Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek van valami bombabiztos receptje muslincák ellen? fórum

Kinek van valami bombabiztos receptje muslincák ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. dec. 9. 09:43
Sziasztok, nem tudom írta-e már valaki, de a légypapír az nagyon tuti!!! Mindent kipróbáltam már, a különböző csapdáktól kezdve a rovarirtókig mindent, de a szobanövényeken remekül tenyésznek... de erre a filléres kis sima légypapírra szépen odaragadtak, már pár napon belül érezhetően kevesebb lett :) :)
2014. dec. 8. 13:41

Nálam a következő a helyzet: Adott az ebédlőm, rajta egy ablakkal és tele muslincával... -.-"

Sehol máshol.... Néha 1-2 a fürdőben a tusolónál. A konyhában ahol a felbontott üveg bor, kaja maradék, málna szörp, narancs van, nincs egy sem. Tiszta a ház, (most egy hónapos a fiam (akik takaritás mániások lesznek a sok riogatás hatására, hogy igy bacik ugy bacik, az tudja miről beszélek)) és mégis tele az ablak... Tettem oda ecetes, málna szörpös, mosogatószeres kombót, de elkerülik nagy ivben a kis rohadékok. A chemotox félig hatásos. Ezután tesztelem a hajlakkot, ha nem válik be, egyenként nyirom ki a kis dögöket!

34. ec94ffbcdf (válaszként erre: 23. - Vaczila)
2014. júl. 30. 21:05
már száznál tartok, jó buli:( kb. egy órát volt elől egy bontott dinnye:((((((
2013. júl. 16. 11:19

Sziasztok!


Nálunk mostanában jelentek meg a kis dögök.

Azt tapasztaltuk, hogy imádják a kávét, így az előttem leírtak alapján készítettünk csapdát:

befőttesüvegbe kávé -erős, fekete :)-, tetejére alufólia, rá lyukak. Nem tudnak neki ellenállni...simán belefulladnak.

Nem 100%-os a módszer, de egy próbát megér :).


Sok sikert!

2012. okt. 20. 18:18

Sziasztok!

Naynya!Bevált a gyümölcslé+mosogatószer???

NÁlam is megjelentek és nem tudoko kiírtani őket, csak egyre több van :( Mindenhol és mindenben vannak...áá nem is sorolom. Viszont arra rájöttem, hogy este felé a nyitott ablakon özönlenek befelé, szerintem a melegre jönnek! Mst mindent lefújtam, igaz h csak rovar ölő spray volt itthon, de mi megfulladunk ezek meg alig fogynak. Holnap végig járom a tesco-t hátha találok vmit ellenük. A hajlakkot sem szeretik.

2012. okt. 11. 21:45

sziasztok!

ahogy tavaly is, úgy idén is megjelentek, nem tudom, miért pont most, mi vonzotta be őket.

nálunk is mindig van gyümölcs a tálban, néha edény a pulton stb., egyszer csak megjelennek és elárasztják a házat, még a hűtőbe is beszálltak, sőt a fürdőbe is bejött a körömlakklemosó szagára.

tavaly rendeltem BioStop muslica csapdát, 850.- ft volt és pár nap alatt kinyírta őket, úgy fest idén is ez lesz, bár lehet, megpróbálom ezt a gyümölcslé mosogatószer kombót, hátha!

jó írtást!

30. cullinan (válaszként erre: 29. - Palipelso)
2011. okt. 29. 19:46

Tudtam hogy itt segitséget kapok, mert már megőrüök a sok kis dögtől!!

Tisztának tartom magam, előlszoktam hagyni gyümölcsöt egy tálban, a mosogató csepegtetőjén is van néha edény, de még soha egyik évben sem volt nálam muslinca,most meg megőrülök, állandóan csapkodom őket, de a rohadtak mindenhol megjelennek.

A lépcsőházban aaz ablakokon, a kenyértartóba, szóval kész őrület!

most olvastam pár hasznos tanácsot, megpróbálom az ecetes mosogatós vizet, próba szerencse!!!

29. palipelso (válaszként erre: 24. - Júlia*)
2010. nov. 4. 23:26

Azokhoz szeretnék szólni egy pár szót, akik nagyon meg vannak magukkal elégedve, hogy mivel ők tiszta, rendes emberek, ezért náluk nincsen muslica.

Kertes házban lakom. A teraszom a konyhából nyílik, így, ha készítem elő az összetevőket a főzéshez, ill. ha ételszag van, ki szoktam tárni a terasz ajtót, és szemben az egyik szoba ablakát, így szellőztetek. A kedves kertszomszédom viszont áttelepítette a komposztját az udvara azon sarkába, ahol a teraszomtól mintegy 6 méterre helyezkedik el. Ha kilépek, nem vehetek mély levegőt, mert 8 muslicát és 2 legyet nyelek le egyszerre.

Azon kedves hozzászólók, akik nagy bölcsen a tisztaságot jelölték meg ellenszerül, jöjjenek el hozzám, és megmutatom, hogy egy tiszta lakás is megtelik muslicával, ha az életfeltételeit megtalálja annak közelében (akkor is bemegy a házba, ha az tiszta). Ezt legékesebben bizonyítja, hogy amióta felállt ez a probléma, a fürdőszobában a szappanon és körülötte is mindig van néhány belőlük (mondod most, hogy biztosan nem tiszta a szappanom).

Ennyit erről.

A valódi tanácsokat (teafa illóolaj, fenyőmulcs, ecet+mosogatószar) NAGYON KÖSZÖNÖM, viszont tényleg dühítő, hogy ezek közül az öntelt "tisztaságba belehalnak" jellegű kioktatások közül kellett őket kibogarászni.

2009. márc. 26. 18:55
nekem a zselés gyertyadíszemre mentek rá a kis dögök, remélem tudjátok miről írok. Bevált!
2009. márc. 26. 17:12

Kipróbáltam, nálam bevált:


Befőttesüvegbe 2 dl gyümölcslé és fél deci mosogatószer. 2 nap alatt belegyilkolta magát az összes kis dög..:)


(azóta meg nem vagizok gyümölcstállal..)

26. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 25. - Zsili)
2009. jan. 5. 21:46
A muslicák illóanyagokra mennek növények gyümölcsök nedvét illóanyagát szívogatják nem a koszt.Ha nincs olyan anyag amit szívogathatnak oda nem mennek.
25. zsili
2009. jan. 5. 21:23
Nálam a szobába van a virág,se gyümölcs,se zöldség a közelbe és ráadásul "tisztaság" is van,mégis mennek rá a muslincák.Megfogom próbálni a rovarölő spray-t hátha...../ Nyáron kint van az erkélyen,és ott is tele van./
2009. jan. 1. 11:08

A tisztaság,

abba ők bele halnak.


:-)

2009. jan. 1. 09:36
Az egyetlen hatásos eszköz, ha egyenként lecsapod őket, semmi mástól nem pusztulnak el.
2008. dec. 31. 08:00

Pakolj el minden zöldséget és gyümölcsöt.

A virágokra lehet kapni rovarölö sprét.

Virágbóltba kapsz tanácsot is.

2008. dec. 30. 10:48
osztálytársam anyuja a muslicákat felporszívózza xD
20. zsili
2008. aug. 21. 19:34
Már engem is az örületbe kergetnek ezek a kis dögök.Nálam a virágokra buknak,a cserepen csak úgy hemzsegnek.Már előre félek ha be kell hoznom télire a cserepes virágokat,tele lesz velük a lakás.Próbáltam már,hogy friss földbe ültettem őket,ez pár napig müködött is,de azóta?!Megpróbálom majd amit genlips ajál,hátha...addig is marad az egyenkénti agyoncsapás!!!
2008. júl. 31. 12:54

semmit sem szabad elől hagyni! gyümölcs, virág, dió, semmilyen kaja (krumpli, banán) + olyanok, amik vizesek (pl. mosogató lecsurogtatóból is ihatnak), mert azok csak termelik, illetve dugicskáznak, aztán a kölök muslincák is tudnak fejlődni az ilyen kajákon. ha valami meg megrohad polc hátuljában, az aztán a kánaán nekik...


ott nincs muslinca, ahol nincs rendszeresen kinthagyva kaja! úgyhogy ha már vannak, ez alapvető ellenük. de amúgy létezik muslincacsapda is a rozimannban vagy a párjában a Deutsche Mark-ban :)

18. fe6fe7671f (válaszként erre: 17. - 4ab67f870d)
2008. máj. 9. 22:53
:D
2008. máj. 9. 18:59
Fenyőmulcs a cserépbe a föld tetejére és alulról locsolni (kertész ajánlotta anno). Nekem bejött, azóta nincs, addig meg mint a kamikáze repültek a szemembe tévézés közben...
2008. máj. 9. 16:45
Védekezni nagyon nehéz.legjobb ha nem adsz nekik okot hogy megjöjjenek:)
2008. máj. 9. 10:35
Én a gyümiket zöldségeket mindig a hűtőben tárolom.Nem is találkoztam még velük a lakásban:)
14. natina
2008. máj. 9. 10:29
ecet tálkában
2008. febr. 4. 20:16

Gyorsan meginni a bort,elöblíteni (ha még tudod) a poharat,vagy mégjobb,igyál üvegből és dugaszold vissza.


:-)))))))))))))))))))))))

2008. jan. 24. 10:27
egy edenybe ecet es kicsi viz, es bele par csepp mosogatoszer. Vagy bor es egy kicsi mosogatoszer. Az alkoholra mennek, a mosogatoszertöl kipurcannak. Proba szerencse.
11. 4f46290157 (válaszként erre: 7. - 92ba3c78f9)
2007. dec. 12. 19:10
MÉRT ITTÁ^L OLYAN SOKAT
2007. okt. 12. 23:07
Én is kiástam a csatabárdot a kis idegesítő szárnyasok ellen,nem nagy sikerrel.A chemotoxtól tán még fürgébben röpködnek.Nem nagyon akarnak elpusztulni.
2007. okt. 12. 21:04
Virágoktól? Hm. Esetleg elcsalogatás...? Valami kellemes szagú gyümit zacsiba tenni, és mikor mindenki ott van, lezárni? Bár nem hiszem hogy az összes kis rohadék ottmaradna :(
2007. okt. 12. 20:35
Valaki nemrég azt mesélte, hogy pár csepp teafa illóolajtól fejvesztve menekültek a lakásának még a környékéről is. Én nem próbáltam még.
2007. okt. 12. 20:34
Ezt én is szeretném tudni, mert most is itt duruzsolnak körülöttem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook