Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől fog elapadni a tejem?Annyi mindent hallottam, kinek, mi a tapasztalata? fórum

Mitől fog elapadni a tejem?Annyi mindent hallottam, kinek, mi a tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 2. 20:44

Sziasztok!Rég volt itt már hozzászólás,de nekem most aktuális lett újra a téma!Képzeljétek,2 éves koráig szoptattam a kislányom.Hihetettlen,mindenki csodabogárnak nevezett,jó anyának,ami borzasztóan jó esett,viszont a túlzott szeretet olyan erős ködődéssel járt,hogy nekem kellett véget vetnem.Volt olyan,hogy fél órát nem voltam képes a közértig kimenni nélküle,sírás kerülgetett,hogy nem lehet mellettem.Lemondtam mindenről,ő töltötte ki az életem napjainak 24 óráját,és tudtam,hogy ha nem hagyok abba a szomtatást,be fogok dilizni.Már az orvosok is észrevették,hogy mindent túlaggódok,és csak akkor nyugodtam meg,mikor kislányommal az ágyban feküdve szopizva aludtunk el.A hormonok nagyon erősen tomboltak bennem,nehéz volt,de valahogy sikerült.Aztán teltek a hónapok,és kissé lenyugodtam,de tudtam,hogy a hormonok bizony aktívak,és alig apadt el a tejem........bekövetkezett nálunk egy változás,egy nagyon szomorú változás.Apu elhagyott minket egy másik nő miatt,aki már dobta őt,de velem szemben nagyon megváltozott.Hogy hogy jön ez ide?Rádöbbentem,hogy páromat is úgy szeretem,mint kislányomat.Többszöri idegösszeomlás,minden nap sírás,az élet értelmének elvesztése....és a hormonjaim újra beindúltak.Megindúlt a tejem.Előszőr azt hittem,terhes vagyok,mert volt még egy együttlétünk,és megjönni sem akart.Teszetek sora,és a menzi után már biztos voltam benne,hogy ez nem terhesség,hanem ugyan az az érzés,mint amikor kislányomat szoptattam.Ugyan az az erős kötődés,ugyan az a ragaszkodás,mindenen meghatódtam,nem voltam képes semmire sem.Nem volt erőm főzni,nam volt erőm néha még felkellni sem.Most itt van,de nem alszik velünk,hozzá sem érhetek.Mint egy lakótárts.Semmi közös,amit együtt tehetnénk,még beszélgetni sen szoktun,nem akar.A gyerekkel sem úgy foglalkozik,mintha a sajátja lenne,de vele azért szokott játszani,megeteti,ha legalább vásárolni megyek,de ennyi.

Rájöttem,hogy a tejtermelést a hormonok befolyásolják.Akármit teszek,nem apad.Jó,éppcsak ha kipréselem,akkor jön egy-két csepp.

Milyen fura az élet....

2011. máj. 21. 23:26
Hát,akkor nagyon kerülöm a hideget,még akarok szopztatni,és inkább tolom a gyógyszeres kezelést.
2011. máj. 21. 21:43

Nekem csak az idő segített...

hidegborogatás az egyetlen ami csökkentette, de tüdőgyuszi nem éri meg...

egyébként ezt használják a kórházak...

szoptatás lezárása után még egy évvel is volt tejem...

15. antipink (válaszként erre: 14. - Dominika33)
2011. máj. 21. 16:58
Persze,nagyon emberfüggő.Nekem nagyon erős a szervezetem,tele van antitestekkel,és ebből a pici is kapott bőven:)
14. Dominika33 (válaszként erre: 12. - Antipink)
2011. máj. 21. 15:57
Az én babámnak már a kórházban is tápszert adtak,és kb 20 hónapos koráig itta,a végén már csak reggel,és este,de egyszer volt egy kicsit megfázva. Szóval szerintem a tápszerek is nagyon jók. A sógórnőm viszont velem ellentétben szoptatott és nagyon sokat beteg a kislánya.
13. antipink (válaszként erre: 11. - Health)
2011. máj. 21. 11:07
Köszönöm,ez hasznos infó!
12. antipink (válaszként erre: 9. - Dominika33)
2011. máj. 21. 11:06
Igen,én is hasonlóképpen jártam.Császár,4 nap kórház,de a pici 1 hónapig volt bent,én meg fejtem a tejet.Nagyon sok volt,aztán depis lettem,és teljesen elapadt.Tápszereztünk elég sokáig,de az én védőnöm nagyon erőltette a szopit,szinte már vérzett,de akkor is szopiztatni kellett.Nagyon haragudtam rá,mígnem megindúlt a tejem,és azóta szopiztatok.Így utólag hálás vagyok érte.Kislányom még 1-szersem volt még megfázva sem,és szerintem a tejnek köszönhetem.Nem akarom elapasztani,majd fokozatosan kialakúl,csak az a baj,hogy szteroidos kezelés kellene nekem,ami szopi mellett kizárt az orvos szerint(2 orvos is ezt mondta)
11. health (válaszként erre: 1. - Antipink)
2011. máj. 21. 08:40

Ha hagyod a gyermeket elválasztódni, akkor szépen lassan csökken a szoptatások hossza, gyakorisága. Ezzel párhuzamosan csökken a tejed mennyisége is. Aztán marad egy-két szopi. Amit aztán időnként elfelejt. Aztán egy-két nap után eszébe jut. És egyszercsak eltűnik minden szopizás. Nálunk háromszor is így zajlott. És a tejed ezekkel a történésekkel párhuzamosan elapad.


Gyógyszert pedig lehet a szoptatás alatt szedni. Szinte minden gyógyszercsoportban van a szoptatás alatt szedhető is. Amennyiben az orvosod nincs képben, akkor érdemes egy IBCLC-vel felvenni a kapcsolatot (www.ibclc.hu/elerhetosegek), aki elmondja, hogy adott gyógyszerrel mi a helyzet. Akár az orvost is közvetlenül össze lehet hozni vele, és akkor könnyebb a gyógyszerválasztás.


Amit itt írnak, hogy az első tejet öntsd ki a gyógyszerbevétele után, az messze nem biztos, hogy valós. A gyógyszerek sokban különböznek egymástól. Van amelyik szinte egyáltalán nem is jut át a tejbe, van amelyik nagy mértékben. Máskor éri el a csúcskoncentrációját a vérben, más a felezési ideje, az egyik plazmafehérjéhez kötődik, a másik meg nem. Szóval ez baba-mama párosonként, és gyógyszerenként a változó.


Tüdőszűrésre meg lehet menni.

2011. máj. 21. 06:40

Nyugodtan mehetsz tüdőszűrésre! Én is voltam, mondtam, hogy szoptatok, az volt a válasz, hogy ez semmiben nem károsít.

Az elapasztásban nem tudok mit mondani, nálunk még megy a szopi:)

9. Dominika33 (válaszként erre: 8. - Antipink)
2011. máj. 20. 23:38
Mert császároztak és 5 napig mig bent voltunk a korházban, nem jött meg a tejem,de közben a kicsi non-stop szívta. Annyira fájt,hogy mire hazajöttünk eleven volt a bimbóm. Mikor a kicsi rácuppant volna,és már visítottam félelmemben és fájdalmamban is. A védőnő mikor meglátta,csak uristenezett egy fél oráig,hogy hogy cseszhették igy el a korházban a cicimet. na akkor döntöttünk ugy,hogy nincs szoptatás.
8. antipink (válaszként erre: 7. - Dominika33)
2011. máj. 20. 22:46
De miért kellett?
2011. máj. 20. 22:42
Nekem el kellett apasztani, és azt mondta a védőnő,hogy hideg vizes ruhát tegyek rá. 3-4 nap alatt sikerült.
2011. máj. 20. 22:38
Nem,ne érts félre,nem akarom elapasztani,csak érdekel,mi a vélemény,tapasztalat!
5. Jucus14 (válaszként erre: 1. - Antipink)
2011. máj. 20. 22:33

Szia.

Van homeopátiás bogyó is ami elapasztja a tejet.

2011. máj. 20. 22:05
Oké,köszi,a baj csak az,hogy nem tudom lefejni semmivel.Egyszerűen a picin kívül máshogy nem megy,ezt még az orvosok sem hitték el nekem,hát meg kellett mutatnom.Feldagad,és elzáródik.
3. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - Antipink)
2011. máj. 20. 22:03

A röntgen utáni első tejet fejd ki a mosdóba, vagy akárhova, de öntsd ki mindenképpen! Azt ne add Neki oda!

Utána már nem lesz semmi baja tőle.


Azt nem tudom, hogy mitől apad el.

Nekem sok tejem volt. 13 hónapos koráig szopizott a kisfiam. És valahogy szép lassan magától leszokott róla, és ahogy egyre kevesebbet kért, úgy alakult a tejem mennyisége is az Ő igényeihez. És amikor nem kérte már, akkor magától elapadt.

2011. máj. 20. 22:01
Szopi alatt rendesen megvan,nem befolyásolja a tejet.Gyógyszer bevétele után 1 órával le kell fejni a tejet teljesen(amennyire csak tudod)és azt a csapba önteni.Röntgen után is van valami ilyesmi,de azt az orvosok meg tudják mondani.
2011. máj. 20. 21:59
1 éves a babám,és még mindig szopizik,ami nagyon jó,de olyan sok mindent mondtak már,példáúl,hogy amíg szopi van,nem jön meg,vagy ha megjön,elapad a tej.Erre már rácáfoltam.Nekem 1 hónapig az elején nem is volt tejem,mert elapadt,most meg nem akar.A baj az,hogy nem szedhetek gyógyszereket,pedig most kellene,és nem tudom,hogy tüdőszűrésre így mehetek e?Nem lesz baja a babának a röntgen miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook