Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Stahl fagyija fórum

Stahl fagyija (beszélgetős fórum)


13. Ilcsi Mama (válaszként erre: 12. - Lara anyuja)
2011. júl. 26. 14:01
Kedves Orsi! Jó fagyikészítést kívánok neked,Üdvözöllek Téged és Larát is. Szeretettel: Ilcsi Mama.
12. Lara anyuja (válaszként erre: 11. - Ilcsi Mama)
2011. júl. 24. 21:12

Kedves Ilcsi Mama!

Nagyon szépen köszönöm a receptet, ígérem, ki fogom próbálni!

Üdvözlöm Önt!

Lara anyuja, alias: Orsi

11. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Lara anyuja)
2011. júl. 24. 12:40

Kedves Laura anyuja!

Láttam a jelzett adást. Nekem is van egy ahhoz hasonló fagyi receptem, de én gőzfölött készítem. Már többszörösen kipróbált, és a család nagy kedvence.

Ilcsi Mama otthon készíthető fagyija.


A kellékek: Először is kell egy lábas, amibe felteszünk vizet, hogy felforrjon, ott hagyjuk a tűzön. Erre kell majd gőzöléshez a fém tálat rá tenni, úgy hogy a tál beleérjen a forró vízbe. Előzetesen vágjuk nagyobb darabokra KB. 6-8, dekányi diót.

2. doboz habtejszín kell hozzá én legjobban a „HULLA”nevűt szeretem, de bármilyen márkájú habtejszín jó, csak habot lehessen belőle felverni.(Ehhez a főzőtejszín nem jó.)

Készítsük el előre a fagyi dobozokat is.


Egy felforrósított teflon lábasba 4 kanál kristálycukrot beleszórunk és megvárjuk, hogy karamelizálódjon. (Nem szabad kevergetni, mert akkor darabos lesz, de vigyázzunk, hogy ne égjen meg, de a cukor olvadt legyen.)

Még forró állapotban öntsük fel az egyik dobozban lévő habtejszín háromnegyed részével.

Hagyjuk, hogy a karamellkevergetés nélkül jól feloldódjék.

Közben, 4 tojást szétválasztunk, habverőtálba, a tojásfehérjéket egy kanál porcukorral kemény habbá verjük.

Majd a sárgákat a fémtálban, 4 kanál kristálycukorral, + egy vanília cukorral, elektromos habverő segítségével jól felhabosítjuk.

Ezt követően rá tesszük a forró vizes lábasra és gőz fölött a géppel, továbbverjük, a felhabosított tojássárgáját, mindaddig, míg az egész jól át nem hevül.

Ekkor keverjük bele a tojásfehérjéből vert habot is. Fakanállal kevergetve óvatosan kevergetve, még gőzöljük egy kicsit tovább. Adjuk hozzá a tejszínes forró karamellt, egy kevés citrom levet,(jó az 50%-os olympos citromlé is.)a vágott dió felét és vegyük le gőzről és hagyjuk hűlni.

Ezután a többi habtejszínből 1. kanál porcukorral kemény habot verünk. (vigyázzunk, hogy ne verjük a tejszínt a kelleténél tovább, nehogy vaj legyen belőle.)

Hozzávegyítjük a már hűlt állapotba lévő többi masszához.

Majd töltsük bele a dobozokba, úgy, hogy maradjon hely a díszítésnek is.

Ki mit szeret, pikáns ízű: megy, cseresznye, eper, ribizli, őszibarack, dzsem halmokat tehetünk rá, amelyet kés segítségével kissé széthúzva díszítő formákat alkothatunk a tetején.

A megmaradt dió darabokkal a tetejét még elszórtan díszítjük.

Ezen kívül én, még szoktam őszibarack szeleteket, vagy megy darabokat, vagy málnaszemeket is, a dobozba, sorba rárakni a tetejére.

Ezzel lehet egy-egy dobozt érdekessé és változatossá tenni.

Legalább egy éjjelre mélyhűtőbe kell rakni. Sokáig eltartható.

Tálalás előtt, ha pár perccel előbb kivesszük mélyhűtőből, és a rendes hűtőbe rakjuk, akkor fagyi kanállal szép gombócokat tudunk a kelyhekbe rakni.

Aki szereti még a tetejére habspréből, tejszínhabdíszítést is tehet rá, vagy meglehet szórni akár egy kis őrölt fahájjal is.

Fenséges nagyi fagyival lehet az unokáknak és a családnak örömet szerezni.


Most lehet, hogy maceránsnak tűnhet, az elkészítés, de meglátjátok az egész nem tart tovább, mint egy félóra.

Sok sikert az elkészítéshez.

Szeretettel üdvözöllek benneteket: 7 X-en túli Ilcsi Mama.

2011. jún. 7. 13:07
Megcsináltam, de nem dobtam el tőle az agyam :-( Sokkal jobbra számítottam. Nekem iszonyatosan édes.
2011. máj. 25. 14:37
De jó fagyi lehet ez, ki kell próbálnom:)
2011. máj. 25. 14:20
na ezt én is kipróbálom...:)
2011. máj. 25. 13:21

Ezt kerestem!

Mindannyiótoknak nagyon-nagyon köszönöm.

Sehol sem találtam! :-))

2011. máj. 25. 13:19

[link]



ezt keresed?

2011. máj. 25. 13:16
remelem erre gondoltal...
2011. máj. 25. 13:16
ezt keresed?
2011. máj. 25. 13:16
2011. máj. 25. 13:16
2011. máj. 25. 13:15

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy a vasárnapi (május 22-i) Stahl adásban elkészített karamellás fagyinak pontosan mi volt a neve, mert nem láttam sajnos a műsor elejét, de szívesen kipróbálnám, viszont bárhogy is keresem a neten, nem akadok rá... Ha valaki látta és emlékszik rá, írja meg legyenszíves. Előre is köszönöm Nektek!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook