Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Futómuskátliaim betetvesedtek. Tudna rá valaki valamilyen jó szert, ami rendbehozná? fórum

Futómuskátliaim betetvesedtek. Tudna rá valaki valamilyen jó szert, ami rendbehozná? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 3. 14:17
Köszi a segítséget,megyek a kertbe,frászt kap a párom,viszem a listát amit adtatok!Megyek csalánt szedni,remélem a szomszédom sem szereti majd a szagát,és nem néz be hozzánk,amikor éppen nem vagyunk kint!Szép hétvégét!Ja,és a fokhagymát most is lehet szerintetek eldugdosni!
2011. máj. 26. 20:13
Mindenkinek köszönöm a segítséget.Jó éjszakát mindenkinek!
12. klenca (válaszként erre: 11. - Klenca)
2011. máj. 23. 15:17

Elszállt, bocs!

Hangya utálja a sütőport!


A fokhagyma szagát nem mindegyik hatlábú szereti, ha ültetsz paradicsom, paprika mellé, tetűmentes lesz a növényed.

11. klenca
2011. máj. 23. 15:13

Szia!


A biokertészkedés csodákra képes!

Néhány tipp:

Áztass nagy csalánt. Tudod, azt a nagylevelű, szúrósat be vízbe. Kb egy hétig. Nagyon büdös lesz, erkélyen, vagy kert végében csináld. Aztán valamilyen spiccelőbe tegyed a levét, azzal permetezd be a növényeidet. Tuti szer! Gomba kihal, rovar elmenekül. Régi bevált recept!


Nem mindegy, mit mi mellé ültetünk.

A hangya valami miatt utálja

10. 6c6c6dca77 (válaszként erre: 8. - Mari20)
2011. máj. 23. 15:07
Ne haragudj, ha értetlennek tűnök, de használhatom mellé a muskátlitápot is, vagy azt egyenlőre ne inkább ez a mosogatószeres? Köszi
2011. máj. 23. 15:06

ezt a receptet kb. 4éve ajánlotta egyik kolleganőm, amikor egy kedves szobanövényem olyan tetves lett, hogy ragadt...


fürdettem, porral szórtam, de mind visszajött

akkor elmeséltem az ebédnél, és jött a felmentés


azóta csak ezzel permetezem a növényeket, még bió is....

2011. máj. 23. 15:04

2x-3x de ha látod bármikor...


CIF mosogató utántöltőben van kék szinü

7. 6c6c6dca77 (válaszként erre: 5. - Mari20)
2011. máj. 23. 14:58
szia. Hányszor ismételhetem meg ezzel a mosogatószerrel való permetezést? Nem tudod véletlenül mi a neve a mosogatónak? Köszi
6. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - Mari20)
2011. máj. 23. 14:37

Szia Mari20!


Nem értem, miért pont kék színű legyen a mosogatószer?


Én egyébként a mosódió főzetét ajánlom, teljesen bio, semmi vegyszer. 1x, 2x lefújni a növényt, a kifőzött mosódiót megszárítani, összetörni (vagy darálni) és a muskátli földjébe keverni, vagy csak rászórni a föld tetejére.

2011. máj. 23. 14:27

azt hiszem minden kerti vövényre jó


vegyél olyan mosogatószert ami kék szinü

egy vagy két féle van ( biztos)

nekem van még tavalyról


szükséges hozzá még egy spricni

tudod olyan amivel a virágokat szokás "felfrissiteni"


és ha megvan a kék mosogatószer fél liter vizbe kb 3 evőkanál mosogatószert tegyél


csavard vissza


és rázd össze


ezzel a lötyivel próbáld meg alulról kezdeni, hogy a levél hátsó felére is jócskán jusson


csöpögjön róla alul felül...


a tetük világgá mennek vagy elpusztulnak


több éve használom, minden kerti növényre

és szoba növényre is.


majd jelezd vissza , a sikerült a müvelet

üdv MAri

4. akác56 (válaszként erre: 1. - 6c6c6dca77)
2011. máj. 23. 14:16

Pirimór, vagy Karathe permetezőszer!

Mezőgazdasági boltban kapható.

2011. máj. 23. 14:13
Sziasztok!Nagyon kedves aranyos bogár a hangya,és szorgos is,én viszont nagyon szeretném a kertemen kívül látni,sőt,a fáimról meg végképp eltiltani,szerintetek van valami tuti tipp!
2011. máj. 23. 14:05
Szia!Házi szappant áztass ki vízben,és avval permetezd le.
2011. máj. 23. 14:03
Sziasztok. Futómuskátliaim betetvesedtek. Tudna rá valaki valamilyen jó szert ami rendbehozná? Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook