Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az esküvői meghívót saját magunk akarjuk elkészíteni. Ötleteket szeretnék, főleg olyanoktól, akik szintén maguk csinálták. fórum

Az esküvői meghívót saját magunk akarjuk elkészíteni. Ötleteket szeretnék, főleg olyanoktól, akik szintén maguk csinálták. (beszélgetős fórum)


13. Adali
2011. máj. 25. 11:30
Ja, es hullamos olloval vagtunk ki a szeleit...
12. Cica83 (válaszként erre: 11. - Marycyca)
2011. máj. 25. 11:21
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de várok még újabbakat. Ja és esetleg képeket ha valaki úgy gondolja.
11. marycyca (válaszként erre: 8. - Cica83)
2011. máj. 25. 10:56
A barátnőmék is ilyet csináltak,amilyet szeretnél,és vitte a nyomtató.Nekik pillangó nyomott mintás volt a karton.
2011. máj. 25. 10:53

Szia!

Mi magunk készítettük a meghívónkat.

lefényképeztük a gyűrűs kezünket,ahogy fogunk egy fehér rózsát.Erre szerkesztettük rá a szöveget és kinyomtattuk fekete-fehérbe(direkt).

Elmentünk egy papír nagykerbe,ott vettünk selyemfényű kartont.Ebből vágtunk két oldalról ráhajtós borítékot.Az egyik ráhajtóra rányomtattuk a meghívó feliratot és lyukasztottunk egymásba fonódó 2 szivet.Lyukasztót hobbi boltban lehet beszerezni.

A képet beletettük a borítékba,a boríték ráhajtóiba fűztünk organza szalagot és úgy volt megkötve.

A meghívón a megszólítás névre szóló volt.

2011. máj. 25. 10:50

Ha hajtogatottat csinálsz, akkor nyomtass jelőlést a papír mindkét oldalára, és egy nem recés vajazókéssel húzd meg vonalzó mentén, így pontos lesz a hajtás. Utána én még vasalóval átmentem rajta, és így olyan szép lett, mint a profi, gépi hajtogatások. A vastagabb papír elég akaratos, ha nem vasalod meg, akkor ki akar nyílni.


nekünk két oldalról behajtható volt, a két szárnyat össze lehetett zárni. Nyomtattam egyik feléte egy ívet, a másik felére meg bújtatót, és snitzerrel kivágtam. Mondjuk íveket így vagdosni nem egyszerű, de nem lehetetlen egy kis kézügyességgel. Nekünk gyöngyházas volt, a boltban azt mondták, hogy a tinta nem fog rajta megtapadni, de először csináltam egy próbanyomatot, és működött. A felirat is csillogott, mint a papír többi része.

8. Cica83 (válaszként erre: 4. - Lara20100617)
2011. máj. 25. 10:48
Szia! Köszi a tippeket. Mindenképpen el akarunk menni papírboltba, csak már így előre gondolkodunk, hogy milyet kellene.Ahogy írtam, olyat találtunk ki, hogy karton papírra nyomtatjuk a szöveget és a tetejére ragasztunk pausz-papírt. Csak attól félek hogy a karton papír túl vastag és nem fogja bírni a nyomtatónk.
2011. máj. 25. 10:44
Mi is magunk csinaltuk. Egy A4-es szep kartonlap felet hasznaltam egynek. Kettehajtottam, es pausz papirt is ugyanelkkorara vagtam., A pauszpapirra ranyomtattam halvanyan vizjelkent a kettonk nevet &-el a kozepen mint pl Rita & Tamas sokszorosan es a lap kozepen atlatszo ketoldali ragasztoval beragasztottam, igy ez a pausz takarta a szoveget, de szepen at is latszott... Az elejere meteraru boltban vettem rozsakat es azt ragasztottam ra...mindjart keresek egy kepet es felteszem...ha talalok
2011. máj. 25. 10:39

[link]


Szerintem ez nagyon szép!

2011. máj. 25. 10:39

szia

mi kiválasztottunk egy képet kettőnkről, és azt szinesben rányomtatuk egy vastagabb papírra és az volt. Mindenkinek tetszett hogy egyedi :D

2011. máj. 25. 10:35

Szia!

Én saját magam készítettem a meghívót, potom 5000 forintból :D

elmentem egy nagyobb papírboltba, ahol több fajta papír is van. kiválasztottam egy két nyomott mintásat, olyat is mintha selyem lenne, otthon a nyomtatót, pedig rányomtattam a szöveget és tettem mellé egy idézetet, meg egy szép rózsás virágot. nekem kinyithatós lett. az elejére meg vettem szintén a papírboltba, matricát, MEGHÍVÓ felirattal, szép aranymintásat, és a meghívónk jobb alsó sarkába, ragasztottam egy szép selyemszalagot keresztbe és rá egy aprócska masnit. gyönyörű lett.

az unokatesómék is maguk csinálták, egy A4-es lapot négy részre vettek, és így lett 4 meghívó, ez elég takarékos :D

rányomtatták a szöveget és a hobbiboltban vettek tollat (olyan mint a madár toll, nem író tollra gondolok :) )a toll aranyporral volt megszórva és áttetsző volt, így mikor a meghívóra ragasztották keresztbe szépen látszott alatta a szöveg.

Remélem sikerült adni pár öltet.

A lényeg menj el papírboltba, meg egy -két hobbiboltba és ott aztán beindul az ember fantáziája :)

sok sikert a meghívóhoz és a továbbiakban is

3. Cica83 (válaszként erre: 1. - Cica83)
2011. máj. 25. 10:28
Egy egyszerű, pausz-papírosra gondoltunk, ezzel is csökkentve a költségeket.
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Cica83)
2011. máj. 25. 10:27
Összetekerve, szalaggal átkötve.
2011. máj. 25. 10:26
Az esküvői meghívót saját magunk akarjuk elkészíteni. Ötleteket szeretnék, főleg olyanoktól, akik szintén maguk csinálták.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook