Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Azália? fórum

Azália? (beszélgetős fórum)


10. b9da99c0c2 (válaszként erre: 4. - Rekag)
2011. jún. 24. 19:54
Igen nekem most nincs ,de nagyon gyönyörű a rózsaszín a kedvencem .
2011. máj. 18. 18:14
Rendben, és köszönöm a hozzászólásokat(:
8. timycat (válaszként erre: 4. - Rekag)
2011. máj. 17. 20:54
ez mind igaz, annyival spékelném meg, hogy a savanyú földet -tőzeget- szereti, ha át kell ültetned. De majd csak ha előkerül tél után. amíg virágzik és ha jól bánsz vele akkor állandóan virágzik, ne piszkáld csak locsold és locsold
7. Havran (válaszként erre: 5. - Mariposa92)
2011. máj. 17. 20:51
Pici viz mindig állhat alatta,azért is esik össze,mert tözeges földbe van ültetve és ha az egyszer kiszárad azzal már nem tudsz mit kezdeni,probáld meg esetleg átültetni.
6. rekag (válaszként erre: 5. - Mariposa92)
2011. máj. 17. 12:32
akkor locsold. nem tudom hogy benti körülmények között mit igenyel, csak annyit hogy akinek volt és bent tartotta a lakásban annak előbb-utóbb tönkrement. de egy darabig nagyon szépen élt és virágzott.
2011. máj. 17. 12:28
Igen elírtam bocsi, és köszi a gyors válaszokat. Sajnos panel szóval kirakni nem nagyon tudom, esetleg majd nagyszülőknél. Az baj, hogy én már így is minden nap locsolom? Volt hogy csak egy napot hagytam ki és teljesen "összeesett" a növény..
2011. máj. 17. 12:22
Igen, ez azálea. Bent sajna nem fog megmaradni, mert alapvetően kinti növény. az enyém épp most virágzott el. Ha kirakod, akkor minden nap locsolni kell és szereti a napfényt. Gyakorlatilag ugyanazok az igényei mint a leandernek, vagyis télre be kell vinni garázsba, pincébe, vagy valami hűvösebb helyre, mert a fagyot nem bírja, márciusban pedig újra ki lehet rakni és el is kezd virágozni.
2011. máj. 17. 12:21
Szia nagy valószínűséggel az de a pontos neve azálea :)
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mariposa92)
2011. máj. 17. 12:20
Az. Mármint Azálea.
2011. máj. 17. 12:17
Kaptam egy gyönyörű cserepes virágot tele rózsaszín virágokkal, de a nevét nem tudom sajnos. Azáliára gyanakszom, de örülnék neki, ha valaki megerősítene, és esetleg pár tanáccsal megajándékozna. :) Itt egy kép róla: [link]

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook