Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Méz és fahéj jótékony hatása

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

34. kék irisz2011-05-21 19:08
Vérvétel.
Azt hiszem a magas húgysav utal erre a betegségre.
(válasz Árvácska13 32. hozzászólására)

33. Árvácska132011-05-21 19:04
bejelöltelek, később elolvasom. belenéztem, de most mennem kell.
mindenkinek mindent köszönök.
(válasz gmarta5 27. hozzászólására)

32. Árvácska132011-05-21 19:01
az orvos csak annyit mondott, h ízületi gyulladás.
azt honnan lehet tudni, h nem-e köszvény?
mert a mi orvosunk nem magyar, és nem beszél túl sokat, és nem is mindig érteni mit mondd.
(válasz kék irisz 30. hozzászólására)

31. Árvácska132011-05-21 18:59
ezt is kipróbálom. köszönöm.
nekem könnyebb dolgom lesz, mert húzok kezemre lábamra zoknit.
(válasz vuvuzelácska 28. hozzászólására)

30. kék irisz2011-05-21 18:58
És pontosan milyen betegséged van?
Nem köszvény? Mert erre van gyógyszer is és diétázni is kell, azaz odafigyelni, hogy mit nem lehet enni.
(válasz Árvácska13 29. hozzászólására)

29. Árvácska132011-05-21 18:56
köszönöm szépen. mindjárt elolvasom.
ez a cikk is nagyon jó.
ez a csirkeprotein, ezt lehet kapni?
ennek is utána nézek. szinte bármit megtennék, csak javulna kicsit a kezem. nagyon dagadt is, de ami a legrosszabb, ha becsukom a kezemet, nem mindig nyílik ki az ujjam. a másik kezemmel szoktam kinyitni.
(válasz gmarta5 27. hozzászólására)

28. vuvuzelácska2011-05-21 18:54
Neki a válla fáj, és simán rákeni a bőrére a trutyit, majd gondolom ráhúz vmit, ami nem ázik át (szétvágott zacsi?) és úgy alszik. Előtte a fájdalomtól alig tudott elaludni, így meg 3-5 perc és KO. :)
(válasz Árvácska13 7. hozzászólására)

27. gmarta52011-05-21 18:45
Javasolhatom, hogy olvasd el a "Gyógyítás...."c.
naplóm egyik bejegyzését a mézről?

És a másik:

Dr. Wallach egy igen népszerű orvos Amerikában, akit 1991-ben Nobel- díjra jelöltek.

Részlet az előadásából:

"Megyünk tovább.

Harmadik: ízületgyulladás.

1993 szeptemberétől a Harvard és Bostoni Egyetem egészségügyi kutatóintézeteinek kórházaiban csirkeproteinnel kezelték azokat a betegeket, akiknek ízületgyulladás következtében meg voltak dagadva az ízületeik. Olyan betegeket választottak ki, akiknek az állapotát gyógyszeres kezeléssel nem sikerült javítani. Ők aszpirin-, mezotrixid-, prednizolon-, kortizoninjekciókat, és különböző fizikoterápiás kezeléseket kaptak. Egyetlen lehetőségük maradt, a műtéti ízületcsere.

Ekkor azt mondtam: „Figyeljetek, ezek az emberek már annyit szenvedtek, hogy esetleg hajlandóak lennének még 90 napig szenvedni, én meg egy kísérletet elvégeznék.” A kísérletre 29 beteg volt hajlandó. Ezek az emberek, akiken az orvosok már semmilyen egyéb módon nem tudtak segíteni, a következő kezelést kapták: minden reggel egy púpos kanál aprított csirkeporc, narancslében elkeverve. 10 nap után minden fájdalom és gyulladás elmúlt, 30 nap múlva a betegek már megengedhették maguknak az ízületeik óvatos használatát, három hónap elteltével teljesen helyreálltak az ízületek funkciói.

Most pedig megnevettetem Önöket.

A nevetséges momentum az, hogy a Harvard kórházában kísérletet végző orvos kijelentette, hogy a csirkeporc gyógyszer. Ha képes meggyógyítani a betegségeket, akkor gyógyszernek minősül, amit receptre kell felírni. Rögtön láttuk, ahogy pörög és számol az agya: „…300 dollár egy kapszula, összesen 25 beteg…”.

De ha nem akarunk ezzel vesződni, elég bemenni a gyógyszertárba és megvenni egy noxigelon nevű szert. A nők nagyon jól ismerik ezt, a haj és a köröm erősítésére használják. A fő összetevője a marhaporc, amely jól fogja majd erősíteni az Önök porcait és csontjait. Ha naponta bevesznek fél teáskanállal, narancslében keverve, ráadásul kolloidásványokat is szednek, minden 100 fontra 1 unciát számolva, akkor, ha a következő alkalommal idejövök, majd felszaladnak a színpadra, és össze-vissza csókolgatnak és ölelgetnek, ha egyáltalán eszükbe jut még az ízületgyulladás."

Én nem próbáltam, csak kiollóztam, mint figyelemre méltó anyagot, amire érdemes odafigyelni.

26. Árvácska132011-05-21 18:43
köszönöm szépen.
megpróbálok utánanézni miből áll ez a torna.
ha ad is beutalót, hónapokat kell várni mire adnak időpontot.

25. kék irisz2011-05-21 18:42
Igen, ez lesz az. A nevét nem emlegetik. Nekem a háziorvosom emlitette meg, hogy nem kellene.

Torna és ha nagyon fáj algopyrin, vagy cataflam.

És egyszer a háziorvosom azt javasolta, hogy 1 hétig szedjek napi 3 cataflamot, ekkor már hetek óta fájt a vállam és semmi nem segitett. Azóta viszont sosem fájt annyira, mint ez a kúra előtt:)
(válasz Árvácska13 22. hozzászólására)

24. kék irisz2011-05-21 18:40
Pilátesz torna. Mindenre jó. Csak azokat a gyakorlatokat csináld, amiktől nincs fájdalmad. Egy idő után már fogod tudni azokat is. Nem baj, ha elsőre nem csinálod végig, de törekedj arra, hogy napi rendszerességgel csináld. Nekem a vállamra és a karomra torna gumis gyakorlatokat kellett csinálni.

Esetleg kérhetnél beutalót gyógytornára, ha ilyen van nálatok, ahol megtanulod a gyakorlatokat és akkor tudod otthon is csinálni.
(válasz Árvácska13 21. hozzászólására)

23. Lexike2011-05-21 18:40
Fogyásnál tényleg nagyon jó:)

22. Árvácska132011-05-21 18:36
sajnos nem emlékszem milyen injekciót kaptam. akkor azt mondta az orvos, h nem lehet belőle sokat. nyilván erre gondolt, csak nem mondta.
(válasz kék irisz 20. hozzászólására)

21. Árvácska132011-05-21 18:35
igen, ezt a cikket olvastam.
az injekciót februárban kaptam, azóta gyógyszert se szedek, (nem adott rá semmit)
a tornát kipróbálnám, de nem tudom milyen torna segítene.
az ujjaim ízületesek, kezemen is, meg a lábamon is.
(válasz Enissa 18. hozzászólására)

20. kék irisz2011-05-21 18:33
Nekem is, és ismerek sok embert, akiknél később betegséget idézett elő...
(válasz Enissa 19. hozzászólására)

19. Enissa2011-05-21 18:32
"Az injekciót meg próbáld kihagyni. nem tudom milyen szurit kapsz, de ha szteroidos (ezt adják általában), akkor attól komoly bajaid lehetnek néhány év múlva. "

Csatlakozom, saját tapasztalat :(

18. Enissa2011-05-21 18:31
Artritisz:
Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár
meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A
krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen
fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200
beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a
fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül
közlekedtek.

17. kék irisz2011-05-21 18:28
Erre a gyógytornát javaslom.
Tudom most azt mondod, hogy mozdulni sem tudok annyira fáj akkor, hogy tornázzak.

Nekem 5 porckorongsérvem van, valamint az egerezéstől folyamatosan begyullad a vállam. Ha nem tornázok, akkor fáj mindenem. A tora miatt nem kellettek a műtétek.
Az injekciót meg próbáld kihagyni. nem tudom milyen szurit kapsz, de ha szteroidos (ezt adják általában), akkor attól komoly bajaid lehetnek néhány év múlva.
szerintem izületekre sem jó a fahéj. Ha nem tornázok hónapokig, akkor fáj mindenem hiába fogyasztok fahéjat.
(válasz Árvácska13 9. hozzászólására)

16. Árvácska132011-05-21 18:24
köszönöm szépen, majd utánanézek.
(válasz Enissa 14. hozzászólására)

15. Árvácska132011-05-21 18:23
ezt nem is tudtam. majd figyelem. köszönöm szépen.
azt nem tudom, mekkora kanállal kell bele keverni, mert azt nem írta a cikk.
Én teás kanállal kevertem.

14. Enissa2011-05-21 18:22
Mondjuk keress rá egy orvos nevére pl. az ORFI-ban, hívd fel és konzultálj vele. egy injekciót a legkönnyebb beadni, ha nem jön be hát annyi.
Mielőbbi jobbulást!! ..vagy inkább teljes gyógyulást!!
(válasz Árvácska13 11. hozzászólására)

13. annadorka2011-05-21 18:20
Azért vigyázni kell a fahéj napi adagjával,mert pl.a ceyloni bár drágább,de jobb minőségű.A szupermarketekben kapható olcsóbb,viszont gagyibb,több benne a kurmarin,ami hosszú távon vagy nagyobb adagban mérgező.Ezek Vietnámból,Kínából,Indonéziából származnak,szennyezettebbek és nem is annyira finom,kesernyésebb,mint a másik.
Én meg szoktam nézni a csomagoláson,hogy honnan van.

12. kisj2011-05-21 18:20
szerintem a méz és fahéj nyerő párosítás
jó és finom is:)

11. Árvácska132011-05-21 18:17
próbálkozom, orvost nem tudok váltani, 1 kis faluban lakunk, nincs másik orvos.

10. Enissa2011-05-21 18:16
Egy próbát megér ez is, de nem ártana orvost váltani sem.
(válasz Árvácska13 9. hozzászólására)

9. Árvácska132011-05-21 18:13
kávét még nem ittam fahéjjal, de megkóstolom.
Én ma kezdtem ezt a fahéjas mézes italt, és legfőbb cél az ízületi gyull. mert semmi nem segít, nagyon fáj kezem, lábam.
felvettem pár hónapja 10 injekciót, de nem ért semmit.
doki elintézett azzal, h ez már nem gyógyul meg.
ezért próbálkozom.
(válasz kék irisz 8. hozzászólására)

8. kék irisz2011-05-21 18:09
Hát nem tudom...
A fahéj elvileg emésztést serkentő.
Én évek óta iszom a napi 3 kávémat fahéjjal, de nem fogyok tőle. Fogyni csak a mozgástól lehet!

7. Árvácska132011-05-21 18:02
a pakolást hogy csinálja Anyukád?
erről még nem hallottam.
Én meleg vízbe kevertem, és megittam.
(válasz vuvuzelácska 5. hozzászólására)

6. Árvácska132011-05-21 18:01
Én is főleg az Ízületi gyulladás miatt próbálkozom, de ha fogynék is tőle, az nagyon jó lenne.

5. vuvuzelácska2011-05-21 17:57
Anyám izületi fájdalmakra használja pakolásként, sikeresen.

1 2