Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idősen kezdődik és mik a biztos jelei a fogzásnak? (tapasztalatok?) fórum

Mennyi idősen kezdődik és mik a biztos jelei a fogzásnak? (tapasztalatok?) (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 15. 18:46
Kisfiam 9 hónapos és már 8 fogacskája van.
2008. szept. 9. 15:32

Nálunk mindkét gyerek 11 hós volt, mikor kibújt az első fogacskája. Későn fogzó típusuak ők is.


Kisfiam éppen ma 18 hónapos és 8 foga van.

4 hósan már nyálzott és duzzadt is volt az ínye, gondoltuk előbb bújik ki a fogacskája, mint a lányunknak, de ő is megvárta a 11. hónapot.

2008. szept. 9. 14:22
sziasztok!nekem mindkét gyerkőm ú.n. későn fogzók tipusába tartozott. 9 hós korában jött ki az első utána meg mire észbe kaptam mind kint volt. gyereke válogatja, kinek mikor bújik ki az első vagy akár a többedik. és a tünetek is gyerekfüggők.
2008. szept. 9. 14:09

Sziasztok

Az én kisfiam 1 hónapos kora óta nyáladzik. Most 16 hetes a múlt héten 4.-én kibújt az első foga másnap a második, most is olyan mintha meg lenne neki duzzadva még. Hát nem tudom hogy most már ez folyamatosan fog e neki bújkálni. Nagyon rág mindent(mindíg)!Láza nem volt,két éjszaka volt egy kicsit nyügösebb az átlagosnál.

De ha jön neki és nincs különösebben meg duzzadva a kicsi ínye akkor is fogod tudni,ha rág valamit és hirtelen felsír akkor biztos fáj neki és már csak napok kérdése és ...

Szopinál egy kicsit kelemetlen mert ugye harap....

2008. ápr. 23. 11:24

Sziasztok!


Az én fiam 14 hós, és 9,5 hósan jött ki az első foga, azóta is csak négy van, bár most készülődik megint 4.

A nyáladzás is lehet a tünete a fogzásnka, de ezen kívül még sok minden. Nálunk sajnos minden fog kész gyötrelem, de én ezeket a tüneteket vettem észre:

-étvágytalanság vagy csak 1-2 fajta ételt hajlandó megenni. (alsó fogaknál csak banán és krumplipüré ment nálunk)

-ha cumizik vagy tápos, játszik a cumival a szájában tologatja

-széklet változás (nyúlós, ragadós, vagy hasmenés is lehet)

-nyugatlan, nyűgös, jót játszik és minden ok nélkül élesen felsír

-minden a szájában

-és piszkálgatta a fülét folamatosan

18. panni80 (válaszként erre: 17. - 8063d44440)
2008. ápr. 23. 09:42
Hát nem tudom. Nekünk Ő az első. És a változó étvágy?
2008. ápr. 23. 09:21
Legtöbb esetben 6 hónapos korban bújik az első fog, de vannak kivételek is, akár 4 hónaposan is kibújhat. A kisfiam most 4 hós, kbelül 3 hós kora óta nagyon rág, ugyanezt csinálja a keresztfiam is 3 hós korától,most már 6 hós, ő ráadásul nagyon nyáladzik is de még fog nem jelentkezett, ez csak fiúknál van? a lányomnál nem voltak ilyen jelek
2008. ápr. 23. 08:53

Sziasztok!


Van egy 3 és fél hónapos a kislányunk. Már vagy 5 hete nyáladzik, rágja az öklét. De ami a leaggasztóbb az, hogy változó az étvágya. Vannak napok mikor jól eszik, ám van mikor jóval kevesebbet. Normális ez? Valószínű jön a foga. Ez okozza ezt a változékony étvágyat? Mit tegyünk?


Köszi a segítséget.

2008. ápr. 7. 22:17
Láttam, többen is írtátok, hogy fogzástól volt lázas a kicsi. Hát... az azért már nem nagyon fér bele. Fogzás idején legyengül a védekezőképesség, hajlamosabb a baba a fertőzésekre. Ha lázas, orvoshoz kell vinni, ha fogzik, ha nem.
14. csera
2008. ápr. 7. 21:17
Az én kisfiam 14.lesz 7 hónapos, 3. hónapos kora óta nyáladzik és rág mindent, főleg az ujjunkat, ha sikerül neki bekapni. A múlt hétvégén (6 és fél hó-san) bújt ki az első foga, tegnap éjszaka szakadt ki az innye a másik foga előtt. Nyugtalanság, hőemelkedés, hasmenés, étvágytalanság, minden tünet jelentkezett. Már a Panadolt is kihánnya. Szóval kitartás!!!:)
2008. ápr. 7. 20:47

Sziasztok!

Marcsi vagyok van egy 6hónapos kislányom.Már 2 napja esténkén csak egy pár korty kaját eszik és útána nem eszik tovább.1hete az alsó ínye megvan dagadva érzik a két kis fogacska de még nem tört át.Lehetséges ez hogy emiat nem eszik?Napközben rendesen evet.

2008. márc. 6. 12:22

Sziasztok!

A Szilvia vagyok,az én pici fiam ,most 1éves és 8foga van,az első foga 4honaposan jött neki!

úgy vettem észre,hogy nagyon sokat folyt a nyála és ette az öklét,egyszer csak ,mikor banánt adtam neki ráharapót az ujjamra,ekkor vettem észre,hogy kint van az első fogacskája!

ez mindenkinél változó,ha egy baba még szopik annak késöbb jön a pici foga!

ez az én észrevételem!

2007. nov. 6. 14:51
Ez gyerekfüggő, szerintem. Nálunk 4 hónaposan kezdődött. Tiszta nyál volt,mindent a szájába vett. Sajnos ekkor szoktattam rá a cumira,mivel a keze is állandóan a szájában volt. Később volt olyan tünet,hogy minden ok nélkül felüvöltött, ez főképp a rágófogaknál fordult elő. Nem kívánom senkinek azt az érzést...
10. katic (válaszként erre: 2. - Mocori)
2007. okt. 26. 11:27
Ne izgulj! Az én lányom három hónapos korától nyáladzott, rágott mindent, és elmúlt kilenc hónapos, amikor az első fogacskája kibújt. Most egy éves múlt, és úgy beindult, hogy kettesével jönnek. Ráadásul elöl csak lent van kettő, és fönt a szemfog melletti volt a következő. Szegény, nagyon cukin néz ki. :) Amint lázas lesz és nem látod betegnek, amint hangosan sír éjjel, dörzsöli a száját, orrát, azt szerintem veheted a fogzás jeleinek. Egyébként a Panadol baby vagy a Nurofen szirup nagyon bejött nálunk. :)
2007. okt. 23. 21:48
hát nálunk most a láz a menő.. pár naponta akár egy hétig is lázas.. éjjel is az volt, de most meg semmi. és újabban furán szopizik, fájdogál.. éjjel sikszor kel, csorog a nyála mindenhova :)) és rág, akár kenyérhéját is. ma 5 hónapos
2007. okt. 23. 19:55
Az én fiaim közül mindnek máskor jött a foga. A nagyfiúnak 17 hetesen, egyszerre 4, a többieknek lassabban, 5 hósan, és csak kettessével. Ha a baba nyáladzik, esetleg náthás, rág, véletlenül a cicire harap, vagy cumira, az már jele a fogzásnak. De, ha belenyúlsz a szájába, akkor érzed, hogy jön-e ott vmi. Az enyémek imádták, ha dörzsiztem az ínyüket.
2007. okt. 23. 19:55
Éjjel Á. nagyon sírt, alig lehetett megvigasztalni, innen tudtam. Rosszabbul evett, néha láza is volt.
2007. okt. 23. 19:46

Sziasztok!

A kislányom 3 hónapos, már 1 hónapja folyik a nyála és rágja az öklét, a múlt héten kapott oltást azóta mérem a lázát és minden este hőemelkedése van. Fogalmam sincs, hogy az oltás vagy a fogzás???

2007. okt. 13. 19:03
Az én kisfiamnál kéthónaposan megindult a fogzás,de csak négyhónaposan bújt ki az első foga.
2007. okt. 13. 18:08
Az én kislányom még 3 hónapos sem volt mikor kijött az első foga. Persze ez ritka eset, de nagyon változó.Biztos jele szerintem a nyáladzás és a rágcsálás. Ami előfordulhat a láz, hasmenés éjszakai felébredések, evési nehézségek.
2007. okt. 13. 18:05
Gyerkőcönként változó. A fiamnak 4,5 hónapos korában jöttek a fogai. A lányomnak 8 hónapos korában. Mikor fogzottak mind a kettő amit lehetet, öklét, rágókát, mindent a szájába vett. Dörzsölte az ínyét. Volt amikor fél éjszakát járkáltunk, mert nem bírt aludni.
2007. okt. 13. 17:55

Az én kislányom 8 hónapos és még nincsen foga. Szóval milyen idősen kezdődik?...:)

Jelei: nyáladzás, lehet láz, rossz hangulat, mindent rág, ilyesmi. De ugye én még nem tudom...

2007. okt. 13. 17:49
Mennyi idősen kezdődik és mik a biztos jelei a fogzásnak? (tapasztalatok?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook