Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos lesz a kislányom 2 hét múlva, még nem tud járni. Esetleg akik hasonló cipőben járnak/jártak...? fórum

14 hónapos lesz a kislányom 2 hét múlva, még nem tud járni. Esetleg akik hasonló cipőben járnak/jártak...? (beszélgetős fórum)


1 2
52. trapiti (válaszként erre: 51. - Athena1985)
2012. dec. 20. 17:24
Szerintem amihez nem értesz, arról ne nyilatkozz ;)
2012. dec. 20. 17:20

A DSGM állítólag hatékony módszer otthon, ellenben fájdalmas is... A világhírűségéről pedig annyit, hogy sem Ausztriában, sem Németországban nem ismerték azok a szakemberek, akiknél jártunk annó. Ellenben a Bobath és Pethő módszereket...A Bobath módszer sokkal kíméletesebb és játékosabb, mint a Dévény, valamint nem húz rá rögtön mindenféle neurológiai diagnózist egy-egy problémára, ami esetleg csupán idő és gyakorlás kérdése és elmúlik. Nem vitatom a hatékonyságot, személyes tapasztalaink sincsenek a Dévény tornákkal, de rengeteg ismerősömtől hallottam, akik oda járnak, hogy a gyerek végig üvölti a foglalkozásokat. Leti szeretett járni gyógytornára, mert a tornász felismerte, mivel szeret foglalkozni és játékosan fejlesztette tovább. A foglalkozásokon kívül otthon is gyakorolhattunk, ami az igazi munka volt és az igazán nagy előrelépéseket az hozta.

Mint már írtam, tényleg szükséges, hogy elvigyük a picit orvoshoz, ha felmerül a gyanú, de nem kell rosszra gondolni, és miért is ne nyugtathatnám meg a kérdezőt, akár itt neten is a saját tapasztalommal...

50. trapiti (válaszként erre: 49. - Athena1985)
2012. dec. 20. 15:41

Lehet hogy ez a benyomásod, de valahogy mégis nagyon sok az olyan gyerek aki nem kapja meg időben a szükséges fejlesztést.


Látom Németországban vagytok. Magyarország a legtöbb területen nyomába sem érhet pl. Németországnak, de épp a korai fejlesztés és a mozgásterápiák, különösen pedig a DSGM világszínvonalú, rengeteg család hordja ide a gyerekér külföldről, Németorszgából is ill. viszik ki a szakembereket. Ennek fényében érthetetlen dolog, hogy azok a gyerekek akik itt vannak helyben ne kapják meg a szükséges kezelést.


Az átlagtól lehetséges természetesen az eltérés, de a mértéke nem mindegy. Ráadásul azt megítélni, hogy egy minden trületen egyenletesen és jól fejlődő gyerekről van szó, akinél valamivel lassabb a fejlődés üteme, vagy egyéb probléma is van a háttérben, a szülő nem tudja. Emiatt célravezetőbbnek tartom, ha akiben csak egy pici gyanú is felmerül, vigye szakemberhez, mintha ismeretlenül, neten keresztül megnyugtatjuk, így esetleg elvágva a kezelés lehetőségétől olyan gyereket is, akinek szüksége lenne rá.

49. Athena1985 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2012. dec. 20. 13:37
Igen, de a gyógytorna nélkül is elindult volna...Az a probléma, főleg otthon, hogy túlparáztatják az anyukákat és abnormálisnak állítják be, ha egy gyerek az átlagtól eltérően kezdi a járást (ezért izgultam én is, utólag teljesen feleslegesen) és bizony ideje korán fejlesztik feleslegesen a csecsemőket, ami aztán később egyéb zavarokhoz vezethet. Nem állítom azt, hogy nem kell a végére járni és megmutatni orvosnak, de nem is kell túlaggódni és rögtön a legrosszabbra gonolni (ahogy én is tettem)Ez az én álláspontom, persze nem akarom ráeröltetni senkire, mindenki tegyen belátása szerint és hagyatkozzon az ösztöneire.
48. trapiti (válaszként erre: 47. - Athena1985)
2012. dec. 20. 13:32

Lehetnek bizonyos részterületeken lassabban fejlődő gyerekek, de ebből nem szabad azt a következtetést levonni, hogy nem érdemes ezzel foglalkozni, úgyis megoldódik magától.

Ugyanúgy ahogyan te is tetted, menni kell, foglalkozni vele. Ráadásul ha gyógytorna mellett 17 hónaposan idult el, valószínűleg anélkül még később.

2012. dec. 20. 13:09
A nagyobbik lányom 17 hónapos volt, mikor elindult. Mivel nem hagyott békén a gondolat, hogy más gyerekei már 1 éves korukban szaladnak, elkezdtünk gyógytornára járni. A gyógytornász már az első alkalommal megállapította, hogy Leti csupán kényelmes és megfontolt! Ha biztonságosnak érzi, majd elindul. Ennek ellenére jártunk hetente foglalkozásokra. Leti aztán 16 hónaposan felállt és egy hónapig kézen fogva, majd bűvös augusztus 19-i napon önállóan elkezdett járni. Az utolsó gyogytornán a tornász és az ortopéd orvos is megdicsérte, hogy mennyire ügyes és mintha már hónapok óta elsajátította volna a járás technikáját, nem is esik annyit! Minden babának más az erőssége. Leti mindig i jó megfigyelő és finom motoros képességekkel rendelkezett és a beszédben is szépen haladt. Cserében a nagy motoros képességei fejlődtek lassabban, amivel nincs is semmi baj! Ahogy az előttem szóló is írta, a gyerekek előbb-utóbb behozzák egymást.
2012. nov. 22. 15:13
Egy ismerőmnél volt hasonló szitu elmúlt 10 hónapos a baba, amikor megtanult a hasáról a hátára meg vissza fordulni. Egy éves elmúlt mire megtanult ülni. 18-19 hónapos volt, mire egy-egy lépést megtett. Ők konduktorhoz járnak vele. Amikor én vártam a babámat, azt mondták, az ilyen jellegű kérdéseimre, hogy mikor mit kell tudnia a gyereknek, hogy a lényeg, hogy 3 éves koráig mindent megtanuljon. A gyerekdoki szerint nem baj, hogyha egy gyerek a saját ütemében fejlődve esetleg később tanul meg dolgokat. Az én kislányom 7 hónaposan már állt, és 9 hónaposan megtette az első lépéseit. :)
45. antipink (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2011. máj. 25. 11:41
Ez így van,ezért is járunk orvoshoz is,meg jártunk dévényesre,csak amikor az ember 4500 ft-ot kiad hetente a nincsből,mert az orvosok nem képesek eldönteni,hogy van e baja,támogatás nincs,és ezalatt tényleg nem történik változás,az már egy kicsit bosszantó!Bizonyára ha a gyereknek tényleg valami komoly baja lenne,akkor biztosan használt volna.Annak örülök,hogy nincs baja,de az sem jó,ha állandó félelemben kell élni,mert az emberbe beleölik az ideget.Nem mellette indúlt be a mozgása,abbahagytuk,mert egyszerűen nem tudtam fizetni,és látszata sem volt.Később mindent behozott a picim torna nélkül!
2011. máj. 25. 10:40

Ja és csatlakozom azokhoz, akik azt írták, hogy futhatsz még utána eleget.

Én is mondtam a férjemnek addig járunk nyugodtan kül. rendezvényekre a két nagyobbal, amíg a kicsi nem tud menni...

Elég a középső után futkosni... elég fárasztó egy idő után... főleg hogy már 5 éves és még mindig elszalad, ha úgy tartja kedve.

43. Bonti74 (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2011. máj. 25. 10:38

Azért nem teszi le a talpát, mert még nem alkalmas a járásra. Ha kialakulnak a megfelelő izmok el fog kezdeni járni. Ne aggódj, egyáltalán nincs még késő. Az első lányom 16 hónaposan kezdett el járni. Örültem neki, hogy sokáig mászott, mert az viszont nagyon fontos!

A második lányom 14 hónaposan kezdett el járni, a harmadik viszont tuti nem fog még. Most 13 hónapos, de kb. 2 hónapja állt fel. Most kezdett még csak el lépegetni a bútorok mentén.

Szóval ő is lesz 16 hónapos szerintem vagy még több és egy percre sem aggódom.

Szóval ne erőltesd és ne lépegess vele, mert az nem tesz jót neki, sem a lábboltozatnak sem a gerincének.

42. trapiti (válaszként erre: 41. - Antipink)
2011. máj. 25. 08:55

Szerintem pedig jobb ha utólag az derül ki, felesleges volt a kezelés, mint az ha nem kezelik pedig kellett volna.


Egyébként nem nagyon hiszem, hogy a DSGM nem változtatott semmit. Főleg ha a kezelés mellett indult be a mozgásfejlődése...

2011. máj. 25. 08:45
Mi jártunk dévényesre is,mert azt is erőltették a dokik,de nem hiszem,hogy bármit változtatott volna.Pici lányom másfél hónappal korábban jött,és amit az orvosok erőltettek,azt ő 2 hónappal később magától megcsinálta.A neurológust direkt kértem,konkrétan írja le a véleményét.Azt írta,hogy pont 2 hónappal van késve a mozgásfejlődése,semmi kórós elváltozás nincs,de a gyerekorvos valamiért nem hisz neki,ezért máshova adott beutalót.Az emberbe beleteszik az ideget...Pedig már egyszer felállt magától,amit mondtam is a gyerekorvosnak,de nem hiszi el.Nem tudtam,hogy a gyereknevelés ennyire nem rám tartozik!
40. Mari20
2011. máj. 25. 07:50

NEM VAGYUNK EGYFORMÁK, mindenki egyedi

ne sürgesd, játsz vele , legyetek vidámak, szeresd, legyél vele minnél többet, mesélj neki , hagyd hogy kusszon másszon a padlón...


és elöbb utóbb kiváncsi lesz és elkezdi a próbálkozást.... felál, elesik , és ismét és ismét...


és lehet már 1-2 hónap múlva futhatsz utánna....


dicsérgesd minden pici változásért , ezzel erösited, hogy jó az amit csinál...

39. trapiti (válaszként erre: 36. - Rituss90)
2011. máj. 25. 07:23

Szia!

Én megmutatnám mindenesetre Dévényes gyógytornásznak, ezt a spiccen járást nem szokták szeretni. Az, hogy a kúszás-mászás időben szerintem azt jelzi, hogy nagy gond nincsen. Viszont az izomtónus problémák legelöször is a bokát mozgató izmokban szoktak jelenkezni, vagyis azok enyhe formái a test más részén esetleg nem okoznak feltűnő problémát de a boka tartásában igen. Valószínűleg nem arról van szó, hogy "nem akarja" letenni a sarkát, hanem nem tudja. A Dévény módszerrel rövid idő alatt legoldódna a probléma.

38. csirike57 (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. máj. 25. 06:41
Szia! Két gyermekem pont 14 hós volt mikor elkezdtek járni. Soha nem erőltettük a járást..addig jó míg kúszik, mászik..erősödik a háta. Ne félj, hogy nem fog menni, sőt a fiam az egyből a nagyapjához futott, igen szaladt...Két hét és jár a gyermek magától!!!
2011. máj. 25. 06:14
szia! nekem három gyerekem van a legkisebb 3hónapos lesz mindjárt. a legnagyobb már 1 évesen biztonságosan ment és mindig lábujjhegyezett. a lábujjhegyezés fontos a talpboltozat kialakulásában. a második gyerekem 15hónaposan indult el egyedül, 8hónapos korától kézen fogva ment mindenhova de soha nem engedte el a kezem. mászott mindkettő, a két gyerek között az a különbség, hogy a nagy vakmerőbb, bátrabb és ezért hamarabb esett baja, rengeteget esett. a kicsi ellenben óvatos a mai napig, csak akkor indult el amikor biztos volt abban hogy nem fog elesni, és neki elég volt egyszer leesni bárhonnan többet nem esett le ugyanonnan. a te lányod is lehet csak óvatos baba, ezért nem indult el, még nem biztos magában
2011. máj. 24. 23:09

Az biztos, hogy a következő kisbabámat nem rakom kompba... legalábbis, nem hosszú időre!!! Ebből tanultam. Én szinte biztos vagyok benne, hogy ezért van az egész lábujjhegyes dolog...


Holnap megy is a süllyesztőbe, kompnak annyi ;) aztán Vivike majd csak ügyeskedik. :)


Köszönöm a hozzászólásokat!!!

35. timycat (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. máj. 24. 22:50

Ne aggódj! Általában a lányok lustábbak mint a fiúk, persze vannak kivételek.

anyukám azt mondta, hogy én is csak 15 hónaposan kezdtem járni és egyértelműen a lustaság miatt; már akkor is okos voltam, hagytam ő cipeljen fel a negyedikre ;)

Olvastam, hogy kompotok van. Unokahúgomnak például a komp miatt teljesen kimaradt a mászás és ez okozott neki némi problémát a továbbiakban, ő is később kezdett járni és elég instabilan, de végül csak belejött! Én okulva ebből nem raktam a lányom bébikompba... gyerekorvosunk sem szereti, mert elkényelmesíti a gyereket, csak ücsörög löki magát és mindenhova odajut, anélkül, hogy komolyabban megdolgoztatná magát érte. Nem szabad belenyúlni a folyamatba átfordulás-felülés-mászás-felállás-járás, a bébikomp meg csak belezavar valahol a felülés stációjában

2011. máj. 24. 22:33

Lányom majdnem 15 hós volt mikor elkezdett járni. Nem volt kompunk és vezetgetni se engedte magát, eltotyogott a bútorok mellett, aztán egyszercsak nekiindult. :-)

Nyugi, nincs elkésve! ;-)

33. minimano1979 (válaszként erre: 10. - Monstro)
2011. máj. 24. 22:26
Az nem jo ha labujjhegyen jar!Valaki meselte,h a gyerek ugyanigy jart s nem szoltak ra,aztan az lett belole,h amikor raszoltak a gyerek mar azert nem tette le talpat rendesen mert fajt a laba.A sarka folotti izom rosszul fejlodott...,gyogytornara jarnak a gyerekkel.
2011. máj. 24. 22:23
Na,az én picim 13 hós,és még nem jár,ugyan így lábujjhegyen áll,ha fogom,de magától már próbálkozik.Én nem aggódom,de az orvosom már kicsinált,és a harmadik neurológiára küldött el:S
31. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. máj. 24. 22:21

Nekem még nincs gyerekem, de én 15 hónaposan indultam el, előtte meg nem előre, hanem hátrafelé másztam.

Későn érő típus voltam akkor is, Apukám is megmondta. Igaza volt.

30. vikasz (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2011. máj. 24. 22:19

Ha fogod egy kicsi kezét és még nem tud önállóan járni, akkor ilyenkor lábujjhegyen lépeget. Az enyémek is ezt csinálták.

Nem szabad erőltetni, ő ilyen későn érő típus. Ahogy írtad, mászni is elég későn kezdett.

Mi bébitaxit vettünk a lányoknak (zenélős, propelleres, repülőszerűt), az körül mászkáltak eleinte kapaszkodva, majd hirtelen megindultak. Érdemes ilyesmibe beruházni.

29. rituss90 (válaszként erre: 26. - 91d4989ab9)
2011. máj. 24. 22:18
pedig én direkt itteni tanácsokra, inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi! a doki nem azt mondaná, hogy az ő gyereke hogy mint tette, hogy ment neki... engem meg személyes tapasztalatok érdekelnének
28. mamcili (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2011. máj. 24. 22:17
Ez jó és milyen igaz :)
2011. máj. 24. 22:16
Nyugi, az én lányom 20 hónaposan indult el, 15 hónaposan még csak kúszni, mászni tudott.A talpát nem akarta letenni a földre, teljeskörű kivizsgáláson voltunk és mindent rendben találtak, az orvos azt mondta hogy fél a járástól. Végül 20 hónaposan fölállt és elindult (szaladt).
26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 21. - Rituss90)
2011. máj. 24. 22:15
még jó hogy nem azt tanácsolták hogy a gyereket vidd a pincébe:D szerintem ne itteni tanácsok után menj hnem kérdezd meg a védőnőt vagy a dokit
25. zebracsikó (válaszként erre: 22. - 91d4989ab9)
2011. máj. 24. 22:15

az más


se mozgástanulásban ,se beszédtanulásban nincs olyan, hogy lusta egy gyerek.


Ilyen blődséget csak az ötlettelen védőnők és gyerekorvosok találták ki, hogy nem tűnjenek tanácstalannak.

24. rituss90 (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2011. máj. 24. 22:15
Köszönöm! Igazából nem aggódok nagyon, mert amúgy ügyes gyerkőc, csak szívesen veszem mások tapasztalatát is a témában!
23. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Rituss90)
2011. máj. 24. 22:15

Sajnos sok igazság van benne.

A kompban a gyerek nem jár, hanem lóg, előredől, és lábujjhegyen tolja magát.

Valszeg ezért "jár" lábujjhegyen a kicsi.


Az én tanácsom:

Kompot eltenni, és nem sétáltatni úgy, hogy a két kezét fogjátok.

Ha feláll magától, és lépeget a tárgyak mellett, tegye, de ti ne sétáltassátok a két kezénél fogva.

Szerintem 1-2 hónap, és átszokik.

Egyébként még nincs elkésve semmivel! ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook