Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves fiamat nem vették fel az oviba, hiába fellebbeztem fórum

4 éves fiamat nem vették fel az oviba, hiába fellebbeztem (beszélgetős fórum)


1 2
33. marizsan (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2011. máj. 22. 15:08
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Marizsan)
2011. máj. 22. 11:05

Logopédus vagyok.

Nincs olyan, hogy lustaságból nem beszél a gyerek. Ez védőnői-gyerekorvosi porhintés meg maszatolás.


Ha nem beszél összefüggően, mondatokban, megfelelő ragozással 4 évesen, akkor az komolyabb megkésett beszédfejlődés, akár diszfázia is lehet.

Ebben a korban haladéktalanul el kell kezdeni a logopédiai fejlesztést, nincs idő tanakodni, meg bármire is ráfogni.

Nem azért nem mondja utánad, mert nem akarja és dacol, hanem mert esetleg meg se tudja jegyezni a szavakat, amiket mondasz neki. A megkésett beszédfejlődésű gyerekek jó részének annyira alacsony szinten működik a verbális memóriája, hogy 2 szót nem tudnak egymás után megjegyezni. Ilyenkor mondatok ismételtetésével terhelni nem szabad a gyereket, mert frusztrálttá válik és azt tökéletesen megérzi, hogy ő nem tud ebben teljesíteni!


Állathangok - járművek hangjainak utánzása, -ezzel a hallási figyelem fejlesztése , majd szókincsbővítés,mellett emmóriafejlesztés, egyéb funkciók fejlesztése, majd pedig szép lassan a nyelvi rendszer (toldalékok, egyebek) felépítése fokról fokra.


Én a helyedben nyárra már logopédust fogadnék a gyermek mellé, s szeptembertől az oviban (remélem bejuttok) folytatódna a logopédussal a fejlesztés.

Erre pár év most rá fog menni, de fontos, mert az iskolában az olvasás-írástanulás csak akkor lesz sikeres, ha a nyelvi rendszere rendben van a gyermeknek.

31. marizsan (válaszként erre: 30. - 93f84765e4)
2011. máj. 22. 10:14

Az én fiam beszél csak éppen nem úgy mint egy 4 évestől elvárná az ember,nem mond összefüggő mondatokat.De tutira veszem,hogy lustaság is van benne,még utánam mondani se akarja,azt mondja nem.De ha valami új szót mond,akkor azt mondja én ügyes :)

Már hallottam én is olyat,hogy oviba kezdet a gyerek járni és 1 hónap után javult a beszéde.

30. 93f84765e4 (válaszként erre: 1. - Marizsan)
2011. máj. 22. 08:01
a környezetemben 2 olyan gyereket is ismerek akik szinte semmit nem beszéltek 3-4 évesen mikor bekerültek az oviba és pár honap alatt rohamosan javult a beszédük.ezt teszi velük a közösség.az én fiam olyan anyás volt és félénk hogy alig lehetett beszoktatni mára már szivesen beszél az emberekkel.még szerelme is van :)csak jo hatással lenne rá.szrintem se hagyjátok annyiba mert joga van ahhoz hogy oviba járjon ugy mint a többi korabeli!
29. c130f7eb3b (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2011. máj. 21. 21:28
Igen, tudom, mert az intézmény csak akkor köteles fogadni, ha benn van az alapító okiratában az sni-k ellátása, és biztosítani tudja a személyi- és tárgyi feltételeket. Ezért mondtam, hogy a kijelölt intézmény neve feltétlenül legyen rajta a szakvéleményen.
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - C130f7eb3b)
2011. máj. 21. 21:24

a diagnózistól függ, melyik intézményt jelöli ki


s előtte felhívják az intézményt!!!

27. c130f7eb3b (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2011. máj. 21. 21:23
Pontosítok: kijelöli az intézményt, amely innentől kezdve köteles fogadni. Erre az anyuka figyeljen oda, hogy ráírják a szakvéleményre, mert ha lemarad, akkor nem lesz hivatkozási alapja. Egyébként bármilyen sérelem éri, ne az oktatási oszályhoz forduljon, hanem a jegyzőhöz, mert ő az illetékes a jogi útra terelt ügyek intézésében.
2011. máj. 21. 20:53

nálunk a mezei sima önkormányzati óviban a kisfiam csoporttársa autista, és én örülök, hogy van, mert már most megtanulják, nem mindenki egyforma, és kialakul egyfajta empátia.

Az, hogy nem beszél, még nem jelenti azt, hogy valaki autista. A tesóm 4,5 évesen kezdett el folyékonyan beszélni

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Marizsan)
2011. máj. 21. 20:32
a tanulási képességet vizsgáló bizottság viszont ha megállapítja a különleges nevelés igényét, akkor ad javaslatot az óvodának felvételre
24. marizsan (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2011. máj. 21. 20:06

Köszönöm!Be fogok menni

Már jelentkeztünk a nevelési tanácsadóba is,de még nem kaptunk időpontot.


Igen,sajnos tudom,hogy 5 éves kortól köteles felvenni.

23. kisj (válaszként erre: 21. - Pethoevi)
2011. máj. 21. 20:04

Hihetetlen, hogy majdnem mindenki személyes sértésnek fog fel egy-egy hozzászólást:D


Én NEM rólad beszéltem, hanem a Te hozzászólásod kapcsán, -mintegy ahhoz hozzáfűzve- írtam amit írtam.

Ne legyünk már gyerekek, a "zistenért"!!!:P

22. marizsan (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2011. máj. 21. 20:02
Igen a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottsághoz megyünk,a védőnénink kérte.
21. pethoevi (válaszként erre: 5. - Kisj)
2011. máj. 21. 19:32

bocsi,de én nem tettem semmi rosszat az ország ellen!

Bocsi,h nem ide tartozik...de nem hagyhattam szó nélkül.

20. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Marizsan)
2011. máj. 21. 19:23

hova mentek vizsgálatra pontosan?

A Tanulási Képességet Viszgáló Bizottsághoz? Vagy hova irányítottak Benneteket és ki kérte ezt a vizsgálatot?

19. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Marizsan)
2011. máj. 21. 19:22

1. a megkésett beszédfejlődése miatt járnotok kell logopédushoz, különben késő lesz, ezt ne hanyagold el! Jelentkezz a Nevelési Tanácsadóban


2. sajnos a kötelezettség csak 5 éves kortól szól, az alatt nem köteles felvenni az ovi, s Titeket is nyilván helyhiány miatt utasítottak el


3. a gyógypedagógus szakvéleményével menj be az Oktatási Osztályra egy kérelemmel a Polgármesteri Hivatalba. Légy határozott, nyugodtan emeld fel kicsit a hangod, hivatkozz a gyermeked beszédfejlesztési szükségletére.

18. Ata06
2011. máj. 21. 18:56

Veszteni nem vesztesz vele! Még annyit kérhetsz, hogy küldjenek el olyan speciális vizsgálatokra, amiből kiderül, hogy minden rendben van-e!

Legyél egy kicsit erőszakos, sajnos a mai világban másképp nem megy!

2011. máj. 21. 18:53

Sajnos nem ajánlottak másikat.

azért gondolkodom azon,hogy bírósági felülvizsgálatnak van e esélye.

De szerintem megpróbálom,aztán majd csak lesz valami.

16. marizsan (válaszként erre: 12. - Ata06)
2011. máj. 21. 18:51

Nem haragszom,nem bántottál meg!

A védőnéni szerint elég lenne neki a hagyományos óvoda is.

15. Ata06 (válaszként erre: 13. - Marizsan)
2011. máj. 21. 18:47
Akkor nem kéne ajánlaniuk egy másikat? Én ezt nem értem! Hogy dolgozzon a szülő, ha a gyereket nem tudja elhelyezni!
14. Ata06
2011. máj. 21. 18:45

[link]


Itt leirják az autizmus jellemzőit, amibe a késői beszédfejlődés is szerepel.

2011. máj. 21. 18:44

Persze helyhiányra hivatkozva nem vették fel.

Jövőhónapban megyünk tanulás képesség felmérésre.

védőnéni nem javasolja ,hogy speciális óvoda kéne neki.Csak egy kis közösség.

12. Ata06
2011. máj. 21. 18:44

Ne haragudj, hogy ilyet szóba hozok! Nem szándékom a megbántás, csak próbálok segiteni és tapogatózom.

Nem mondták esetleg, hogy autista? Mert az ilyen gyerekeknek speciális fejlesztő óvoda kell, nem jó a hagyományos.

11. Ata06
2011. máj. 21. 18:41

Nem ajánlottak speciális óvodát? Talán ez irányban is körbe lehetne nézni?

De én semmiképpen nem hagynám annyiba! Ez a körzeti óvoda?

10. marizsan (válaszként erre: 3. - Kisj)
2011. máj. 21. 18:38
Rengeteget foglalkozunk velük.Tud és megért mindent,de nyilván lusta is beszélni ,bár mostanában egyre többet beszél. :)aminek én nagyon örülők.
2011. máj. 21. 18:36
Megpróbálnám máshova a felvételt,talán javasolnának neki való ovit.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Marizsan)
2011. máj. 21. 18:35
Mivel indokolták, hogy nem veszik fel, a beszédkészség hiánya nem ok, viselkedési zavara van a kicsinek?
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Marizsan)
2011. máj. 21. 18:34
A területileg illetékes önkormányzat oktatási osztályánál kell elsőként jelezni.
2011. máj. 21. 18:33
Ez hihetetlen!Szerintem nem kéne annyiban hagynotok!
5. kisj (válaszként erre: 2. - Pethoevi)
2011. máj. 21. 18:33

az ország nem egy fos

a benne élő emberek teszik azzá

2011. máj. 21. 18:32
Ez tényleg borzalmas :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook