Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekek átmeneti otthona.Valóban mindent megkapnak? fórum

Gyermekek átmeneti otthona.Valóban mindent megkapnak? (tudásbázis kérdés)


10. homern (válaszként erre: 9. - Veronnie)
2011. máj. 18. 17:10

Átmeneti otthonba önkéntesen is be lehet adni,akkor bármikor kihozhatod(ha valaki pontosabban tudja nyugodtan javítson,nem néztem ennyire pontosan utána).Ha viszont valami felmerülő probléma miatt hatóság viszi oda a gyereket,akkor csak vizsgálat után engedik vissza.

Ahol voltam pl volt egy fiú,akit azért adott be az anyukája,mert elég nagy anyagi bajba kerültek.Nem tudták a számlákat fizetni.Az anya fél évre kiment Németországba,hogy összeszedje magát,addig a gyerek jó helyen van.

Gyermekotthonból már nehezebb a kiút,az más rendszer.

Ha gondolod privátban adj egy e-mail címet,és a kerületünk átmeneti otthonáról tudok anyagokat küldeni.Persze nem egyformák,de a jogi háttér egyezik,sok minden kiderülne számodra belőle.

2011. máj. 18. 16:08
Az átmeneti otthonban akkor mindent megkapnak. És ki is lehet őket hozni, ha rendeződött a család helyzete? Mennyire nehéz kihozni onnan a gyerekeket?
8. homern (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2011. máj. 18. 15:52

Én nemrég voltam gyakorlatom gyermekek átmeneti otthonában és gyermekotthonban is.Ég és föld a kettő!

Az átmeneti otthonban mindenük megvan,bőséges étel,mosnak rájuk,pedagógusok tanulnak velük,kapnak zsebpénzt,ahol én voltam volt egy nagyon szép nagy nappali,itt tévé és sok dvd,számítógép amin netezhettek,könyvek,társasjátékok..a 14 éven aluliakat hozzák viszik oviba/iskolába.

A gyermekotthonokban nem láttam ilyen jó dolgokat :( A gondozók lelkiismeretesek,tényleg mindent megtesznek a kicsikért,szívüket lelküket beleteszik a dologba,de az anyagiak miatt elég szomorú a helyzet néhány helyen :(

2011. máj. 18. 15:45

Igen,az anyagiak ...

Kiszámolt parizer,szeletre,napi kvóta amiből meg kell vásárolni a nevelőnek mindent,ha jut,jut.

Nem leányálom az biztos.

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - Veronnie)
2011. máj. 18. 15:43
Mire érted,hogy még csak gondolkodsz,mi lenne a legjobb a gyermekeidnek?
2011. máj. 18. 15:36
Fizikailag mindent, anyagilag az elfogadhatót, szeretetben, odafigyelésben, amit lehetséges egy idegen gyerekkel szemben. De mégse élnek a szüleikkel, ezért a legfontosabb hiányzik.:(:(
2011. máj. 18. 15:34
Ettől félek. Eddig is mumusom volt,de mostmár tudom, nem alaptalanul. Sose engedném,hogy elvegyék a gyerekeimet. De mit csináljak? Még csak gondolkodom, mi lenne a legjobb nekik...
2011. máj. 18. 15:28
Illetve járt néhány éve,elírás volt..
2011. máj. 18. 15:28
Az átmeneti otthonról nem tudok,de a feleségem gyermekfelügyelő tanfolyamra jár,és egy gyermekotthonban volt gyakorlaton.Mesélt dolgokat,nem is dolgozik a szakmájában...
2011. máj. 18. 15:25
Gyermekek átmeneti otthona.Valóban mindent megkapnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook