Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rejtélyes köldök feletti fájdalom fórum

Rejtélyes köldök feletti fájdalom (beszélgetős fórum)


25. UjFehérAnna (válaszként erre: 24. - E417245f24)
2011. máj. 26. 17:35
Köszönöm, igyekszem.
24. e417245f24 (válaszként erre: 23. - UjFehérAnna)
2011. máj. 26. 17:18
Nekünk a középső fiúnk liszt-és laktózérzékeny,tudom mivel jár...Erőt,kitartást,jó egészséget a picinek és neked is!
2011. máj. 26. 16:27

Sziasztok! Na megjártam a kórházat és olyat mondott a doktornő amire eddig nem gondoltunk: Nyitva van a gyomorszájam, és a savam okozza ezt a nagy fájdalmat. Ezért felsorolt egy csomó mindent amit ezentúl ne egyek és akkor elvileg elmúlik, egy hét múlva kontroll.

Nem elég, hogy a terhesség alatt kialakult lisztérzékenység miatt nem ehetek fehér lisztből készült ételeket, például péksütemény, most még csokoládét, fűszeres-sós ételeket, mentolos dolgokat sem ehetek, és szénsavas üdítőt, gyümölcslevet sem ihatok. Kakaót, és lehet, hogy tejet sem. :(

Megszülethetne már ez a baba...

Na de a lényeg, hogy nincs komolyabb baj. A baba jól van.

Köszönöm, hogy aggódtatok értem, majd beszámolok, hogy ilyen szigorú étkezési szabályok mellett jobban leszek-e. :)

22. e417245f24 (válaszként erre: 20. - UjFehérAnna)
2011. máj. 26. 06:18

125/80 fölé nem jó ha megy.A 130/90-et még elfogadják normálisnak.

Azért ne stresszeld magad állandó méregetéssel,elég napi 1x,nekem is ezt mondták.Hiába dolgozom intenzív osztályon,én is be voltam rezelve...

21. Zsanyy
2011. máj. 25. 12:23

Szia! Remélem hamar meggyógyulsz! Pihenj amennyit tudsz!

Nekem mindig 125/75 szokott lenni...

2011. máj. 25. 12:02

Mondtam, mert ott mérték a terhesgondozóba, de nem törődött vele az orvos, azt mondta, majd a belgyógyászaton kivizsgálnak...

Ma délelőtt mértem: 136/67/76

Mennyi egy egészséges kismama vérnyomása?

19. fd8e423e9e (válaszként erre: 18. - UjFehérAnna)
2011. máj. 24. 21:02

Ez a vérnyomás magas!!! Mondtad?


Lehet, hogy epeprobléma lesz...

2011. máj. 24. 17:10

Sziasztok! Ma vissza mentem a kórházba, mert nem múlik a fájdalom, pláne esténként, akkor rettenetesen fáj. Ez az orvos kizárta, hogy a méhem tetejénél érzem a fájdalmat, azt mondta ez a gyomrom lehet, úgy hogy elküldött a belgyógyászatra. (Akik közületek is oda küldtek: ott a pont). Csütörtökre kaptam időpontot, úgy hogy akkor ismét beszámolok a fejleményekről.

A lábam már nem vizesedik, az vissza húzódott, a vérnyomásom viszont ingadozik. 140/ 70 körül mozog.

17. e417245f24 (válaszként erre: 14. - UjFehérAnna)
2011. máj. 24. 07:10

Mi van veled?Voltál orvosnál?

Remélem minden rendben!!!

16. fd8e423e9e (válaszként erre: 15. - UjFehérAnna)
2011. máj. 22. 19:47
én rögtön mennék
15. UjFehérAnna (válaszként erre: 13. - Szakalyadri)
2011. máj. 22. 12:19
Rendben köszönöm, ha lesz időm akkor szerintem feltétlen írok neki, és megkérdezem, hogy mikor menjek vissza az orvoshoz, mert ez a vizesedés kicsit megijesztett.
14. UjFehérAnna (válaszként erre: 12. - E417245f24)
2011. máj. 22. 12:18

Hű nem hangzik túl jól, mert nekem elkezdett vizesedni a lábam. :(

Na majd nagyon oda figyelek magamra, mert ha nem javul akkor irány vissza a kórház.

Köszönöm, hogy írtál, mert tényleg nagyon hasonlít az enyémhez a Te eseted.

2011. máj. 21. 23:47

orvostudakozo. hu/orvos válaszol/Dr. Hamvas Ferenc szülész nőgyógyász. . .

ha csak épp nem rendelési idő van, akkor általában max fél óra, és válaszol a kérdésre. . . neki felteheted a kérdést nyugodtan,talán tud segíteni.Egy próbát megér...

12. e417245f24 (válaszként erre: 11. - UjFehérAnna)
2011. máj. 21. 18:31
Nekem 25 hetes terhesen volt ilyen gyomorfájdalmam,de tartósan.Én félidőig hánytam,mikor abbahagytam,elkezdtem enni rendesen.Addig fogytam,akkor viszont felugrott hirtelen 2 kg.Mikor nem múlt a fájdalom én is elmentem a nőgyógyászhoz,vérnyomásom enyhén emelkedett volt,vizeletemben nézték a fehérjét onnantól 2 hetente meg azt mondták,ha elkezdenék vizesedni jobban rám néznek,nehogy toxémiás legyek.Szerencsére nem lett semmi baj,a fájdalom meg 1 hónapig kínzott még hellyel-közel,de amilyen hirtelen jött,el is múlt.Nem jöttek rá végül is,hogy mi okozhatta,de szerencsére nem a toxémia jele volt nálam.
2011. máj. 21. 14:54

Sziasztok!

Este már annyira nyilallt, hogy nem tudtam állva maradni. Felhívtam a védőnőt, Ő tovább irányított a nőgyógyászhoz, Ő meg az ügyeletre küldött. Na de továbbra is várom az ötleteket, mert ott sem tudták megmondani mi a baj. Mi okozza a fájdalmat. A baba jól van, mocorog és a szívhangja is tökéletes. Az én eredményeim is jók lettek, a méhszájam zárt, a vérnyomásom volt magas. Azt mondta az orvos, hogy vagy a méhem tetején érzem ezt a fájdalmat, vagy a gyomrom okozza. Ő inkább azt gondolja, hogy a méhem, ezért magnéziumot és pihenést javasolt. Egyelőre ugyan úgy fáj, bár nem annyira mint este. Majd meglátjuk mi lesz pár nap elteltével.

10. fd8e423e9e (válaszként erre: 6. - UjFehérAnna)
2011. máj. 20. 18:41

csak mert esetleg lehet epefájdalom is (terhesség kihoz epeköveket) - nehéz behatárolni, mert fáj mindenütt


de egy belgyógyászati vizsgálat tényleg segítene

2011. máj. 20. 18:31
Köszönöm az eddigi válaszaitokat.
8. UjFehérAnna (válaszként erre: 5. - Bujuli)
2011. máj. 20. 18:31
Elég nagy a pocim, egy ideig úgy láttam, hogy 2 hetente nőtt, aztán már pár nap alatt is látványos volt, hogy nőtt.
7. UjFehérAnna (válaszként erre: 4. - Bujuli)
2011. máj. 20. 18:30
Hű-ha, rendben, a hasfal lehet, bár belülről jön a fájdalom.
6. UjFehérAnna (válaszként erre: 3. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 20. 18:29
Nem, talán nem ott. A köldököm és a mellem között középen.
2011. máj. 20. 16:43
Nagy a pocid egyébként? Vagy hirtelen nőtt?
4. bujuli (válaszként erre: 1. - UjFehérAnna)
2011. máj. 20. 16:42
Nekem is volt ilyen. Meggyengült hasfal okozta, nekem is nagyon élesen fájt. Vigyázz, ne emelj, pihenj sokat, könnyen sérv lehet belőle.
3. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - UjFehérAnna)
2011. máj. 20. 16:35
csíkban a bordák alatti területen érzed?
2. szakalyadri (válaszként erre: 1. - UjFehérAnna)
2011. máj. 20. 16:29

Lehet hogy el kéne menned vele belgyógyászhoz.Még nagyon sok időd van hátra.Nem olyan nagy még szerintem az a baba hogy ennyire nyomjon.Nekem csak az utolsó hetekben volt ilyen.

Remélem rendbe jössz nagyon gyorsan.

2011. máj. 20. 16:12
Sziasztok! Segítsetek. 26 hetes terhes vagyok. Ha huzamosabb ideig állok, vagy sétálok vagy takarítok elkezd egy ponton nagyon fájni a köldököm felett kb. 5 centivel. Nagyon éles fájdalmat érzek. Ez nehezíti a főzést, a bevásárlást, stb. Pár hete is volt már ilyen, csak akkor ugyan ott egy csíkban éreztem nagyon hasonló fájdalmat. Akkor ez egy hét után elmúlt. Most viszont, egyre sűrűbben van, és nagyon fáj. Az orvos megvizsgált, azt mondta minden rendben van nem tudja mi lehet ez, kíméljem magam, de azért sétáljak, esetleg többször üljek le közben. Ti éreztetek ilyet? Mi lehet ez? A baba nyomhat valamit, ez okozza? Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook