Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszerrel kapcsolatos tanácsot kérnék fórum

Tápszerrel kapcsolatos tanácsot kérnék (beszélgetős fórum)


2011. jún. 10. 06:56
Nekünk is ilyen problémánk volt a HA-s tápszerek miatt,mi naponta 1x espumisant cseppentettünk a tápiba és semmi gond nem volt már 1 hét után.
19. jucus30 (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. jún. 7. 11:10
Szia.Én DM tápszert adtam neki először.Kb.1hónapos volt.Semmi baja nem lett tőle.Német minőségü és nagyon szerette a kislányom.A doki nénik is helyeselte.Nem tartom jó dolognak,hogy ha-s írnak fel mindenkinek.De ez az én véleményem.Most a Mildibé 1-t kapja.Ez olcsóbb mert receptre kapjuk.
18. kismakika (válaszként erre: 14. - Remike98)
2011. máj. 26. 13:25
emésztés-elősegítő. De kérd ki a gyerekorvos tanácsát! :)
17. 026876815c (válaszként erre: 16. - Remike98)
2011. máj. 26. 10:32

Nincs mit:)Örülök h kezd bevállni,reméljük így is marad és végre sikerül eltalálni egy fajtát.

Hát bizony én is csak ezt mondom amit a védőnőd h örüljetek h csak ennyi a hasfájás,nálunk 10hétig se éjjel se nappal nem volt annyira hasfájósak voltunk:S És semmi sem hatott semmiféle görcsoldó kipróbáltuk az összeset jártunk milió gy.orvosnál de a megoldás az végül az lett h betöltötte a bűvös 3hót és azóta mint ha kicserélték volna,nem mondom h még néha nem fáj a pocija de azt észre sem vesszük.

16. Remike98 (válaszként erre: 15. - 026876815c)
2011. máj. 26. 00:00
Köszönöm.:) Most úgy néz ki hogy a babylove beválik, mert tudott tőle önállóan kakilni. A hasfájás se vészes, reggel egy fél órát nyüglődik, este egy órás sírás van. De a védőnő azt mondta hogy örüljünk hogy ennyi. :)
15. 026876815c (válaszként erre: 13. - Remike98)
2011. máj. 25. 12:04

Nem ugyanaz a kettő a HA-s tápszerek hypoallergének és íztelenk(állítólag) a nem HA-s tápszerek ízesebb "édesebbek".És általában a HA-s tápszertől gyakori a zöld széklet vagy előfordulhat h szorulást okoz.

Nekünk a BEBA PRO 1 vállt be!

14. Remike98 (válaszként erre: 5. - Kismakika)
2011. máj. 22. 18:13
Miben segít a laktóz-por?
13. Remike98 (válaszként erre: 11. - 026876815c)
2011. máj. 22. 18:12
A Bepa 1-es és a Bepa HA start nem ugyanaz, ugye? Mert a HA starttól ugyan nem görcsölt ilyen kínzóan, de kakilni sem tudott.
2011. máj. 22. 14:45
Nekünk volt h 2-3naponta váltás volt tápszerek között de semmi baja nem lett tőle egyik fiamnál sem és nem magamtól váltottam hanem gy.orvos és védőnő tanácsára.
11. 026876815c (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. máj. 22. 14:44

Szia!

Én nekem mindkét gyerkőcöm tápszeres volt,az egyik még most is,mivel sajnos nem tudtam szoptatni:(

Sokat szenvedtünk mire megtaláltunk a megfelelőt mert nekünk is az volt a baj,h hol nem tudot kakilni tőle,vagy ha kakilt akkor bezöldült neki,vagy épp visszajött belőle,vagy épp nem volt tőle nyugodt,így rengeteget végig próbáltunk,Mire aztán a B*b* 1es jött be,ezzel minden helyre állt 3nap kellett igaz h ráálljon teljesen de azóta is ezt kapja és semmi baja szerencsére.A hasájós korszakot épp most nőttük ki mert betöltöttük a 3hót úgyhogy most már semmi hiba!

2011. máj. 22. 11:16
Kérdés: vajon milyen gyakran ajánlatos tápszer váltással próbálkozni ha mégsem jön be?
9. Remike98 (válaszként erre: 8. - Cs.Anita)
2011. máj. 22. 11:16

Köszönöm szépen.

Kíváncsian várom a mai napot, hogy lesz-e hasfájós-kakilós probléma. Tegnap este óta a dm-es tápszerrel pótolom az anyatejet, úgy néz ki egyszer biztosan csak azt fogja kapni délután. Ha tudna kakilni, akkor nagyon boldog lennék. Olyankor megkönnyebbül, jókedvű és kutya baja. ( vicces hogy az ember egy adag kakinak hogy tud örülni):)

2011. máj. 22. 07:42
Mi először milupáztunk, mikor elmult 6hónapos adtam neki Rossmanost azt csak eszegette, nem annyira ízlett neki, ráadásul nem akart tőle este elaludi aztán kipróbáltuk a dm-est & azt falta első alkalomtól, ízre hasonló a milupára. Nagyon laktatja. Mai napig azt eszi-issza. :-) Jó étvágyat hozzá!
2011. máj. 21. 22:05
Köszönöm szépen a tanácsokat. Mindenképpen kipróbáljuk.
2011. máj. 21. 21:20
Ja, és vettük neki a dm-es babylove bio 1-eset is, az is bevált, csak sokat bukott tőle, ezért váltottunk a humana baby fit plusra, ez a legjobb, ha tehetitek, próbáljátok ki. :)
5. kismakika (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. máj. 21. 21:18

szia, nekem 2 hetes korától tápszeres (sajnos), először a humana ha startot, ettől u.ez volt nálunk is, és utána a Humana baby fit plust adtuk neki,máig ezt eszi, és semmi gond azóta. most 5 hónapos.

Néha az elején raktunk bele picike laktóz-port a dr nénink ajánlására, patikában lehet kapni, meg a madaras áruházban is,bevált, azóta nincs gond a pocakkal.

4. Nestea32 (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. máj. 21. 21:02

4 hetes kortól adható a Gripewater. Elsősorban pocifájásra jó, de a székletet is rendbeteszi.

Tápszer ügyben nem tudok tanácsot adni, mert nekünk a Milupa HA start tökéletes volt.

3. e3bc67862b (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. máj. 21. 18:24
Nem ismerem a DM-es tápszert,de a Bebának van sensitiv változata is,nekünk az bevált,előtte a Beba ha start nem.Ez kimondottan hasfájós babáknak van.Attól ne ijedj meg,zöld lesz tőle a széklet.
2. marycyca (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. máj. 21. 17:39

Szia!

Azt nem tudom,hogy milyen a DM tápszer.Nekünk is elég hamar pótolnunk kellett,mi Milupával kezdtünk,de kiütéses lett tőle,meg nem volt kaksi.Váltottunk Humana tápszerre.

Azt tudom javasolni neked,hogy a tápszer alapja ne víz legyen,hanem főzzél neki Mecsek Baby teát,ami lazítja a pocakot,és segíti az emésztést a kicsinek.Nekünk bevált.

2011. máj. 21. 17:30

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy próbálta-e már valaki a babylove DM-es tápszert? Milyen volt a tapasztalat?

A babám 3 hetes, sajnos nincs elég tejem, pótolnom kell. Először a Bepa ha startot adtuk neki, de nem volt széklete. Azt mondta a védőnő, váltsunk. Váltottunk Milupára 3 napja, azóta minden délután vígasztalhatattlanul sír mert görcsöl a pocakja. Kaki továbbra sincs. Kétnaponta szélcső és préselés, és fél órás procedúra mire kijön a gyerekből a széklet, az meg olyan mint a gipsz. Infacolon és espuvisan cseppek próbálásán is túl vagyunk, semmi hatás. Ma vettem DM-es tápszert, hátha ez jó lesz. Ezzel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi. Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook