Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes 1 hónapos szünetet tartani fogamzásgátló szedése közben? fórum

Érdemes 1 hónapos szünetet tartani fogamzásgátló szedése közben? (tudásbázis kérdés)

2011. máj. 22. 18:07
Én közben estem teherbe :)
11. pethoevi (válaszként erre: 8. - Nyíló virág)
2011. máj. 21. 22:56

na,én is úgy néztem ki.Nem volt szép,de tudtam,h ez kell a szervezetemnek.

Egy a lényeg,hallgass a dokidra!1 hónap nem a világ,de 3 sem!


Bár tudod:A nők két dologért mennének el a pokolra:hogy ne legyen ,és hogy legyen gyerekük.


Ez nagy igazság...

2011. máj. 21. 20:09
Mindenféleképpen ajánlatos, mert a májnak szüksége van regenerálódásra.A magas hormontartalmú gyógyszereknél, feltétlenül kell pihenőt tartani!!!
9. gabi.k (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2011. máj. 21. 19:50

semmi értelme sztem. csak felborul a hormonháztartásod.

én is azt szedtem, de váltottam mercilonra mert ez már elég elavult.

2011. máj. 21. 19:39

állítólag igen, de attól függ milyet szedsz. Mikor én abbahagytam őrült pattanásos lettem a hormonváltozás miatt. az egész állkapcsom vörösen virult :(


A Graciál 2000-rel pl. nem kell. Nekem az nagyon bevált:)

2011. máj. 21. 19:37

Én is úgy tudom, hogy legalább 3 hónapra kell lemondani a tablettáról ahhoz, hogy a szervezetedből kiürüljön a legnagyobb része..

Ha egy ismerősömnek a példáját vesszük alapul, akkor ez csak tényleg nagyon kicsi része:

szegény barátnőm nem tud teherbe esni, és ez álítólag amiatt van, hogy gyógyszert szedett, fél évvel azelőttig.. A doki szerint 7 évbe is belekerülhet, hogy teljesen kiürüljön a szervezetéből, és teherbe eshessen..

Én inkább lemondtam róla, mert a Tri-regoltól 10 kg-t felszedtem, utána pedig Marvelont szedtem, amitől úgy 4 évvel később 1 éven belül 3-szor nem jött meg, és egyébként is már sokszor csak 2 napos volt a menzeszem..

Inkább kúpot használok..

2011. máj. 21. 19:29

én úgy tudom,h a májnak szüksége van szünetre.Én 3 évente tartottam 3 hónapot (vagy 1 évente 1 hónap az ajánlott szünet).Nekem,mikor így abbahagytam,csak 3. alkalommal (7 év után) jelezte a szervezetem,h valami már nem ok,mert a szünet alatt nagyon kipattogtam.Szegény májam...:-( És már tudom,h akkor kellett volna abbahagyni végleg,mert aztán közti vérzés is jelentkezett (már gátló mellett),erre kaptam erősebb gyógyszert,most meg küzdünk a babáért...

Szóval,azt tanácsolom,h tartsd be az orvos utasításait,a te érdekedben!

Ja,és a dajkanénim (óvónő voltam), soha nem tartott szünetet és iszonyúan tönkrement a mája...

5. nikletty (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2011. máj. 21. 18:54

remélhetőleg semmi extra mellékhatásra nem kell számíts, esetemben a cicóm kisebb lett :SS, a bogyó megnyomta kicsit ezek szerint.

S ha minden jól megy, és alap esetben is normál ciklusod volt, akkor remélhetőleg megjön majd magától is időben.

2011. máj. 21. 18:52

hát... én mást szedtem, én megbántam, hogy abbahagytam 3 hóra és újra kezdtem 1 évre, szerintem az első abbahagyás után normálisabban helyreálltam azonnal, mint 1 év újra szedés után...


de sajni ez gyógyszerfüggő, a tied ha magas hormontartalmúnak számít akkor biztos a dokidnak van igaza... de akkor nem értem az 1 hót személy szerint, nem 3 hónapos szoktak mondani?


na szóval túl sokat nem segítettünk :S

3. kisj
2011. máj. 21. 18:47

ha a dokid ezt mondta, akkor miért ez a kétely?


mellékhatás az lehet, mert ha nem védekezel egyéb módon, akkor teherbe eshetsz

2011. máj. 21. 18:43

Nekem doki mondta,hogy jó lenne ha legalább 1hónap szünetet tartanék.Tri-regolt szedem 4éve.Épp most fogyott el,igy ha tényleg igy van,akkor nem váltom most ki.



jelentkezhet valami mellékhatás?

2011. máj. 21. 18:42
Érdemes 1 hónapos szünetet tartani fogamzásgátló szedése közben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook