Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan veszítsünk el 40 kg súlyfelesleget fórum

Hogyan veszítsünk el 40 kg súlyfelesleget (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
194. Szamy36
2012. jún. 9. 09:57
Bocsánat nem ide szántam a kérdéseimet!
193. Szamy36
2012. jún. 9. 09:56

Sziasztok! Egy hete derült ki, hogy candida gombák hemzsegnek bennem. Nagyon rég, nem vagyok jól. Szeretnék segítséget kérni a diéta elkezdését illetően. Mit szabad enni az első 2-3 hétben? Sok internetes oldalt elolvastam, de sajnos a káosz egyre nagyobb a fejemben.

Még egy kérdésem lenne. Ha valaki tudja melyik az a vérvizsgálat ( pontos név vagy rövidítés) kérem írjátok meg. Köszönöm előre is. Addig is próbálom visszaolvasni az eddig írt hozzászólásokat.

192. lola124
2011. szept. 26. 17:00
OK. Köszike.
2011. szept. 25. 11:28
Szia, Lola! Sajnos most kevesebbet tudok jönni, de figyellek! :-))))) Drukkolok!!!!!
190. lola124
2011. szept. 17. 10:03

A legjobb zsírégető teák. Most ezeket fogyasztom és nagyon finomak is. Igaz én még valódi gyümölcsteákat is áztatok bele. Alma, gránát alma, erdei gyümölcs, vad cseresznye vagy trópusi ízűt, így nem kell bele cukor, legfeljebb néhány szem édesítő.


[link]


[link]


Érdemes kipróbálni, úgyis lassan jön a teaszezon.

189. lola124 (válaszként erre: 188. - Rebeka2011)
2011. szept. 11. 13:58
Köszönöm. Küzdök majd mint az oroszlán. Le a kilókkal!!!
188. Rebeka2011 (válaszként erre: 187. - Lola124)
2011. szept. 10. 14:47
Gratula!!!!! Örülök, hogy jól érezted magad. Szurkolunk a további eredményekért!
187. lola124 (válaszként erre: 186. - Rebeka2011)
2011. szept. 10. 10:33
Megjöttem. Isteni volt, és a gyógyteás nagytakarítás után kiderült, hogy svédasztal ide vagy oda, 1,8 kg-ot fogytam. Hurrá. Már 8,8 kg mínusznál tartok. Folytatom a fogyit és remélem hamarosan átkerülök a két számjegyű zónába. 101,9 kg vagyok.
186. Rebeka2011 (válaszként erre: 184. - Lola124)
2011. szept. 6. 21:26
Jelentkezz, ha megjöttél! Addig is irigyelünk itt csöndben... :-))))
185. szilisári (válaszként erre: 184. - Lola124)
2011. aug. 25. 10:13
Fú, ez jól hangzik :-)
184. lola124
2011. aug. 25. 10:08

Ma elmegyek nyaralni Side városába Törökországba 2 hétre.

Remélem fogyok 2 kg-ot az ottani aktív élet és a sok zöldség, gyümölcs fogyasztása miatt. A szénhidrátokat is kerülöm, sütiket nem szoktam enni ott sem.

Általában szoktam fogyni nyaraláskor. Remélem most sem lesz másképpen.

103,6 kg-mal indulok. Sajnos az elmúlt hetekben 1 kg visszakúszott rám. Nem értem rá edzeni, mert külföldön dolgozó fiam itthon volt és inkább vele foglalkoztam a szabadidőmben. De majd edzek sokat a nyaralásomon.

Úszóhártyáig szoktam nyakig a tengerben lenni, ha éppen nem megyünk fakultatív programra. A kellemes 26-27 fokos tengerben való uszikázás is jól fogyaszt, mivel a szervezet energiát használ a testhőmérséklet 36 fokon való megtartásához. És természetesen az egész test mozgásban van, ami mint tudjuk kíméli rozoga izületeimet. Hiába már rég elmúltam 20 éves és gondolom a nagy súlyfelesleg miatt már nem olyanok az izületeim, mint 40 kg-al ezelőtt.

Vacsora után pedig mindig sétálunk több órát, így lejárjuk a vacsit.

Biztosan nagyon kellemes lesz.

183. Rebeka2011 (válaszként erre: 180. - Szilisári)
2011. aug. 4. 14:59
Szurkolok! Én is 7-tel való kezdődés felé szeretnék haladni, de nagyon lassan megy.
182. Rebeka2011 (válaszként erre: 179. - Lola124)
2011. aug. 4. 14:58

Nagyon ügyi vagy, szurkolok, hogy "kétjegyű" legyél!!! Már nem sok van hátra!


Én is 7-tel szeretnék kezdődni... De még messze vagyok tőle :-((((

181. lola124 (válaszként erre: 180. - Szilisári)
2011. aug. 4. 14:18

Gratulálok és köszönöm a biztatást, remélem én is átlépek a 2 jegyű számok birodalmába pár héten belül, már alig várom.

Ma is edzéssel kezdtem a napot, a héten szabin vagyok és így van időm és energiám mindenre. Ha dolgozom akkor több akaraterő kell hozzá, de nem adom fel és örülök, hogy fokozatosan mennek le a kilók. Már hetek óta nem állt meg és nem jött vissza belőle.

Sok sikert neked a 7-es számmal kezdődő tartományba való átjutáshoz.

180. szilisári (válaszként erre: 179. - Lola124)
2011. aug. 4. 09:37

nagyon ügyes vagy! és kívánom, hogy hamarost lépj át a kétjegyű számok halmazába, az azért nagy lökést ad, szerintem. én meg lassan, de biztosan haladok afelé, hogy végre ne nyolcassal kezdődjön a kilóim száma, nagyon várom, de szerintem már csak pár hét és meglesz.


levesek tényleg nagyon jók, én sokszor főzök.

179. lola124
2011. aug. 3. 13:23

Hurrá "már" - 8,7 kg-nál tartok május 15 óta, nagyon örülök neki, hogy szépen folyamatosan apró lépésekben fogyok.

Most kitaláltam, hogy beveszem az étrendembe a leveseket, mert jól megtöltenek, sok folyadékot és aránylag kevesebb kalóriát tartalmaznak.

Főztem is egy karfiollevest nagyon finom lett és ha elfogy krémleveseket fogok csinálni, mert azt olvastam, hogy azoktól sokáig telítettnek érezzük magunkat.

Most 102 kg vagyok és alig várom, hogy átlépjem a bűvös határt és lekerüljön a súlyom 100 kg alá.

178. lola124 (válaszként erre: 176. - Rebeka2011)
2011. júl. 26. 08:45
Köszönöm a biztatást, mára megint lement 40 dkg. Haladok lassacskán. Kb. havi 2 kg.
177. lola124 (válaszként erre: 175. - Szilisári)
2011. júl. 26. 08:44

Köszönöm a jó tanácsot, akkor majd tornázok a labdámmal is, csak most éppen túlóráznom kell, így mindjárt mennem kell, de zárás után lesz időm.

Igy jártam, éppen mikor már benne vagyok a mindennapi edzésben elrendelték a melóhelyemen a 12 órázást, de szerencsére ez csak pár napig fog tartani.

176. Rebeka2011 (válaszként erre: 174. - Lola124)
2011. júl. 25. 09:44
Nagyon ügyi vagy, hajrá!!! :-))))
175. szilisári (válaszként erre: 174. - Lola124)
2011. júl. 25. 09:32

Ügyes vagy! Ha lenne helyem, én is építgetnék magamnak konditermet, de egyelőre nincs :-)

Én is derékfájós vagyok néha, de például a pilates-ben a rolling like a ball gyakorlat az mindig jól szokott esni.

174. lola124
2011. júl. 25. 09:02

Izomlázam van a combomban. Hurrá!!!

Mindjárt megyek hajtani a gépet, második nap már 10 percet bírtam, a gép szerint ez 90 kilókalória volt, 140-es pulzus mellett.

Mínusz 7 kg-nál tartok, újra lement 70 dkg, bár előzőleg felment 50 dgk, nettó fogyás 20 dkg.

Sok kicsi sokra megy.

Sajnos megfájdult a derekam a gép összeszerelésénél, ez egy kicsit zavar, de azt is észrevettem, hogy a vibrációs gépem jót tesz neki, így lehet hogy előbb felállok rá 2 percre, mert kilazít.

Már nagyon régóta nem fájt a derekam, remélem hamar elmúlik.

A lakásom már kész konditerem, de az én koromba muszáj már beruházni az egészségembe. Ezután már biztos nem kell vennem több gépet. Nem is férne el hihihi...

173. lola124
2011. júl. 23. 12:31

Végre meghozták az ellipszis gépemet. Már az összeszerelése is kemény edzés volt - nekem kellett egyedül összerakni, mivel a fiam külföldön dolgozik -, de azért használtam is utána 5 kemény percig. Nagyon klassz, felpörgeti a pulzusomat 140-re és 5 perc alatt 50 kilókalóriát égettem el, hajtottam kb 20 km/óra sebességgel, közepes fokozaton, bár a fokozatok "1-8" között nem nagyon véltem felfedezni különbséget.

Remélem végre megtaláltam azt a kardió mozgásformát, amit szívesen fogok csinálni.

Vettem egy termó-övet is, azt is rátettem a derekamra és egy pár csuklóra bokára erősíthető fél-fél kg-os súlyt is, meg egy fittness labdát is, szóval kész konditerem a lakásom. A labdán is nagyon szeretek ülni, netezés közben, sokkal kényelmesebb mint a szék, mert nem nyom sehol és kénytelen az ember kihúzott derékkal ülni rajta és egyensúlyozni.

172. lola124 (válaszként erre: 171. - Mannus20)
2011. júl. 23. 12:25

Én is hasonló gondokkal küszködök, mert reggel egyáltalán nem vagyok éhes és nem kívánok semmit. Van egy barátnőm Ő délig csak gyümölcsöt eszik és mozgás nélkül is nagyon jól mennek le róla a kilók ráadásul a pocija a felére csökkent. De nálam a gyümölcs csak akkor váltja be a hozzáfűzött reményeket, ha kaja után eszem. Szóval nem vagyunk egyformák.

Azért azt megfigyeltem, hogy ha félpanziós nyaraláson vagyok és muszáj reggelizni, mert vacsiig nincs kaja, akkor mindig fogyok heti 1 kg-ot, igaz ott aktív életet is élek. És ott is alig eszem szénhidrátot; reggelire inkább felvágottat, főtt tojást, sajtokat és persze paprikát, paradicsomot, uborkát, salátát hozzá és némi helyi rozskenyeret. Vacsira is általában a húsokhoz, halakhoz salátát eszem köretnek, utána megy gyümölcsöt desszertnek.

Szerintem mindenkinek más jön be, kísérletezni kell.

2011. júl. 22. 23:58

Szerintetek mit érdemes reggelizni?

Sokszor azt hallom hogy jól be kell reggelizni,mert akkor nem éhezel ki annyira a nap végéig meg azt úgy is "elégeted",hogy valamilyen zsiradékot kell enni reggel,hogy beinduljon az epeműködés kiürüljön az epehólyag,az emésztő folyamatok,a bélműködés meginduljon.Vagy elegendő két alma is??Mindig gondban vagyok reggel,hogy most csak gyümi,vagy igyak tejeskávét,egyek e valamilyen kenyérfélét is??

170. Mannus20 (válaszként erre: 165. - 65b16b95ab)
2011. júl. 22. 23:52

Köszi!!!!:)

Szurkolok én is a 90naposhoz!!!

169. lola124
2011. júl. 20. 14:58

Köszönöm nektek a biztatást és a jó tanácsokat, meg is fogadom őket. főleg hogy megtaláltam a nekem tetsző mozgásformát az ellipszis gépet, de még mindig nem hozták meg, már nagyon türelmetlen vagyok.

A kajával úgy vagyok, hogy azt lenne könnyebb felsorolni hogy mit nem szeretek, ami egy részről áldás mert tudok csak zöldségen és gyümölcsön élni, hússal, hallal, de átok is mert a CH kajákat is imádom, így azok állandóan kísértést jelentenek. Így tudatilag mindig egy kicsit sanyargatva érzem magam, hogy nem ehetek ilyeneket.

Na és persze imádom a jó cupákos sült oldalast, meg a panírozott rántott dolgokat, a sült krumlit, amiket már kitiltottam az étrendemből.

Szóval valóban nem könnyű, de kitartok, most amúgy is könnyebb, mert elérhető áron van a zöldség gyümölcs.

168. lola124 (válaszként erre: 167. - Szilisári)
2011. júl. 19. 13:31

Köszike a jó tanácsokat és igazad van sok a kifogás a mozgás ellen. Az uszikázás jó lenne de én nem engedhetek meg magamnak napi uszodázást, sem időben, sem anyagilag, még aktív dolgozó vagyok és ráadásul csak keveset tudok úszni és nincs vízbiztonságom. Pedig mikor nyaralok 2 hetet a tengernél a sima lubickolással és az aktív, kirándulgatós, sétálós élettel mindig 2 kg mínusszal jövök haza a sévasztalos zabálás ellenére is, csak sajna hamar visszajön, mikor visszatérek a passzív ülőmunkás életmódhoz.

Amúgy persze csak példaként tettem be ezt a diétát, de választhattam volna másikat is, mert Dunát lehet rekeszteni a sok "fogyókúrás guru" módszerekkel.

Amit megfigyeltem szinte azonosak a mintaétrendek, csak legfeljebb az alap változik.

Egyél kenyeret, ne egyél kenyeret, egyél klumplit ne egyél krumplit, egyél húst ne egyél húst, egyél tojást ne egyél tojást, egyél sajtot, ne egyél sajtot, stb. Erre gondoltam.

Én mondjuk a tejet nem bírók táborába tartozom, de a savanyított változataival nincs bajom, mint tejföl, kefir, joghurt, sajt.

167. szilisári (válaszként erre: 166. - Lola124)
2011. júl. 19. 11:49

De sajnos ez van, hogy muszáj mozogni, főleg idősebb korban, amikor eleve lassul az anyagcsere meg kevesebb kalóriát kell fogyasztani.

Nem muszáj tornázni, az tényleg gyilkos ilyenkor, de mittudomén a szomszédasszonyom 67 éves és minden nap lemegy az uszodába 1-1,5 órára, nincs is rajta egy fél kiló fölösleg sem, pedig amúgy hízásra hajlamos.


És igen, az van, hogy a legtöbb nő 30 felett nehezen emészti meg a tejcukrot, úgyhogy érdemes kipróbálni a tejmentes életet, pár hét alatt kiderül, hogy jó-e vagy sem.

166. lola124
2011. júl. 19. 09:53

Eléggé flusztráló, hogy nem csak, hogy megáll a fogyás, de időnként visszakúszik az emberre 1-2 kg, igy a kezdeti jó ütemű fogyás után csak egy helyben topogunk, pedig nem koplalok, hanem sokszor eszem keveset és jól megválogatom hogy mit. Zsír és szénhidrátszegényen étkezek, sok zöldséggel és gyümölccsel. Sokszor eszem napokig egy-egy szelet grillezett halat ebédre, csak zöldkörettel és mégsem mennek le a kilók, pedig nagyon örülnék heti 1 kg-nak. Május elején kezdtem és most 6,8 kg mínusznál tartok, de úgy hogy időnkét visszahíztam 1-2 kilót és ment újra le.

Igaz, hogy mióta ez a kánikula van nem tornázok, mert örülök, hogy élek, de vannak sokan akik semmit nem mozognak, csak az étkezésükben változtatnak és mégis jól fogynak.

Lehet persze, hogy Ők fiatalok, fiatal koromban én is egy kis hasizmozással pillanatok alatt lerúgtam magamról a télen felszedett pár kilót.

Most 57 éves vagyok és nagyon ragaszkodik hozzám a hájam. Pedig szeretek évente egyszer elmenni 2 hétre nyaralni valamelyik tengerpartra és tavaly már nagyon nehezen cipeltem magamat a fakultatív kirándulásokon, akkor határoztam végleg el, hogy muszáj lefogynom és szeretnék minél többet, úgy 20-30 kg-ot.

Rengeteget olvasok a fogyókúrákról, de az a tapasztalatom, hogy mind szemfényvesztés, mert a mintaétrendek olyan kevés ételt és kalóriát tartalmaznak, hogy tuti a raktározás és a jojo-zás mellettük.

Arról nem is szólva, hogy a különböző kúrák ellentmondanak egymásnak és saját maguknak is. Azt mondja nem kell éhezni és ilyeneket írnak.

1. nap


Reggeli: egy szelet teljes kiőrlésű kenyér vékonyan megvajazva, egy szelet pulykasonka, egy pohár tej.

Tízórai: 5 dkg sajt.

Ebéd: 15 dkg grillezett csirkemell, egy bögre citromos zöld saláta.

Uzsonna: egy marék dió.

Vacsora: egy pohár tejes turmix.


2. nap


Reggeli: rántotta három tojásból, egy magvas zsemle, egy pohár tej.

Tízórai: egy kis poharas gyümölcsjoghurt.

Ebéd: 15 dkg grillezett hal, egy bögre párolt spenót.

Uzsonna: egy répa.

Vacsora: egy pohár tejes turmix.


Ez pl. egy fehérje diéta, amit mások azt mondják nem egyél, mert nem egészséges, meg a terjterméket az ember nem tudja megemészteni meg ilyesmi. Ugye a napi kaja mennyiségéről ne is beszéljünk.

Aztán azt irják, hogy zöldségből gyümölcsből annyit ehetsz, amennyi beléd fér aztán azt írják, hogy nem fő étkezésre 5 szem szőlő, vagy 2 szem szilva, na erről ennyit, hogy eheted ész nélkül. Zöldségből meg a főételhez egy 2 dl-es bögre zöldség.

Hiába a legnagyobb üzlet, hogy a kövér embereket kiszolgálják.

Nyomulnak először ingyenesen, aztán meg árulja a módszerét súlyos 10 ezrekért. Persze az ingyenes rész fából vaskarika, nehogy a sok pénz kifizetése nélkül magad is elboldogulj. A csalhatatlan módszerét csak a rengeteg pénz kifizetésével kapod meg. Aztán ha mégsem válik be széttárja a karját és azt mondja nem tartottad be a dolgokat, azért nem fogytál semmi.

HÁT TESZTELNI ÉS SEMMIT EL NEM ÉRNI KICSIT DRÁGÁK A FOGYÓKÚRÁS GURUK.

165. 65b16b95ab (válaszként erre: 163. - Mannus20)
2011. júl. 11. 10:03
Nagyon ügyi vagy, gratulálok.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook