a sok éves tapasztalatom és némi kis eü .iskolámban tanultak alapján tudok csak nyilatkozni. Nekem ugyanis nincs orvosi diplomám. Elsősorban magamon szoktam mindent alkalmazni hosszabb ideig és ha valamilyen ,,kezelés" beválik, akkor ajánlom a vendégeimnek, akiktől ezidáig csak pozitív visszajelzéseket kaptam hál Istennek! Az biztos, sem a vendégeim, sem én még sosem száradtam ki, nem alakult ki nálam semmiféle hiányállapot, pedig sosem ittam izotóniás italt, sőt én csak tisztított csapvizet iszom ami aztán teljesen megszűri még az ásványi anyagokat is. Ezért írtam az előzőekben azt, hogy a legegészségesebb ital a tiszta víz és az élelmiszerrel kell bevinni az ásványi anyagokat.-és ezt nem én találtam ki, hanem egy hozzáértő orvos szájából hangzott el! Azt viszont aláírom, hogy az élsportolóknál ez esetleg nem elég. Ne haragudj, hogy ezeket a sorokat a Te kérdésedre adott válaszomba foglaltam bele, igazából nem is Neked magyaráztam, csak egyszerűen kikívánkozott belőlem!
68. fotkabb (válaszként erre: 57. - Mamcuka)
2011. jún. 19. 21:54
Mamcuka! a fahéjas "pakolás" is,(amit írtál) hasonló intenzitású,mint a paprika olaj? vagy ettől annyira nem lángol a bőr?
67. Anthico (válaszként erre: 65. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 19. 21:32

Amúgy tényleg nem kell élsportolónak lenni, Párom se profi futó, de mikor hetente 2x 1,5 órát fut és 2x2 órát focizik haverokkal a tűző napon, na utána azért szokta inni az izotóniás italt. És Ő nem tekercseli magát, csak spontán izzad.

Ha pedig valaki naponta vagy 2naponta edz 1 órákat (ami nem élsportoló szint), ott is keményen veszthet fóliázás mellett.

66. fotkabb (válaszként erre: 65. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 19. 21:28
meg se fordult a fejembe,hogy vitatkozzak, csak véleményt nyilvánítottam.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook