Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vajas krémes torta készítése babapiskótával fórum

Vajas krémes torta készítése babapiskótával (beszélgetős fórum)


7. Szmirma (válaszként erre: 4. - Salabakter)
2011. máj. 21. 08:10
Az én krémem tejszínhab,porcukor, citrom héj,citromlé, tejföl, de azt mondták az ostya nem jó a tejszínesre, kérdeztem,hogy mi van akkor ha csak közvetelen tortázás előtt rakom fel az ostyát a tetejére azt mondták akkor is meg hullámosodhat mert felveszi a nedvességet, dehát szerintem 10 perc alatt csak nem lenne semmi baja.Januárban már csináltunk ostyalapos tortát csak az vajas krémmel készült, de nem lett túl finom, a tejszínes krémek finomabbak, legalábbis én jobban szeretem.
6. Szmirma (válaszként erre: 5. - T.Ili)
2011. máj. 21. 07:59
Köszi szépen, eszembe se jutott, hogy meg is lehetne forgatni valamiben, pedig a mikor csináltam tortát tettem körbe az oldalára babapikótákat és azokat beleforgattam narancslében.
5. t.Ili (válaszként erre: 2. - Szmirma)
2011. máj. 21. 00:04
A piskótát meg kell forgatni,valami folyadékban hirtelen,nehogy túl ázzon.Ez lehet fekete kávé,vagy tej,esetleg egy befőtt lé.Ha egy kis rumot öntesz hozzá,még pikánsabb lesz.
2011. máj. 21. 00:00
Én mindig oroszkrém tortára tettem a képes ostyát,és még soha nem ázott át.
2011. máj. 20. 23:35

Úgy látom ma senki nem tud segíteni nekem, de hátha majd holnap.

Jó éjszakát mindenkinek!

2011. máj. 20. 23:20
De ha valaki tud finom vajas krémet akkor várom a tippeket, azért akarom babapiskótából mert nem lesz időn sütögetni, de lehet,hogy a babapiskóta vajas krémmel nem is jó mert nem puhul meg.
2011. máj. 20. 23:19
Szeretnék vajas krémmel tortát készíteni, babapiskótából ha lehetséges.Van egy jól bevált receptem de az tejszínhabos, csak most szeretnék képes ostyát rakni a tetejére, és azt nem lehet tejszínhabra, mert felveszi a nedvességet és elázhat, de arra is gondoltam, hogy megcsinálom tejszínhabbal ugyanúgy, és a tetejére teszek egy vékony réteg vajas krémet,és arra rá az ostya, szerintetek az jó lenne úgy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook