Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekemnél angolkórt diagnosztizáltak! Járt valaki hasonló cipőben? fórum

A gyermekemnél angolkórt diagnosztizáltak! Járt valaki hasonló cipőben? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 17. 14:18
Lehet nem ártana kivizsgálni a gasztroenterológián, hogy nincs-e valamilyen emésztési problémája, allergiája, anyagcsere zavara a picinek. Jobbulást kívánok!
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 10:08
Értem. Jobbulást!
20. kobagabi (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2011. máj. 17. 09:59
Hát a családban ő eszi mai napig a legtöbb tejterméket. Reggel, este kakaó, mindenhez tejet iszik, és nem kólát, meg a cukros löttyöket. A sajtokat imádja.... Úgyhogy ez kilőve.. Azt mondták, valószínűleg hirtelen nőtt, és a szervezete ezt nem tudta követni...
19. t.Ili (válaszként erre: 13. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 09:55

Gyógyszertárban remélhetőleg van.

Ez nagyon keserű olaj,senki sem szereti:(

18. t.Ili (válaszként erre: 16. - 6b006fc769)
2011. máj. 17. 09:53
Biztos,hogy felszívódási probléma,mint a tejérzékenység
17. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 09:52
Hát nem tudom,hogy megenné e.Én szeretem,mert lehet csukamáj konzervet kapni a t*scoban és nekem ízlik.Bár lehet ennek más íze van.Amúgy ha nem ízlik neki,akkor te is megihatod,mert bárkinek jó.
2011. máj. 17. 09:52
Szerintem az nem ártana, ha kicsit több tejterméket enne. Viszont ha eddig is sokat evett, meg kéne kérdezni a dokit, hogy miért nem épült be belőle a Ca.
15. kobagabi (válaszként erre: 14. - 937a2a883a)
2011. máj. 17. 09:48
Köszi megnéztem... Tényleg kissé drága, de lehet hogy tudnak számlát adni, így meg egészségkártyáról az összeget visszakapnám. Kíváncsi lennék, milyen íze lehet? A gyerek bevenné-e? Mert ennyi pénzt azért az ember nem dobna ki az ablakon...
14. 937a2a883a (válaszként erre: 13. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 09:38

Szia!

Remélem sikeres lesz a kúra!Sok sikert!

Neten lehet rendelni csukamájolajat,csak kicsit drága.Hirtelen itt találtam,de nézz körül több oldalon is,hátha van akció vagy csak máshol olcsóbb.

A link: [link]

13. kobagabi (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2011. máj. 17. 09:18
Ma ehhez hol lehet hozzájutni?
12. kobagabi (válaszként erre: 11. - Szoszilvi81)
2011. máj. 17. 09:17
Köszi nagyon Szilvi!!!!
2011. máj. 17. 09:16
Gabi, nagyon drukkolok, hogy a kúra sikeres legyen. :)
10. t.Ili (válaszként erre: 9. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 09:05
Valamikor belénk erőszakolták a csukamájolajat!
9. kobagabi (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. máj. 17. 09:00

A gyermek addig kapta a D-vitamint amíg kellett. A megelőző vérvétel és vizeletvizsgálat tökéletes lett, nem mutatta ki a vitaminhiányt. A gyerek 2 hónapja húzta a lábát, néha fájt nem bírt menni, vagy ha igen úgy ment mintha csípőficamos lenne. Úgy vittük el röntgenre, ahol kiderült a kór. De hála Istennek még nincs elhalva a csont, csak elvékonyodva, ezért reménykedünk, hogy a D-vitamin, Kalcium kúra segít rajta. Reméljük nem a szervezetével van a gond, és az nem tudja beépíteni a csontokba a megfelelő vitaminokat!

2 hét kúra után lesz egy vérvétel, és megint egy röntgen. Állítólag látható lesz a javulás....

De az étkezéssel kapcsolatban semmit nem mondtak. Milyen ételeket kell ennie? Kell-e változtatnunk valamin?

2011. máj. 17. 08:41

Angolkór, csontlágyulás

Címkék: vitaminhiány, angolkór, csontlágyulás, D-vitamin hiány

Az angolkór vagy rachitis a fiatal, gyorsan növekvő szervezet kalcium- és foszforanyagcseréjének összetett zavara, melyet elsősorban a D-vitamin hiánya okoz. Ritkább formája a kalcium- vagy foszforhiány okozta rachitis. A betegség felnőttkorban jelentkező formáját oszteomaláciának (csontlágyulásnak) nevezzük.

Az angolkór, csontlágyulás tünetei



Az angolkór (rachitis) jellemző tünete az, hogy a testsúly állandó terhelő hatása miatt a nem kellően mineralizálódó végtagcsontok meghajlanak. A D-vitamin hiánya maga után vonja a kalcium hiányát is, a fenti tünetek a csontok csökkent kalciumtartalma következtében alakulnak ki. Súlyos esetekben a vér csökkent kalciumszintje görcsrohamokat okozhat. Az angolkór könnyen megelőzhető gyermekkori betegség.



Az angolkór, csontlágyulás esetleges komplikációi



A kezeletlen betegség idővel törpenövéshez, a mellkas alakváltozásaihoz, pókhashoz, görbe lábakhoz, a medence deformálódásához vezet.



Az angolkór, csontlágyulás kiváltó okai



Elégtelen D-vitamin képződés és bevitel.

Táplálkozási, emésztési vagy felszívódási zavarok, a zsíranyagcsere zavarai fokozzák a betegség kialakulására való hajlamot.

Egyes görcsoldó vagy epilepszia elleni szerek (fenobarbitál, fenitoin) csökkenthetik a szervezetben a D-vitamin termelést, az ilyen szereket szedő gyermekek fokozottabban veszélyeztetettek az angolkórral szemben.



Mit tehet Ön angolkór, csontlágyulás esetén



Az anya szempontjából a megelőzés fontos tényezője a terhesség utolsó 12 hetében és a szoptatás alatti D-vitamin szedés. Az első életévben a csecsemő vitaminigényét is fedezhetjük (akár az évszaktól függetlenül) mesterséges bevitellel. A D-vitamin adagolásának ma már leginkább elterjedt módja a szájon át, folyadék (olaj) formában történő bevitel.

Mit tehet az orvos angolkór, csontlágyulás esetén


Vérvétellel igazolja az (általában alacsony) kalcium- és foszforszintet, magas alkalikus foszfatáz szintet, előrehaladott esetben röntgenvizsgálat segítségével alátámasztja diagnózist.

7. de6dcdc43c (válaszként erre: 4. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 08:39
Gyors gyógyulást a kicsinek:)
2011. máj. 17. 08:38
Ha nem vettük volna észre, ill. későn, akkor csontelhalás lehet a következménye, ezt mondták, és akkor műteni kell!
5. de6dcdc43c (válaszként erre: 3. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 08:38
Sajnos nem tudom, nálunk ilyen nem volt.
4. kobagabi (válaszként erre: 2. - De6dcdc43c)
2011. máj. 17. 08:37
D-vitamin, és Ca hiány okozta csontdeformitás, csontlágyulás:(
2011. máj. 17. 08:37

Pénteken egy röngen mutatta ki, hogy az 5 éves fiamnak a csípőcsontja ellaposodott, a másik része pedig kihegyesedett, és nagy betűkkel ráírták a leletre, hogy RACHITIS (Angolkór).

A házidoki most D-vitamin, CA kúrát írt elő 2 hétig emelt dózisban! Van más teendő? Tapasztalatokat várnék, mert nem igazán mondtak el nekünk semmit! És félünk, nagyon, hogy nem jön helyre a kicsi.

2. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Kobagabi)
2011. máj. 17. 08:36
Ez nem egy vitaminhiány?
2011. máj. 17. 08:34
A gyermekemnél angolkórt diagnosztizáltak! Járt valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook