Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Divat vagy életforma? fórum

Divat vagy életforma? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Divat vagy életforma?

1 2 3
64. bd55e3f068 (válaszként erre: 61. - Fehérleander)
2011. jún. 8. 09:49
:) Értem. Nem járok kondiba, de el tudom képzelni milyen idegesítő.
2011. jún. 5. 22:17
Na, ezekkel nem tudsz mit kezdeni! :-)
62. 65b16b95ab (válaszként erre: 61. - Fehérleander)
2011. jún. 4. 18:31
Pontosan, dumcsizni jár le, lepakolja a cuccait egy gépre, aztán a recepcióscsajszikkal dumál, te pedig nem tudsz edzeni, mert azt hiszed foglalt a gép.
61. fehérleander (válaszként erre: 60. - Bd55e3f068)
2011. jún. 4. 16:50
Vihog, viháncol és hátráltatja a többieket!
60. bd55e3f068 (válaszként erre: 59. - 65b16b95ab)
2011. jún. 4. 11:09
Aki csak "úgy csinál, mint aki tornázni ment", az hogy csinál?
59. 65b16b95ab (válaszként erre: 58. - Catherine.hsz)
2011. jún. 2. 20:56
Lehet, hogy így van, sőt biztosan sokan vannak akik az egészségük miatt járnak kondizni. Viszont elég sok olyat ismerek, aki csak lejár, és úgy csinál, mint aki tornázni ment.
58. Catherine.hsz (válaszként erre: 47. - 65b16b95ab)
2011. jún. 2. 16:49

Kondizni és tornázni szerintem senki sem divatból jár. A testmozgásra annak is szüksége van, akin nincs egy gramm fölösleg sem. Egyszerűen egészségessé tesz, egészségesen tart.

Egyébként pedig azok, akik vékonyak, nem biztos, hogy mindig azok voltak. Lehet, hogy nekik is küzdeniük kellett az eredményért, és azért még jobban, hogy meg is tartsák. Mert megtartani nehezebb, mint elérni.

57. Jess86
2011. máj. 30. 19:20
félre értettél,én nem őket utálom személy szerint.inkább azt amit képviselnek.Azt hogy mondjuk én mint nő érezzem xarul magam hogy nőis alakom van és nem csontos model alkatú.Mert az ilyenek ezt hirdetik.
56. bd55e3f068 (válaszként erre: 55. - Jess86)
2011. máj. 27. 23:14

Az ember mindig azt veszi észre, ami érdekli, ez is evidens :)

Nem azért mondod, hogy nem szép, mert utálod őket, pedig nem szolgáltak rá?

55. Jess86
2011. máj. 27. 18:00

Hát nem tudom.az amit mondasz evidens,de én ellenkezőleg vettem észre legalábbis erre felé.Főleg bulikba a velem majdnem egykorúak akik 15 nek néznek ki alkatra.

Kinek mi tetszik ,de szerintem akkor sem szép.És utálom hogy az ilyenek miatt érezzem xarul magam a bőrömben ,mert melletük ugy nézek ki mint egy tehén kb :-DD

54. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - Jess86)
2011. máj. 27. 17:43

Nem minden mai fiatalra lehetne rámondani, hogy "anorexiás", sőt egyre több a dagi, ez tény.

Te azoknak tetszel, akiknek a te megjelenéseg jönbe. Akiket te anorexiásnak nyilvánítasz, azok meg azt tapasztalják, hogy az jön be a pasiknak. A ducikat a duci pártiak nézik meg. Ha valaki nem vesz észre minket, az nem kelt feltűnést úgy, mint a dudálás. Szerintem ennyire egyszerű a képlet :)

53. Jess86
2011. máj. 27. 17:34

töhöskevel egyget értek.

Multkor mentem az útcán(egyedül , mindig van társaságom amugy)a pasik meg beszólogattak ,dudáltak megálltak mellettem kocsival! hát nem hiszem el... meséltem ezt a barátaimnak, mondom szerintetek ez miért van mégis?erre azt mondták mert hosszú szőke hajam van, nagy a mellem és arányos vok. és nem uyg nézek ki mint a mai "fiatalaok"akik uyg néznek ki mint az anorxiások.(25 éves lettem nemrég)

Akkor a pasiknak mégis a normális nőies alak jön be nem a model alkat? ez a tapasztalatom.(nem mintha annyira érdekelne mert van vőlegényem:-D )

De akkor mégis mostmár az a normális ha anorex vagy mert akkor nyugodtan végig mehtsz az utcán hogy nem zaklatnak,pff mert kb ez van.

Nem vok vékony alkatú lehet éppen ezért nem vok elégedet magammal sose,mert ezt láttom midnenhol hoyg az a jó ha csont sovány vagy mert csak akkor vagy jó nő.

52. bd55e3f068 (válaszként erre: 51. - Fehérleander)
2011. máj. 26. 17:05

A kidobálástól már gyerekkoromban a hideg rázott. Mi ha nem ettük meg, akkor vittük haza, esetleg nem vettem el a tálcáról, mert nyafka kedvemben voltam :)

Nekem egy osztálytársam (érettségi utáni OKJ-s képzés) 20 évesen a megbontatlan szendvicseit képes volt a szemétbe dobni, amit az anyja csomagolt neki, csak azért, hogy a délutáni csavargás alatt kevesebb cucc legyen a táskájában. Már a 20 évesen anyám csinál tízórait is meredek nekem, de hogy érintetlenül elszórja, az már hihetetlen. Ráadásul úgy képzeld el, hogy a lehető legdrágább sonkákat meg egyéb alapanyagokat rakta bele.

51. fehérleander (válaszként erre: 50. - Bd55e3f068)
2011. máj. 26. 11:59
Nagyon gyakran kapom azt az iskolás korú fiamtól, hogy tea helyett cola-t, szendvics helyett, croissan-t, csokit szeretne vinni tízóraira. vacsorára gabonapelyhet ennének, lekváros kenyeret, mogyorókrémet, mert ezt hallják. Kőkemény érzelmi zsarolások árán eszik meg a főtt ételt (Ezért dolgoztam egész délután a konyhában, hogy kidobjuk?????-és hasonlók). Számomra a legérdekesebb, amikor futball mérkőzésre viszik őket, akkor beteszek a hátizsákba plusz enni-inni valót és amikor este átnézem a táskáját, akkor csokis papírt, ivóleves dobozt, nápolyis csomagot szedek ki belőle (jutalom a meccsért), de alma csutkát még nem találtam. És itt elvileg sportra, egészséges életre nevelik a gyerekeket. Iskola mellett lakuk, így látom az eldobott tejes poharakat, mellettük a tócsát, az útra fojt tejjel. Elszomorító. Elmondtam a fiamnak, ha nem kéri a tejet, hozza haza, vagy adja egy olyan társának,aki szívesen meginná, de soha ne dobja el. Totál bolondnak nézett, mert mint mondja, náluk mindenki megissza, a nagyok (felső tagozat) dobálja ki az ablakon. Érdekes, pont nekik illene tudni, nem két fillér a tej és nekik kellene példát mutatni. Persze reggel már úgy megy iskolába, hogy kezében az energia ital. Általános iskolás gyerek! Szóval én nem tudom, hogy az édességgel, rágcsákkal, nasikkal, löttyökkel és a csordaszellemmel bármelyik szülő fel tudja e venni a harcot. Igyekszem odafigyelni és következetes lenni, de bevallom, gyakran nem sikerül, hiszen a gyermekek nem értik meg, ha másnak ezt lehet enni/inni, nekik miért nem? Nagyon nehéz ügy.
50. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - Anthico)
2011. máj. 25. 15:38

Ha viszonyítás miatt teszi, akkor az a nagy csapda, hogy könnyen elvész a motiváció.


Ez a ch&cs menü elképesztő :O

49. töhöske (válaszként erre: 41. - Mikebubu)
2011. máj. 25. 08:19
:D:D
48. töhöske (válaszként erre: 17. - Fehérleander)
2011. máj. 25. 08:12

Először is szia(sztok)!

Pontosan ezért vált ennyire közponú témává a fogyókúra,mert tényleg rengeteg túlsúlyos nő van a rohanó világnak,egészségtelen kajáknak,és kajázásoknak köszönhetően,viszont a médiából mindenhonnan a vékony lányok "ömlenek ránk" hogy ez a "normális"!

Szívemből szóltál,én sem szeretnék 50 kilós anorexiás lenni,(alkatomnál csontozatomnál fogva ez egyébként is irreális cél lenne),de még egy pár kilót szeretnék fogyni hogy ne fájjon a vádlim,hogy ne fulladjak,és igen ha a tükörbe nézek tetszen amit látok.

Nem utolsó sorban szeretném életformává tenni az egészséges táplálkozást.

47. 65b16b95ab (válaszként erre: 46. - Fehérleander)
2011. máj. 24. 18:51

Ne foglalkozz velük, senki nem úgy kezdte, hogy nádszál vékony volt. Sok csaj meg csak divatból jár le tornázni, kondizni, nincs is rá igazán szüksége, de véleményük mindig van.

Legyél büszke magadra, hogy van erőd és kitartásod járni, és élvezd a táncot. :-)

2011. máj. 24. 18:04

Zumbára hetente 3-szor azért járok, mert imádom. Az, hogy formásít is hab a tortán, ha élhetek ezzel a képpel ebben az összefüggésben. :-)

Viszont egyre többször hallom vissza, hogy néhányan összesúgnak: mit akarnak a hájasok itt, reng alattuk a föld.

Bevallom, tegnap el is kaptam néhány lesújtó pillantást, de lehet már üldözési mánia. :-D

Mindegy, nem hagyom, hogy elvegyék a kedvem, legfeljebb behunyom a szemem, ne lássam, ők meg azt hiszik, élvezem a ritmust! :-DD

2011. máj. 24. 16:16

Mulatság 1-2 hsz :)

Amelyik nő azon idegeskedik, h most X nála vékonyabb vagy Y-on meg nincs felesleg és ezért teper saját maga, az szánalmas szerintem.

Akinek eddig terjed az esze, h ezen kattog, ezen tipródik és nem saját maga miatt változtat életmódot, az..hogy is mondjam...inkább nem mondok semmit :)))))

Az is mulatságos, h sokan az aktívan sportolókat megszólják, mert szerintük divatból vagy magamutogatásból csinálják. Ez mindent elárul a véleményezőről.

Nem a külvilág miatt kell egészségesen élni, hanem magunk miatt. Nem azért, mert elvárják vagy mert X azért csinálja, Y meg amazért és ezért csinálom én is. Belső késztetés, a saját magunk egészségének fontossága a lényeg.


Az elhízás valóban iszonyatos nagy probléma. Elég körbenézni a boltban, milyen "értelmes és hasznos" ételeket lehet kapni: gabonapelyhek csupa cukorral, ilyen-olyan zsíros vajkrémek, péksütemények garmadája, csomó félkész étel, stb. Néha elnézegetem, h a szülők miket is vesznek a gyerekeiknek, hát siralmas. Nem is olyan régen csapattal utaztunk versenyre és egy kislánynak nem szendvics volt csomagolva a 2 órás útra, hanem 2 zacskó chips és csoki megspékelve cukros üdítővel. Ez, azt hiszem, mindent elárul...

44. syria (válaszként erre: 41. - Mikebubu)
2011. máj. 24. 11:50
Szívemből szóltál. :D
43. bd55e3f068 (válaszként erre: 41. - Mikebubu)
2011. máj. 23. 12:46

Aranyos :)

Néha én is vagyok így :)

42. fehérleander (válaszként erre: 41. - Mikebubu)
2011. máj. 23. 12:44
:-)
2011. máj. 23. 12:39

Nekem tetszett a cikk. A hsz-eken is jót mosolyogtam. A lényeg úgyis ugyanaz, mindenki jól akar kinézni, jól akarja magát érezni, egészségesnek kell lenni. Ez mostanában kicsit túl is lett turbózva, és ahogy lefogyni sem könnyű, úgy távol tartani magunkat a külső nyomástól sem az.

Én hiszek a sok zöldség-gyümölcsben, a napi két liter ásványvízben, a teljes kiőrlésű pékáruban, a sovány húsban , a sovány tejtermékekben, a minimalizált szénhidrátbevitelben és a napi 40 perc mozgásban. Akkor is ha jómagam se így csinálom, és miközben olvasgattam, épp megettem a hétvégéről maradt tiramisut.

Szép napot:)

2011. máj. 23. 09:32
Én úgy gondolom, hogy azért rendszeres téma manapság a fogyókúra, mert soha nem élt még annyi kövér ember, mint manapság.
39. syria
2011. máj. 22. 14:24

Azért egy dolgot ne felejtsünk el: nem mindegy, hogy valaki tizen-huszonéves, egészséges és úgy nem tud lefogyni, vagy valaki már elhagyta a 45-50-et, betegségei vannak, s hiába küszködik, a eredmény elmarad.

Ezzel persze nem felmentést sugallok, hanem csak azt: nagyon nem mindegy.

Az első esetben könnyen lehet akarathiány az oka a kudarcnak, míg a második esetben ez nem olyan egyértelmű.

38. 65b16b95ab (válaszként erre: 36. - Bd55e3f068)
2011. máj. 22. 14:14
Erről szól, hogy csak bébiételt eszik, mert nagyon kevés kalória van benne. Viszont annyira kevés tápanyag jut a szervezetbe, hogy súlyos alultápláltság is kialakulhat. Kétségtelen hogy fogyaszt. Tuti nem bírnék ezen élni.
37. bd55e3f068 (válaszként erre: 35. - Kiarapro)
2011. máj. 22. 14:03
Nálunk van egy üzlet (ha még megvan), ők direkt egyel kisebbre cimkéztettek mindent, és (bocs, de hülye) nép emiatt jobban vitte.
36. bd55e3f068 (válaszként erre: 34. - 65b16b95ab)
2011. máj. 22. 14:00
Nem tudom, hogy miből áll, a férjem egy ismerőse is evett üveges bébiételt mikor fogyózott. Ez úgy 3-4 éve lehetett. Lényeges különbség, hogy ő nem volt sztár :)
2011. máj. 22. 12:47
Sziasztok. Szerintem nem kéne pörögni ezen a méret dolgon.. Egyszer én is felhúztam magam rajta, mert nagyon tetszett egy nadrág, és amikor felpróbáltam a 38-as méretet, nem volt jó. felvettem a 40eset, és feszült rajtam,mint az állat. A 42-es lett jó, de addigra tiszta ideg voltam, hogy kövér vagyok, és nem vettem emg a 42-eset, mert azzal elfogadtam volna, hogy tényleg kövér vagyok. Rá egy hétre egy másik üzletben próbálgattam a nadrágokat, és a kezembe akadt egy xs-es nadrág,ami nagyon tetszett. Poénból bevittem, hogy felvegyem, és jó volt. Szóval... nem éri meg ezen pörögni, hogy mi hányas, vegyük meg azt, ami jól áll, acimkét meg felejtsük el...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook