Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalatokat szeretnék hallani a léghűtőkről! Segítsetek! fórum

Tapasztalatokat szeretnék hallani a léghűtőkről! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


16. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 15. - Papesz28)
2011. jún. 1. 06:44
köszönöm! :) Ez már jó kiindulási pont! :)
15. papesz28 (válaszként erre: 14. - Juhaszcsalad3)
2011. máj. 31. 18:12

természetesen így már más a gyerek fekvése:)


egyértelműen nem lehet minden ház egyforma, így lehet, hogy ami nekünk bejött nektek már nem , így akkor mindenképp kell vmi berendezés, ez nem is kérdés


esetleg egy kisebb teljesítményű vizes klima, aminek a hűtését el lehet az egész lakásban oszlatni egy ventilátorral megtoldott levegő csővezéssel

így ezáltal egy fix helyre telepített klimával az egész lakásban élhető hőmérsékletet kapnátok

14. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 13. - Papesz28)
2011. máj. 31. 11:00
Ez mind igaz,és mi is ezt csináljuk,de sajnos egész nap és éjjel is 29-31fok van a lakásban így is.Egész nap ide süt a nap,huzatot nem lehet csinálni mert minden ablak egy oldalon van,és a 2.emeleten vagyunk.A férjem nem bír aludni,aés rettentő izzadós ,az én szívem meg nem bírja a nagy meleget.Ezzel csak ez a baj! De azért köszönöm! :)
13. papesz28 (válaszként erre: 12. - Juhaszcsalad3)
2011. máj. 29. 11:46

nekünk egy egyszerű megoldás segített a nyári kánikulában:)


Nappal lehúz minden redőny, ami Délre néz, ott abban a helyiségben LED-es lámpák, Este redőny felhúz, ablak nyitva,és kihül éjszaka a szoba


a LED-es lámpák klasszikusokkal olcsóbb ha felkapcsolom, mint egy klima üzemeltetése, vmint a lámpát csak akkor kapcsolom, ha nem látok, a klímának szinte folyamatosan kéne mennie

12. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 10. - Tótágas)
2011. máj. 28. 16:42

Most már csak az a bajom,hogy mobil klíma és mobil klíma között is van különbség,és állítólag nem mindegyik olyan jól hűt mint egy légkondi...

Nektek milyen fajta és milyen teljesítményű?És egyébként sok áramot fogyaszt?Előre is köszi a választ

11. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 10. - Tótágas)
2011. máj. 27. 10:45
Köszönöm a segítségedet! :) valószínű akkor inkább mobil klímát veszünk .szép napot
10. Tótágas (válaszként erre: 9. - Juhaszcsalad3)
2011. máj. 26. 12:52

Nem kell hozza senki.

Most láttam a p r aktikerben 17-18 ezerért léghűtőket.

9. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 8. - Tótágas)
2011. máj. 26. 08:54
Így is lehet?Az nekünk jó lenne!Nem kell hozzá szakember?Nem folyik belőle víz?Mert mi 2.emeleten lakunk lakótelepen. :S
2011. máj. 25. 12:06
nekünk bevált a mobil kliía,nem "építettünk"ki neki stabil kivezetőt,amelyik helységben használjuk kiakasztom a résnyire nyitott ablakba.
2011. máj. 25. 12:04
Nem tudom, hogy vannak-e még kölcsönzők,de régen ha ki akartunk próbálni valamit,hogy érdemes-e megvenni,kikölcsönöztünk pár napra.De biztos már nincsenek.
6. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 5. - Tótágas)
2011. máj. 25. 10:57
Annyit tudok hogy elpárologtatja a vizet,és általában 10-11literes a tartály.De hogy bizonyos vízmennyiség mennyi időre elegendő....????Azt nem tudom.Van aki azt mondja hogy nem hasonlítható a légkondihoz,alig hűt,van aki meg azt hogy sokkal jobb mint egy ventilátor,és majdnem olyan mint a légkondi.Nem tudom mi lehet az igazság? :(
2011. máj. 25. 10:51

Aha már értem a különbséget: [link]

De kérdés ennél mennyi idő alatt melegszik fel a víz benne,folyton cserélni kell?

4. Tótágas (válaszként erre: 3. - Juhaszcsalad3)
2011. máj. 25. 10:47
miénkben víz is van és egy kivezető csöve,és görgős lábai.Ami vizet használ csak az nem légpárásító?
3. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 2. - Tótágas)
2011. máj. 25. 10:09

Én úgy tudom hogy a léghűtő és a mobil klíma között van különbség!!!Pont azt olvastam hogy a mobilklímához kell kivezetés,de a léghűtőhöz nem kell!mert a beletöltött vizet használja fel a hűtésre.

Akkor nem jól értelmezem?Pedig sok mindent elolvastam már ezekről! :(

2. Tótágas (válaszként erre: 1. - Juhaszcsalad3)
2011. máj. 25. 09:57
Nagyon jól hűt,nekünk bevált.A mobil klima(léghűtő) előnye,hogy nincs helységhez kötve,oda viszed ahova épp kell.És az ára sem olyan borsos.A kifúvó cső kivezetését kell csak megoldani(ablak)
2011. máj. 25. 09:50
Azt szeretném megtudni,hogy van e olyan jó,vagy közel olyan jó egy léghűtő,mint egy légkondi?Csak az lenne a lényeg hogy ne ugyanolyan legyen mint egy ventillátor,hanem legalább 5°C-ot hűtsön.Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata,kérem írja meg!Köszi! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook