Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen módon lehet Magyarországról egy német vodafon-os kártyát feltölteni? fórum

Milyen módon lehet Magyarországról egy német vodafon-os kártyát feltölteni? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 18. 10:33

Sziasztok!

köszönöm a sok hozzászólást:)

nem tudok senkit megkérni most kinn sajnos,de vodafone.de-n nem is találtam olyan opciót ahol fel tudnám tölteni,jah és a bankkártyám sem chippes még,csak a következő hónaptól,így még elég nehézkes :S

15. pinkylily (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. máj. 18. 09:51
Lejjebb írta, hogy a problémája az, hogy a webes feltöltésnél csak +36-tal kezdődő számot engedne beírni... innen gondoltam, hogy a vodafone.hu-n jár, és nem a vodafone.de-n. Egyébként amit írsz, az teljesen igaz. :)
14. access
2011. máj. 18. 06:29
Bank kártyával, ha van.
2011. máj. 18. 01:51

Na még egyszer. Telefont feltölteni lehet ugye sok mindennel. Automatából, kapirgálós basszal, online bankinges oldalon (az ember saját bankjának elektronikus ügyintéző oldalán), illetve a szolgáltató, pl voda weboldalán. Értelemszerűen a .hu domainre végződő szolgáltatói oldalakon magyar, a .de-re végződőkön német, ésígytovább történik a töltés.


Ugyanígy értelemszerűen egy svájci bank, pl az UBS csak svájci, egy német bank csak német, magyar bank pedig magyar telefon feltöltésére ad lehetőséget.


Én abból indultam ki, hogy ez a topiknyitónak világos, és a probléma a folyószámlák illetve bankkártyák körül van, de a topiknyitó megfogalmazása "magyarországról" marhára nem egyértelmű, hiszen a Deutsche Bank Online vagy a vodafone.de elérhető Magyarországról is, ettől azonban ez még "német" feltöltés lez, viszont lényegesen egyszerűnn az egész móka, ha a feltöltő embernek VAN német bankszámlája kártyával, innentől ugyanis tök mindegy, hogy Berlinben internetezik-e vagy Kuala Lumpurban.

12. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Pinkylily)
2011. máj. 18. 01:45
Ennyire nem volt érthető, amit írtam?
11. pinkylily (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. máj. 18. 01:32
Nem a kártyájával volt a baj...
10. pinkylily (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2011. máj. 18. 01:32
Mert a magyar Vodafone-os oldalon csak +36-tal kezdődőt tudsz feltölteni... ITT kell: [link]
2011. máj. 18. 01:15

a vodás kártya deutsche bankos számláról is tölthető, de nem értem, miért nem mindegy, hogy a német vagy magyar oldalon tölti fel?


ha a bankszámla nem euró, hanem forintalapú, amiről a töltés megy, akkor teljesen mindegy, hogy a német vagy a magyar nyelvű oldalon csinálja, így is-úgyis a bank fogja a forint-euró-konverziót elvégezni, nem túl jó, de elfogadható árfolyamon.


egyébként én itt svájcban simán tudtam vásárolni, stb az interneten a magyar, citibankos, forintfolyószámlához tartozó maestro kártyámmal bármilyen svájci oldalon, szóval ez nem akadály. lényeg, hogy a voda oldala lehetőséget ad a feltöltsére, és elfogadja a kártyatípust (hitelkártya vagy 3jegyű kóddal rendelkező cirrus/maestro kártya).

8. pinkylily (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2011. máj. 18. 00:38

írta, hogy Vodafone-os

a német Vodafone oldalon bankkártyával keresztül fel tudja tölteni, de hát a magyaron akarta... :S

2011. máj. 18. 00:20
Telekomos, O2-s, Vodás, E-plusos vagy milyen a német mobil? Tudod, ki a szolgáltató?
2011. máj. 18. 00:16
Tényleg csak bankkártyával lehet neten keresztül, én is így csináltam anno vagy ismerőst kértem meg én is....gondolom más választ vártál, de sajna csak így lehet. :(
5. pinkylily (válaszként erre: 3. - Cs91brigi)
2011. máj. 18. 00:11
hmm... hát, ha a Mo.-i Vodafone oldalán próbálod, akkor persze... :S
4. strangangel (válaszként erre: 1. - Cs91brigi)
2011. máj. 18. 00:01
Kérjél meg kint valakit, hogy töltse fel.
2011. máj. 17. 23:52
Sajnos a vodafon honlapján,ahova be kell írni a telefonszámot,az +36al kezdődik:S...pedig nekem +49 kellene :S
2011. máj. 17. 23:47
Neten keresztül, bankkártyás fizetéssel?!
2011. máj. 17. 23:44
Valaki nem tud valamilyen módot arra,hogy hogyan lehet Magyarországon egy német vodafon-os kártyát feltölteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook