Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyák tanítása fórum

Kutyák tanítása (beszélgetős fórum)


2011. máj. 20. 11:24

köszi a segítséget

amennyit csak tudok foglalkozom a vele, de most egy elég húzós időszak elé nézek (1,5 hét), szerintem csak utána kezdjük el az odahívósdit, addig csak az ül-lel foglalkozunk

13. facucu (válaszként erre: 11. - Koviildi)
2011. máj. 20. 07:45
Szia, Először csak egyikőtök próbálja a behívást. Aztán mikor megy, persze a másikotok is, hiszen mindkettőtökre hallgatnia kell majd. Ha már ügyesen le tud ülni, akkor szerintem menni fog a gyere is. :)
12. facucu (válaszként erre: 9. - 8a9cd37140)
2011. máj. 20. 07:43
Igen, amit leírtál az igaz. Viszont azt is írtam az előző hozzászólásomban, hogy az ember az ember, a kutya meg kutya. Véleményem az, ha meg szeretnénk tanulni bánni a kutyáinkkal, meg tanulnunk a viselkedésüket. (Sok ember úgy babusgatja a kutyáját, mintha a gyereke lenne, és csodálkoznak, hogy a kutya nem érti mit akar???) Szóval én így gondolom, és mivel két kutyám van (három volt) tudniuk kell, hogy ki az akire hallgatnak elsősorban, mert különben kialakul közöttük egyfajta harc a főnöki posztért :D :D
11. koviildi (válaszként erre: 8. - Facucu)
2011. máj. 19. 22:28

Szia


Ez a pórázos,odahívós,a mit írtál ezt párommal közösen is gyakorolhatjuk? Mármint, hogy 1x én hívom magamhoz, 1x pedig ő?


Egyébként ő nem tartozik a félős kutyusok közé, a maga 2,5 kg-jával úgy odamegy incselkedni a 30-40 kg-os kutyákhoz is. Még az sem rettenti vissza, ha bukfencezik miattuk egyet-kettőt, játszik velük, szóval nem sok mindentől riad vissza.


Egyébként az "ül" parancs már egész jól megy, időnként már sikerül úgyis leülnie, hogy nem segítek rá, csak a parancsot mondom el.

10. koviildi (válaszként erre: 8. - Facucu)
2011. máj. 19. 21:50

Köszi a tanácsokat!


ő egy pincsi-spániel keverék.

9. 8a9cd37140 (válaszként erre: 3. - Facucu)
2011. máj. 19. 21:17
Falkavezér, egy adott faj csoportjában élő olyan egyed lehet, aki a legdominánsabb, legrátermettebb és a legelőnyösebb tulajdonságokkal rendelkezik. A falkavezér kötelezettségei: territóriumok keresése, vadászat vezetése, továbbá a falkában élő egyedek jólétének a biztosítása. A falkavezér kiváltságai a többi egyeddel szemben: joga van a kiszemelt nősténnyel párosodni, sikeres vadászat után az elejtett zsákmány legtáplálóbb részeit elfogyasztani, egyszóval joga van az elsőséghez. A 2008- as etológia kongresszuson kimondták a szakma neves képviselői, hogy AZ EMBER NEM LEHET A KUTYA FALKAVEZÉRE. Az ember és kutya kapcsolata egyfajta függőségi viszony. Bocs hogy helyesbítettem, csak feltételezem hogy nem párosodsz a kutyáiddal és hogy nem eszel előbb a tápjukból :-)))
8. facucu (válaszként erre: 4. - Koviildi)
2011. máj. 19. 20:40

Adnék egy tanácsot, próbáld meg, hátha bejön:

hagyd a kutyuson a pórázt, legyen valaki veled a családból akire "nagyjából" hallgat a kutyu. Aztán lépj el kb. 3 lépést, addig aki segít, fogja a kutyát. Aztán te hívd, ő pedig engedje el. Természetesen, ezt csak akkor fogod tudni megcsinálni, ha a kutya rád figyel. Először fontos, hogy tudjon egy helyben maradni. Ha ez sikerül, utána menj távolabb és távolabb. Amikor már minden alkalommal odamegy hozzád, na akkor el lehet engedni :D

Menhelyen vagyok mentor, ahol tanítjuk a kutyákat hogy könnyebben beilleszkedjenek.

Ott aztán vannak nagyon félős kutyusok.

Először egy kutyánál azt kell elérni, hogy teljes mértékben bízzon benned, ha ez megvan, akkor jöhet a tanítás.

Ő még nagyon kisbaba korban van, na ilyenkor még lehet nevelni a drágát :D

És ne szégyelld megmondani, mond meg nyugodtan, hogy ő még olyan korban van, hogy most tudod megtanítani különbséget tenni idegen és gazdi között, és nem szeretnéd ha agyon tutujgatnák. Nincs ebben semmi ciki, te fogsz vele élni éveken át, ne törődj másokkal. Neki meg semmi esetre ne engedd, hogy odamenjen bárkihez. Állj közé és az idegen közé, úgy hogy vele szemben legyél, határozottan mond, hogy NEM!! :) Milyen fajta kutyus?

7. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - Koviildi)
2011. máj. 19. 19:16

Igen, több idős ember van, mint fiatal. Amikor százezer halálozási esetre hatvanezer születés jut :(

A városomban sok sétáló kutyussal találkozom. Szinte kivétel nélkül odajönnek hozzám "köszönni", pedig még egyet sem kínáltam meg semmivel. Kivétel, amikor szőrmebunda van rajtam: egy westie nem bírja elviselni, akkor elkerülöm messziről, hogy ne dühödjön föl.

Akkor lenne nagy baj, morognának...

Az azt jelenti, hogy érzi, nem szereti a kutyát, vagy fél tőle nagyon.

6. koviildi (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2011. máj. 19. 19:03

bocsánat, ha ezzel bárkit is megsértettem, nem akartam.

Azonban megjegyzem, hogy az öreglány itt a 70-80 éveseket értettem, merthogy ahol lakom sokan vannak e szép kort megért hölgyek, urak.


Továbbá még azt is megjegyzem, hogy tényleg minden tisztelet az övék, és én tényleg nagyon szeretem az idős embereket, és általában nem is szokott zavarni, ha megsimogatják a kutyát, még oda is viszem.

5. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Koviildi)
2011. máj. 19. 18:25

Öreglányok???

Voltunk, mint ti, lesztek, mint mi - ha megéritek...

2011. máj. 19. 15:51

Köszi a jótanácsokat!


Én is sokat nézem a kutyás sorozatot, de ott már a problémát oldják meg, én megelőzni szeretném.


Sétáknál nincs gond, leül míg ráadom a pórázt, mondjuk azzal van gond, hogy mindenkihez oda akar menni. Sajna ezzel nem tudok mit csinálni, mert az öreglányokra nem szólhatok rá, hogy ne hívogassák a kutyust, ne akarják megsimogatni. Még kölyök a szentem (4 hónapos), így igen nagy számok vagyunk a telepen. Ez a része nem is zavar, annyit szoktam rászólni mindenkire, hogy ne akarják ölbe venni, lehet szeretgetni, de lent a földön. Erre mondjuk egy páran megsértődnek, de nem érdekel, nem akarom, hogy felvegyék és kész.


Ami kétségbeejtett, az az volt, hogy elengedtem, szóltam neki, hogy jöjjön, és ő úgy gondolta, hogy elindul a másik irányba, és úgy kell levadászni, hogy meg tudjam kötni, korábban nem volt ilyen gond (persze nem olyan régóta sétálgatunk, de ezt most kezdte így el), és nem akarom, hogy ne tudjam megfogni, ha én úgy érzem, hogy pórázra kell tenni.


Már arra tanítgatom, hogy járdaszegélynél álljon meg és üljön le, meg a kaját sem kapja meg addig, míg le nem ül. Ezt én úgy csinálom, hogy a felenét ülő helyzetbe nyomom (persze finoman) és közben mondom, hogy "ül".

2011. máj. 19. 13:25

Szia! Kutyás vagyok én is :) A kutya a rezgéseidet veszi át, és gyakorlatilag megérti mit szeretnél. Csak egy nyugodt kutyát lehet bármire is rávenni. A behívás (más néven odahívás magadhoz) ne az első dolog legyen amit megtanítasz.

Az én kutyáim tudják, hogy én vagyok a falkavezér, csak akkor kapnak szeretetet mikor én gondolom, csak akkor ehetnek ha én mondom, stb. Ez szigorúnak tűnik, de a kutyák falkában élnek, és így gondolkodnak. Ha nincs falkavezér, megpróbálják átvenni a szerepet. Szerintem először kezd azzal, hogy a kutya magától leüljön amíg nem adsz neki más parancsot. Nem kell a kutyát agyon dicsérgetni. Nálunk pld. ha hazamegyek, ugrálnak, ugatnak a kapuban. De én addig nem lépek be az ajtón, míg megfelelő nyugodt állapotba nem kerülnek. Ezt sokszor eljátszottuk, és már tudják, hogy addig nem megyek be, míg ők szép nyugodtan nem ücsörögnek. Minden türelem kérdése. És ami még nagyon fontos, hogy a kutyák mellett mindig maradj nyugodt, és magabiztos mert máskülönben ők sem lesznek nyugodtak. Sétára elindulni is csak nyugodt állapotban lehet, mert különben az ideges rezgést más kutyák is átveszik. Addig nálunk nincs séta, míg mind a két kutya nyugodtan le nem ül a kapuban. Rajtuk a póráz, de addig sehol semmi.

Aztán ha nagyon idegesek, annyiszor állok meg (nem rángatva a pórázt) ahányszor szükséges. És mindig én lépek ki először a kapun, és sétáltatásnál is vagyok aki elől lép, a kutyák csak mellettem. Nagyon sok Cesar Milan műsort néztem, ott sok mindent tanultam. És ami a legfontosabb: a kutya az kutya, az ember az ember.

2. Seven of Nine (válaszként erre: 1. - Koviildi)
2011. máj. 19. 12:53

jutalmazd meg amikor azt csinalja a kutya , amit mondasz es akkor megjegyzi, en szaraz kutyitapot adtam neki, most mar perfektul vag mindent, csak nem foz, mos, takarit:)


leultetni ugy tudod, hogy fogsz egy jutifalatot es kozel teszed a fejehez es viszed hatra a kezed a hata fele es figyeld meg, hogy leul es akkor gyorsan add is oda neki a falatot


elkesek megyek basszus

2011. máj. 19. 11:14

Tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan tanítsam meg a kutyámat engedelmességre?

Nem nagy dolgokat akarok, nem segítőkutya lesz, csak annyit, hogy ha szólok neki azt ne engedje el a füle mellett.

Ilyenekre gondoltam, hogy visszajöjjön, leüljön, járda szélén megálljon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook