Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mi a véleménye a petevezeték átfúvásról? fórum

Kinek mi a véleménye a petevezeték átfúvásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. 496b72c196 (válaszként erre: 75. - Zsike88)
2011. aug. 30. 15:04
Nagyon szurkolok mindenkinek... rám ne pazaroljátok, mert nem tervezek bébit... :) Az én részem ezúton hintem szét nektek! :) :) :)
2011. aug. 30. 14:14
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem mindannyiunknak hamarosan sikerül!!
74. 496b72c196 (válaszként erre: 73. - VFanni01)
2011. aug. 30. 11:38
Sokaknak pont az inszemináció előtt jön össze a baba... na azok görcsöltek! :D Bármi lehet... :)
73. VFanni01 (válaszként erre: 72. - 496b72c196)
2011. aug. 30. 11:31
Úgy legyen:) Aranyos vagy, köszi!
72. 496b72c196 (válaszként erre: 70. - VFanni01)
2011. aug. 30. 11:27

Szia Fanni! :)

Nekem is a bal oldali volt teljesen elzáródva, de szerencsére (bár tök mindegy) sikerült átfújni azt is. Sok olyat hallottam (bár ki tudja mennyi igaz belőle), hogy félig vagy teljes egészében elzáródott petevezetékkel is teherbe estek.

Amúgy nálunk sem tudták az orvosok mi lehetett a probléma, mert férjem már spermabankba akarták küldeni, engem pedig petesejt adományozásra invitáltak... :D Ilyenkor már csak a görcsösség vagy a genetikai összeférhetetlenség marad oknak. Az inszemináció mindkettőt kútba tudja vágni, úgyhogy nagyon sok sikert kívánok nektek, és remélem, hogy hamarosan már azon röhögünk, hogy hányod ki reggel a tojást. :) :) :)

71. VFanni01 (válaszként erre: 67. - Zsike88)
2011. aug. 30. 11:22
Ha volt benned elzáródás, és az átfúvással átjárható lettél, és nincs más problémátok, akkor elvileg spontán is össze kéne jönnie.
2011. aug. 30. 11:21

Sziasztok!

Nekem kb 1 hónapja volt HSG-m, mindkét petevezetékem átjárható volt, bár a bal oldali nagyon szűk, viszont az mondták a Kaáliban, hogy ez nem jelent gondot. A HSG után, nem tudom, hogy amiatt e, de elmaradt a peteérésem, pedig már egész jól beállt a ciklusom. Most peteérés segítőt szedek, és jövő héten lesz az első inszeminációnk.

Másfél éve próbálkozunk a teherbe eséssel, és semmi, és senki nem tudja, hogy mi a baj, se nálam, se a férjemnél nem találtak semmit. Remélem az inszeminációval sikerrel járunk.

Amúgy az átjárhatósági vizsgálat nekem még úgy is iszonyatosan fájdalmas volt, hogy nem volt bennem elzáródást, talán a szűk petevezetékem miatt nem tudom, de még csak mostanában sikerült kihevernem nagyjából a történetet.

2011. aug. 30. 11:15
Nekem 2008-ban volt a petevezeték átjárhatósági műtétem, az egyik teljesen, a másik részben volt záródva. Szerencsére sikerült mindkettőt átjárhatóvá tenni, azonban a műtét során kiderült, hogy a méhszájam is hátrahajló, így ez is nehezítheti a teherbeesést. Mi 1 év sikertelenség után kezdtünk el orvosi segítséget kérni annó a férjemmel. Majd jött még egy év gyógyszeres kezelés, a 2. év végén a petevezeték átfújás, majd megint gyógyszeres kezelés, de semmi nem segített. Ezek után küldtek minket meddőségi központba, de oda már nem jutottunk el. Azóta már nem vagyunk együtt, és én sem vagyok/voltam terhes. :) Amíg a gyógyszereket szedtem mindig éreztem a peteérésem, mostanában talán évente kétszer érzem... a ciklusom 23-25 napos, szóval valami nincs rendben, de igazából nem tervezek babát, így nem foglalkozom a témával, csak gondoltam megosztom veletek, hátha valaki hasonló cipőben jár, és most megnyugszik, hogy nem csak ő szerencsétlen. :) :) :)
68. Andela (válaszként erre: 67. - Zsike88)
2011. aug. 30. 10:03

Szia! Üdvözöllek köztünk! :-)

Szerintem magas prolaktin szintet nem okozhat az átfúvás, mivel azt az agyalapi mirigy termeli, de az orvosodtól kérdezz rá mindenképp. Évekkel ezelőtt hiperprolaktonómiás voltam, és az agyalapi mirigyemet kellett vizsgálni. Átfúvás után nagyobb esély van a spontán terhességre. Nekem ez a 2. teljes ciklusom hsg után, hátha. A fájdalmasság már más kérdés. Engem nagyon megviselt, de van, aki fel se veszi. Bár nekem bal oldalon nehezebben jutott át a kontrasztanyag, úgyhogy én még este is éreztem feszülést bal oldalon, de van aki utána 2-3 órára rá már "szalad" és semmi baja. Kb 2 napig enyhe vérzésre számíthatsz, és tényleg ENYHE. Semmi veszélyes, csak amolyan tisztulgatás. Ja: és a kórházba banán legyen nálad! Előtte nem ehetsz,utána két órára szabad (nekem ez már délután volt) és eü-s barátnőm mondta, hogy a banán hamar felszívódik, és sok minden van benne, kórházban kötelező "elem" a banán. Igaza volt, tényleg jól esett, úgyhogy azt vigyél mindenképp! :-P

Ha bármilyen kérdésed van még, nyugodtan írd meg, ha tudok, válaszolok/válaszolunk!

HAJRÁ!!!!

2011. aug. 29. 19:37

Sziasztok! Új vagyok itt. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a petevezeték átjárhatatlansága szokott-e okozni magas prolaktinszintet? Átfúvás után van esély spontán terhességre, vagy csak inszem v lombik? Mennyire fájdalmas? Remélem mindenki jól van!!! Hogy állnak a babók??? Előre is köszi a válaszokat!

ÜDV: Zsike

66. Andela (válaszként erre: 65. - Kacsuka)
2011. aug. 19. 10:08

Szia! Igazán örülök soraidnak! Örülök, hogy így neten keresztül rád találtam!

Nem adjuk fel, pont ezért is indulunk el inszem vagy lombik irányába, ezt majd a dokik eldöntik. De nem várunk tovább. November környékén elindulunk, de lehet, előbb, még meglátjuk. Mindenképpen idén. Még csak egy teljes hónap telt el a hsg óta, bár most néztük az ovulációt is, elkaptuk, mégse sikerült. Majd Tapolcán fog! Ha nem az első, akkor majd utána. Sajnos az édesanyámmal is összevesztem kicsit a téma miatt, nagyon megbántott, szerinte nincs semmi

mi bajom, hiába mondtam neki, hogy a diagnózisom meddőség, erre csak annyit mondott: Áhhhhccc (enyhén felháborodott hangnemben) és olyat is hozzátett, amit le se írok, és lezárta a témát(hozzáteszem legendásan jó kapcsolatunk van egyébként). Úgyhogy nem igazán tudom megbeszélni se vele most már a dolgokat. Hát ennyi..... Apámat nem ismertem közel 20 évig, kiskoromban elhagyott minket, és 22 évesen szólítottam le az utcán, úgyhogy vele meg ezért nem tudok ilyeneket megbeszélni, és anya miatt nem is akarnék, bántaná, bár úgyse tudná meg, de a lelkiismeretem.... De ha végre babám lesz, életemben először lehet igazi apás-anyás családom, ahol mindkét édesszülő jelen van, és nem csak régi képeken. Hát nem izgi!!!??? Csak jönne már....

65. kacsuka (válaszként erre: 64. - Andela)
2011. aug. 18. 19:14

Szia !

Ne haragudj kérlek, hogy csak most keveredtem elő, de egy kicsit zavaros volt most minden.Hát igazán sajnálom, hogy nem jött össze.Kérlek ne add fel sikerülni fog.Én már valahol le is mondtam róla és látod mégis összejött.Próbálj a munkádra koncentrálni egy kicsit és a baba dolgot ne akard görcsösen(tudom ezt könnyű mondani én is ilyen cipőbe jártam tudod), de viszont dolgozzatok rajta.Nem ismerjük egymást, de annyit gondolok rád, mint egy barátnőre.Nagyon szurkolok Neked!MINDEN ÁLMOD ÉS VÁGYAD VÁLJON VALÓRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

64. Andela
2011. aug. 17. 09:47

Sziasztok!

Én most se maradtam babás! Irány a Kaáli!

63. Andela (válaszként erre: 62. - Andrea.35)
2011. aug. 10. 20:20

Köszönjük!

Azt hiszem, mindenkire ráfér az ilyen sikertörténet megismerése, legalább egy pici erőt ad! Nekem mindenképp! Köszi!

2011. aug. 10. 20:04
Drukkolok mindenkinek aki átesett már ezen a petevezeték átfúváson nem tudom most milyen módszerek vannak már én 15 éve voltam ilyenen előtte 5 évig semmi utána egymás után 2 gyönyörű gyerek fiam 14éves kislányom 13 lesz,kitartás mindenkinek ne adjátok fel tudom milyen érzés
61. Andela (válaszként erre: 59. - Kacsuka)
2011. aug. 10. 19:36

Most kell drukkolni!

Ha már az anyaság öröme nem adatik meg, legalább a munkahelyi pályázatom sikerüljön. Hátha új célt tudok kitűzni és elfogadni..... Barátok nem leszünk a lemondással és az új célok kitűzésével, de legalább el tudjam fogadni, hogy ez van.....

60. Andela
2011. aug. 6. 17:28

Szia! Voltam uh-n ma délelőtt. Nagyon kedves volt most is a dokim, lelket öntött belém. Sajnos mindkét petefészkem üres, tüszőkezdemények vannak csak benne. Illetve (és talán ez a lényeg) látott egy olyan képletet, ami érett lehetett, de kb. 2 napja ott ovulációm volt, ezért látjuk már "csak" az összeesett "rágottszélű" "tüszőmaradékot". Remélem, elkaptuk, ha tényleg az volt, ugyanis az együttlétünk alapján valószínűleg sikerült azt megrepesztenünk, és azt látjuk, és azért nem éles szélű, mert már nem feszül, mert a petesejt kiszabadult. A mérete formája alapján valószínű.

Kavarog bennem sokminden, nem tudom, mi lesz, két hét múlva kiderül.

Vigyázz magadra nagyon!

59. kacsuka (válaszként erre: 58. - Andela)
2011. aug. 4. 19:29
Istenem ez már nagyon durva,ha elenged a főnököd, akkor miért kell még máshoz is menned. Érdekes, hogy milyen emberek vannak, nem egy hétre akartál elmenni, csak egy napra, de látod az Istenke Veled van és eltudsz menni az orvoshoz.Nagyon kíváncsi vagyok mit mond , mire juttok?Az előzőre visszatérve én 13 és fél évig dolgoztam egy munkahelyen, nagyon szerettem , a nyolc helyett mindig 10-12 dolgozztam, úgy hogy ki sem fizették.Minden rendeben volt addig míg, a főnököm és a felesége volt , utánna jött a kettő fiuk és minden megváltozott , maga a börtön volt.Nyugtatókon éltem, lehet, hogy ezért nem jött össze a baba hamarabb.Decemberben felmondtam, elhiheted, hogy most milyen borzalmas egy fizetés kiesett, de úgygondolom megérte.Írj feltétlen ha van valami újság és ha a lelked nyomja valami nyugodtan írj.Néha sokat jelent ha "kibeszéli" az ember magából.Szia!
58. Andela (válaszként erre: 57. - Kacsuka)
2011. aug. 3. 23:24

Az ideg dobál! Múlt hétfőn kértem szabit a közvetlen felettesemtől, hogy vissza kell mennem ellenőrzésre következő hét pénteken (szerintem időben szóltam, hogy hogyan tervezzenek), a válasz az volt, hogy ok, semmi gond, menjek csak. Erre ma rákérdezek, hogy akkor nem felejtette-e el a péntekemet (mellesleg a hétfői nap után is beszéltünk róla), erre közölte, hogy ja, bocsi, de nem szóltam senkinek róla, menjek én az ő feletteséhez, és kérjem el magam. Banyek, másfél hét és többszöri beszélgetés után nem szólt arról, hogy nekem kéne egy nap szabi, és hogy ő elengedett. Jó, fogtam pléhpofit, elmentem az ő főnökéhez, mondtam mi a helyzet, és erre a válasz az volt: nincs szabi. Úgyhogy ugrott a pénteki ellenőrzés. Csak két kérdésem van: 1: ha a közvetlen felettesem elenged, tényleg nekem kéne menni az ő főnökéhez, hogy ezt közöljem, 2: és, ha már a főnököm kimondta, hogy ok, így mondhatnak-e nemet?

De hát, mint tudjuk, Isten nem bottal ver.... Neki is van 3 lánya. Nem kívánom senkinek, hogy átélje ezeket a dolgokat, de sajnos benne van a pakliban. De még így is remélem, hogyha mégis ebbe a cipőbe fog járni, nagyobb fokú emberséget kapjon. Mert ebben az esetben pont elég feldolgozni, amit fel kell valahogy.

Jah, és amit megtanultam: mindenki felett van valaki, úgyhogy ha legközelebb is így járok, megyek a 3. szintre.

Mellesleg hívtam a dokim, aki szombaton ügyeletes, és megnyugtatott, hogy szombaton a kórházba is bemehetek, vár. Úgyhogy a fentiek csak vigyáznak rám.

57. kacsuka (válaszként erre: 56. - Andela)
2011. júl. 27. 19:40
Szia! Hát nagyon sajnállak.Milyen érdekes, hogy emberek között is mekkora különbség, én csak aznap sznvedtem, Te pedig mennyire sokat.Nagyon sajnállak, tényleg.Nagyon szorítok, hogy jövő hét pénteken valami olyat tudj meg a dokitól, ami valóban bíztató hír.Feltétlenül írj.Vigyázz magadra!
56. Andela (válaszként erre: 55. - Kacsuka)
2011. júl. 25. 16:02

Szia! De jó, hogy írtál! Gratulálok a babához! Ez nagyon jó!

Nekem megjött a hsg után, sőt, olyan görcsökkel, hogy hazahoztak a munkahelyemről és két napig feküdtem. Majd jövő pénteken megyek vissza ellenőrzésre, hogy a hsg és az utolsó adag closti utáni első hónapban mi újság. Azt hiszem, lassan bejelentkezünk a Kaáliba. Attól is függ, mit mond a doki ötödikén. Te nagyon vigyázz magadra és a babára! És írj! Nagyon jól esik, és szeretném tudni, mi történik veled! :-)

55. kacsuka (válaszként erre: 54. - Andela)
2011. júl. 25. 12:58

Szia! Mi újság? Van már valami hír?Feltétlenül írd meg, mert nagyon szorítok Nektek.Képzeld a múlt héten voltam dokinál , és szombaton voltam 8 hetes terhes.Úgy nézz ki minden rendben van.Sajnos borzalmas hányingerem van reggeltől-estig, de valószínűleg ezzel jár. Enni képzeld nem bírok, semmit nem kívánok.Gondolom idővel ez is változik majd.

Nagyon várom majd , hogy jó híreket írj legközelebb.

Szia!

54. Andela (válaszként erre: 53. - Kacsuka)
2011. júl. 4. 10:26

Ma kicsit bizakodóbb vagyok. Mi még "csak" két éve próbálkozunk. Viszont: lehet, hogy most nem sikerül, de valamiben biztos vagyok. a 18-19. nap előtt nem szabad próbálkoznunk. Ugyan a 16-17-re elég nagy a tüsző, de szerintem (úgy érzem) csak a 19 nap körül reped meg. Lehet, elkaptuk, de nem biztos, majd 2 hét múlva kiderül. De ha nem, a következő hónapban így ütemezzük a dolgokat. Hátha akkor majd sikerül.

Vigyázz magadra! Mikor mész dokihoz? Várom, hogy megírd, mit mondott, és mi újság.

53. kacsuka (válaszként erre: 52. - Andela)
2011. júl. 1. 10:23

Szia!

Próbálj meg hinni a dologba.Mi 3 évet próbálkozztunk és végre remélem eredménnyel.Nagyon bízom benne , hogy sikerülni fog mind a kettőnknek.

Írj, ha van változás!

52. Andela (válaszként erre: 51. - Andela)
2011. jún. 30. 18:55
Ha viszont most nem jön össze, egy hónapot adok még magamnak/magunknak, és ha semmi, akkor kicsit abbahagyom. Nagyon hosszú volt ez a sikertelen két év, most nem bírom tovább.
51. Andela (válaszként erre: 50. - Kacsuka)
2011. jún. 30. 18:11

De jó! Még csak halkan gratulálok! Nekem most esedékes az ovuláció, úgyhogy mi csak most "dolgozunk rajta"! De talán követhetlek én is!

Vigyázz magadra nagyon! :-)

50. kacsuka (válaszként erre: 50. - Andela)
2011. jún. 30. 17:52

Szia!

Képzeld kb. 1 hete kellett volna megjönnie, már egy kicsit furcsa is volt valami, ezért vettem tegnap egy tesztet, hát megjelent a kettő csík rajta.Nem tudom merjek-e örülni, majd próbálok holnap reggel egy másik tesztet, ha az is ezt mutatja, akkor jönnek csak a kérdések.Jelentkezem Neked és nagyon szurkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

49. kacsuka (válaszként erre: 48. - Andela)
2011. jún. 28. 17:56

Szia!

Ne haragudj, de nem voltam eddig net közelben.Örülök,hogy túl vagy rajta.Nagyon szurkolok,hogy minden rendben legyen és összejöjjön a baba minél hamarabb. Én is már nagyon izgulok, remélem nem jön meg.

48. Andela (válaszként erre: 47. - Pethoevi)
2011. jún. 22. 10:15
júl.16-ra nem várom. Most vagy a következőben lehet várni az eredményt. :-)
47. pethoevi (válaszként erre: 46. - Andela)
2011. jún. 22. 09:36

Oh,azért jó hír,h átment végül,így ha volt egy kis letapadás,azt megszüntette!Drukkolok nagyon!

Nekem is fájt,de nekem akkor,amikor a katétert felpumpálta a doki...Maga a vizsgálat nem,pedig nekem is nehezebben ment át,első nyomásra nem,utána meg szépen mindkettőben végigment.Nekem sajnos a HSG hónapjában nem repedt meg a tüszőm,pedig szép nagy volt,mert clostit szedtem...Azóta tovább léptünk...

Nálatok mikor derül ki,h sikerült-e ez a hónap?:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook