Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megcsípett egy kullancs! Lehet valami bajom? fórum

Megcsípett egy kullancs! Lehet valami bajom? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 25. 15:46

Az előttem szóló pontosan írta le. Figyeld, ha nőni kezd azonnal kórházba. vagy ha esetleg belázasodsz és fájni kezd a fejed szintén.

Amúgy a tetanusznak tényleg semmi köze nincs a kullancscsípéshez.

2011. máj. 25. 15:45
lányomba is volt már 2-szer benn is szakadt a feje mert olyan pici volt. doki azt mondta nem gond az majd magától kilökődik. Neki is piros volt de azt mondta a doki hogy 1-2 hétig lehet bőrpír az nem gond,de figyeljük mert ha 1 hónap mulva nagyobb-nagyobbodik a piros folt akkor orvos azonnal.Semmi baja nem lett.Ha csak kevés ideig van az emberbe akkor nem fertőz ha már napok óta benned van akkor fertőzhet!!!Minden este fürdéskor önvizsgálat akkor nem lehet baj.
2011. máj. 25. 15:44

Jajj ne ijesztgessétek már szegényt! Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni!


Nyugi, nem lesz semmi bajod! A csípés helyén a piros folt több napig is megmaradhat, aztán elmúlik. A kisfiamat és engem is kb. 2-3 hónapja csípett meg a kullancs és még meg vagyunk.


Ha kb. 2 hét múlva nátha, láz jelentkezik, menj orvoshoz és mondd, hogy kullancs csípett meg. Írd fel, hogy pontosan mikor csípett meg, hogy később is tudd. Az egész testedet figyeld, mert bárhol megjelenhet valami kör-alakú folt, ami a Lyme-kór jele lehet.

Elég kicsi az esélye, hogy bajod legyen, de ha lesz is, mindkét betegség gyógyítható! Ne ijedj meg, az a lényeg!


Egyébként a neten még találhatsz további infókat a kullancscsípésről.

2011. máj. 25. 15:41
A Lyme kór, és az agyhártya gyulladás okozója lehet a kullancs! Figyelni kell a csípés helyét, és ha szélesedik a piros kör fehér középpel, akkor lyme kór lehet a háttérben. Mindenképpen kezelést igényel!
2011. máj. 25. 15:40
Egyébként a tetanusz az ha jól tudom vérfertőzés ellen véd, nem egyéb betegségekre van kitalálva. Mindegy, azt hiszem elmegyek inkább egy másik dokihoz. Köszi mindenkinek.
11. 9cf0020815 (válaszként erre: 10. - 53dfddad18)
2011. máj. 25. 15:40
Ne hozd rá a frászt,gyulladáscsökkentőt adnak rá ,nekem már féltenyérnyi folt volt körülötte.Viszont a tetanuszt fel sem ajánlotta az orvos.
10. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2011. máj. 25. 15:37
Agyhártyagyulladás.
2011. máj. 25. 15:37
Az orvos 2 méterről pillantott rá a foltra... Abszolút nem érdekelte, ezért kérek máshonnan segítséget.
8. 9cf0020815 (válaszként erre: 2. - Giovannina)
2011. máj. 25. 15:36
Ha az orvos nem látott el útmutatással, elutasítottad a tetanuszt,akkor tőlünk milyen tanácsot szeretnél? Miért nem a dokit kérdezted?
2011. máj. 25. 15:35
Ha a vörös folt megmarad,ajánlom neked dr.Lakos Andrást,ő a legnagyobb koponya a kullancs témában
6. Giovannina (válaszként erre: 5. - Hcs2)
2011. máj. 25. 15:34
Azért nem kértem, mert egyszer már majdnem belehaltam egy tetanuszba.
5. hcs2 (válaszként erre: 2. - Giovannina)
2011. máj. 25. 15:33

Miért nem kértél tetanuszt? Azt túl lehet élni, de ha kullancs fertűzött volt és agyvelő gyulladást vagy Lime-kórt kapsz az már biztos!


De ezzel nem megijeszteni akarlak, ha a kórházban nem mondtak semmit akkor biztos nincs gon. Várj 2-3 napot és ha nem változik-vagy rosszab lesz irány az orvos!

4. Agnik1 (válaszként erre: 2. - Giovannina)
2011. máj. 25. 15:33

Ha tovább nő a folt, és nem múlik, akkor azonnal menj kórházba!

1-2 nap és kiderül.

2011. máj. 25. 15:33
5 perce nyitott valaki egy dettó uilyen fórumot.
2011. máj. 25. 15:31
Sziasztok! Ma délelőtt észrevettem egy kb. 3 centi átmérőjű, vörös foltot a lábamon, közepén egy kullanccsal. Kórházban kiszedték, a tetanuszt elutasítottam, és gyógyszert sem írtak fel. Viszont azt olvastam, ha vörös folt keletkezik, akkor az fertőzést jelent.
2011. máj. 25. 15:29
Megcsípett egy kullancs! Lehet valami bajom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook