Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? fórum

Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerinted jól döntök, ha terhesen is tovább dolgozok?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. aug. 9. 21:27

Tanárként, folyamatosan hosszabbított szerződéssel dolgoztam 3 éven keresztül. Úgy tervezem, hogy novemberig dolgozom és utána jövök táppénzre, most vagyok 14 hetes terhes. Nem mondanám, hogy stresszmentes a meló, de jelenleg úgy érzem, muszáj egy kicsit dolgoznom, mert szükségem van egy kis változatosságra. Hála Istennek a terhességem sem teher, jól érzem magam. Igaz más itthon pihenni, mint naponta középiskolás lurkókat hallgatni és nevelgetni. Ha egy kicsit is rosszul fogom érezni magam, akkor biztos eljövök.

A szerződésem már jövő jún-ig aláírtam, gyeses helyén vagyok. Ebben az esetben ugyanolyan jogok illetnek meg, mint egy véglegesített kollégát? Volt már valaki hasonló helyzetben?

411. Bombon
2011. júl. 14. 08:54

Sziasztok!

Én az elős babámmal végig meloztam.

Kereskedelemben napi 10-11órát!

Az egy dolog,hogy álltunk,de jöttek az áruk 15-20kilós kartonokat vittem fel a rakiba stb.

Mellette csináltam a lakfelujjitást,berendezést.

És nagytakaritás nagyhassal:)

Nem bánom! Jól döntöttem.

Viszont most nem tudom hogy lesz...táppénzre kell mennem vagy mi?

Nincs hova visszamennem,és valszeg a fenmaradó szabimat se fizeti ki a főnököm:(

Háát nem korrekt!

2011. jún. 18. 15:00
sziasztok! 31. hetes varrandos vagyok, 40 eves leszek nemsokara, elso terhessegem es mar reges reg tappenzen lehetnek de nem erzem meg nagy tehernek a munkat. 36. hetig tervezek dolgozni aztan kiveszem a aszabadsagom es 1 het tappenzt. de tavol all tolem hogy azokat biraljam akik nem igy tesznek. szinte az osszes hozzaszolas elolvasasa utan azt fuznem hozza, hogy meglepoen sok a rosszindulat es masok kritizalasa. ezert nem halad Magyarorszag elore, mert mindig a szomszed fuve zoldebb. Csak a sajat dolgunkkal kellene foglalkozni. Es az olyan gondolkodasmod, hogy bezzeg az anyaink ket kapalas kozott szultek, szinten nem a haladast szolgalja. Ha peldaul a telefon feltalaloja (Bell) halgatott volna a kerekkotokre akik ugy gondoltak hogy minek ilyen folosleges szerkentyukkel kiserletezni akkor ma egyikunknek sem lenne mobiltelefonja..... Masik pelda: Afrikaban a nok akkor is ha terhesek sok helyen 100 kilokat cipelnek a fejukon nap mint nap es mondhatjak az ottaniak hogy ez mindig igy volt minek valtoztatni rajta. De a kerdes az hogy hany gyerek nem szuletik egeszsegesen mert az anyja megeroltette magat? ugyaniigy arrol sincs statisztika hogy nagyanyaing milyen gyakorisaggal veteltek el aratas kozben....
2011. máj. 29. 23:57

Ausztralia.


Fantasztikus orszag ha eros vagy es dolgozni tudsz. Mar nem olyan fantasztikus ha nem dolgozol...

408. d400d7e369 (válaszként erre: 407. - Prucsi74)
2011. máj. 28. 19:15
Megkérdezhetem, hogy melyik országban élsz?
2011. máj. 28. 19:03

Hat igen, en is kulfoldon elek, es osszetennem a ket kezem, ha olyan jo dolgom lenne, mint az otthoni kismamiknak. Az itteni szabalyozas szerint, olyan mint TB nem letezo fogalom. evente 10 nap beteg szabi jar, ebbol az elso evben csak 8 nap. Ha az adott evben nem hasznalod fel a 10 napot akkor at lehet vinni a kovetkezo ev(ek)re. Ha felhasznalta vki, es tobb kellene, vagy van magan uton biztositasa es az akkor fizet 75%-ot a brtutto bernek, vagy ha nincs akkor a kiesett idore nem jar penz, vagy felhasznalja az illeto az a szereny kis szabadsagat (evente 20 nap) amilye van. Azonban ez a maganbiztositasdi dolog terhessegre nem terjed ki. vagyis ha terhesseg miatt avgyok otthon ameddig van megtakaritott betegszabim es szabim akkor addig fizetnek utana nem fizetnek az egadta vilagon semmit.

Tovabba itt egy ev FIZETETLEN szulesi szabadsag jar. Ha viszont en mar a 8ik heten elmegyek szulesire akkor innentol ketyeg az egy ev, nem pedig a baba szuletesetol. es ez mind fizetetlen. 2011 jan 1tol vezettek be a ko kemeny 18 hetes fizetett szulesit, de ez csak annak jar aki dolgozott min egy evet, igaz ez lehet reszmunkaido is. Az egy eves szulesi is csak annak jar aki az adott munkaltatonal min egy evet dolgozott tartosan.

Eppen ezert itt a kismamik huzzak ameddig csak lehet.

Azonaban! ami itt kedvezobb h a munkaltato koteles mas munkakort biztositani, tehat nem emelhetsz kilokat, nem allhatsz egesz nap, nagy hassal. Ha nincs ilyen munkakor akkor mehetsz szulesire es akkor fizetnie kell vmennyit. De altalaban inkabb biztositanak mas munkakort, pl nalunk a gyarban a vagasrol athelyezik varrni mert ott csak ulni kell. Most lehet vitatkozni h gornyedni kell, de ugyanugy gornyedsz egy computer elott is. Ha nem tesz igy a munkaltato es feljelentik akkor nagyon csunyan megbuntetik. Masik h nem tolthetik meg a munkahelyedet massal, tehat jogod van az egy ev fizetetlen szulesire, de nem alkalmazhatnak tartosan vkit helyedre csak hatarozott szerzodessel, vagy casual alkalmazottkent, sokan itt visszaternek egy ev elott mert ugye egy fizu teljesen kiesve az nagy ervagas foleg ha hiteled van.

Meg amiben mas itt, h miutan babad van kerheted a rugalmas idobeosztast amit a munkaltato ha tetszik neki ha nem el kell fogadnia. Pl kerheted h csak reszmunkaban gyere vissza, pl 3 nap, vagy 5 nap, de csak 5 ora, vagy kesobb kezdj, vagy ha teheted es irodas vagy otthonrol dolgozol.

Ami azt illeti a munkaltatoi resze az korrekt, es jobb mint odahaza, de maga a fizetetlen resze kegyetlen.


Na mar most amikor en szultem a kislanyom 2009-ben meg a 18 heti fizetett gyes sem volt. Igaz ez is csak min beren van, es en legalabb a 3szorosat keresem. tehat evvel sem mentem volna a falnak de meg mindig jobb. En vegig dolgoztam az egesz terhessegem. Aug 15-re voltam kiirva a modositasokkal. es aug 14en szultem. az utobbi honapban mar sokat dolgoztam otthonrol. Igaz en kocsiva jarok dolgozni, innen tomegkozlekedessel nem is lehetne menni. de akkor is. Mikor kerni akartam betegszabit a fonokom kozolte terhesseg nem betegseg tehat nem. Pedig egy megbecsult munkaerojuk vagyok es mindig a ceg erdekeit tartottam elorebb mint a sajatomat a gyerkoc szuletese elott. persze ez azota nekem attolodott gyerek jon eloszor.

Egyedul az utolso heten mentem be mert akkor mar csak meetingem volt es nem volt faraszto. Aug 13-an routin, heti vizsgalatara voltam hivatalos, mikoris magas lett a vernyomasom, hozzam kepest mert nekem nagyon alacsony volt, igy meginditottak a szulest. Vagyis munkabol mentem a heti vizsgalatomra, parom jott oda munkabol es onnan vegulis mentunk szulni.

Megis egy gyonyoru egeszseges babanak adtam eletet, aki olyan eros es izmos, meg a korhazban is megjegyeztek. Mondtak h irassam sportolni mert nagyon jo az izomfelepitese. azota a kislanyom 21 honapos, es semmi de semmi hatranyat nem erezte h mamija dolgozott. Inkabb nem a gyerekre karos a munka, hanem az anyara, azt hiszem en nem voltam erzelmileg top-on.

Mivel a fizetetlen szabi azert kegyetlen, es ket hitelunk van, tobb mint fel milla dollarban, igy a luxust nem engedhettem meg magamnak h otthon maradok hisz en vagyok a vezetoi allasban es en hozom a tobbet a kasszara. Belevagtunk egy telek vasarlasba mert pont a GFC miatt sokan anyagi gondban voltak, mi meg ugy gondoltuk h lecsapunk ra. Iden epitkezunk. Jobb kornyek, csendesebb, csaladbaratibb es nem elhanyagolhato h kozelebb van a munkahelyemhez 20 perc egy iranyba a jelenlegi 40 perctol - 1.15 percig terjedo utazasom helyett. Pentekenkent otthonrol dolgozom es igyekszek elore ledolgozni az oraimat ejjel, es akkor a pentekem szabad. mar nem dolgozom 50 orakat mint szoktam hanem igenis meg tanultam feltenni a kezem h kell segitseg. mert a gyerek az elso. ehhez is ido kellett, de most mar nem stresszelek amiatt ha nem fer bele a napi teendoben holnap majd raer alapon nyugodtan hatrahagyom.

Sajnos nekunk el kellett gondolkodni, ha koltozni akarunk jobb kornyek, jobb sulik, akkor nem tehetem meg h kilepek es vegulis kiszamoltuk az uj hazat nki tudnank fizetni kb 8 ev alatt ha dolgozom. A legszornyubb az egeszben ezt a 8 evet szeretnem elvezni.

tehat sehogy sem jo. Gondolkodtam sajat cegen, de rajottem sok esetben dolgozhatnek ketszer annyit es kevesebbert igy meg nem akarok valtani.

Tehat igy en magam ingadozom erzelmileg. A lanyom jol van es mikor hazajovok rohan, egeszsegesen fejlodik. Igaz el van kenyesztetve fokeppen altalam, es mindent megkap mert megtehetjuk. Visszuk uszni, jatszohazba, majd megy balettozni is ha 3 eves lesz, es elvezi oket, imad menni, tehat ilyen elmenyektol kar megfosztani. Rengeteg jateka van, de mivel igy nem szenvedunk anyagiakban hianyt megvesszuk. Utazunk egy evbe 2-3szor nyaralni, az a kikapcsolodas, es o imad utazni. Mikor tel van es esik az eso es nem lehet menni sehova mert minden vizes es saros a kislanyom szenved a bentlettol. O imad menni. Mo-n is voltunk tavaly lehetett hurcolaszni, iden is megyunk.

Probalom ferjem gyozni h hatha haza kene koltozni, de o idevalosi es hallani sem akar errol a remek otletemrol. Igy mondom nem a kislanyom hanem en kerulok nagyon sokszor hullamvolgybe es depis korszakomban. Tehat en azt mondom nekem nehezebb mint a kislanyomnak ez az egesz rendszer itt.

azert kezdtem a mondatom en osszetennem a ket kezem ha csak az otthoni juttatsoknak a fele lenne itt. Igaz nem sok penzben, de higyjetek el megis valami vagyis fogjatok fel ugy h jobb mint a semmi.


Ja meg annyi h melohelyeken itt is ferfi fonokok vannak akiknek nehez elfgoadni ezt a szulesi dolgot, es ram sem tekintettek hosszu ideig szules utan mint ertekelheto munkatarsra. bizonyitanom kellett. Talan ha egyszer CEO leszek es a jelenlegi fonokom nyugdijba megy akkor en ezen a hozzaallason tuti valtoztati fogok.

406. bb23ebc0ae (válaszként erre: 402. - Sajert)
2011. máj. 25. 21:27
Miért nemmentél a Munkaügyi Bíóságra? Nincs illeték és ez nyerhető. Szerintem elévülés sincs, még nem késő.
405. kri76
2011. máj. 25. 10:52
Én nem félek ettől. Biztos a helyem, igaz, nem is vettek fel senkit, inkább itthonról dolgoztam végig. Persze, ehhez kell szerencse + sok éjszakázás!!!
404. latina
2011. máj. 25. 10:41
bocs, lassan, off-ba megyek át, csak gondoltam hátha mások is naivan szoptatják otthon kisdedüket, azt gondolva, a világ megállt körülöttük....ne legyen pofáraesés
403. latina (válaszként erre: 402. - Sajert)
2011. máj. 25. 10:38

Na igen a hitegetés...

tavaly májusban jeleztem, hogy mivel júniusban egyéves lesz a kislányom, szeretnék ősszel visszamenni, intézem a bölcsit, úgy néz ki lesz hely. Ekkor közölte, hogy nem ezt beszéltük meg, mert arról volt szó, hogy én zsinórban szülök 2 gyereket, tehát 4 évig otthonleszek.Inkorrekt lenne a helyemre felvett kolléganővel (pályakezdő bölcsész...)szemben, mert neki sem ez lett mondva.

Ahhá, mondtam, a friss hússal szemben nem lehet inkorrektnek lenni, de a régi bútordarabbal lehet?

Ezek után azonnal teherbe estem, de sajna elvetéltem augusztusban, így nem sok reményem volt hogy összejön egyhamar a kistesó, de az élet mégis úgy hozta, hogy 2 hónappal később megint teherbe estem, szerencsére gond nélkül ment az első trimeszter, úgyhogy február elején közöltem is a gyökérrel, hogy örülhet mert 14 hetes vagyok...

Tegnap voltam épp bent papírozni, egy pohár vizet nem kaptam pedig k...meleg volt, a kollégáim rám se néztek...Azok az emberek, akikkel azelőtt a mindennapi gondjainkat osztottuk meg 7 éven keresztül...elzárkóztak tőlem, se telefon, semmi infó, teljes érdektelenség,hihetetlen.Pedig annyiszor kiálltam értük, még a fizuemelésüket is én pofáztam ki.

Most meg én vagyok rossz természetű, akivel tulajdonképpen rossz volt együtt dolgozni, bár azt nem értem, hoyga kkor miért is voltam ott 7 évig, miért nem rúgtak ki???

Mintha valami bűnt követtem volna el.

402. sajert (válaszként erre: 400. - Latina)
2011. máj. 24. 23:28

Engem az utolsó pillanatig hitegetett a főnököm. Már a bölcsibe (munkáltatói igazolással, hogy visszavesz dolgozni) is beszoktatott fiammal, egy nap ledolgozása után mondta, hogy bocs, de nem férsz bele a keretbe!


Ha hamarabb jelezte volna, akkor nem ért volna sokként. Legalább fel tudsz rá készülni.


Igaz, én egy gyerekesként, nagymamai háttérrel, két hét alatt találtam munkát (nem protekciós!). Kevesebb fizuért, messzebb, de kultúrált körülmények közötti munka.

401. 2e0264df59 (válaszként erre: 400. - Latina)
2011. máj. 24. 23:23

itt van a probléma...

nekem még nem mondta senki, de tudom, hogy nem fogok kelleni :-(

hiába dolgoztam a 28. hétig stb...

400. latina
2011. máj. 24. 16:21

Szerintem undorító, hogy a munkáltató által fizetett betegszabit megvonták a terhesektől...

Amikor az elsőt vártam, 29. hétig bírtam a melót , betanítottam az utódom(iroda, külkereskedelem,közepesen stresszes, mondjuk a főnököm visszafogta magát szerencsére, mer amúgy egy paraszt), aztán kivettem a szabijaimat, és kb 5 nap betegszabit használtam el, a háziorvosnő azt mondta, ritka az ilyen, az ő praxisában szinte minden kismama azonnal tp-re megy.

Hát én úgy vélem, ez az ő bajuk, ha tehetik tegyék, ha meg muszáj a melójuk körülményei és nehézsége miatt akkor meg méginkább tegyék.MOndjuk 8 nappal hamarabb is szültem a kiírtnál, de én ha akartam volna se tudtam volna maradni dolgozni, mert nagyon elvizesedtem, az utolsó 2 hónapot simán végig pihentem,pedig nem vagyok az a fekügélős típus... a lábaimra rá se bírtam állni az uccsó 2 hétben.

Egyébiránt... meg hogy a főnök számít rád , és ha tovább marad, akkor jobb munkaerőnek tartják az embert majd, ...na erről is megvan a véleményem...én 7 évet húztam le, és most 2 éve vagyok itthon, most szülöm a másodikat, most veszem ki a szabimat, gyed után, tgyás előtt, de egyértelműen megmondták, hogy nem akarnak már velem dolgozni majd, mert a mostani kolléganő jó nekik, meg olcsóbb.

Nagyon rosszul esett, hogy pénzben mérik az embert, főleg így terhesen.

Azt gondolom, ha egy nő elmegy szülni, főleg menedzser szférában, ahol én voltam, elvágja magát a munkaerőpiacon, akármilyen jó diplomája és akárhány nyelvvizsgája van...hogy lesz ebből növekvő magyarország???

399. soktap
2011. máj. 24. 13:37
A mi déd és a többi elődeinknek nem voltak ilyen gondjaink.Háziasszonyok voltak és marokszedők/aratáskor/anyák és otthon rengeteget dolgozók.Nem kaptak gyest meg gyedet, sem táppénz csak csupán anyai szeretettből szültek.De nem is ettek annyi szemetet mint a mostani kismamák,a magzat alig nagyobb egy diónál és máris különböző vegyi anyagokkal bombázzák őket.Vitamonok tömkelegével.100 évvel ezelőtt sem volt az újszülöttek között nagyobb a halva születés mint most.csak éppen rendkívüli erős volt a babák immunrendszere.Dolgozzak? ne dolgozzak? éljen egészségesen és nem lesz semmi baj.
398. 2e0264df59 (válaszként erre: 396. - Soma29)
2011. máj. 24. 12:28

ez így van

viszont itt odáig húzták-vonták a dolgot, hogy igenis táppnzcsaló aki elmegy így táppénzer mert jogszáb így-úgy, át kell helyeztetni magát a kismamának más munkakörbe más munkaidő beosztásba, vagy a munkáltató fizessen azért, hogy otthon van. Csak azzal nem számolnak, hogy ez nem minden munkáltatónál így működik.

397. tkriszti10 (válaszként erre: 396. - Soma29)
2011. máj. 24. 10:29
Ez így van, munkakörtől függ,h. bírja-e vagy sem. Én bírom még, 26 hetes kismama vagyok, hisz irodában dolgozok,stresszmentes környezetben. De sok sok más munkahelyen ez nem így van,az természetesen ne kockáztasson. Nem is értem,miért kell ezen vitatkozni.. Az volt a kérdés,jól dönt-e ha tovább dolgozik a hölgy terhesen is. Az a válasz,h.ha olyan munkakörben dolgozik,ahol nem veszélyezteti babáját és magát,akkor nyugodtan. Nem szabad elítélni egyiket sem.
396. soma29 (válaszként erre: 23. - Herzi)
2011. máj. 24. 08:40

Teljesen igazad van.Nem mindenki irodában ülve íróasztal mellett dolgozik.Én a kereskedelemben dolgozok.6-7 mázsás raklapokat mozgatok.Én nem vagyok terhes ,de így is elég megterhelő.A fiammal 8 hetes terhesen maradtam itthon,mert bevéreztem többször.Én inkább a leendő gyerekem életét és egészségét tartanám szem előtt,mint a pénzt.

Szóval nem mindegy milyen munkakörben dolgozik az ember...

2011. máj. 20. 22:37
már ott elkanyarodott a dolog, hogy egyesek társadalmunk "nyomorát" a táppénzes kismamák miatt tudják be. Kivizsgáltatnák a táppénze többszöröséért és azt végképp nem látjátják be, hogy a munkahelyét betölti olyan aki addig mondjk munkanélküli volt. Nem értek hozzá, nem tudok adatokkal szolgálni, csak próbálok józan ésszel gondolkodni és nem csak a szélsőségeket látom meg.
394. kneseva (válaszként erre: 393. - Cef15f164f)
2011. máj. 20. 18:29

Folytatnám ezt azzal, hogy ha a ngyokosok tudják--sok esetben a laikusok is tudják már--melyek a telített szakok,létezik olyan , hogy irányított felsőoktatási képzés. Teszem azt miért vesznek fel valakit pedagogusnak, ha belátható időn belül nem tudnak ebben a szakmában elhelyezkedni. Szerintem a végzősnek se nagy élmény, hogy egyetemi végzettséggel, biztosítási ügynök lesz belőle.

Ami külföldi munkahelyet választó orvost illeti, ott valóban megfizettetném a képzést. Az teljesen felesleges volt,mi fizetjük, mások hasznáálják!

Jól elkanyarodtunk a témától

393. cef15f164f (válaszként erre: 392. - Szakalyadri)
2011. máj. 20. 16:11

Aha, és a híradó meg a HVG honnan tudja, hogy a veszteséges cég az csaló? Mert ha ők tudják, akkor az APEH miért nem?

De a kérdés ott is felmerül, hogy honnan tudják, hogy ki a kamuszakos? Pontosan összevetették a kell, nem kell a munkaerőpiacon listát? Na jó, annyit talán elhiszek, hogy szocpedesből vesznek egy átlagot, hogy hány helyezkedik el szakmában. Viszont pl. a magyar szakosok közül hogy döntik el, hánynak hasznos a képzés? Ha tanár lesz OK, ha lektor, akkor meg selejt? Vagy mondjuk egy orvos képzés nem felesleges, ha más országoknak gyártjuk az alapanyagot?

392. szakalyadri (válaszként erre: 391. - Cef15f164f)
2011. máj. 20. 14:54
Híradó,Hvg...
391. cef15f164f (válaszként erre: 383. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 20. 12:38
Mégis honnan veszed, hogy 1,5 millió vállalkozásnak csak állítólag veszteséges a vállalkozása? Vagy miből számoltad ki, hogy 100 ezer a kamuszakos?
390. kneseva
2011. máj. 20. 09:31

Sok mindentől függ, hogy dolgozik-e alaki a terhesség alatt. A terhesség nem betegség ! Egészséges ember számára, természetes foyamat.Függ attól is, hogy az adott társadalom, milyen mértékben támogatja az otthonmaradást. Az előttem író, aki külföldön él, 39 hét szabadságot kaphat. Félre ne értsetek, nem szeretném visszahozni a múltat, de én még 6 hetet kaptam, azt követően a gyerek egy ées koráig, ha beteg volt , járt a táppénz. Utánna ! Semmi! Megoldottuk ! Hisz ma is élnek 50 évesek, Ők születtek akkor.Minket nem kényeztettek el. Póstán dolgoztam, nem jöt be a váltótársam, 8. hónapban voltam, kérdés nem volt, hogy lehúzom a következő műszakot is. A kollegák ott segítettek, ahol tudtak, de pénz felvevő voltam ahol mindíg rengeteg volt a munka. Ne legyen ilyen, de megcsináltuk, hisz eszünkbe se jutott, hogy ez másként is lehet.A kórházba vonulásig dolgoztam az első gyerekkel, a másodikkal már kicsit másabb volt a helyzet.Nem lett a gyerekeknek semmi baja, remekül bírták.

Mindezt csak azért írtam le, hogy a mai kismamák kicsit gondolják végig, milyen kiváltságosan jó helyzetben vannak.Nekünk messze nem voltak ennyi jogaink, kötelességünk pedig, dosztig. A társadalom nem honorálta különösebben, hohy mi többet vállalunk a gyermek teleneknél. pl. családipótlék is csak két gyerek után járt.

2011. máj. 20. 08:40
Én sem olvastam végig a hozzáaszólásokat és nem akarok szarkasztikus se lenni, de addig örüljetek amíg lehet választani. Én külföldön élek, 39 hét a GYES és ebbe benne van a terhesség alatii időszak. Minimum a terhességed 26. hetében kezdheted meg de akkor onnan kezd ketyegni a 39 hét, ami azt jelenti h 6 hónapos korában a babának vissza kell menned dolgozni (nem teljes munkaidőben!). Viszont én azt választottam h húzom amíg tudom, és akkor tovább maradok a babámmal, ami azt eredményezte h a 35.hétig dolgoztam. Persze ez is sok mindentől függ, mivel én recepciós voltam, nem kellet magamat megszakítani és persze panaszkodni sem szeretnék. Megmondom őszintén én csak részmunkaidőben dolgozok, így akkor amikor a férjemnek szabadnapja van, mert ugye nagyszülők nincsenek, böli meg 300e FT!!!! 1 hónapra. Jó egy kicsit kimozdulni, elszakadni akár hiszitek akár nem. Egyedül a terhesség alatti "táppénz" hiányzott, nagyon fáradékony voltam terhességem alatt. Mindenkinek szíve joga a választás és mindenki saját és legjobb belátása alapján tegye! :-)
2011. máj. 20. 08:30

Nem olvastam végig a hsz-ket, de mindenki addig dolgozzon, ameddig úgy érzi, hogy bírja.

Én sajnos, túlzásba vittem, aminek meg is lett a következménye (sok idegeskedés, magas vérnyomás, koraszülés).

387. pi
2011. máj. 20. 08:27

Wow, nem gondoltam, hogy ennyi hozzászólás érkezik majd.

Szerintem senki felett nem kellene ítélkezni, általánosságban is bőven elég megbeszélni dolgokat.

Ennyit szerettem volna hozzátenni. Aki személyeskedik, az önmagába is nézzen bele, mert ott is biztosan van mit találni.

386. mandulacska2 (válaszként erre: 185. - 2e0264df59)
2011. máj. 19. 20:40
Hát sajnos tényleg hátrányos helyzetben vannak a kismamák. Én tanítok, de elég stresszes a melóm. Nem tehettem meg, hogy táppénzre menjek, mert nem bírtunk volna megélni. Már várom a tanév végét, és utána már nem megyek vissza dolgozni, mivel novemberben szülök. Ráadásul nekem augusztusban lejár a szerződésem, tehát utána úgy kapok majd csak GYED-t, hogy el kell majd mennem munkanélkülire, abból TGYás-ra, megint vissza munkanélkülire pár hétre, és vissza GYED-re. Hiába dolgoztam, dolgozom rendesen, ilyen szerződést kötöttek velem. Semmilyen módon nem tudtam volna megengedni magam, hogy táppénzre menjek. Ha veszélyeztetett lettem volna, akkor persze elmentem volna. De mivel minden rendben, így dolgozom.
385. Herzi (válaszként erre: 383. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 17:10
köszi a kiegészítést:)
384. 9242a6388c (válaszként erre: 382. - Dindo71)
2011. máj. 19. 17:10
Boldog babázást kivánok!:)))
383. bb23ebc0ae (válaszként erre: 381. - Herzi)
2011. máj. 19. 17:08
Jó a statisztikád. Ehhez jön még a 700 ezer "rokkant"nyugdíjas, 1,5 millió adócsaló, akine állítólag veszteséges a vállalkozása, a 100 ezer "egyetemista", aki olyat "tanul" amire semi szüksé, a segílykén lévők, és mások.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook