Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez?? fórum

Mi lehet ez?? (beszélgetős fórum)


18. ozderzso (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2011. máj. 20. 12:20
Én is sokszor arra ébredtem éjszaka, hogy majdnem megfulladok, kapart a torkom, köhögnöm kellet, mert alig kaptam levegőt. Sokszor már ülve aludtam. Rámtört napközben is a köhögés. A háziorvosom antibiotikumot adott rá, mert azt mondta, hogy gyulladás. 2 dobozzal beszedtem, de nem múlt el. Beutalt a tüdőgondozóba, ott azt mondták, hogy asztmám van. Egy hónapig használtam a pipát amit az asztmára kaptam. Visszamentem 1 hónap múlva, mert semmi változást nem vettem észre. Voltam a fül-orr-gégészeten is gócvizsgálaton, de ott sem találtak semmit. Újra tüdőgondozó, ahol megkérdezte tőlem a doktor, hogy szokott-e égni a gyomrom, vagy szedek-e vérnyomáscsökkentőt, mert ezek is produkálnak ilyen köhögét. Kiderült, hogy refluxom van. Írtak fel gyógyszert, amíg szedtem használt, de amikor abbahagytam újra égett a gyomrom és persze köhögtem. Elegem lett a gyógyszerekből, vettem aloe vera italt, minden reggel éhgyomorra egy kupakkal. Csak szénsavmentes vizet iszom. Lekopogom, de már legalább 1 éve elmúlt a köhögésem. Ha mégis égne a gyomrom, akkor Dr.Stromi rágótabletták veszek be. Ez rögtön használ.
17. Judit36 (válaszként erre: 16. - Kmeli)
2011. máj. 19. 09:57

Igen, a kimondatlan (de kimondani akart) dolgok, a kommunikacio hianya belso feszultseget okoz(hat) es az osszegyult lelki aprosagok fizikailag "uvoltenek" a figyelmedert.

Volt hasonloban reszem, az en esetemben egyertelmu volt,hogy az osszegyult stressz ilyen modon szolt ,hogy "itt vagyok, kezdj magaddal valamit".


Esetleg probald estenkent a citromfu teat :) Komolyan.

16. Kmeli (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2011. máj. 19. 09:38
Na én is valami ilyesmire gondolok egyébként.És most olvastam,hogy a torok-csakra megfelelője a beszéd,a kommunikáció,a kimondott és kimondatlan dolgok,tehát a torokban fellépő bármilyen zavar ezeknek a dolgoknak a zavara igazándiból.
15. szöszi71 (válaszként erre: 11. - Kmeli)
2011. máj. 19. 09:36

Legjobb ha tényleng orvoshoz fordulsz. Nekem anno volt egy időszakom mikor minden ok nélkül havonta megfájdult a torkom, de semmi baja nem volt. Egy idő után alküldött a fül-orr-gégész orvosom pajzsmirígy szakrendelésre és ott kiderült, hogy azzal van gond. Ez viszont csak egy a sok közül ami a torokkal lehet.


Itt nekünk nem érdemes találgatni, hisz nem vagyunk orvosok. Jobb a szakember!:)

14. Kmeli (válaszként erre: 12. - Ac808a6b30)
2011. máj. 19. 09:35
Mindig ott van a víz mellettem,anélkül el sem tudok aludni.De mondom ez független attól hogy meg vagyok-e fázva vagy sem,csak megfázás utáni kigyógyuláskor is szoktam ezt érezni.De akkor nappal is.De miért nincs ez nappal,vagy reggel,vagy bármikor a nap folyamán,miért mindig félálomban tör rám? (nem mintha hiányozna csak furcsa az idözités :) )
2011. máj. 19. 09:32

Ha lelki alapon van, akkor a torokfájás-szerű bigyók mindig valami olyan dolgot jelentenek, amit nem tudsz lenyelni, ha elmegy a hangod, az meg azt, hogy nem akarsz-tudsz-mersz kimondani valamit, ami kikívánkozna belőled.


Szerintem is fordulj orvoshoz első körben, fizikálisan ad rá valamit, ha megtalálja a bajt.

Viszont lelkileg mindenképp rendbe kéne tenned magad, mert az, hogy pont félálomban jön elő, bennem azt az érzést keltette, hogy valamit elnyomsz magadban a tudatoddal, és ezért, mikor félálomban vagy, és a tudatod már nem olyan erősen kontrollálja a gondolataidat, előtör ez az elnyomott dolog, és azért kaparja a torkodat.

12. ac808a6b30 (válaszként erre: 11. - Kmeli)
2011. máj. 19. 09:27
És ha lefekvés előtt iszol egy korty vizet -már ha így összefügg a megfázásoddal- azt próbáltad már? Lehet, hogy csak ki van száradva a torkod?
11. Kmeli (válaszként erre: 7. - Szöszi71)
2011. máj. 19. 09:24
Hát konkrét félelmem nincs,de pl ha meg vagyok fázva és pl begyullad a mandulám vagy a torkom,és már meggyógyultam,akkor utána még nagyon sokáig ugyanezt szoktam érezni ugyanott,és majd megfulladok töle.Olyan,mintha lenne ott valami a torkomon,szösz vagy ilyesmi.nem tudom eldönteni hogy ez pszichés vagy valami fizikai dolog,meg miért mindig félálomban jön elö.és nem tart sokáig,csak egyszer,egy rövid ideig,de minden éjjel.
10. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - Ac808a6b30)
2011. máj. 19. 09:20

Én elmennék fül-orr-gégére, és ha magától nem küld, kérnék nyaki UH-ra is beutalót.

Ha semmi, akkor idegi alapon van.

Nekem is van ilyenem (gombócérzés a torokban, sőt inkább váladékérzés, ami s4e fel, se le)félálomban meg "levegőkapkodásom" volt, de az szerencsére elmúlt. Azt hiszem, az pánikbetegség volt, ez a félálomban arra riadok, hogy egy nagy levegőt veszek, borzalmas volt, már féltem elaludni.

2011. máj. 19. 09:17
Legjobb az orvos, nem érdemes találgatni. :)
8. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2011. máj. 19. 09:16
Valószínű reflux.
2011. máj. 19. 09:14
Nincs valami félelmed?
2011. máj. 19. 09:14
Pajzsmirigy megnagyobbodás?
2011. máj. 19. 09:12
De miért mindig akkor jön elő,mikor félálomban vagyok???Ez az érdekes! Máskor soha nincs,vagy csak pl akkor szokott előjönni,ha buszon vagyok....
2011. máj. 19. 09:11

Szia!


Érdemes lenne fül-orr-gégészhez elmenni, hogy megmondja mi a baj. Az is lehet, hogy begyulladt és gyógyszerrel hamar rendbejön:)

3. kevian (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2011. máj. 19. 09:10
Pont erre gondoltam én is, hogy pszhiés dolog lehet. Nekem is elő szokott időnként jönni, mostanában is pont, hogy úgy érzem folyton nyelnem kell, mert van valami a torkomban.
2011. máj. 19. 09:09
Lehet esetleg reflux
2011. máj. 19. 09:06
Már egy jó ideje észrevettem,hogy lefekvés után,mikor már félálomban vagyok,a torkom bal oldalán kaparó érzést tapasztalok,amitől köhögnöm kell.Egészen addig amíg fenn vagyok,semmi bajom,de amint abba a "már majdnem alvó" állapotba kerülök,rögtön elkezd kaparni,és mindig ugyanott,és nagyon idegesítő mert állandóan felriadok erre,holott már épp kezdenék szundikálni.Egyébként észrevettem ezt a kaparó érzést egyéb,más szituációkban is néha.Valami pszichikai dolog lehet ez???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook