Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol érdemes (Bp-en vagy környékén) festményt felbecsültetni és kb.mennyibe kerül? fórum

Hol érdemes (Bp-en vagy környékén) festményt felbecsültetni és kb.mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


8. lillenet (válaszként erre: 6. - C130f7eb3b)
2011. máj. 24. 23:28
Köszönöm az infókat:)
7. lillenet (válaszként erre: 5. - 388b941089)
2011. máj. 24. 23:27

Köszönöm előre is.


Elég nehezen kivehető a szignó, többféleképp is olvasható nekem, rákerestem a neten a variációkra, de semmi.

Nem vettük, hanem párom kapta egy nagyon gazdag embertől, akivel már nincs kapcsolatunk.

6. c130f7eb3b (válaszként erre: 4. - Lillenet)
2011. máj. 22. 21:09
Első körben nem ez a lényeg, hanem magából a képből meg tudják állapítani a stílust, a kort, illetve csak következtetnek rá, és ez kiindulópontot ad arra, hogy érdemes-e vele foglalkozni. Nekem is van egy tök régi festményem, azt hittem, több százezres érték, de azt a választ kaptam, hogy a realismus korában ontották az ilyen képeket, és egy tól-ig becslést is kaptam, attól függően, ki a festő, mert azt az eredetin sem tudom elolvasni. A lényeg: nem érte meg a hivatalos felbecsültetést. :(((
5. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Lillenet)
2011. máj. 22. 21:04

azt tudod, hogy ki készítette?

Amúgy hol vetted, kitől?

Persze, megkérdezem.

2011. máj. 22. 20:08

Köszönöm a tippet Jozsu:)


Vanessza, megérdeklődnéd nekem hogyan működik ez?


A kép annyira régi, hogy már kicsit sötét, így fényképen nehéz lenne szemléltetni a milyenségét. Még így is nyugalmat áraszt. Nem értek az ilyesmihez, de hátha a kora miatt is ér valamit.

2011. máj. 22. 18:15
a képzőművészeti egyetemen dolgozom....lehet, hogy nálunk is lehetne akár...
2011. máj. 22. 17:40
Először próbáld meg neten keresztül. Írj aukciós házaknak, meg a Szépművészeti Múzeumnak. Küldj fotót is. Nem fog mind válaszolni, jó, ha egy ír. Azon az úton már elindulhatsz. Hogy egyáltalán érdemes-e pénzt kiadni érte. Én így csináltam - sajna, nem volt érdemes bevinni sehova :(
2011. máj. 22. 17:21
Hol érdemes (Bp-en vagy környékén) festményt felbecsültetni és kb.mennyibe kerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook