Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen gyógynövényekből készített tea adható fél éves babának? fórum

Milyen gyógynövényekből készített tea adható fél éves babának? (tudásbázis kérdés)


8. hihi (válaszként erre: 1. - Dus)
2010. szept. 21. 17:23

Keress egy jó fej gyógyszerészt, és kérdezd meg őt.

Nekem nagyon sokat segített.Mai napig homeopátiában is segít.

2007. okt. 19. 05:26
én kamilla főzetet adok a babámnak, ha muszáj. pl édesíteni a grapefruit levet vagy a narancsot
2007. okt. 18. 20:30
a patikában több félét is lehet kapni.
5. Mariann26 (válaszként erre: 1. - Dus)
2007. okt. 16. 09:30

Szia Dus! Nagyon kellemetlen lehet, ha a picibabád náthás, Lillám 5 hónapos, (lekopogom) eddig nem volt vele gond, viszont ettől a hülye változékony időtől én is tartok, na meg átállás a fűtési szezonra kicsit a kicsiket is megkavarja.

Hipp-es gyógynövény teát adok a lányomnak, ebbe van kamilla, édeskömény, citromfű, ánizs, kakukfű. Úgy gondolom ezeket külön-külön is lehet adni+csipkebogyó is nagyon jó a c-vitamin miatt, de csak olyan teát érdemes, ami csipkehúsból készült, nem pedig filterből.

Ha úgy veszed észre, hogy nem jó a sterimar, akkkor próbáld ki szerintem az Euphorbium comp.-Heel orrsprét, ez homeopatás szer és a természetgyógyászom ezt ajánlotta, hogy nagyon jó, ha a pici orra be van dugulva.

Ha teát főzöl akkor csepegtethetsz a teácskájába egy kis Cebion cseppet. C-vitamin csepp, napi 6-8 csepp csecsemőknek, segít egy kicsit az imunrendszerüket feltornázni.

Ennyi jutott eszembe. Remélem minél hamarabb meggyógyul a babád.

4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Dus)
2007. okt. 14. 15:17
Nincs mit. A tudásom nagyon csekély e téren, de ezeket én is adtam a srácoknak, és beváltak.
3. dus (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. okt. 14. 15:16

Szia Kata!


Köszi a tippet! A csipkebogyót már kapta, de nem nagyon ízlik neki! A hársra tippeltem én is, de nem mertem még neki adni! Meg fogom próbálni! Köszike!

2007. okt. 14. 13:22
Én úgy tudom szabad neki gyógynövényből klészült teát adni. Pl. csipkebogyótea tele van C-vitaminnal. Hársfatea jó a köhögésre, a kakukkfű pedig nyákoldó. Természetesen kisebb mennyiségben kell adni, illetve kevesebb gyógynövényből kell készíteni.
1. dus
2007. okt. 14. 11:33

A kisfiam fél éves és már 2 hete náthás, taknyos. Hiába szívjuk le az orrát, Sterimar spray-vel mossuk, csepegtetünk, akkor sem dugul ki neki! Nehezen alszik el és még nehezebb neki a szopizás! Párásítunk, sólámpát is használunk, de eddig semmi változás.Voltunk orvosnál, de a gyógyszer, amit 1 hétig szedtünk, semmit nem változtatott a dolgon. Ezért próbálkoznék a gyógyteával, de nem tudom, melyiket lehet neki adni és melyiket tilos!

Ha valakinek van valami tanácsa, ötlete, szívesen fogadom! Bármi érdekel, ami segíthet a picikémen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook