Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichopaták fórum

Pszichopaták (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. frinzy (válaszként erre: 116. - Be7f6cf6da)
2017. máj. 12. 15:08
tudom, ez szembemegy sok cikkel és szaklappal, de én úgy gondolom ez nem feltétlen igaz és sok próbálkozás is akad, ami ezt kísérletezi. vannak agykárosult emberek, de minden ember képes az empátia szubressziójára - emiatt nem fakadsz minden döglött csirke láttán a szupermárketben. na ezt ki lehet terjeszteni emberekre. vannak emberek, akik NEM ISMERIK a szeretetet, olyan körülmények között nőttek fel, ahol egoisták, szadisták voltak a szülők stb. vannak kultúrális különbségek is. na felismeri ő, hogy mit érzel, de úgy dönt, hogy nem vonódik bele. a szadista pszichonak meg TETSZIK, hogy végre valakiből reakciót vált ki. mindegy, hogy milyet, de a legjobb a fájdalom, mert azt egyszerű elérni. gyerekek is gyakran próbálgatják egymáson - édes anna. ezek amúgy elméletek, de ne felejtsük el, hogy a pszichoanalitikusok is mind emberek és ők is csak elméleteket gyártanak, ami vagy igaz, vagy nem. az ember mindig megtalálja a módját, hogy igazolni tudja magát.
122. be7f6cf6da (válaszként erre: 121. - Kilimcs)
2015. aug. 24. 15:14
szokásom rákeresni dolgokra.
121. Kilimcs (válaszként erre: 120. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 24. 15:06
Azwrt nem egy dolog kell a pszichopatasaghoz nyugi :) keress ra haare listajara pl akkor meglatod ;)
120. be7f6cf6da (válaszként erre: 118. - Kilimcs)
2015. aug. 23. 21:32
ezek szerint pszichopata vagyok.
2015. aug. 22. 15:57
Sekélyes érzelemeik vannak, a csecsemők azonnali vágykielégítési szintjén.
118. Kilimcs (válaszként erre: 116. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 22. 15:50
dehogynem tudnak szomorúak lenni.... pont ez az egyik gond szakirodalom szerint, hogy minden xsak pillanatnyi örömöt hoz nekik. így öröktre kielégitetlen marad mind...
2015. aug. 22. 15:46
A jeleit felismeri, el is sajátítja bravúrosan. Jobban hozza, mint akinek van is valami mögötte. A valódi érzést nem ismeri, számára nem kellemetlen, más kellemetlenségét hogyan is tudná átérezni. Így nem működik a lelkiismerete sem.
2015. aug. 22. 14:27
A pszichopatának empátiája, és mentalizációs kézségei nincsenek. Sok pszichopata képtelen a szomorúság megélésére, és más embereken képtelen felismerni a szomorúság és a félelem jeleit.
115. 56a1106a39 (válaszként erre: 111. - Geza16)
2015. aug. 22. 14:21
Tehát mégis vannak érzéseik? Csak a beszéd is már csak egy tanult, szimbolikus formája az érzések kifejezésének, szemben az alapvetően ösztönös metakommunikációval, vagy ismerősöd érdekes agyhullámkommunikációjával. Mondjuk pont ezek az agyhullámok, energiák azok, amiket nem mérnek a műszerek a pszichopatáknál érzelmi töltetű szavak elhangzásakor.
114. f4a38a0605 (válaszként erre: 113. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 12. 16:28
Ha itt kaptad a diagnózist,akkor azt komolyan kell venni! :D
2015. aug. 12. 16:26
szerintem én az vagyok ha-ha-ha
112. grizus (válaszként erre: 111. - Geza16)
2013. szept. 3. 04:36
Azt akarod mondani, hogy akinél a metakommunikáció erősebb, az pszichopata? Nem inkább az intelligencia, a jellem, a szellemiség fejlődését jelenti, ha valaki jól metakommunikál? Ez esetben hogy lehetne pszichopata? Ez nagyon zavaros. Ráadásul valamennyien elsősorban a metakommunikációs jelekből ítélünk és nem abból, amit a másik mond, ez tény.
111. geza16 (válaszként erre: 108. - Ade3888e36)
2013. aug. 30. 21:32

Sziasztok,



az egyik közeli rokonom pszichopata, bár a szociopata kifejezést jobban

szeretem, mert abban van töltet. :) Személyes tapasztalatom alapján írom

a következőt (UFO-nak tűnhet, bár nem az... Mint ahogy az

ókoriak/középkoriak is azt hitték, hogy lapos a Föld, bolondnak nézték,

akinek más véleménye volt): jól kutatják az agytevékenységet a szakemberek,

a lényeg valóban ott van. Az pedig a következő: születési rendellenesség,

ha hiszitek, ha nem, az embernek nemcsak a beszédközlés az egyetlen

kommunikációs csatornája (a másiknál most nem a gesztusokra stb. gondolok),

van egy - végül is lehet mondani - metakommunikációs is. Valamiféle

elektromos gerjesztés, amit a hétköznapi életben nem is veszünk észre.

A mondandónk "ott" is kijön, csak mi, hétköznapi emberek a beszédre figyelünk.

Ám születnek olyanok, akiknek ez az előbbi, "másik" csatornája működik

erősebben, vagy erősen. Így, amikor megszületik egy ilyen ember,

ugyan örömmel kommunikálna pl. az anyukájával, de nem tud, mert az anyuka -

és a legtöbb ember - nem érti. Képzeljük ezt a helyzetet: kommunikálunk,

de nem válaszolnak. Aztán újra, és megint nem. És újra... stb. Kialakul a

személyiségzavar: ki vagyok, mi vagyok, miért vagyok? stb. Aztán kialakulnak

azok az - egyre durvább - lépések, amikkel ezek az emberek felhívják magukra

a figyelmet, de, tekintve, hogy nem érti őket senki, nem tudják elmondani a

problémájukat. Azt pedig, hogy hogyan térhetnének át "normál" kommunikációra,

szintén nem tudják. Ezek az emberek nem rosszak, pusztán be szeretnének

illeszkedni a többi ember közé, csak senki nem látja a problémájukat.

Ezzel a fenti szöveggel útmutatást szeretnék adni, tekintve, hogy amit írtam

bizonyítatlan, csak a saját agyam működésében tapasztaltam/éreztem a rokonom

mondandóját. A gondolatait/érzéseit fejezte ki, én pedig megértettem. Tele

volt kérdéssel: "Hogy' működik a tanulás?", "Az anyukájával való problémák"

és végül egy kijelentése: "Nem értem az életemet."

Nem csodálom, ha észrevétlennek érzi magát.

A megoldás az lehet, hogy ezt a csatornát tompítják, vagy "valami". A kutatók

már tudják, hogy melyik az a része az agynak, amelyik ezeknél az embereknél

túlműködik. Ezt kell manipulálni. Hát, hajrá, én itt, most befejezem a témával

való foglalkozást, majdnem a fél életem ráment.


Köszönöm a végigolvasást, szívből írtam a fenti bekezdéseket, teljesen átéreztem

a rokonom szenvedését - csak az agyam egy másik területén. :)

110. 03e8385f6c (válaszként erre: 107. - Ade3888e36)
2011. okt. 20. 07:30

Harvey Cleckley szerint a pszichopata kifejezetten intelligens egyén mindannak ellenére, hogy - idézem: "a kudarcot és a pusztítást keresi minden ok nélkül, amit talán még maga a pszichopata sem ért. Ezt Cleckley szociális öngyilkosságnak nevezi. A pszichopata valahol mélyen élvezi a helyzetet, ha bajba kerül."


A Bűn és bűnhődés cikket ajánlom figyelmetekbe a Hoxán ezzel kapcsolatban!

109. 03e8385f6c (válaszként erre: 106. - 6b006fc769)
2011. okt. 20. 07:21
Mire gondolsz konkrétan?
2011. okt. 18. 12:40
Végeztek egy kutatást egy amerikai egyetemen (talán a Stanfordon) ahol a tesztalanyok agyi hullámait elektro-enkefalográffak figyelték. A teszt lényege az volt hogy 15 percenként megszólaltattak hangosan egy hegedűt. Miután a tesztalanyok realizálták hogy a hegedű megszólalása periodikus, elkezdtek felkészülni rá, az enkefalográf egy új, eddig nem működő agyi tevékenység hullámát mutatta ki. Ez az agyhullám jelezte a felkészültséget, a várakozást a hegedűszóra. Bizonyos alanyok esetében viszont egyáltalán nem jelent meg ez a hullám, ők a pszichopaták. Nem tanulták meg sokadjára sem hogy a hegedűszó ismétlődő, és ezért nem is készültek rá.
107. ade3888e36 (válaszként erre: 1. - Csajszika890721)
2011. okt. 18. 12:33

A pszichopatának a szakirodalmak szerint 14 tulajdonsága van amiről megismertetik. Ebből a három legfontosabb hogy nem szeret, nem érez bűntudatot és nem tanul, így újra meg újra elkövet bármit, akkor is ha annak a társadalmi megítélése rossz.


Itt a cikk


[link]

106. 6b006fc769 (válaszként erre: 105. - 03e8385f6c)
2011. okt. 18. 12:30

Én is érdeklődtem egy időben a téma iránt.

Gyakorlatilag ha jó színész sosem jön rá senki, hogy lélekben zéró. Egy időben gyanakodtam, hogy az exem esetleg pszichopata volt, de előfordúlhat, hogy csak szimplán fax:)))

Egyébként az, hogy az ember ismeri a logikus megoldást nem jelenti azt, hogy úgy is cselekedne, szóval az "esettenúlmányod" szerintem ferdítve van, viszont így frappáns:)))

105. 03e8385f6c (válaszként erre: 103. - 6b006fc769)
2011. okt. 18. 12:03

Sokat olvastam és olvasok erről a témáról amúgy.

Egy dolgozat/publikáció kapcsán a Tánczos ügyben folytattam adatgyűjtés, amikor érdekes feldfedezéseket tettem és meglepő összefüggéseket figyeltem meg.


Megszereztem Harvey Cleckley egyik könyvének jegyzetgyűjteményét, ő írja az alábbiakat is, ezt kopizom az egyszerűség kedvéért:


"A pszichopata tökéletesen szalonképes, pontosan tudja, mennyi szenvedést tud cselekedeteivel okozni környezetének, csak éppen nem törődik vele. Cleckley úgy határozza meg a pszichopátiás beteget, mint a normális ember tökéletes másolatát, amely egy az épelméjűséget tükröző álarccal rejti el belső emberi hiányosságait. Bár őszinte, intelligens és sokszor jó társaságnak is bizonyul, ez mind felületes, ugyanis a pszichopata ember nem képes őszinte érzelmeket érezni. Ez egy fajta védekező mechanizmusa a pszichopatának, amellyel akár 100 százalékos életet tud élni anélkül, hogy bárki gyanítaná mit rejt az álarca."

104. 76d055b916 (válaszként erre: 102. - 03e8385f6c)
2011. okt. 18. 11:59
De durvaa!:))
103. 6b006fc769 (válaszként erre: 102. - 03e8385f6c)
2011. okt. 18. 11:56
pedig ez a logikus válasz
2011. okt. 18. 11:54

Amerikai pszichológusok kifejlesztettek egy tesztet, amivel könnyen megállapítható, hogy ki a pszichopata. Egy rövid történet után válaszolni kell egy kérdésre. A pszichopata gyilkosok MINDIG ugyanazt a választ adják. Ha te is így válaszoltál, jobb, ha elkezd félni a környezeted!



Tehát: Egy fiatal lány az anyja temetésén megismerkedik egy fiatalemberrel, akibe első látásra beleszeret, de nem tudja meg az elérhetőségét, nem cserélnek telefonszámot stb.

Egy hét múlva a lány megöli a nővérét.

Kérdés: Miért ölte meg a lány a nővérét?


NE LESS!

.

.

.

.

.


.


.

MONDOM, HOGY NE!!!!

.


.


.


.


.


.


.


.


NA JÓ, MOST MÁR MEGNÉZHETED.



A normális emberek által adott leggyakoribb válasz: Azért ölte meg, mert nyilván a nővér is megismerkedett a fiatalemberrel és összejött vele.



Most jön a pszichopaták által adott válasz: Azért ölte meg a nővérét a lány, mert azt reméli, hogy a fiatalember arra a temetésre is el fog jönni.

:):)


Később komolyabban is bekukkantok!


Szép napot!

Sandman

101. csajszika890721 (válaszként erre: 100. - Marthy2323)
2011. máj. 27. 19:24
köszi a választ, jól megfogalmaztad. Szerintem is izgalmas ez a téma. Egyébként én nem rég még azt hittem pszichopaták csak a sorozat gyilkosok. Aztán utána olvastam, s hát nem így van. Eszembe is jutott lehet én is találkoztam már egyel, de lehet nem csak eggyel. Vannak "érdekes" dolgok, sok más érdekel még..
2011. máj. 26. 09:43

Szia,a pszichopatákat tényleg nem tudnád ránézésre kiemelni a tömegből.Általában hihetetlen jó modoruk van,nagyon udvariasak és igen intelligensek.

Sokszor ezzel csapják be az embereket,hogy közel kerüljenek hozzájuk.Azt játszák,hogy szeretnek pedig ők képtelenek az érzelmekre viszont bárkivwl bármit elhitetnek.Semmit sem bánnak meg és ez a betegségük miatt van.

Bántanak ,kirabolnak,szemrebbenés nélkül hazudnak ,hogy a céljukat elérjék.

Körülöttünk többen vannak mint gondolnád csak vannak súlyosabb és kevésbé súlyosabb esetek.Lehet,hogy aki melletted van is pszichopata csak még ő maga sem tudja!

Attó lem kell aggódni,nem minden pszichopata gyilkos és tolvaj.Van aki csak érzelmi manipulátor.Például mindig tesz ellened valamit amit normál esetben meg sem bocsátanál,de neki meg fogod mert ellenálhatatlanok.Hát ennyi a pszichopatákról nagyon nagy vonalakba.Nagyon izgalmas ez a téma!

99. Csipkerózsika (válaszként erre: 97. - Csajszika890721)
2011. máj. 25. 09:10
igen, elég közelről sajnos... :(
98. csajszika890721 (válaszként erre: 81. - Noarashi)
2011. máj. 24. 21:37
Én láttam azt a filmet. Ha arra gondolsz. Szerintem az lehetett vagy vmi hasonló, ahogy emlékszem a karakter reakcióira...
97. csajszika890721 (válaszként erre: 75. - Csipkerózsika)
2011. máj. 24. 21:35
Jól megfogalmaztad. Én is kb. így írtam le. Konkrétan ismertél vkit?
96. csajszika890721 (válaszként erre: 68. - Kalomoira)
2011. máj. 24. 21:33

Nem írtam, hogy udvarias. De nem bunkó, mert nem így viselkedik egy bunkó férfi.

Én már találkoztam nem egy férfival, akiről elmondható, hogy bunkón viselkedett.

Aki Alekoszt bunkónak tartja, nem találkozott még valóban bunkó csávóval...

Azért gyarapodnak a vélemények, hozzászólások... Örülök, hogy ennyien vagyunk, gyertek még többen. :-)

95. 274c9996b8 (válaszként erre: 25. - Klenca)
2011. máj. 24. 19:27

pl a sikeres bunözök akik luxus modon elnek a rablasbol,emberek becsapasabol.Aztan a menö uzletemberek,politikusok stb....

A sikertelen pszichopata be van zarva mint "veszelyes" pszichopata ,mert minden alkalommal amikor ellop egy szendvicset lefulelik ,vagy amikor az idös embert megprobalja kirabolni elkapjak es jol megverik :)

Szerintem -:)

2011. máj. 24. 14:40
A pszichopátiának pontos diagnózisa van, egy ilyen betegség nem nézőpont, vagy életszemlélet kérdése.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook