Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam a 2 éves gyermekemet egyedül elalvásra? fórum

Hogyan szoktassam a 2 éves gyermekemet egyedül elalvásra? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 25. 20:37
szigor kell,de nem kiabálás!
2009. febr. 22. 22:14
Mi nagyon sokáig altattuk a mi ágyunkon, majd ha elaludt áttettük a saját ágyára. Aztán mikor óvodás lett egyszercsak magától mondta, hogy a saját ágyán akar elaludni.
2008. júl. 4. 18:27
oda kell tenni az ágyra, és egy kicsit sírni hagyni, mert a kisgyereknek meg kell tanulnia azt, hogy mi is van valójában.
2007. okt. 11. 21:11
sziasztok.nekem régebben volt igaz, de mi is kb 2 éves szoktattuk át az egyedül alvásra +másik ágyra a kisfiamat. megbeszéltük vele, hogy mostmár nagy fiú, egyedül alszik. meseolvasás, aztán csicsiska.valami figurával, megszokott párna.és alszik.most 4 és fél éves, azért még most is van, hogy :anya maradj itt, meg nálatok alszok (kicsinek sosem aludt velünk).de megbeszéltük. a kisebbik fiam még ez elött áll, ö még másfél éves, és rácsos ágyban alszik. öt megpróbáltuk már kiságyra szoktatni, de még nem ment.csak a kiságyban alszik jót.vele majd késöbb lesz meccs.
4. RLindi (válaszként erre: 3. - Kriszti77)
2007. okt. 11. 14:42
Na igen,egyik simerősöm szintén megcsinálta ezt.Neki a kisfia első pár napban többször kisétált. Szépen visszatette,elmondta, hogy az ágyban kell alukálni stb.Leszokott róla szépen és azóta nyugisak náluk is az esték.Remélem hamarosan Nálatok is így lesz.
3. kriszti77 (válaszként erre: 2. - RLindi)
2007. okt. 11. 14:38
Ha mégis kijönne gondolom kísérgessem vissza és hagyjam magára. Megpróbálom, hátha... Ja és köszi.
2. RLindi (válaszként erre: 1. - Kriszti77)
2007. okt. 11. 14:33

Szia! mi nemrég estünk át ezen.Igazából nagyon egyszerű volt,vagy szerencsések vagyunk.Kislányom ugy aludt el sokáig, hogy énekelni kellett mellette + simogatni. Aztán már játszott is sokáig igy 10 körülig elhúzódott az alvás. Aztán felütöttem Dr.Spock-ot és megtaláltam a mageoldást.Egyik este lefektettük,mese+puszi s mondtam neki, hogy most már szépen alukálj,nem szabad lejönni az ágyról,okos nagylányok már egyedül alszanak. Hát az első este sírt valami 15 percet (mellesleg az ágyról nem jött le). nagyon sajnáltam,de a könyv szerint nem volt szabad bemenni.Másik este is picit sirt még de max.5 percet. Harmadik este semmi. Szépen elaludt. Ennek ugy 2 hónapja. Este 8-kor szépen alszik-egyedül.

Ja ő sem rácsos ágyban alszik már.

2007. okt. 11. 14:29
Lányom csak úgy alszik el ha az ágyában ülök mellette. Hogyan tudnám átszoktatni arra hogy önállóan elaludjon? Gyerekágyban alszik tehát kimászik ha nem akar aludni. A rácsos ágyat be kellett szüntetnünk mert kimászott belőle. Segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook