Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kullancsot szakszerűen eltávolítva, ha a helye nem pirosodik ki, akkor is ajánlott orvoshoz menni? fórum

A kullancsot szakszerűen eltávolítva, ha a helye nem pirosodik ki, akkor is ajánlott orvoshoz menni? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 26. 08:25
Köszönöm, barátom köldökében találtam, csak pici piros helye maradt. Nem lett, nagy kokárda alakú folt. Nagyon félem őt, ezért kérdeztem. Mivel még sosem volt se benne se bennem kullancs, csak a kutyukban.
2011. máj. 25. 15:46

Az első 24 órában csak táplálkozik.Aztán pihizik emészt böfög a rohadék.Amikor ki akarjuk szedni sokkot kap és hány(én is hánynék ha valaki a potrohomat nyomkodná)Ha piros a helye akkor doki.

Nagy piros folt.Két adag antibiotikum és kész.

6. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. máj. 25. 15:33

Szerintem attól is függ, mennyire sikerült belédmásznia. Lányom hasában pár éve volt, nem volt nálunk csipesz, falun, vasárnap, minden zárva (ill. az az 1 kis ABC ami ott van), én szabad kézzel simán kiszedtem, mert akkor próbált befurakodni még csak, de azért szerencsém is volt.

Tavaly a lábfejemben valami viszketést éreztem a telkünkön, nagyon picike volt, már volt is csipeszünk, kiszedtem egy pillanat alatt, semmi nyoma nem volt, az sem lehetett benne régóta.

Elvileg minden 8. kullancs fertőzött, és ha igaz, 2 napig benned kell hogy legyen úgy, hogy ne vedd észre ahhoz, hogy Lyme-kóros legyél..Vagyis kell a fenének, de én ezt olvastam valahol.

5. Márti86 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. máj. 25. 15:33
Tündérek az állatkáid. :) Nekem is van. :)
4. Márti86 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. máj. 25. 15:30
Ha nem pirosodott ki akkor nincs gond.
3. 5bfba16667 (válaszként erre: 1. - Fa8f3f5c02)
2011. máj. 25. 15:24

Szia!


Elvileg ki kell pirosodnia, hisz mégiscsak beléd csípett, a véredig mászott, tehát pirosnak kell lennie.

Ha ilyen félhold alakú, asszem szürkés-kékes hely marad a kiszedés után, vagy benned marad a potroha, na az nem jó. Első esetben fertőzött, tehát irány orvos, 2. esetben irány orvos kiszedetni, és ő megmondja mi van.


Tegnap kaptam teljeskörű felvilágosítást a szomszéd nénitől, aki 2x volt lyme kóros, és most egy kullancs csípése miatt előjött az ínhüvely gyulladása.

Szóval nem vicc. Ha olyan helyen laksz, ahol fokozott a kullancs veszély, szerintem érdemes beoltatnod magad!

2011. máj. 25. 15:20
Belém 2 éve mászott egy, kiszedtem, semmi nyoma nem maradt, nem mentem dokihoz, és köszönöm, jól vagyok. :)
2011. máj. 25. 15:16
A kullancsot szakszerűen eltávolítva, ha a helye nem pirosodik ki, akkor is ajánlott orvoshoz menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook