Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » LED-izzó tapasztalatok fórum

LED-izzó tapasztalatok (beszélgetős fórum)


14. habszivacska12 (válaszként erre: 14. - KovácsZsolt089)
2018. jún. 8. 09:29

Pedig nem kellene, rengeteg energiát meg lehet spórolni ha mind ki van cserélve.

És igen, normális helyen garanciát is adnak.

13. Dodi44 (válaszként erre: 10. - Sonysony)
2013. aug. 1. 06:03

Ha meg engeditek, meg emlitem, a LED az egy Acronim, az az betu szo, ami az angol nevebol szarmazik. "Light Emitting Diode" Eme szavak kezdobetui adjak a nevet.

Az elso LED diodak pirosak voltak, de mas szineket is kifejlesztettek, a dioda rezgesszama valtoztatasaval.

Annak ellenere, hogy igen energia takarekos , meg nincsenek nagyon elterjedve, es mint minden kezdodo kifejlodo technika, a kezdeti stadiumaban eleggel magas arakat von maga utan. De mint minden, az ido teltevel az araik mindig csokkeno tendenciaval birnak. Az energia takarekos haztartasi dolgokat meg lehet fokozni, pl. olyan hutoszekrenyt valasztani, amelynek a ho atado felulete, nem alatta van, hanem a hatamogott. Ha a hutogepet olyan helyre , beepitett helyre tesszuk, es azt a zart cellas Hungarocell 10 centi vastagsagut az oldalaire tudjuk helyezni, sok energiat takarithatunk meg, figyelembe veve, a hoatadasi felulet elzaratlansagat biztositani!

Mozgas erzekeloket iktatni a megfelelo pontokra, stb...

12. access
2013. aug. 1. 05:49
néhányat magam is használok, semmi gond vele
2013. júl. 31. 22:08
Szerintem ma már ez a led izzó termékcsoport eléggé kiforrott lett, nyugodtan lehet ilyen világítás tervezésben és megvalósításban gondolkodni. Igaz, ezeknek a led lámpáknak lumenben adják meg, és így elsőre nehéz eldönteni, milyen volna a megfelelő. A tervezésben szerencsére sok segítség van a neten, sok olyan webáruház, amelyik ledfénytechnika terméket forgalmaz, megadja a led izzó fényerejét a hagyományoshoz viszonyítva. Létezik már 100 wattos izzó fényerejével egyenértékű led lámpa is.
2011. máj. 19. 21:45

Használok LED-es izzót néhány helyen. Nem szabad csodákat várni tőle. A méretezés nem egyszerű dolog, annak aki a fénytanban nem eléggé járatos. Kísérletezéssel is ki lehet váltani a hagyományos izzót vagy az energiatakarékos világító eszközöket. A világítás nem a legmeghatározóbb elektromosáram fogyasztó. Gondoljunk a hűtőszekrényre, a számítógépre, a TV-re, mosó- szárítógépre, mosogatógépre stb. Legkönnyebb persze a lámpát lekapcsolni, ez a leglátványosabb :) tettünk. A számítógép időnként feleslegesen "megy" vagy a TV órák óta be van kapcsolva és senki nem figyel rá - ez a gyakori energia pocsékolás. Az 5 literes bojlerek is igen sok helyen folyamatosan be vannak kapcsolva ....

Mi villannyal fűtünk (padlófűtés) és ennek ellenére használok LED-es világítást, mivel amit megspórolok az megmarad. A hűtőszekrényt kb. 2 hónapja cseréltük ki és a jelenleg legenergiatakarékosabbat választottam. (Ha kicsit kötekedni akarnék akkor megemlíteném, hogy a LED-izzó kifejezés helytelen mert a fénykibocsájtó diódák (LED-ek) nem az izzók kategóriájába tartoznak.)

9. katus3 (válaszként erre: 6. - Sztolyka)
2011. máj. 19. 18:40
Ezt konkrétan nem tudom megmondani, mert közben volt egy hűtő csere is, de gondolom igen, ha azt nézzük,hogy max. 6 ezer a villanyszámlánk havonta... de már az is előny,hogy tartós.
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Sztolyka)
2011. máj. 19. 15:09
akkor látszódik meg a számlán, ha nem a világításra használjátok el a legtöbb áramot. Igaz, páromék otthonról dolgoznak, talán ezért sem látszódik. Viszont, ha nem otthon vagytok legtöbbet, nem megy villanyradiátor (mint párom lakótársánál), meg egész nap több számítógép, akkor látszódni fog!
2011. máj. 19. 09:20
Nekem még nincs, de rengeteget olvastam utána és csak jókat, úgyhogy vásárolni fogok én is.
6. sztolyka (válaszként erre: 5. - Katus3)
2011. máj. 19. 08:55
meglátszik a villanyszámlán?
2011. máj. 18. 19:26
Sziasztok! Nekünk is van a nappaliban,nem mondhatok rá rosszat,pár éve cseréltük,bírják...
4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Sztolyka)
2011. máj. 18. 16:24
pároméknál mindenhova az van bezserelve, ahol a legtöbbet használják a villanyt. Csak jó tapasztalataik vannak! Nyugodtan vágjatok bele!
2011. máj. 18. 10:27

Át akarjuk cserélni erre a fajta energia megtakarításra a régi égőket.

Néztem kalkulátorokat itt a neten,nagyon biztató.

Van valakinek tapasztalata?

2011. máj. 18. 10:26
Van valakinek ilyen az otthonában?
2011. máj. 18. 10:25
LED-izzó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook