Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogy csinálja a tepsis krumplit? Hagyományos és újított recepteket is szívesen olvasnék! fórum

Ki hogy csinálja a tepsis krumplit? Hagyományos és újított recepteket is szívesen olvasnék! (tudásbázis kérdés)


15. Kmeli
2011. máj. 21. 16:53
Tepsit kizsírozom.Karikára vagy vastagabb hasábokra vágom a krumplit,félreteszem.A tepsibe rakok felkockázott szalonnát,karikára vágott hagymát,rá egy sor krumplit,sót,borsot.Majd kezdődik előlről,tetejére mehet füstölt sajt.Lehet mellé rakni fűszerezett csirkeszárnyat :)
14. t.Ili (válaszként erre: 12. - Liaeverglot)
2011. máj. 21. 16:08
A tepsis krumpli nekem is ezt jelenti:)
2011. máj. 21. 12:02

Nyers burgonyát ubokagyalun legyalulom,kevés sóval és borssal füszerezem,majd zsírozott

tepsebe elterítem,tetejére jó húsos füstölt szalonnát,sonka vagy füstölt tarja szeleteket teszek.Addig sütöm amig az alja pirosra és jó

ropogósra sül,a teteje finom puha lesz.Átveszi a füstölt husik ízét, illatát.Télen savanyúkáposztával a legfinomabb.

2011. máj. 20. 23:32

nálunk ezeket rakott krumplinak hívjuk, a tepsis krumpli az a simán fűszerezve tepsiben megsütött köret :) na de ezt nem kötekedésből mondom, tényleg :)

Nálunk amúgy nyers krumplikarikákat alulra egy rétegben, megsózom, rá a főtt tojáskarikák, meg kolbászkarikák, még egy réteg krumpli-só, megint a tojás-kolbász, és végére krumpli réteg. Alufóliával letakarva berakom sülni, és mikor már majdnem puha a krumpli leöntöm 3 tojással összekevert nagy doboz tejföllel, és amíg megpirul a teteje addig sütöm.

"anyósóm" tesz bele még hagymakarikákat is, és pirított szalonnát - valami isteni ez is :)

2011. máj. 20. 22:46
Nagyon jól hangzik mindegyik, holnap szeretnék csinálni, és nem is tudom eldönteni, melyiket válasszam:-)
10. lonix (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2011. máj. 20. 22:07
Hagyomanyos:tepsit kiolajozom,karikara vagott fott krumplit bele teszem es megsozom.Karikara vagott hagymat rakok ra/jo sokat/es fustolt kolbaszt,amit szinten felkarikazok.Aztan ujbol krumpli meg hagyma es kolbasz.Tetejere fustolt,husos szalonna csikokkal beboritom.Elomelegitett rembe rakom,kb.fel ora alatt kesz.
2011. máj. 20. 21:48

Karikára vágott burgonya, előtte meg szoktam főzni, főtt füstölt tarja, fehérboros káposzta (esetleg reszelt répa) rengeteg tejföl, sajt. Összekeverem a zöldségeket a tejföllel és közé teszem a tarját.

Nem ez a hagyományos, de mi így szeretjük.

2011. máj. 20. 21:46

karikára vágott krumplit befűszerezek, kevés olajjal elkeverek, tepsibe terítem, sózom, rászórok kolbászkarikákat (csípőst), egy felkarikázott hagymát

Anyukám szokott füstölt tarja szeleteket is rárakni


utolsó percekben ráütök 2 tojást, amivel még kicsit visszatolom, s ezek tükörtojás formájában rásülnek

2011. máj. 20. 21:46
Kizsírozom a tepsit,karikára vágott nyers,hámozott krumplit rakok az aljára,fűszerezem(só,bors vagy sült krumpli fűszersó),erre füstölt szalonna és/vagy valamilyen befűszerezett,nyers husi(pl sertéstarja,csirkemell),vöröshagyma karika.Ha valaki szereti,akkor tejföl,reszelt sajt.Fólia alatt jó 1 órát(vagy többet a hús miatt)párolom,majd pirosra sütöm.
2011. máj. 20. 21:45
Az enyémben krumpli, főtt tojás, kolbász van, ez utóbbi csakis házi :) A tetején tejföl és reszelt sajt. És a krumplit sokszor nem főzöm meg előtte, hanem nyersen karikázom fel. Ilyenkor persze jóval tovább sütöm, kisebb lángon, letakarva.
2011. máj. 20. 21:43

Én még az alapreceptet sem ismerem :))))


Ezért szívesen olvasom mindet :)))

2011. máj. 20. 21:42
Tepsibe alul szalonna rá a krumpli rá a hus amire hagyma parika paradicsom kerül rá jön a rizs a gomba az egész tetejére a tejföl, rá fólia majd megsültjük. AMielőtt ráteszük a tejfölt öntünk alá vizet mivel rizsnak valamiben meg kell puhulnia.
2011. máj. 20. 21:38
Anyósom tesz bele a karikára vágott krumpli mellett vöröshagymát, szalonnát és valamilyen kolbászt vagy virslit. Nem tudom, ez a hagyományos -e vagy sem.
2011. máj. 20. 21:37
Bocsánat, az első mondat végére kérdőjelet szántam :-)
2011. máj. 20. 21:36
Ki hogy csinálja a tepsis krumplit! Hagyományos és újított recepteket is szívesen olvasnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook