Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtudás minden vagy semmi? fórum

Nyelvtudás minden vagy semmi? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 1. 10:00
Van egy nyelviskola, ezzel a "jeligével": "A világot nemcsak látni, de érteni is kell" --nagyon igaz
2011. júl. 1. 09:09
Nagyon fontos!
16. Kira88
2011. máj. 26. 11:13
"Ahány nyelvet beszélsz,annyi embert érsz..." :)
2011. máj. 24. 09:40
Kellenek a nyelvek, elengedhetetlen
2011. máj. 22. 16:09
Köszönöm szépen a hasznos hozzászólásokat! :)
13. Kamillka (válaszként erre: 1. - Miss_Dior)
2011. máj. 22. 15:48
Én még ilyen hirdetést nem nagyon láttam, hogy nyelvtudás, a többit meg betanítjuk. Valószínű pozíció függő, hogy milyen tudást/ tapasztalatot igényel. Fontos a nyelvtudás, de én úgy vettem észre, hogy inkább egy jó végzettség természetes velejárójaként tekintik. Az, hogy valaki 2 nyelven beszél folyékonyan, kb már olyan elvárás sok helyen, mint hogy van az embernek érettségije. Ettől függetlenül biztosan pályáznék sok helyre a helyedben. Sokat számít, hogy mit mutatsz magadból egy interjún.
12. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Miss_Dior)
2011. máj. 22. 14:13
Ne ásd el magad idő előtt! :) Ha semmi más lehetőséged nem lenne, akkor is tudsz otthon tanítani, korrepetálni, nyelvvizsgára felkészíteni, és betegre keresheted magad. Lehet, hogy nem ez az életcéldod, de a nyelvtudásoddal nem fog felkopni az állad, az biztos. Aztán vállalhatsz vele munkát külföldön is... Fel a fejjel!!! :)))
2011. máj. 22. 12:40
minden
2011. máj. 22. 12:06
Tudod az az igazság, hogy asszisztensi, adminisztrációs munkákat előbb meg fogsz kapni, mint egy gazdasági diplomás, kevesebb/kevésbé jól nyelvet beszélő. Aztán utána kiderülhet, hogy máshoz is van, vagyis van valamihez tehetséged, és előrébb léphetsz. De csak a nyelvtudás édes kevés ehhez is. Az is olyan képességeket és készségeket igényel, ami nincs meg mindenkiben. Én azt gondolom, hogy ugyanolyan személyiségű, ugyanazokkal a képességekkel rendelkező ember tárgyalási angollal és érettségivel előbb kap munkát, mint angol nélkül, diplomával. De azon sem árt elgondolkodni, hogy ha van valakinek egy kommunikációs nyelvtudása, és megven hozzá a képessége/készsége, az 1 év alatt tárgyalási szintre tudja munka mellett fejleszteni a nyelvtudását. Nos, gazdasági diplomát nem fog szerezni ilyen "könnyen." Szóval sok oldala van ennek a dolognak. Ha azt a pályát választod, amire hivatásodként tekintesz, ahhoz képzed magad, akkor szerintem nagy csalódás nem érhet. De ez a nyelvkérdés és diplomakérdés nem csak fekete és fehér. Nagyon sok oldala van. Sok sikert!
9. Fille (válaszként erre: 1. - Miss_Dior)
2011. máj. 22. 11:59
én is igy vagyok, mire végzek lesz 3 felsőfokúm, meg min 1 középfokúm... és egy tanár végzettségem, biztonság kedvééért, emg azért m azt szeretném csinálni, de éhen se akarok halni. ha más nem tlefonos munkára tudsz menni, az is szép ks fizetés, kérdés, h neked jó e. informatikához alapszinten nem árt érteni azért.
8. 866fac3f54 (válaszként erre: 1. - Miss_Dior)
2011. máj. 22. 11:49
Én ammondó vagyok: vizsgáld meg mihez van tehetséged, és úgy indulj el.
2011. máj. 22. 11:47

nyilván nem gazdasági pályákon... ahol a nyelvtudás kell, pl. fordításhoz, tolmácsoláshoz, ott kelleni fogsz, de nem fognak echte tárgyalásra kiküldeni, ha nincs a témába vágó diplomád

azért amit évekig tanulnak mások az egyetemen, nem fogják tudni neked betaníti, csak úgy "mellesleg"

2011. máj. 22. 11:44
Egy biztos, nyelvtudással, ráadásul többel egyszerre igen nagy az előnyöd...ez biztos, ha nem ebben a munkában, akkor abban...
5. 866fac3f54 (válaszként erre: 1. - Miss_Dior)
2011. máj. 22. 11:39
Tudod: van a született tehetség, aki zsigerből teszi a dolgokat kevés iskolával, és van az aki sok-sok iskolával próbálja elérni a dolgokat-de tehetség nélkül.
2011. máj. 22. 11:38
Attól függ,hogy milyen területen alkalmaz a cég,ha fordítani,utaztatni,külkapcsolatokat keresni..,akkor nyert ügyed van.
2011. máj. 22. 11:36
jav.:rátermettség
2011. máj. 22. 11:35
Hiába tanítanak be,és van X nyelvtudásod, ha az adott szakmához elengedhetetlen a tehetség, rátermetség.A nyelv pedig csak egy eszköz.
2011. máj. 22. 11:30
Sokan azt mondják, hogy ha tudsz nyelveket, nyert ügyed van. Sok cégnél azt látom, hogy beszélj németül és angolul, a többit betanítjuk. Akkor nem kell gazdasági végzettség? Nem élveznek előnyt, akik ilyen területen végeztek? Én nyelvszakos vagyok. Ha minden jól megy, mire kikerülök az egyetemről németül felsőfokon, angolul és olaszul középfokon fogok beszélni. De elég ez? Mint bölcsész (szakképzettség nélkül) nem kell elásnom magam? Nyert ügyem vagy a cégeknél vagy elzavarnak ilyen diplomával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook