Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtok segíteni? Megint előjött a bulímiám :( fórum

Tudtok segíteni? Megint előjött a bulímiám :( (beszélgetős fórum)


2011. jún. 8. 16:25
mostanában egyre rosszabb... naponta (bocsánat, hogy leírom, de nem akarok kertelni) már ötször-hatszor is hánytatom magam, utána eszem, hánytatok, et cetera, addig, míg anyám haza nem ér... iszonyú, és a legszörnyűbb, hogy mindig amikor lefekszem aludni, vagy felkelek, megfogadom, hogy "ma normálisan fogok enni" és sosem sikerül.. pedig nem vagyok tehetetlen és esetlen, most is sikerült munkát találnom, az átlagom 4,7... nem értem magam, legszívesebben valahogy kettéhasadnék, hogy a "rossz" énemet önmagam temethessem el. A menstruációm egyébként ma van 14 hónapja, hogy kimaradt. "Ünneplek..." :/
20. Svaehri (válaszként erre: 19. - Marduk)
2011. jún. 1. 17:16
Nem szeretek vitázni, a visszaválaszolgatás és az agyára menés ebből a szempontból nehéz.. Úgyis azt szokta mondani, hogy a puszta létem teher, szóval lehet, ez eredően megvan... Az "elhúzás" pedig engem csak anyagiakban gátol, jóformán egy fillérem sincs, és miután elmentem itthonról, anyagi támogatást sem fogok kapni, még kismértékűt sem (ki lett fejtve nekem egy családias, anya-lánya beszélgetés közben :D) Köszönöm, hogy ismét benéztél, sokat segítesz!
19. marduk (válaszként erre: 15. - Svaehri)
2011. máj. 27. 21:53
Most hogy közelebb engedtél a problémádhoz,csak azt tudom megítélni anyád nem viseli el a jóságodat.Probáld meg hogy érzelmileg különülj el a viselt dolgaitól.ne vedd magadra és ha sikerül elmebejkan betudni lélekben könnyebb lesz.Már rég kérhettél volna segítséget,hogy elkerülj hazulról.Néha nem ártana rosszalkodni igazán az agyára menni és már nagy vagy aki felismeri mikor kell hazurol elhúzni.Ha sikerül valamennyit vissza adni abból amit kaptál könnyebb lesz.Tiszteletet szeretetet kiérdemelni kell.Ezt ne értsed magadra hisz még gyereknek számitasz még.
18. ac808a6b30 (válaszként erre: 17. - Svaehri)
2011. máj. 23. 18:42
Szia:)
2011. máj. 23. 18:03
este majd még írok, most megyek edzésre :) sziasztok!
16. ac808a6b30 (válaszként erre: 15. - Svaehri)
2011. máj. 23. 17:25

Sajnos nem ritka az ilyen...valahogy olyan ismerös:(

Nagyon sajnállak, és a rokonok azért nyilván tudják, hogy ilyen, gondolom, néhol azért csak megvéded magad. Hasonló lelki terrorban nöttem fel, csak nekem az apám volt elmegyogyi...már bocs, hogy anyukádat minösitem, de a franc sem érti az ilyet, minek szül gyereket, nem te kérted, hogy a világra jöhess, most mge utban vagy neki? VV Jerzyröl hallottunk hasonlót nemrég, még jó, hogy túléltétek a csecsemökort!


Mi van a bulimiáddal? Anno hogy sikerült átmenetileg kigyógyulni belöle?

2011. máj. 23. 17:18

sziasztok!

dehogyis, nem bántott meg senki, nem volt időm, és köszönöm, hogy ennyien írtatok!

semmit nem tettem édesanyám ellen, egész egyszerűen szerintem nem kellett volna megszülnie, mert nem tud anyaként bánni velem... Most még rosszabb a helyzet mint pár éve, mert van barátja, aki igaz, külföldön él, és teljesen megőrül miatta. Nem rossz ember, találkoztam már vele, kedves, de anyám nehezen tűri a távolságot... Éjjel-nappal pl. hangosan orosz zenéket hallgat, ha megkérem, hogy halkítsa le, lekussoltat, hogy a sjaát lakásában azt csinál, amit akar, én tűrjem, mert arra a kis időre amíg még itt vagyok, a nevem kuss... (egyetem miatt mondja ezt, mert úgy gondolja, ha elvesznek - akár Pestre, akár vidékre , nekem el kell költöznöm, még akkor is, ha pénzem sem lesz. Azt is mondta, én nem vagyok családtag, CSAK a gyereke, aki kolonc a nyakán... Nem értem, miért csinálja, én nem vagyon az a bulizós, ivós, stb. ember, csöndben el tudok ülni egy helyben akár egész nap... Olyanokat is felhoz néha hogy bántson, ami kb 10 éve történt, az ismerőseinknek (közös + rokonok) megátalkodott baromnak állít be, hogy mindenki hülyének nézzen, és úgy is kezel néha mint egy ötévest, néha meg mint egy rongyot... Mások előtt persze felkerül a tökéletes anya-álarc... Lehet, keményen hangzik, de így van, legalábbis az én szemszögemből. Tudom, hogy neki sem könnyű, szép dolog a szerelem és nehéz is, de ne rajtam vezesse le a feszültséget. Amikor édesapám meghalt, azzal is terrorizált, hogy félárva vagyok, vigyorogva bejött a szobámba, és amikor megkértem, hogy hagyja abba, nem ment ki, szintén a "saját lakásban azt csinálok amit akarok" szöveggel, aztán akkor tért csak észhez, amikor pánikrohamot kaptam. Olyanokat mondott a nagynénémnek, hogy én olyanokat mondtam neki, hogy a fejével fogok labdázni, és hogy állítólag berúgtam a szekrényem ajtaját és azért kellett cserélni, holott ő lökött be kétszer is, és leszakadt az akasztó része. Mostanában kezdett folyamatosan ellenőrizni, hívogat, még akkor is, ha tudja hogy dolgom van, itthon pedig már a WC-re is benyit, ha szerinte túl hosszasan vagyok bent... Ne haragudjatok, hoyg ennyit írtam..

14. Shila (válaszként erre: 13. - Marduk)
2011. máj. 21. 13:09
Lehet,hogy esetleg nem er ra! :)
13. marduk (válaszként erre: 1. - Svaehri)
2011. máj. 21. 12:17
szerintem senki nem bántott eddig meg téged és mégse kapcsolódsz be hogy válaszolj ha már segítséget kértél.Vagy mégis sértenek ezek az írások?Írd meg itt, ki írhatod magadból a sérelmeket sokkal jobb lesz.
12. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 3. - Svaehri)
2011. máj. 20. 21:27
szia... az első lépést már megtetted, mert felismerted a problémád. Fiatal korod létére ez nagyon nagy dolog ám... Javaslom neked a kineziológust, nagyon hatékony és megfizethető. És könyvtárból is ki tudod venni Hay:Éld az életed! c. könyvét, amely egy otthoni önkezelésen (pszichológiai tesztek, feladatok stb.) vezet végig. Csak a lelket tudod gyógyítani, hiszen az a beteg, nem a tested. A gépszíjat, ami elkap, amikor meghánytatod magad - no, azt kell kiiktatni. Erre csak lelki gyógymódok vannak, pszichológus, kineziológus és a keleti gyógyítók. Anyukáddal meg ne foglalkozz, ő is sérült ember (mint mindannyian), nincs jobb tudása arról, hogy hogy kellene kezelni téged... nem is tudja, hogy lehetne máshogyan... Szóval csak előre, a gyógyulás felé, semmi mással ne törődj!!!
11. ac808a6b30 (válaszként erre: 3. - Svaehri)
2011. máj. 20. 16:07

De gondolom nem ezért illet ilyen csúnya szavakkal anyukád, bár szerintem én nem tudnám a lányomat így becézgetni.

Mit tettél ellene? Szerinted az ő hibája inkább vagy a tiéd?

Megint előjött...ezelőtt mitől múlt el?

Olvastam a naplódban azt a pár sort, hogy te 2 joghurttal, némi barackkal túllépted a napi kajalimitedet, tényleg ez a normális gondolkodása egy bulimiásnak (nem kötekszem, csak szeretném megismerni, mit érzel, hogyan gondolkozol, miért gondolod, hogy pár gyümölcs hízlal?)

10. pritta
2011. máj. 20. 15:56

szerintem anykád hozzáállása rontja le a te állapotod. te azt írta dh utál és hogy kártékoyn féregnek tart.

Sokan azért menekülnek ezekbe a betegségekbe, mert nem kapnak elég szeretetet és valahogy meg akarnak felelni mégis az illetőnek. Lelki eredetű a dolog.


Szerintem ha kicist rendbetennéd anyukáddal a viszonyt akkor a bulimiáddal se lenne több gondod.

2011. máj. 20. 15:30
Ha utálod magad,azzal csak rosszabb lesz,sajnos tényleg az orvos marad.Ami pedig anyud illeti,ez nem szülői hozzáállás,bár tudom ez nem nyugtat meg.
2011. máj. 20. 15:23
Nagyon sokban kerül az ilyen betegeknek a gyógyítása mert fizetnie kel a lelki dokit.Van egy naplóm itt a hoxán ha olvasgatsz belőle segíthet a címe az élet energiája.
7. marduk (válaszként erre: 3. - Svaehri)
2011. máj. 20. 15:19
Ha már ilyen jól fogalmazol szerintem nem vagy egy buta gyerek. Kérdezd meg magadtól valóban fontos e az anyai szeretet és mi lenne ha csak szemrehányásnak tudnád be amit anya ,mond hisz nem tudja már mi az ami hatni tudna rád.Már épp nagy vagy hogy az életeddel tudj mit kezdeni és tudsz is.Ne a negatívokat erősítsed magadban hanem azt amit szeretnél elérni.Ha itt állnál előttem azt mondanám elég az önsajnálatból!!Ha magad nem tudod szeretni magadat akkor másoktól miért várod el?Így van ez a tisztelettel és a becsülettel is.Mi akadályozza meg?Ha mind ez menni fog akkor a leszokás is menni fog!!
6. Browndiamond9 (válaszként erre: 3. - Svaehri)
2011. máj. 20. 15:14
Az orvos miért nem jó? Biztosan találnál olyat, akinek mindent nyugodt szívvel elmondhatsz és segít, ezek erre specializálódtak!
5. Browndiamond9 (válaszként erre: 4. - Manikácska)
2011. máj. 20. 15:14
Az adatlapján látható, hogy 18 vagy 19. Ezzel tényleg javasoltabb lenne orvoshoz fordulni :(
2011. máj. 20. 15:06
Hány éves vagy?
2011. máj. 20. 15:04
Szóval én ANNYIRA de ANNYIRA gyógyulni akarok, de nem megy!!! Nem tudom, mi van velem... Ma reggelim tök jó volt, az ebédem is, de utána megettem fél doboz kakaóport és kihánytam, és a héten nap nem telt el úgy hogy ne hánytattam volna magam... Tudom, hogy beteg vagyok, kérlek ne szidjatok, mert tudom!! És nem bírom, utálom magam :( Mi tegyek????? Orvos nem jó, anyám sem mert utál és azt mondja, kártékony féreg vagyok, és nem vagyok a gyereke csak egy teher és bánt állandóan. Kérlek segítsetek mert nagyon rossz!! :(
2011. máj. 20. 15:03
ezzel orvoshoz kellene fordulnod nem ide..
2011. máj. 20. 15:02
Tudtok segíteni? Megint előjött a bulímiám :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook