Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Online nyelvtanulás ingyen és érthetően? fórum

Online nyelvtanulás ingyen és érthetően? (beszélgetős fórum)


28. Mira0512 (válaszként erre: 27. - 480b578442)
2011. máj. 27. 19:58
Ahogy nézem most van akciósan 3080 Ft/hó-ét. + 1000 Ft a cd. (normál ár 4600). Ezt 20 hónapig kell megvenned, vagyis annyi idő alatt érsz el középhaladó szintig. Ez normál tanfolyam esetében 2* 80 órás tanfolyam anyaga, ami nagyjából 10 hónap. (Én így jártam). Tehát az Eloval, mire ugyanarra a szintre érsz, kifizetsz most akciósan 62600 Ft-ot, ami valóban jobb ár, mint a nyelvtanfolyam. Csak épp dupla annyi idő, ami ha nem sürget a tatár, nem nagy baj persze. De eredeti áron ez már 92 000 Ft, ami viszont amellett, hogy dupla annyi idő, már drágább is, mint a két tanfolyam, amivel ugyaneddig jutsz. Persze szépen lassan kell kifizetni, ami nagy előny lehet (bár én is havonta fizetek a nyelvsuliban pl.), illetve ha nem tudsz eljárni, akkor is tökéletes megoldás lehet. Én a negyedik tanfolyamot csinálom, és nagyon élvezem. Az órák jó hangulatúak, sokat nevetünk, jó a csapat, játékosan tanulunk, sok érdekesség előjön, szuper a tanár. Tehát én mindenképpen ezt részesítem előnyben, ha már fizetni kell. Persze ez nem is a fórumindító igényeinek megfelelő forma, hiszen ő ingyen szeretne tanulni. Szóval neki szerintem egyik megoldás sem jó. :(
27. 480b578442 (válaszként erre: 10. - Mira0512)
2011. máj. 26. 23:24

Köszönöm:)

Nem tudom most mennyi mikor én tanultam havi 3000 volt egy füzet+ hanganyag a leckéket pedig vissza lehetett küldeni és nyelvtanár javította majd visszaküldte neked, kérdezni is lehetett tőle.Valóban ez nem ingyenes de apránként kell fizetni és mégsem annyi mint egy tanfolyam ahol többen is vannak és kötött.Egyébként szerintem érdemes utána járni biztos le lehet már ezeket is tőlteni valahonnan, jók az ELO-s tananyagok.

Az 5 perc angolból is tanultam az is jó és valóban az ingyenes.

26. pinkylily (válaszként erre: 25. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 23. 18:59
Nagyon sok jó forrás van a neten. Sajna már kaptam figyelmeztetést a linkelésért, úgyhogy többet nem teszem. :S De ha ügyesen keresgélsz, akkor fogsz találni hasznos dolgokat!
2011. máj. 23. 18:47
Én is hallottam amúgy h van aki online tanult meg egy nyelvet, de én nem találtam olyan hú de jó oldalt :) még kutakodok, mer nyelvsulira nincs pénz :(
24. pinkylily (válaszként erre: 23. - Kira88)
2011. máj. 23. 15:37
Mindenki magából indul ki... Azért, mert TE esetlegesen nem vagy képes rá, mert pl. nem vagy elég szorgalmas, találékony stb. ... az a te problémád. Ettől függetlenül igenis lehetséges, ahogyan már többen is írtuk!
23. Kira88 (válaszként erre: 4. - Pinkylily)
2011. máj. 23. 11:57

Persze,rengeteg ember megtanult már angolul a google fordítóból...:D

Én csak őszinte voltam,sztem ha komolyan meg akar tanulni egy nyelvet,be kell ruháznia legalább egy olcsó nyelvsulira,esetleg találni olyan ismerőst,barátot,aki szinte ingyen tanítja.

22. Mari20
2011. máj. 23. 07:43

3 évvel ezelőtt én is keresgéltem Angol ingyenes oktatást, és találtam is minden nap kaptam leckét... a könyvet megvettem a munkafüzetet ingyen letölthettem

azon gondolkodom mi az oldal cime,


Lányommal beszélek és megirom.....

2011. máj. 23. 07:23
Én olyan web-oldalt keresek, ahol oroszul lehet interaktívan tanulni. Akár angol oldal is érdekel. Sajna ahol eddig tanultam az fizetős lett. :(
20. t.Ili
2011. máj. 23. 07:20
Láttátok,már az iwiwen is van ilyen alkalmazás:)
19. erikpipi (válaszként erre: 18. - Pinkylily)
2011. máj. 23. 06:50
Én is innen tanulok, és ingyen.
18. pinkylily (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2011. máj. 23. 00:12
Ez a legkevésbé sem ingyenes... :S
17. erikpipi (válaszként erre: 1. - 3ddb56abf2)
2011. máj. 23. 00:04
16. pinkylily (válaszként erre: 15. - Mira0512)
2011. máj. 22. 23:51
Nagyon szívesen! ;)
2011. máj. 22. 23:39
Olga nevében is köszi a hasznos tippeket! :) Igyekszem a tanfolyamot én is kiegészíteni, amivel csak lehet. :)
2011. máj. 22. 22:53
Ja, persze! Felirat mindenképp! :) A relaxás téma is fizetős. :( Vagy van neki ingyenes? Nekünk még egy német sorozat van meg belőle, szemüveggel, lejátszóval. Vagy nem erre gondolsz?
2011. máj. 22. 22:50
Jut eszembe, a Relaxa - Villám Angolt is tudom ajánlani... igaz, hogy kicsit uncsi, de kezdésnek tökéletes!
12. pinkylily (válaszként erre: 11. - Mira0512)
2011. máj. 22. 22:47
Ez igaz! :) Filmekhez viszont mindenképp legyen FELIRAT, anélkül kezdetben felejtős a dolog! :)
11. Mira0512 (válaszként erre: 9. - Pinkylily)
2011. máj. 22. 22:40
Nagyon köszönöm! :) A hallás utáni értéshez jól jöhet esetleg a film is. De ez csak egy tipp. A könyvek elsődlegesek mindenképpen. Plusz a cd mellékletek!
10. Mira0512 (válaszként erre: 7. - 480b578442)
2011. máj. 22. 22:37
Gratulálok, ügyes Vagy! A gond ezzel csak az, hogy ahogy elnézem az elo árait, drágább, mintha tanfolyamra járnál. :( Persze biztos profi tananyag, speciálisan erre a tanulási formára kifejlesztve. Ha nem tudtsz eljárni a tanfolyamra, tökéletes lehet, de árban nem jobb. :( Ő pedig ingyenes megoldást keres. :(
9. pinkylily (válaszként erre: 8. - Mira0512)
2011. máj. 22. 22:37

Persze, küldd el az e-mail címedet, és megy. :)

Én megmondom őszintén, hogy nekem az angol filmek nézése, mint tanulási- ill. fejlődési módszer, hát nem igazán jött be. Akkor inkább már a könyvek. :) Rengeteg sok letölthető angol nyelvtanulós könyv van a neten, szituációs is, és mindenféle. Lehet keresni pl. angol anyanyelvű levelezőtársakat, az szerintem az egyik leghasznosabb gyakorlási módszer.

2011. máj. 22. 22:27

Tyű, én is kérhetem? Nagyon megköszönném! :) Egyébként az ő nyelviskolájába járok! :)


A beszédkészség kialakulásához szerintem is elengedhetetlen annak szóbeli használata. :( Nagyon jónak tartom az 5percangolt egyébként, ha online keresel. Ha van valaki, akivel gyakorolhatsz, akkor van esélyed tanfolyam nélkül is, bár megmondom őszintén, nekem nem menne... :( Nagyon kell a rengeteg szituációs feladat, amit az órán vesztek. Plusz a tanár, aki a hibáidat kijavítja, visszacsatolást ad a fejlődésedről. Ahhoz, hogy automatizmussá váljon, rengeteget kell gyakorolni. :( De nézheted majd angolul a filmeket, és kereshetsz angol nyelvű website-okat is, olyan témában, ami érdekel. Vannak nagyon jó kis könyvsorozatok, általános témákkal, különböző szinteken. Pl. :pearson longman sorozat. Német után sokkal könnyebb lesz! :) Sok sikert!

2011. máj. 22. 22:24

Szerintem abszolut nem esélytelen én vagyok rá az élő példa.34 évesen kezdtem el teljesen kezdő szintről egy megrendelt ELO-s tananyagcsomagból tanulni az angolt csak mert akkor gyesen voltam otthon és akartam az elsős gyerekemnek segíteni.

1 év múlva csupán kíváncsiságból milyen is az elmentem egy alapfoku nyelvvizsgára ami ugyan nem sikerült de elértem 55%-ot tehát majdnem sikeres lett.Na persze szerencsére a lányomat nem kellett tanítani sőt ő tanított engem és noha a nyelvet mindig ápolni kell ha nem az adott országban élsz viszont még mindig van amikre emlékszem és szoktam hasznát venni.

Az 1000 kérdés 1000 válasz tényleg nagyon jó ezt én is tudom ajánlani.

6. pinkylily (válaszként erre: 5. - Biborcsiga)
2011. máj. 22. 21:59
Olgának írtam, bocsi. :) Csak azért a Tiédre válaszként, mert azzal a könyvvel kapcsolatban írtam! :)
2011. máj. 22. 21:58
Nekem már van, megvettem, azért írtam, hogy remek.
4. pinkylily (válaszként erre: 3. - Kira88)
2011. máj. 22. 21:56
Abszolút nem esélytelen... pl. google fordító, - begépeled szavanként, és meghallgatod hogyan kell kiejteni. Az angol nyelvtan pedig nagyon egyszerű.
2011. máj. 22. 21:52

Őszinte leszek,ha kezdő vagy,akkor szerintem esélytelen:(

Ha vannak már alapjaid,akkor esetleg sikerülhet,de pl.kiejtéshez,nyelvtanhoz kellhet segítség.


Nem véletlen,hogy ilyen nagy üzlet a nyelviskola/nyelvtanár. A nyelvtudás ma hatalmas érték,meg kell fizetni.

2011. máj. 22. 21:45

Nem javaslom!


Használj inkább könyveket:


Angol- 1000 questions 1000 answers Némethné dr. Hock Ildikó könyve


Ebből nagyon jól tudsz tanulni, cd is van hozzá, ha az új kiadást kéred. Ára kb 3000 FT.

2011. máj. 22. 21:27
Németet tanultam 12 évig, de rohadtul utálom :) Ami viszont tetszik az az angol, és az olasz :) Hol tudok online tanulni jól ilyen nyelveket, mivel suliba külön nincs pénzem menni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook